شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمد
علی بر محمّد اضافه نشده است. علی را گرفته ایم تا محمّد را گم نکنیم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سیدحسین حسینی
مطالب اخیر

شرایط شركت در ششمین دوره مسابقات والیبال جام رمضان یادواره شهدای بالااحمدچاله پی

1-تیمها می توانند همه بازیكنان خود را بصورت آزاد(بومی وغیربومی)به خدمت بگیرند

2-داشتتن كارت بیمه ورزشی سال 95برای كلیه بازیكنان وسرپرستان الزامیست وبعده سرپرست تیم می باشد.

3-كلیه بازیكنان بایستی دارای تجهیزات و وسایل كامل ورزشی ولباس متحدالشكل با شماره باشند.

4-مبلغ شركت در مسابقات (450000)تومان وچك ضمانت جهت خسارت مبلغ (1000000)در وجه حامل .

5-تیمها مبلغ ورودی رابه شماره حساب128897736شورای اسلامی بالااحمدچاله پی نزد شعبه بانك ملت واریز نماییند.

6-تعدادبازیكنان هر تیم حداكثر8نفرتاپایان مسابقات بعلاوه یك نفر سرپرست ویك نفرمربی می باشد.

7-مدارك موردنیاز جهت ثبت نام (یك قطعه عكس 3*4،فتو كارت ملی ،فیش بانكی وكارت بیمه ورزشی)

8-سقف تعدادتیمهای شركت كننده 16 تیم می باشد.اولویت با تیمهای كه زودتر از موعدمقررثبت نام نمایند.

9-تمامی داوران مسابقات از هیات داوران شهرستان بابل می باشند.

10-بازیها بصورت گروهی برگزار می گردد.

11-بازیكنی كه اسم او در لیست تیم نباشد وبازی انجام دهدعلاوه برجریمه نقدی تیم نتیجه بازی به نفع تیم حریف اعلام می گردد.

12-در صورت حذف تیم در مرحله گروهی بازیكن تیم حذف شده حق بازی در تیم دیگری را ندارد.

13-بازیهادر سه ست و(دو از سه)وپوئن 25 محاسبه می گردد.

14-هر گونه توهین ودر گیری عوامل تیمها با بازیكنان ،مربی حریف وخودی ،داور،هیات برگزاری ،تماشاگران و انتظامات با جریمه نقدی شدید وبرخورد قانونی توسط كمیته انظباطی همراه  می باشد.

15-در صورت ناقص بودن كارت بازیكن اجازه بازی به وی داده نمی شود.

16-پس از تكمیل مدارك به تیمها كارت بازیكن صادرشده وبهمراه داشتن آن در هر مسابقه الزامیست.

17-جوایز تیمها:مقام اول(3000000تومان) مقام دوم(2000000تومان) مقام سوم(1000000تومان)نقدآ وبهمراه جام قهرمانی اهداء میگردد.

18-مهلت ثبت نام و ارائه مدارك:تا تاریخ  10/3/1395

جهت كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های(09112139438 پوراسمعیل) و(09112162995 حسینی) ویا یه سایت شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمدچاله پی مراجعه نمائید.www.varzesh-balaahmad.mihanblog.com. شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمدچاله پی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

هنری | یكشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۵ | تصویر | پیام | نسخه چاپی

سی بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران با انتشار نامه‌ای از شرایط پیچیده و غیراخلاقی که بر سینمای ایران حاکم است، سخن به میان آورده‌اند و در اقدامی جسورانه و بی‌سابقه در سینما و تلویزیون ایران، از مطالبات غیراخلاقی از آنها برای استمرار فعالیت‌شان در این حوزه پرده برداشته‌اند.
به گزارش «تابناک»؛ سینمای ایران و به خصوص عرصه بازیگری در سال‌های گذشته آنچنان حواشی داشته که بازیگران و به خصوص بازیگران زن سینمای ایران ترجیح می‌دهند هیچ‌گاه به حواشی‌اش نپردازند و در واقع آنچه در این حوزه می‌گذرد، مکتوم و مسکوت باقی می‌ماند تا آن‌گونه که گروهی از متولیان سینما تاکید دارند، این بخش فرهنگی بیش از پیش زیر ضرب قرار نگیرد.
در چنین فضایی، فقیهه سلطانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گویی با بانی فیلم از دلایل کم‌کاری‌اش سخن به میان آورده و از حواشی این حرفه گفته است. سلطانی در عین حال خبر نامه سی بازیگر زن ایرانی به اصغر پورمحمدی معاون سیمای رسانه ملی را رسانه‌ای کرده است؛ نامه‌ای که بخشی از آنچه در پشت صحنه برخی پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی می‌گذرد را به تصویر می‌کشد.
اگرچه متن نامه منتشر شده اما ظاهراً هنوز بنا نیست اسامی بازیگرانی که این نامه را به نگارش درآورده‌اند مشخص شود و به همین دلیل از میان سی بازیگر زن سینما که ظاهراً همه آنها متاهل هستند و تاهل نقش موثر و شرم آوری در کاهش پیشنهادها به آن داشته، تنها نام فقیهه سلطانی به عنوان ناشر این نامه علنی شده است.
سلطانی گفته است: «طی چند تماس با دفتر معاون سیما مطلع شدم نامه ما به دست ایشان رسیده است و قرار است راجع به آن جلسه‌ای داشته باشیم. من و تمام بازیگرانی که در نگارش این نامه و درخواست نقشی داشتیم، بسیار امیدوار هستیم تا با نظر مساعد آقای پورمحمدی به اوضاع و احوال کم کاری ما بازیگران رسیدگی شود.»
این بازیگر سینما و تلویزیون با تاکید بر این موضوع که امضاکنندگان این نامه سرگشاده همگی از بازیگران با سابقه و پرکار تلویزیون و سینما هستند، خبر داده که بسیاری از این بازیگران زن از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پیشنهاد کار داشته‌اند اما علاقمندند در کشورشان و برای تلویزیون و سینمای ایران کار کنند.
در متن نامه این سی بازیگر سینمای کشورمان چنین آمده است:
«بنام خداوند راستین
با عرض ادب و احترام
خدمت معاونت محترم سازمان صداوسیما جناب آقای دکتر پورمحمدی
هنرمند یعنی جراح روح و هنر محلی است برای درمان افکار وجهت دادن و اعتلای فرهنگ یک ملت... همان طور که لازم است یک اتاق جراحی استریل و دور از انواع الودگی‌ها و ناپاکی‌ها باشد و تیغ جراحی باید به دست متخصصین سپرده شود عرصه هنر نیز نیاز به یک بستر پاکیزه و متخصصین دلسوز و آگاه دارد...باشد که نتیجه درست درتخقق این مهم حاصل شود!
ما جمعی از بانوان هنرمند(بازیگر) که سالیان سال دراین عرصه فعالیت، تلاش و تحصیل تجربه نموده‌ایم و به لطف پروردگار و به قول صاحبان فن و عالمان هنر- متخصص این حرفه قمداد می‌شویم- مدتی است دچار رکود شغلی و در نتیجه رکود اقتصادی گردیده‌ایم... و هرچه صبر و سپس تلاش کردیم تا علت این واقعه تلخ را دریابیم کمتر یافتیم!
متاسفانه اخیرا به دلیل ورود سرمایه گذاران خصوصی و اعمال سلیقه غیر اصولی این عده ناآگاه و غیر حرفه‌ای و درنتیجه باز شدن درهای این حرفه مقدس و به روی هر کس و عدم وجود قانون مدون و اصول درست برای انتخاب بازیگران شایسته و متخصص در اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی با محول شدن نقش‌ها به جمعی از مهمانان ناخوانده شهرت پرست که نه صلاحیت اخلاقی و نه تخصص حرفه‌ای در زمینه این مهم دارند و اکثر از پس ایفای نقش‌های محوله حتی به صورت کاملا ابتدایی هم بر نمی‌آیند این افراد با نامیدن خود بنام مقدس هنرمند و بازیگر با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی و شان اسلامی در صفحات اجتماعی خود چهره‌ای دور از شان را در اذهان عمومی نسبت به بانوان هنرمند ایرانی ایجاد کرده‌اند!
امیدواریم شما برادر عزیز علت حضور این افراد را در لباس مقدس بازیگر که روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌شود را بدانید... امیدواریم شما برادر عزیز از پشت صحنه ناسالم و غیرمطلوب اکثر پروژه‌های تلویزیونی با خبر باشید. از روابط آلوده و مافیای قدرتمند عده‌ای بی‌صلاحیت و شهوت پرست که روز به روز به نفوذ و قدرت ایشان برای وارد کردن چنین افرادی در صحنه مقدس تلویزیون اسلامی افزوده می‌شود، مطلع باشید...!!
چگونه است که عده‌ای از بانوان بازیگر بی‌حاشیه موجه و اخلاق‌گرا با دستمزدهای انسانی و معقول تنها به دلیل باج ندادن به این عده سودجو و حفظ عفت و سلامت روحی و حفظ حدود و شان حرفه‌ای خود به بهانه‌های مختلف از طرف ایشان از کار باز می‌مانند!! چگونه است که اکثریت بانوان موجه این حرفه به دلیل تشکیل خانواده و ازدواج که توصیه و دستور اسلام است در تلویزیون و سینمای جمهوری اسلامی – ناخواسته از میدان به در می‌شوند!!!
ما جمعی از هنرمندان متخصص و موجه این حرفه خواستار رسیدگی به شرایط نامطلوب، کم کاری و حتی گاهی بیکاری و در نتیجه جلوگیری از سرخوردگی خود در زمینه فعالیت در حرفه‌ای که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌ایم از شما تقاضای رسیدگی و توجه داریم! ما عاشق خدمت کردن در وطن خود در جهت ارتقای سطح فرهنگ مردم عزیزمان و عاشق ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی خویش هستیم و می‌خواهیم که باشیم... که بمانیم و خدمت کنیم.
آیا یاری دهنده‌ای هست که ما را یاری کند؟
با احترام...»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خبرگزاری میزان- بازیگر تلویزیون و سینما گفت: برخی افراد باعث می شوند بازیگران دیگر در مواجهه با مردم سرافکنده شوند زیرا مردم از آنها روی گردان می شوند متاسفانه این افراد از راه درست بازیگر نشده اند و نمی توانند رفتار درستی از خود ارائه دهند.
یک و سال و نیم پیش ژل لبم را تخلیه کردم/ با تخلیه ژل لبم تو دهنی زدم به آن تهیه کننده ای که این موضوع را علم کرد
شراره رخام بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: به تازگی سریالی با عنوان "چهار سو" به کارگردانی امین امانی و تهیه کنندگی روشان امید را به پایان برده ام، این سریال مربوط به چهار برهه زمانی است که من زمان آینده را بازی می کنم، هر زمانی در این سریال بازیگران جداگانه خود را دارد و درباره معضلات اجتماعی است که در هربرهه اتفاق می افتد.من در رابطه با زمان پخش آن اطلاعی ندارم اما می دانم که این سریال در مرحله تدوین است.
 
این بازیگر با اشاره به کم کاریش در این سالها عنوان کرد: یکی از دلایل این موضوع ورود بی قاعده و بدون صلاحیت یک سری به حیطه تولید و بازیگری است، آنهایی که بدون صلاحیت لازم وارد عرصه تولید شده اند به تبع افراد بی صلاحیت مثل خودشان را به این عرصه وارد می کنند و به این ترتیب کارها کیفیت لازم خود را از دست می دهند. این حواشی برای افرادی مثل ما که به صورت حرفه ای وارد دنیای بازیگری و هنر  و با تکیه به تحصیلات خود بازیگر شده‌اند صدمه می زند زیرا معیار انتخاب این افراد همین حواشی است.
 
بازیگر "زنان ونوسی مردان مریخی" تصریح کرد: چنین افراد بی صلاحیتی هنگامی که معیارشان حاشیه باشد در مواجهه با افراد حرفه ای متوجه می شوند که آنها هیچ سنخیتی با این افراد ندارد بلکه در تقابل هم هستند. این تیمهای سازنده یک سری توقعات ناشایستی دارند و به همین دلیل بازیگران حرفه‌ای این توقعات را قبول نمی‌کنند.
 
وی ادامه داد: یکی از عواملی که باعث ایجاد فاصله بین من و نقش آفرینی در سریالهای تاریخی شد تزریق ژل در لبم بود البته خودم از این کار پشیمان شدم به دلیل تزریق این ژل عده ای در سریالهای تاریخی من را انتخاب نمی کردند چون می گفتند در زمانهای گذشته چیزی به نام ژل لب نداشتیم این موضوع مدتی من را کم کار و درگیر کرد اما باید بگویم به کمک یک پزشک خوب این ژل لب را تخلیه کردم و در حال حاضر یک سال و نیم است که ژل لب ندارم و به حالت سابق بازگشته ام.
 
بازیگر" غوغا" با اشاره به ورود افراد ناشایست به این حرفه تصریح کرد: چیزی که گریبان تولید، تلویزیون و سینما را گرفته ورود یک سری عوامل ناشایست است که ما درخواستمان از سیستم جدید سازمان صدا و سیما این است که نظارتی به این موضوع داشته باشند زیرا این حواشی گاهی غیر قابل تحمل می شود، من لیسانس بازیگری دارم و به کمک تحصیلاتم بازیگر شده ام اما یک سری از دوستان شاید این تحصیلات را نداشته باشند ولی به واسطه اینکه که چندین سال سابقه بازیگری دارند در این حرفه مشغول هستند اما بدبختی ما از آنجایی شروع می شود که ما با برخی مواجه می شویم که نقش یک سریالها را بر عهده می‌گیرند در حالی که حتی در صحبت کردن عادی خود دچار مشکل هستند، متاسفانه این افراد در جامعه الگو می شوند در حالیکه رفتارشان آنقدر ناشایست است که ما وقتی با مردم صحبت می کنیم متوجه می شویم که نظر و نگاه آنها نسبت به بازیگران منفی است و احساس می کنند که ما یک سری افراد لاابالی و بی بندباری هستیم که به هیچ چیزی معتقد نیستیم.

وی افزود: متاسفانه برخی از خانم‌های بازیگر خودشان به هر راهی متوسل می شوند که در برخی از تولیدات حضور داشته باشند آنها اصول اخلاقی لازم را رعایت نمی کنند البته گویا بازار عرضه و تقاضا برای آنها فراهم شده و تقاضای آنها هم بی جواب نمی‌ماند زیرا در ازای یک سری تعاملات چنین افرادی وارد حرفه بازیگری و در نهایت تبدیل به یک الگو می شوند و متاسفانه جایگاه فرهنگی یک بازیگر را خدشه دار می کنند.
 
بازیگر "چشمان سیاه" ادامه داد: چنین افرادی باعث می شوند بازیگران دیگر در مواجهه با مردم سرافکنده شوند زیرا مردم از آنها روی گردان می شوند متاسفانه این افراد از راه درست بازیگر نشده اند و نمی توانند رفتار درستی از خود ارائه دهند.
 
وی بیان کرد: من با فردی مواجه شدم که می‌گفت با توجه به اینکه تو در عرصه تهیه کنندگی هم دستی داری به من کمک کن تا یک عده بازیگران بی قید و بند را دور خود جمع کنم و با هم خوش بگذرانیم که این موضوع باعث تعجب من شد.
 
رخام تصریح کرد: من کاری به زندگی خصوصی افراد ندارم اما عده‌‌ای به صورت اشتباه وارد این عرصه شده‌اند. نگاه این افراد به بازیگری فقط کسب شهرت و خوش گذرانی است، البته من برای تمام همکاران خودم احترام قائل هستم زیرا می دانم انسانهای بسیار شریف و متعهدی هم در عرصه سینما هستند اما با این وجود گاهی چنین افرادی پیدا می شوند که امیدوارم چنین حواشی زودتر حل شود.
 
رخام خاطرنشان کرد: در جمع بندی صحبت‌هایم پاسخی به دوستانی دارم که این قضیه جراحی لب من را علم کرده بودند که من را به حاشیه بکشانند باید بگویم آنها اشتباه می کنند و این مشکل حل شده است، یادم است تهیه کننده ای به من پیشنهاد داد که تو اخلاقت را درست کن و من به این ترتیب تو را در تولیدات راه می‌دهم که در پاسخ به او گفتم من ترجیح می دهم اخلاقم این باشد ولی با تو وارد سریالها نشوم همان فرد که به خواسته های اشتباه او پاسخ رد دادم قضیه ژل لب مرا علم کرد و به همه میگفت که رخام برای هیچ نقشی مناسب نیست. امیدوارم حضور پررنگ من در دنیای بازیگری تو دهنی محکمی باشد به یک سری افراد ناشایستی که از بازیگران تقاضای بدی دارند.
 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 اردیبهشت 1395

اجاره شوهر به تازگی در میان دختران چینی باب شده است. این دختران برای یافتن شغل و فراهم کردن شرایط مناسب زندگی بایستی از خانواده ی خود دور باشند و به همین دلیل اقدام به کرایه شوهر شده اند .

به گزارش شریان نیوز،اجاره شوهر و داشتن شوهران اجاره ای برای دختران چینی به دلیل شرایط خاص کاری و.. در میان دختران چینی به راه افتاده است. در کشور چین با توجه به جمعیت زیاد این کشور بسیاری از افراد بخصوص دختران مجبور هستند برای پیدا کردن شغل مناسب به شهر های دیگر رفته و دور از خانواده زندگی کنند. این دختران بخاطر شرایط کاری و رقابتی که برای یافتن کار در چین وجود دارد

مجبور هستند هر چندسال یکبار خانواده خود را ببیند.از طرفی خانواده ها نیز اصرار دارند که فرزندانشان ازدواج کنند! به همین دلیل این دختران دست به کار عجیبی می زنند و برای خود شوهر کرایه می کنند!!  درحقیقت این دختران زمانی که تصمیم دارند به دیدن خانواده خود بروند یک پسر یا مرد را برای مدت زمان مشخص اجاره کرده و به همراه خود به شهر و به دیدار خانواده اش می برد و اعلام می کند که ازدواج کرده است! مدت هاست سایت های مختلفی برای اجاره دادن شوهر به این دختران نیز در چین افتتاح شده است. مبلغ پرداختی دختران نسبت به مدت زمان اجاره متفاوت است و در کل زمان سفر تمام هزینه ها از جمله خورد و خوراک برعهده دختر می باشد!

منبع:نمناک

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گروه تروریستی تکفیری داعش ساعتی پیش 4 جوان اهل سنت ساکن شهر رقه را به اتهام جاسوسی اعدام کرد.
گروه بین الملل مشرق- گروه تروریستی تکفیری داعش ساعتی پیش 4 جوان اهل سنت ساکن شهر رقه را به اتهام جاسوسی اعدام کرد.

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

بنابر این گزارش، بخش رسانه ای داعش تصاویری از این 4 جوان منتشر کرده است که به تصویربرداری از مراکز استقرار داعش و ارسال آن به یک مامور آمریکایی اعتراف می کنند. در ادامه نیز جلاد گروه داعش آنها را به خرابه یکی از مقرهای منهدم شده این گروه برده و ذبح می کند.

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس

اعدام 4 جوان اهل سنت توسط داعش+عکس
مطالب مرتبط
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مجری محبوب صدا و سیما در صفحه اینستاگرامش این عکس را منتشر کرد.
علی ضیا وقتی «علی ضیا» کنار خیابان گل می فروشد +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، علی ضیا در صفحه اینستاگرامش نوشت:

کنار خیابان روی چمن ها مینشینم کنار آدم هایی که ساده از کنارشان عبور میکنم اینبار عبور نکردم، نشستم حرف زدیم و اشنا شدیم دوست شدیم از عاشق شدنش برایم گفت با هم عکس گرفتیم ارام شدم انگار. خدایا مرا ببخش اگر ساده نبوده ام گاهی من همان بچه ی شهرستانی ساده ی همیشه ام من بزرگی را بلد نیستم و من بزرگ شدن را دوست ندارم من اما تو را بسیار دوست دارم مهربانم بیا از من گل بخر گل دارم ارزان به قیمت جان خودم شاید مرا هم به بهانه ی گل ها خریدی و بخشیدی دلخوشم به گاهی نگاهی اشتباهی.

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
گل  |  اینستاگرام  |  علی ضیا  |  خدا  |  مجری  |  جام نیوز  |  عکس  | 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بهاره رهنما عکس/ بهاره رهنما با تیپ خاص و متفاوت گیتار به دست!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس کشکول جام نیـوز، بهاره رهنما با انتشار عکس زیر در صفحه اجتماعی اش نوشت:

 

اولین تاك شوی ایرانی درباره اتفاقی به نام ❤️عشق❤️ با همراهی گروه موسیقی نقطه دار به خوانندگی علی شوكت و با همراهی بابك ریاحی پور این عكس هم تزیینی است, خیال همیشه نگرانان جمع :) بنده نه میخونم ، نه به روال معمول و كلیشه تكرار شده حضور بازیگران دكلمه میكنم و نه اینكه سازی میزنم... من میون ترانه های عاشقانه گروهمون براتون از عشق میگم و حرفای شما رو هم میشنوم درد دل هاتون رو اماده كنین و به دیدن مونولوگ موسیقی ما بیاید

 

 

524

لینکدونی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گروه ترجمه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
زن وحشی با چاقو شکم زن باردار را پاره کرد و جنین را دزدید + عکس

رکنا: یک زن که در حمله وحشیانه‌ای جنین یک کودک به دنیا نیامده زن دیگری را ربوده بود به 100 سال زندان محکوم شد.

این زن 35 ساله به نام «دنیل کاتریس» در اقدام وحشیانه‌ای به بهانه فروش لباس‌های زنانه از طریق آگهی آنلاین به دیدن زن بارداری به نام میشل ویلکینز رفته و با چاقوی آشپزخانه به جانش افتاده و جنین او را از شکمش درآورده است.

میشل در زمان این حمله جنون‌آمیز دختر 7 ماهه‌اش را در شکم داشته که خود از این حادثه نجات یافته ولی نوزادش مرده است.

«ماریا برکن کاتر» قاضی پرونده می‌گوید: جنایت بسیار وحشیانه و بی‌رحمانه صورت گرفته و انگیزه حمله بسیار مسخره است. قاتل به شوهرش گفته بود که باردار است و هنگامی که شوهرش به وی ظنین می‌شود این زن بی‌رحم با یک آگهی جعلی اطمینان زن حامله را به خود جلب می‌کند و تصمیم می‌گیرد جنین او را از شکمش بدزدد و به شوهرش نشان دهد که نوزاد او را خود به دنیا آورده است اما نوزاد پس از بیرون آمدن از بدن مادرش می‌میرد ولی مادر این نوزاد را به بیمارستان انتقال می‌دهند و از مرگ نجات می‌یابد.

کانال رسمی رکنا در تلگرام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
کشف 600 کیلو سکه رومی در اسپانیا + عکس

رکنا: کارگران ساختمانی در اسپانیا موفق به کشف 600 کیلو سکه متعلق به روم باستان شدند.

سکه‌ها در جنوب اسپانیا هنگام انجام کار ساختمانی پیدا شده است. آنانا وارو از موزه باستان‌شناسی سویل اسپانیا می‌گوید: این مجموعه شامل 600 کیلو سکه بوده که بسیار منحصربه‌فرد هستند. قدمت سکه‌ها به اواخر قرن سوم و اوایل قرن چهارم بازمی‌گردد. ارزش سکه‌ها به میلیون‌ها یورو می‌رسد. سکه‌ها از جنس نقره و برنز هستند و بدرستی نمی‌توان ارزش اقتصادی آنها را دریافت.

سکه‌ها برای بررسی به موزه منتقل شده تا تحقیقات بیشتری روی آنها انجام شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گروه ترجمه ۱2 اردیبهشت ۱۳۹۵ 22247 بازدید اولین نفری باشید که درباره این خبر نظر میدهید.
خاطره

رکنا: دختری در کابل از کودکی مورد تجاوز پدرش قرار گرفته و حالا با وجود سقط چندین بچه دارای 2 کودک است.

این دختر که خاطره نام دارد 13 سال تحت تعرض بوده و می گوید هیچ گاه پدر متجاوزش را نمی بخشد و نمی داند برای بچه هایش خواهری کند یا مادرشان باشد.

حلیم پدر متجاوز که با دخالت اهالی محله در خانه اش دستگیر شد خود را بی گناه می داند وهفته پیش پس از محاکمه در دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

آزمایش DNA نشان داد حلیم دروغ می گوید و او پدر دو کودک دخترش است و خاطره 13 سال در شکنجه گاه پدر تحت تجاوز بوده است.

روح الله، وکیل مدافع خاطره در این خصوص گفت: اگر این آزمایش نبود، امکان داشت دختر به مجازاتی مطابق قوانین افغانستان و قوانین اسلامی محکوم شود. او می‌گوید که این آزمایش یگانه مدرکی بود که توانست ثابت کند متجاوز پدر دختر بوده و دختر بی‌گناه است.

خاطره در مواجهه با خبرنگاران با اشاره به دخترش با نام زینب گفت: “زینب، هم دختر من است، هم دختر پدر من! یعنی که حاصل تجاوز پدرم بر من است، ما هم مادر و دختر هستیم و هم خواهر.”

وی می افزاید: چهارساله بودم  که پدرم به ایران رفت و هفت هشت سال بعد برگشت وقتی پدرش برمی‌گشت انتظار داشت همه مهر و محبت پدری را که سال‌ها از آن محروم بوده، ببیند. چرا که همیشه حسرت محبت عموها و دائی‌هایش به فرزندانشان را می‌خورد اما وقتی خود را در آغوش پدر یافت، “این محبت بیش از حد بود در دوازده سالگی نگاه پدر به من نسبت به نگاه سایر پدران به دختران‌شان فرق دارد.

او گفت:" وقتی هم پیش مادرکلان (مادربزرگ) رفتم و شکایت کردم مرا سرزنش کردند و گفتند که همه پدران دختران شان را نوازش می‌کنند.”

این زن جوان می‌گوید که وقتی به سن ۱۴ و ۱۵ سالگی رسید، شبی پدرش به زور به او تجاوز جنسی کرد: “ترسیده بودم، شوکه شده بودم و یک گوشه‌ای گرفته بودم خودم راکز کرده بودم.

خودش می‌گوید: “به مادرم فرصت نمی‌داد چیزی بگوید. این تجاوز جریان داشت تا بالاخره باردار شدم. وقتی باردار شدم، پدرم کوچ مان را به جای دیگری در کابل انتقال داد و از آنجا به بغلان رفتیم. در بغلان طفلم به دنیا آمد و پدرم او را برد و در صحرا رها کرد.”

بنابه این گزارش پدر خاطره به اعدام محکوم شده است.

کانال رسمی رکنا در تلگرام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

خانم بدشانسی که خروس خانگی اش گوشواره جواهرش را بلعید مجبور است تا زمان مرگ او برای دوباره دیدن جواهر گرانبهایش صبر کند.
خروس خروس شکمو دردسر 8 ساله ساخت ! +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس کشکول جام نیـوز، این خروس بازیگوش هنگامیکه روی شانه صاحب خود خانم " کارلی لنون" نشسته بود در یک حرکت سریع گوشواره او را بلعید . اکنون این زن مجبور است برای دوباره داشتن این گوشواره الماس که هدیه شوهرش به اوست 8 سال صبر کند.

 

 به گفته دامپزشکان این گوشواره در معده این خروس 8 ماهه گیر افتاده و خارج نمیشود. خانم کارلی میگوید: به گفته دامپزشک میتوان این گوشواره را با یک عمل جراحی از معده حیوان خارج کرد اما امکان زیادی دارد که این خروس بمیرد و از آنجایی که دختر 6 ساله ام به شدت به این حیوان خانگی علاقه مند است نگرانم که با کشته شدن این حیوان او دچار بحران روحی شود بنابراین تصمیم گرفتم تا مردن او صبر کنم.

 

 

وی اضافه میکند. این نوع خروس عمر طولانی دارد و امکان دارد این خانواده مجبور شوند زمان بیشتری را صبر کنند تا این خروس به مرگ طبیعی بمیرد. رادیوگرافی نشان داد که گوشواره 1000 پوندی این خانم در سنگدان حیوان گیر کرده است و حتی داروهای مسهل و ملین هم نتوانست باعث خارج شدن آن از بدن حیوان شود.

 

 

دامپزشکی که به این خانواده مشاوره میدهد میگوید امکان دارد در طی این 8 سال در اثر عمل هاضمه و چیزهایی که این حیوان میخورد آسیب جدی به پلاتین و الماس گوشواره وارد شود. با این حال این خانواده عجیب همچنان اصرار دارند تا مردن حیوان به مرگ طبیعی برای دستیابی به گوشواره صبر کنند.

 

خبر ایرانی

کلیدواژه ها:
لینکدونی
لینکدونی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در مراسم ضیافت ویژه کاخ سفید صورت گرفت؛
مراسم ضیافت ویژه رئیس جمهور آمریکا با خبرنگاران و روزنامه نگاران آمریکایی در کاخ سفید برگزار شد.
 به گزارش مشرق،  به نقل از شبکه ای پی تی ان، مراسم ضیافت ویژه رئیس جمهور آمریکا با خبرنگاران و روزنامه نگاران آمریکایی با عنوان انجمن خبرنگاران حوزه کاخ سفید در واشینگتن برگزار شد. 

در بخشی از این برنامه، تصاویری ویدئویی از اوباما و دوره هشت ساله حضورش در کاخ سفید پخش شد که مملو از شوخی‌های خبرنگاران با اوباما بود. 

در بخشی از این تصاویر ویدئویی صدای روی تصویر می‌گفت: «همواره حرکت اوباما در این مسیر، حرکت آرام و بی‌دردسر نبوده است.» 

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس
وقتی این سخن بیان می‌شد، تصاویری از گیرکردن خودروی حامل اوباما در کنار در خروجی به هنگام خروج از ساختمان یا سرخوردن از روی پله‌های هواپیما یا پله‌های محل سخنرانی یا برخوردکردن سرش به سقف بالگرد ویژه رئیس جمهوری به هنگام سوار شدن به این بالگرد یا افتادن لیوان از تریبون محل سخنرانی‌اش در چندین مورد پخش می‌شد. 

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس
در بخشی از این تصاویر هم، عکسهایی که اوباما از خودش می‌گرفت به دستمایه شوخی و خنده تبدیل شد. 

شوخی با گاف‌های کلامی اوباما نیز ازجمله بخشهای دیگر این تصاویر بود. 

برای نمونه، در یکی از قسمت‌ها اوباما می‌گفت:» امروز ملت ما، قهرمانان کشته شده را گرامی می‌دارد و من امروز بسیاری از آن‌ها را اینجا در جمع حاضران می‌بینم! (کشته شدگان را!).» 

در یکی از قسمتهای دیگر، تصاویری از اوبامای جوان پخش می‌شد که می‌گفت: «من به پنجاه و هفت ایالت رفته‌ام و یک ایالت باقی مانده است که باید بروم.» این درحالی است که مجموع ایالتهای آمریکا، پنجاه ایالت است. 

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس

خبرنگاران آمریکایی با تکه کلامهای ثابت اوباما نیز شوخی کردند. یکی از این تکه کلامهای اوباما این است که «می‌خواهم به صراحت بگویم که....» 

حتی نوع لباس پوشیدن اوباما در مراسم‌ رسمی نیز به شوخی گرفته شد مثلا اینکه چه شلوارهای جینی می‌پوشید یا اینکه چرا در مراسم رسمی از رنگ مشکی استفاده نکرده است. 

نوع برخورد سران کشورهای مختلف با اوباما که گاهی خوشایند رسانه‌های آمریکایی نبوده است نیز یکی دیگر از موضوعات به شوخی گرفته شده در این تصاویر ویدئویی خبرنگاران آمریکایی بود ازجمله تعظیم کردن او درمقابل پادشاه ژاپن یا برخورد سرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با او درمقابل دوربین رسانه‌ها. 

حرکات موزون اوباما در میهمانی‌ها و آواز خواندن او که بخشی از فرهنگ آمریکایی است نیز در این تصاویر به شوخی گرفته شد. 

در این مراسم، همچنین رئیس جمهور آمریکا به شوخی گفت که حرفش دیگر در واشینگتن خریداری ندارد. 

اوباما به شوخی گفت: «ببخشید امشب دیر آمدم. علت دیرآمدنم این بود که داشتم مطالبی را می‌خواندم درباره جوکهایی که نباید به زبان آورد! هشت سال پیش گفتم که باید لحن موجود در فضای سیاسی آمریکا تغییر کند. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم باید بگویم که باید به صورت بسیار مشخص تری صحبت می‌کردم. هشت سال پیش من مردی جوان بودم. اما حالا چی شده‌ام! موهای سرم سفید شده است. شمارش معکوس برای مرگم آغاز شده است! اما میشل (همسرش) حتی یک روز هم پیر‌تر نشده است. اگر به عکس‌ها هم نگاه کنید دقیقا متوجه مسئله می‌شوید. زمان می‌گذرد. در شش ماه آینده من همانند اردکی لنگ (در ادبیات سیاسی آمریکا به کسی گفته می‌شود که در راس قدرت قرار داد، اما توان انجام هیچ کاری را ندارد) خواهم بود که کاری از من بر نمی‌‌اید به این صورت که کنگره، به حرف من گوش نخواهند کرد و سران جمهوری خواهان به تلفن من جواب نخواهند داد! زمان می‌برد تا به این وضع، عادت کنم. نمی‌دانم با این وضع، چه کنم! ما امشب چهره جدید و باهوش حزب دموکرات یعنی آقای برنی سندرز (نامزد ریاست جمهوری آمریکا) را نیز در جمع خودمان داریم.» 

در بخشی از این برنامه توام با شوخی، اوباما تصاویری از خودش پخش کرد با موضوع دو سال پس از پایان دوران ریاست جمهوری که به هرکجا می‌رفت، مردم او را تحویل نمی‌گرفتند و حتی جوابش را نمی‌دادند! اوباما در توضیح این تصاویر گفت، این است پایان کار ما!

در این مراسم ضیافت شام، علاوه بر خبرنگاران و سیاستمدارن، شماری از هنرپیشگان برجسته آمریکایی نیز حضور داشتند.

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس

از گرفتن گاف‌های کلامی تا به سخره گرفتن شلوارهای جین اوباما +عکس


مطالب مرتبط
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کد خبر: 399176

تاریخ خبر:

هفته سی و ششم لالیگا؛

پیش از آغاز این بازی رئال مادرید به سختی از سد سوسیداد گذشته بود و اتلتیکو مادرید با یک گل از سد رایووالکانو عبور کرده بود.

به گزارش سرویس ورزشی برنا، در هفته سی و ششم لالیگای اسپانیا تیم بارسلونا موفق شد با برتری مقابل رئال بتیس صدر جدول را اتلتیکو پس بگیرد.

در آخرین دیدار امشب لالیگا از ساعت 23 بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف رئال بتیس رفت.

این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود بارسا خاتمه یافت.

گل‌های بازی را راکیتیچ 49 و سوارز در دقیقه 81 برای بارسا به ثمر رساند.

پیش از آغاز این بازی رئال مادرید به سختی از سد سوسیداد گذشته بود و اتلتیکو مادرید با یک گل از سد رایووالکانو عبور کرده بود.

بارسا بازی را با اشتیاق و انگیزه بالایی آغاز کرد اما در نیمه اول نتوانست دروازه بتیس باز کند در نیمه دوم بارسا روی اشتباه دفاع و دروازه‌بان بتیس به گل رسید و از استرس خارج شد در ادامه سوارز یک بار دیگر دروازه بتیس را باز کرد تا صدر جدول که امشب بین رئال و اتلتیکو دست به دست شده بود دوباره به بارسا برسد.

در جدول لالیگا بارسا با 85 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به اتلتیکو در صدر و رئال با 84 امتیاز سوم است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسی پس از پایان لالیگا به دبی می رود تا در ویلایی که بخشی از آن زیر آب است تعطیلات خود را سپری کند.
جام نیوز: شیخ مکتوم حاکم دبی از طرفداران لیونل مسی(Lionel Messi) است و این دو ارتباط خوبی با یکدیگر دارند. مکتوم هر چند وقت یکبار مسی را به دبی دعوت می کند تا مهمان او باشد. این بار برای لیونل مسی، همسر و دو پسرش شرایطی ایده آل برای تعطیلاتی لوکس در نظر گرفته شده. مسی پس از پایان لالیگا به دبی می رود تا در ویلایی که بخشی از آن زیر آب است تعطیلات خود را سپری کند.
 
ویلای مسی در زیر آب! +عکس
برچسب ها: مسی ، ویلای مسی ، عکس ، لالیگا
شماره پیامک: ۳۰۰۰۷۰۸۷
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
۱۳۹۵/۲/۱۲ ۰۹:۵۲ |
کد خبر: ۵۰۶۵۸۵

 

چندی پیش در پی اصرار سرپرست باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد مهدی طارمی مدیر برنامه‌های این بازیکن به دیدار طاهری می‌رود و طرفین یکی دو ساعتی با هم صحبت می‌کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، سرپرست پرسپولیس پیشنهاد تمدید قرارداد به مدت دو فصل دیگر را می‌دهد همراه با آپشن‌هایی از جمله افزایش دستمزد و پرداخت خوب در ابتدای فصل.


از طرفی مدیر برنامه‌های طارمی با توجه به اینکه مذاکره در فضای خوبی پیش می‌رفت و از سوی طاهری حسن نیت دیده بود می‌گوید اگر مهدی طارمی تصمیم به حضور در تیم اروپایی نگیرد برای پرسپولیس بازی خواهد کرد و قرارداد دوساله هم از نظر من قابل قبول است. طاهری حتی قبول می‌کند اگر طی این دو فصل پیشنهاد خوبی از سوی یک تیم اروپایی برای مهدی طارمی به باشگاه برسد حتما به وی برای انجام این ترانسفر کمک خواهد کرد. با این بحث‌های ابتدایی مذاکره به پایان می‌رسد و خبر توافق بر سر تمدید قرارداد مهدی طارمی به مدت دو فصل دیگر نه به صورت رسمی اما به شکل نیمه رسمی و در شبکه‌های اجتماعی رسانه‌ای می‌شود اما واقعیت ماجرا چیز دیگری است و این فقط یک روی سکه است.


به نظر می‌رسد مهاجم گلزن پرسپولیس برای فصل آینده علاقه‌مند به حضور در ترکیب یک تیم خوب اروپایی است و تلاش‌هایی صورت گرفته تا این ترانسفر صورت گیرد. مهدی طارمی بر این باور است اگر چه جوان و در ابتدای راه است اما حضور در یک تیم اروپایی می‌تواند به وی در ادامه مسیر کمک زیادی بکند و همانطور که سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در شروع مسیر خود در تیم‌های اروپایی پیشرفت خوبی داشتند موقعیت فوتبالی بهتری برای خودش و تیم ملی پیدا کند. هر چند برانکو پیش‌تر گفته بود به سود طارمی است یکی دو فصل دیگر برای پرسپولیس بازی کند و بعد از تجربه کافی راهی تیم‌های اروپایی شود اما به نظر می‌رسد تصمیمی که الان مهدی طارمی گرفته ترک پرسپولیس در پایان فصل و پیوستن به یک تیم اروپایی است که با توجه به اتمام قراردادش کاملا محتمل به نظر می‌رسد.

 

منبع: آی اسپورت

صفحه اینستاگرام رسمی خبرگزاری دانشجو ‫عضویت در صفحه اینستاگرام رسمی خبرگزاری دانشجنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 در ویدیوی تبلیغاتی جدید تروریست‌های داعش، تعدادی از ایتامی که والدین خود را در پی مداخله ضد ترور خارجی در سوریه از دست داده‌اند، عطش خود را برای انتقام‌گیری ابراز کردند. در این فیلم، تیمی از کودک‌سربازان‌ تجهیز‌ شده آماده نبرد نشان داده شدند.

به گزارش ایسنا از راشا تودی، این تصاویر که کاری از مرکز رسانه‌ای داعش موسوم به الحیات بود، با نشان دادن تصویر یک کودک در حال قدم زدن روی خرابه‌های مسکونی آغاز شد و در میان این تصاویر، چهره‌هایی از رهبران غربی و سیاستمداران نشان داده شد.

در پیام این ویدیو، وعده داده شد که "قتل‌عامی" که غرب علیه خلافت خودخوانده داعش به راه انداخته، تلافی شود و اعلام شد که داعشی‌ها ابزارهای لازم برای دفاع از انگیزه‌هایشان را دارند.

 در این ویدیوی تبلیغاتی، تصاویر باراک اوباما،‌ ولادیمیر پوتین و فرانسوا اولاند و همچنین بشار اسد نشان داده شد که در حال "ارتکاب جرایمی" علیه داعش هستند.

این فیلم با نام "خون در مقابل خون"، همچنین تصاویر پسران جوانی را نشان داد که ارتش ایتام را تشکیل داده‌اند. حدود سن آنها 10 سال بود و به سلاح و مهمات مجهز بودند. این کودک‌سربازان تحت امر یک شبه‌نظامی ارشد بودند. ظاهرا این کودکان والدین خود را در مداخله ائتلاف ضد ترور از دست داده‌اند و در آهنگ فرانسوی ویدیو هشدار داده شد که آنها تشنه انتقام و آماده قربانی شدن هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

على کریمى روز گذشته در تمرین خونه به خونه حضور یافت و در کنار بازیکنان به تمرین پرداخت.

به گزارش افکارنیوز، بازیکن سابق پرسپولیس که سابقه حضور در تیم بایرن مونیخ را نیز در کارنامه دارد با حضور در تمرین تیم دسته اولى خونه به خونه به بازیکنان این تیم روحیه داد. على کریمى که به عنوان مشاور در این تیم دسته اولى فعالیت مى کند روز گذشته در تمرین خونه به خونه حضور یافت تا بازیکنان این تیم در هفته هاى باقیمانده با روحیه بالایى آماده ادامه مسابقات شوند.

 

خونه به خونه بابل در حال حاضر در کنار مس کرمان، فجرسپاسى و نفت از شانس بالایى براى صعود به لیگ برتر برخوردار است.

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

علی مسعودی گفت: مادرم مریض بود، رفتم پیشش گفت من یک پسر بیشتر ندارم و آرزویم این است که عروسم را ببینم. منم که هرجا کارم گیر می‌کند، پیش امام رضا(ع) می‌روم؛ بدوبدو رفتم پشت پنجره فولاد! همانجایی که می‌دانم آرزوهایم دست‌یافتنی می‌شوند!
پنجره فولاد دخیل بستن بازیگر طنز به امام رضا برای ازدواج/ بدو بدو رفتم پشت پنجره فولاد +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، سال‌هاست فیلمنامه می‌نویسد به سبک و سیاق خودش! قرارگاه مسکونی و سه در چهار نشان داد که کمدی و طنز خاص خودش را دارد. سال گذشته به برنامه خندوانه آمد و با استندآپ کمدی‌هایش بین مردم به علی مشهدی به شهرت رسید. دیروز عکسی در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت ازدواج کرده است. با او درباره این اتفاق مهم زندگی‌اش هم‌صحبت شدیم.

 

ازدواج در سن 44 سالگی؛ چرا دیر به فکر تشکیل زندگی مشترک افتادید؟

سال‌ها به دلیل نگهداری از خواهرزاده‌‌ام ازدواج نکردم. چند سال هم مشکلات مالی داشتم؛ از سال 90 تا 93 مدیران وقت تلویزیون به من کار نمی‌دادند و این باعث شد خیلی بی‌پول شوم. سال قبل اوضاع مالی‌ام بهتر شد، مادرم مریض بود، رفتم پیشش گفت من یک پسر بیشتر ندارم و آرزویم این است که عروسم را ببینم. منم که هرجا کارم گیر می‌کند، پیش امام رضا(ع) می‌روم؛ بدوبدو رفتم پشت پنجره فولاد! همانجایی که می‌دانم آرزوهایم دست‌یافتنی می‌شوند!

 

پس اعتقاد زیادی به امام رضا(ع) و پنجره فولاد دارید؟

بله، خوشحال یا ناراحت باشم، می‌روم آنجا! زورم به کسی نمی‌رسد؛ می‌روم آنجا، کارهایم روبه‌راه است، می‌روم حرم امام رضا(ع) و...
علی مسعودی: برای ازدواج بدو بدو رفتم پشت پنجره فولاد

 

خوش به حالتان جای خوبی برای برآورده شدن آرزوهایتان انتخاب کرده‌اید؟

جایی که من انتخاب کرده‌ام، متعلق به همه است؛ فقط بستگی به اعتقاد آدم‌ها دارد. معتقدم امام رضا(ع) مرا خیلی دوست دارد. سه سالی که به من کار نمی‌دادند و مثل توپ فوتبال به این طرف و آن طرف شوتم می‌کردند، رفتم پیش امام هشتم و گفتم: آقا اینها مرا با توپ فوتبال اشتباه گرفته‌اند، خودت به دادم برس! خدا را شکر به دادم رسید.

 

وقتی مادرم گفت باید زن بگیری، رفتم پشت پنجره فولاد و گفتم یا امام رضا(ع) خودت می‌دانی از مال دنیا چیز زیادی ندارم با 43 سال سن هرجا برای خواستگاری بروم، می‌پرسند چی داری؟ جوان 23، 24 ساله هم نیستم که بگویم آینده دارم، آینده‌ام همین حالاست. از آقا خواستم خودش شرایط ازدواج را برایم مهیا کند، امام رضا(ع) هم درست کرد و من دو روز قبل ازدواج کردم.

 

پس مادر را به آرزویش رساندید.

بله،‌ مادرم عروس خانم را دید و پسندید! اما چون حال جسمی‌اش خوب نیست برای مراسم عقد نتوانست به تهران بیاید. ما قرار است بزودی به مشهد برویم و در آنجا هم با حضور مادر و اقوام مراسمی برگزار کنیم.

 

در برنامه خندوانه خاطرات معمولا مربوط به خانواده است و الان هم که ازدواج کرده‌اید و قرار است خانواده تشکیل بدهید، به نظرتان خانواده چگونه می‌تواند، پشتوانه‌ای برای موفقیت باشد؟

چند روز قبل با علی تبریزی (قهرمان سه دوره پرورش اندام جهان) همسفر بودم. او می‌گفت همه موفقیت و پیشرفتش را مدیون همسرش است و در طول زندگی مشترک 20 ساله‌اش با حمایت‌ هایی که از وی کرده، باعث شده تا در حرفه ورزشی‌اش موفق شود.

 

این تجربه دوستم بود درباره زندگی مشترک، اما من تازه ازدواج کرده‌ام و هنوز در این‌باره نمی‌توانم نظر بدهم، اما تجربه زندگی در خانه پدری به من ثابت کرد که خانواده پشتوانه مهمی برای موفقیت است. همیشه می‌گویم من هرچه دارم از دعای خیر پدر و مادرم است؛ در دنیا هیچی مهم‌تر از دعای والدین نیست.

 

شهرت در ازدواج شما و انتخابتان نقش داشت؟

شهرتم برای همسرم اهمیت ندارد. به نظر او من آدم بزرگی هستم، چون هفت سال است از خواهرزاده‌ام مراقبت می‌کنم. من بسیار خانواده‌دوست هستم. معتقدم شهرت مثل طبل می‌ماند؛ چندصباحی صدایش می‌پیچد، اما باید ظرفیت داشته باشی وقتی معروف می‌شوی سوءاستفاده نکنی، دل کسی را نشکنی و... در همین دوره است که خدا نگاهت می‌کند تا ببیند چقدر جنبه داری؛ اگر دل کسی را نشکنی، به مردم بی‌احترامی نکنی و... خدا بیشتر بغلت می‌کند وگرنه ولت می‌کند و وای به روزی که خدا بنده‌اش را رها کند. دعای همیشگی‌‌ام این است؛ خدایا مرا از بغل خودت رها نکن.

 

 

شاد زندگی کردن به چه چیزهایی نیاز دارد؟ آیا پول می‌تواند شادی‌آور باشد؟

من بی‌پولی را تجربه کرده‌ام. پول شاید خوشبختی نیاورد، اما جلوی خیلی از بدبختی‌ها را می‌گیرد. با قناعت می‌توان به آرامش دست پیدا کرد. اگر زیاد سخت نگیری، می‌توانی شاد باشی. می‌گویند هر گلی، خاری هم دارد. برای لذت بردن از گل باید حواست باشد، دستت سمت خار نرود! ‌اگر قانع باشی و سخت نگیری، شادی هم خودش می‌آید./ جام جم آنلاین

115

 

کلیدواژه ها:
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گران ترین خودروهای جهان+عکس
خودرو‌های گران قیمت و خاص همواره از مشتریان مخصوص به خود بهره‌مند هستند. در ادامه گران‌ترین خودروهای تولیدی جهان را معرفی خواهیم کرد که در حال حاضر امکان خرید آن‌ها موجود است. با ما همراه باشید.
پایگاه خبری ریشه

اگر به یک جستجوی ساده در اینترنت بپردازید متوجه خواهید شد که لیست‌های بسیاری برای گران قیمت ترین اتومبیل‌ها وجود دارد، همانند  لیستی که امروز ما برایتان آماده کردیم. اما بازار خودروهای لوکس و گرانقیمت آنقدر تنوع دارد که نمی‌توان  معیار مشخصی برای اینگونه خودروها تعیین کرد.

ما وجود تمام این پیچیدگی‌ها ما توانستیم بر اساس چند معیار مشخص در بازار جهانی، لیست خود را تهیه کنیم. برای شروع ابتدا تنها خودروهایی را در نظر گرفتیم که در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در خط تولید قرار داشته و تمامی آنها در این مدت در بازار‌های مختلف عرضه شده باشند. همچنین خودروهایی که تمامی دستگاههای تولیدی آنها به فروش رفته است را نیز از لیست خود حذف کردیم، این خودروها شامل پورشه ۹۱۸ با قیمت ۸۵۰ هزار دلار، فراری لافراری ۱.۵ میلیون دلاری و مک‌لارن P1 با قیمت ۱.۱ میلیون دلار می‌شوند.

همچنین به دلیل این که خودروهای گران‌قیمت با لیست بلندی از آپشن‌ها و گزینه‌ها برای خریدار عرضه می شوند؛ با سفارش آپشن‌ها و شخصی سازی خودرو ممکن است قیمت یک پورشه و یا یک رنجروور تا بیش از دو برابر قیمت پایه‌ی آن افزایش پیدا کند، بنابراین ما در این لیست خودروها را تنها براساس قیمت پایه‌ی آنها دسته بندی کردیم.

دسته‌ی آخر از خودروهای گران‌قیمت که از لیست خود حذف کردیم خودروهایی مانند کوینیگزگ وان ۲.۸۵ میلیون دلاری و پاگانی هوآیرای ۱.۱ میلیون دلاری هستند. تولید این مدل‌ها بسیار محدود بوده و با گشتن در بازار به احتمال زیاد حتی یک عدد از آنها را هم نمی توانید پیدا کنید بنابراین تصمیم گرفتیم نام این مدل‌ها هم از لیست خود حذف کنیم.

در نهایت، در فهرستی که آماده شد می توانید گران‌ترین خودروهایی را که همگی آنها در برخی از بازار‌های جهانی قابل خریداری هستند را مشاهده کنید.

***

۱. استون مارتین DB9 GT

DB9 پیروزی بزرگی برای استون مارتین بود. این مدل ۲+۲ در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و طراحی آن توسط طراح مشهور، هنریک فیسکر انجام شده است. طراحی DB9 آنقدر خوب از آب درآمد که استون مارتین از این زبان و سبک طراحی در سایر مدلهایش نظیر ونتیج V8 و V12، سدان رپید و حتی مدل‌های گرانتر و سریعتر ویراژ و ونکوئیش نیز استفاده کرد. از بارزترین مشخصه‌های DB9 می‌توان ساختار مستحکم آلومینیومی، پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی و صد البته ظاهر فوق العاده‌ی آن اشاره کرد.   

حال دیگر پس از گذشت بیش از ۱۲ سال از ورود این مدل به بازار دیگر وقت بازنشستگی آن فرا رسیده است و استون مارتین تا پایان سال جاری مدل DB11 را به عنوان جانشین DB9 عرضه خواهد کرد. اما تا زمانی که جایگزین DB9 به بازار بیاید، مدل DB9 GT گزینه‌ی خوبی برای خرج کردن بیش از ۲۰۰ هزار دلار است.

پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۵.۹ لیتری این خودرو قدرت ۵۴۰ اسب بخار را تولید می کند که این قدرت توسط جعبه‌دنده‌ی شش سرعته‌ی سکوئنشیال به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. تنها موردی که شاید ذهن خریداران این مدل را به خود مشغول کند این است که با پرداخت ۱۵ هزار دلار بیشتر می توانند مدل ولانته را خریداری کنند که دارای سقف روباز نیز هست.

قیمت: ۲۰۲.۷۷۵ دلار

***

۲. بنتلی کانتیننتال جی تی

بنتلی کنتیننتال ۱۳ سال پیش به بازار آمد، اما در طی این سال‌ها همواره میزبان تغییرات و بهینه سازی های کوچک و بزرگ بوده و شاید بتوان مهمترین بهینه سازی این مدل را امکان سفارش آن با پیشرانه‌ی V8 دانست. در مدل V8 نشان بنتلی از رنگ سیاه به قرمز تغییر یافته است.

هر چند در خط مستقیم کانتیننتال V8 خودروهای چندان سریعی نیستند اما سبکتر بودن قسمت جلوی خودرو در این مدل رانندگی با آن را جذاب تر کرده است. نسخه‌ی هشت سیلندر کانتیننتال دارای ۵۲۱ اسب بخار قدرت و مدل ۱۲ سیلندر دبلیو شکل این خودرو توانایی تولید ۵۸۲ اسب بخار توان را دارد که تمامی این مدل‌ها از جعبه دنده‌ی هشت سرعته و سیستم چهار چرخ محرک بهره مند هستند. اگر به دنبال قدرت و عملکرد بالاتری باشید کانتیننتال جی تی اسپید گزینه‌ای بهتر خواهد بود.

قیمت: ۲۰۱.۲۲۵ دلار

***

۳. فراری کالیفرنیا T

کالیفرنیا آرام‌ترین و لطیف‌ترین محصول فراری است و می‌توان آن را به صورت روزمره نیز مورد استفاده قرار داد، برای اثبات این قضیه فراری در این خودرو حتی جالیوانی نیز تعبیه کرده است!

اگر بخواهید از دیدن آسمان نیز لذت ببرید می‌توانید تنها با فشردن یک کلید سقف فلزی کالیفرنیا را به داخل صندوق عقب بفرستید. سقف کالیفرنیا برای باز شدن تنها به ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد. کالیفرنیا T از پیشرانه‌ی ۳.۹ لیتری V8 استفاده می کند و حرف T در این مدل نشان دهنده‌ی استفاده از سیستم توربوشارژر است.این پیشرانه‌ دارای خروجی ۵۵۲ اسب بخار قدرت است و به لطف وجود جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته‌ی دوکلاچه، کالیفرنیا برای رسیدن از سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها به ۳.۳ ثانیه و برای طی مسافت ۴۰۰ متر نیز به ۱۱.۲ ثانیه زمان احتیاج دارد.

قیمت: ۲۰۲.۷۲۳ دلار

***

۴. بنتلی فلایینگ اسپر V8

شاید پرداخت ۲۰۰ هزار دلار پول برای مدل پایه‌ی یک سدان منطقی به نظر نیاید اما این موارد در دنیای ثروتمندان امری طبیعی است. فلایینگ اسپر بر اساس مدل کانتیننتال ساخته شده و همانند کانتیننتال از سیستم چهارچرخ محرک و جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار بهره‌مند است، منتهی توان پیشرانه‌ی فلایینگ اسپر متفاوت بوده و در مدل V8 دارای ۵۰۰ اسب بخار قدرت و در مدل W12 دارای ۶۱۶ اسب بخار قدرت است.

شاید این سوال پیش بیاید که وقتی قرار است این همه پول برای یک ماشین پرداخت شود چرا باید آن را با پیشرانه‌ی کوچک‌تر هشت سیلندر خریداری کرد؟ اما در پاسخ باید گفت که در برخی کشورها که قوانین سختی در خصوص انتشار دی اکسید کربن وجود دارد، خرید خودرو با پیشرانه‌ی پاک‌تر می‌تواند مخارج سالیانه‌ی کمتری به همراه داشته باشد.

قیمت: ۲۰۶.۷۲۵

***

۵. لامبورگینی هوراکان LP580-2

لامبورگینی هوراکان با این‌که ارزان‌ترین محصول لامبورگینی محسوب می‌شود اما عملکردی خیره کننده دارد. در طراحی بدنه‌ی هوراکان از خطوط تیز و زاویه‌دار بهره گیری شده است و نتیجه‌ی نهایی بسیار جذاب و هیجان انگیز از شده است؛ در داخل کابین هم ترکیبی بسیار هوشمندانه از یک خودروی لوکس و یک هواپیمای جنگنده را مشاهده می کنید. اما بخش دیوانه کننده‌ی هوراکان درست در پشت سر راننده قرار دارد، جایی که شاهد آرمیدن پیشرانه‌ی ۵.۲ لیتری V10 به قدرت ۵۷۱ اسب بخار هستیم که به یک جعبه دنده‌ی ۷ سرعته‌ی دوکلاچه متصل شده است؛ متاسفانه دیگر خبری از جعبه دنده‌ی دستی نیست.

اگر مدل چهارچرخ محرک هوراکان را خریداری کنید قدرت بیشتری معادل ۶۰۲ اسب بخار را در اختیار خواهید داشت. البته لذتی که در سواری با مدل دیفرانسیل عقب تجربه خواهید کرد را قطعا در نمونه‌ی چهارچرخ نخواهید یافت. سیستم تنظیمات رانندگی LP580-2 نسبت به نمونه‌ی استاندارد تغییر یافته و دارای حالت دریفت نیز هست که با استفاده از اعمال تغییرات روی کمک فنرها و سیستم کنترل پایداری به راننده امکان می دهد تا دریفت‌های عالی را در امنیت و پایداری کامل با این خودرو انجام دهد.

قیمت: ۲۰۴.۵۹۵ دلار

***

۶. استون مارتین رپید اس

رپید نخستین بار در سال ۲۰۰۶ و به عنوان یک خودروی مفهومی با په عرصه‌ی وجود گذاشت. رپید حقیقتا یکی از جذابترین و هیجان انگیزترین طراحی ها را بین خودروها دارد. شیب بسیار زیاد شیشه‌ی جلو باعث محدودیت زیادی برای دید راننده شده است و سقف فست بک آن در عقب آنقدر شیب ملایمی دارد که شاید فکر کنید در صندلی های عقب این خودرو حتی یک هابیت هم جا نشود!

و البته همین طور نیز هست و رپید فضای سر خوبی برای سرنشینان عقب ندارد. داخل کابین هم طرحی شبیه به همواپیمای جت جنگی دارد و در جای جای آن نیز استفاده‌ از آلومینیوم به چشم می خورد که بسیار هیجان انگیز و جذاب است، جذابیت‌های رپید اینجا به پایان نمی‌رسد و  بخش جذاب تر نیز وجود دارد و آن پیشرانه‌ی V12 این خودرو با قدرت ۵۵۰ اسب بخار است. حجم این پیشرانه ۵.۹ لیتر بوده و در هماهنگی کامل با جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی اتوماتیک می‌تواند رپید سنگین وزن و بزرگ جثه را در عرض ۴.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

قیمت: ۲۰۹.۸۲۵ دلار

***

۷. مرسدس بنز G65 AMG

بنز کلاس جی از هر نظر خودرویی خاص و جذاب است، طراحی آن از زمان معرفی در سال ۱۹۷۹ تا کنون کمترین تغییرات را داشته است، قیمت آن بسیار بالا بوده و البته در تمام این سال‌ها کارایی و عملکرد خود را نیز در بالاترین سطوح حفظ کرده است. در بین انواع مدل های کلاس جی یا به قول آلمانی ها Gelandewagon نسخه‌ی G65 از همه خاص‌تر و گران‌تر است. با خرید G65 توانی معادل یک نیروگاه هسته‌ای در داخل کاپوت نصیب شما خواهد شد.

پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر خورجینی دارای حجم ۶ لیتر بوده و به یاری دو عدد توربوشارژر می‌تواند قدرت خروجی معادل ۶۲۱ اسب بخار و گشتاور عظیم ۱۰۰۰ نیوتون متر را در اختیار راننده قرار دهد. نکته‌ی جالب در خصوص پیشرانه‌ی این خودرو، گشتاور واقعی آن است که بیشتر از میزان اعلام شده است و مرسدس بنز آن را به صورت الکترونیکی به ۱۰۰۰ نیوتون متر محدود کرده است.

شاید دلیل این امر جلوگیری از آسیب دیدن جعبه‌دنده باشد. اگر این اعداد و ارقام به اندازه‌ی کافی شما را هیجان‌زده نمی‌کند بهتر است بدانید که G65 با پیشرانه‌ی ۱۲، ۷۸ هزار دلار گران تر از G63 هشت سیلندر است، این یعنی هر کدام از سیلندرهای اضافی G65 معادل ۱۹ هزار و ۵۰۰ دلار برای خریدار آب می‌خورند و هر اسب بخار نیز ۱۳۴۴ دلار قیمت افزوده خواهد داشت. اینجا است که پول حرف اول را می‌زند.

قیمت: ۲۱۸.۸۲۵ دلار

***

۸. مرسدس بنز SL65 AMG

SL65 از قوای فنی مشابه با G65 استفاده می‌کند. همان پیشرانه‌ی ۶ لیتری تویین توربو با قدرت ۶۲۱ اسب بخار در این مدل استفاده شده است و توانایی رساندن SL65 به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در ۳.۷ ثانیه دارد.

شاید حداکثر شتاب SL65 تفاوت چندانی با مدل ارزانتر SL63 نداشته باشد، اما خاص بودن شخصیت پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر را نمی‌توان با چیز دیگری عوض کرد، البته حک شدن نشان 65 روی خودرو نیز نشان دهنده‌ی کلاس بالاتر خودروی شما خواهد بود.

قیمت: ۲۱۹.۷۷۵ دلار

***

۹. بنتلی بنتایگا

اتوره بوگاتی مشهور زمانی بنتلی ۴.۵ لیتری را سریع‌ترین خودروی دنیا نامیده بود. این گفته‌ی وی امروزه نیز در مورد یکی دیگر از مدل‌های بنتلی صدق می کند. نخستین شاسی‌بلند بنتلی، بنتایگا با حداکثر سرعت ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت عنوان سریعترین SUV جهان را با خود یدک می‌کشد.

این رکورد به این سادگی ها به دست نیامده است؛ برای این کار، بنتلی پیشرانه‌ی W12 با حجم ۶ لیتر را برای بنتایگا تدارک دیده است. قدرت و گشتاور این پیشرانه به ترتیب ۶۰۰ اسب بخار و ۹۰۰ نیوتون متر هستند که این نیروی عظیم از طریق جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار به هر چهار چرخ خودرو انتقال پیدا می‌کند.

داخل کابین بنتایگا نیز به صورت پنج نفره یا  چهار نفره قابل سفارش است و در آن از بهترین انواع چرم استفاده شده است. با این که این لیست بر اساس قیمت پایه‌ی خودروها گردآوری شده است اما بد نیست به سایر مدل‌های بنتایاگا هم اشاره کنیم، مدل گران‌تر بنتایگا با لیست بسیار کامل و جامعی از انواع تجهیزات ارایه شده که شامل یک ساعت بریتلینگ گرانقیمت هم می شود.

قیمت این مدل از ۳۰۰ هزار دلار آغاز می‌شود و تولید آن تنها به ۶۰۸ دستگاه محدود خواهد بود.  آپشن جالب دیگر بنتلی بنتایگا، ساعت ۱۶۰ هزار دلاری است که در داشبورد خودرو نصب می‌شود. فکر این موضوع نیز خنده‌دار است که یک خودروی شاسی بلند با قیمت پایه‌ی ۲۰۰ هزار دلار یک ساعت ۱۶۰ هزار دلاری هم داشته باشد.

قیمت: ۲۳۱.۸۲۵دلار

***

۱۰. مرسدس بنز S65 AMG کوپه

زمانی که مدل S63 را مورد آزمایش قرار دادیم آن را در یک جمله توصیف کردیم: "برترین در هر زمینه‌ای". اما حالا به شما مدلی را معرفی خواهیم کرد که ۴۰ درصد گران‌تر بوده و تعداد سیلندرهای آن نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است، پیشرانه‌ی این مدل نیز تویین توربو ۱۲ سیلندر به قدرت ۶۲۱ اسب بخار است و با کد M279 شناخته می‌شود. مدل S65 سدان نیز موجود است که حدود ۱۰ هزار دلار ارزان‌تر از برادر دو درب خود است.

برای آنهایی که به دنبال خودرویی از این هم خاص تر هستند مدل S65 AMG کابریولت بزودی عرضه خواهد شد.

قیمت: ۲۳۶.۶۷۵ دلار

***

۱۱. بنتلی کانتیننتال جی تی اسپید

جی‌تی اسپید گران‌ترین نسخه‌ی  کنتیننتال است. این خودرو با دارا بودن ۶۲۶ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتون متر گشتاور، توانایی رسیدن به سرعت ۳۳۱ کیلومتر بر ساعت را دارد. کانتیننتال جی‌تی اسپید مجهز به سیستم چهارچرخ محرک و جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار است، همچنین شاسی آن نسبت به مدل استاندارد تقویت شده است. تکمیل کننده‌ی ظاهر لوکس کانتیننتال جی‌تی اسپید رینگ‌های بزرگی به قطر ۲۱ اینچ هستند.

اگر پرداخت ۲۴۰ هزار دلار برای این خودرو به اندازه‌ی کافی هیجان انگیز نیست می توانید با پرداخت ۲۰ هزار دلار بیشتر، مدل روباز کنتیننتال جی‌تی اسپید را خریداری کنید.

قیمت: ۲۴۲.۱۲۵ دلار

***

۱۲. فراری 488GTB

فراری 488GTB به عنوان جانشین مدل بسیار محبوب 458 ایتالیا معرفی شد و البته توانست علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. برخلاف 458 که از پیشرانه‌ی تنفس طبیعی ۴.۵ لیتری استفاده می‌کرد، 488GTB از پیشرانه‌ی کوچک‌تر ولی قوی‌تر ۳.۹ لیتری بهره‌مند است که پیش از این در مدل کالیفرنیا T نیز استفاده شده بود.

این پیشرانه‌ی هشت سیلندر از نوع V شکل است که سیلندرهای آن با زاویه‌ی ۹۰ درجه نسبت به یکدیگر قرار گرفته اند،‌ در هر سرسیلندر نیز دو عدد میل سوپاپ تعبیه شده است که مجموع تعداد میل سوپاپ‌ها را به ۴ عدد می رساند، سیستم سوخت رسانی نیز از نوع تزریق مستقیم سوخت است.

اما مهم‌ترین تغییر در این پیشرانه نسبت به پیشرانه‌ی 458 استفاده از سیستم پرخوران است، با وجود حجم موتور کمتر، پیشرانه‌ی جدید به یاری دو عدد توربوشارژر می‌توانند قدرت ۶۶۱ اسب بخار را تولید کنند که به میزان ۹۹ اسب بخار بیشتر از مدل 458 است و تقریبا معادل با سوپراسپرت افسانه‌ای انزو است.

در زمینه‌ی تولید گشتاور نیز موتورهای تولیدی فراری به دلیل کورس کم پیستون‌ها معمولا در وضعیت پایین‌تری نسبت به رقبا قرار داشتند اما در 488GTB گشتاور موتور با افزایش ۱۶۳ واحدی در مقایسه با 458 ایتالیا به عدد ۷۶۰ نیوتون متر رسیده است که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود.

قیمت:  ۲۴۲.۷۳۷ دلار

***

۱۳. رنجروور H&H

اگر کسی بخواهد مقدار زیادی پول را بابت خرید یک رنجروور خرج کند بهترین راه خرید نسخه‌ی H&H رنجروور است.

آپشن‌ها و امکانات این خودرو آنقدر زیاد هستند که سبب شده تا قیمت آن به فراتر از ۲۴۰ هزار دلار برسد. این مدل را با رنگ سبز خاص و وجود نشان H&H در کنار گلگیر و روی در صندوق عقب می‌توان شناسایی کرد. در داخل کابین رنجروور H&H از چوب گردوی فرانسوی استفاده شده  که با چوب استفاده شده در اسلحه‌های شکاری Holland & Holland مشابه است. در عقب خودرو نیز مکانی مخصوص برای اسلحه وجود دارد که با پوشش چرم تزیین شده است.

رنجروور H&H دارای قوای فنی مشابه با رنجروور اسپرت SVR است، پیشرانه‌ی 5 لیتری V8 مجهز به سوپرشارژر می‌تواند قدرت ۵۵۰ اسب بخار را تولید کند. بر اساس اعلام رنج‌روور این مدل شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلمتر بر ساعت معادل ۵.۵ ثانیه دارد. البته به نظر می‌رسد شتاب واقعی خودرو بهتر از این عدد باشد چرا که رنجروور V8 با ۵۱۰ اسب بخار قدرت دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۴.۷ ثانیه است.

انتهای پیام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پیکر بی‌جان 3 مرد در ارتفاعات الیمستان شهرستان آمل عصر روز گذشته 11 اردیبهشت ماه از درون چاهی به بیرون کشیده شد.
خبرگزاری ایسنا: جنگل‌های الیمستان در بخش امامزاده عبدالله(ع) شهرستان آمل در ارتفاع دو هزار متری از جنگل‌های بکر و تودرتوی استان مازندران است.

این منطقه از گذشته محلی برای کسانی بوده است که به طمع گنج به این جنگل‌ها و روستاهای حواشی آن می‌روند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در این باره گفت: عملیات جستجوی مفقودین پس از 14 ساعت حوالی ساعت 22 شامگاه یک شنبه پایان رسید.

طمع گنج جان 3 مرد را گرفت

جمشید نیکزاد ادامه داد: در پی اطلاع از سوی مرکز eoc جمعیت هلال احمر استان مازندران مبنی بر مفقودی چهار نفر در جنگل‌های الیمستان منطقه قلاگردن بلافاصله دوتیم نجات کوهستان همراه با 2 دستگاه خودروی کمک‌دار و نیروی انتظامی و سه تن از بستگان مفقودین به منطقه اعزام و پس از حدود 3.5 ساعت به منطقه قلعه قلاگردن رسیده و متوجه حفر چاهی در بالای قله شده که با تجسس بیشتر متوجه اجساد سه تن از این مفقودین در داخل چاه شدند.

وی افزود: پس از نصب کارگاه و ورود نجات‌گران به داخل چاه و با هماهنگی نیروی انتظامی و اداره آگاهی اقدام به خروج اجساد از داخل چاه به بیرون کرده و پس از ثابت کردن برروی بستکت و با کمک چند تن از اهالی و نیروی انتظامی منطقه چلاو نسبت به انتقال به روستای الیمستان اقدام شد.

طمع گنج جان 3 مرد را گرفت

نیکزاد یادآور شد: چاه حفر شده حدود 9 متر عمق داشته و اجساد با صورت جلسه در داخل روستای المیستان تحویل نماینده سازمان آرامستان و پزشک قانونی شدند.

این 3 مرد چه کسانی بودند و چه می‌کردند؟

دادستان شهرستان آمل نیز در این باره به ایسنا گفت: به همراه این اجساد، ادوات و آلات حفاری غیرمجاز و دستگاه گنج‌یاب کشف شده است.

علی طالبی افزود: یکی از کسانی که در این حادثه جان باخته سرکرده یک باند حفاری غیرمجاز بود که سابقه زندانی و محکومیت داشته و از دو سال پیش تحت تعقیب بود.

وی یادآور شد: در این حادثه دو نفر دیگر نیز جان خود را از دست داد و یک نفر نیز که معاون سرکرده باند بود متواری شده است.

طمع گنج جان 3 مرد را گرفتطمع گنج جان 3 مرد را گرفت

طالبی با اشاره به دلایل مرگ این افراد گفت: به نظر یکی از افراد با چراغی به درون چاه رفته و از آنجایی که دستگاه تهویه هوای ضعیفی نیز به همراه داشتند؛ از دست می‌رود و دو نفر دیگر نیز برای نجات درون چاه می‌روند که بر اثر متصاعد شدن گاز کشته می‌شوند.

دادستان آمل با بیان این‌که دو دستگاه تلفن همراه نیز از این افراد کشف شده است، افزود: هنوز درباره علت مرگ مطمئن نیستیم و با اعلام نظر پزشکی قانونی در این زمینه اعلام نظر می‌شود زیرا به دلیل فرار یکی از متهمین شائبه مرگ عمدی این افراد نیز دست بررسی است.

وی تاکید کرد: هنوز مشخص نیست چیزی از این حفاری غیرمجاز به دست آمده باشد یا نه و متواری شدن یک فرد هرگونه حدسی را ایجاد می‌کند.

طالبی ادامه داد: یکی از متوفیان پیش از عزیمت به محل حفاری به برادر خود می‌گوید که اگر چند ساعت برنگشتم به دنبال‌مان در فلان محل بیایید؛ برادرش نیز پس از عدم مراجعه وی به محل حفاری می‌رود که با این وضعیت مواجه می‌شود.

وی افزود: اطرافیان متوفی نیروی انتظامی را در جریان این حادثه قرار می‌دهند و مسئولان و امدادگران به محل حادثه می‌روند.

طالبی درباره هویت این افراد نیز گفت: از شناسنامه‌هایی که از این افراد به جا مانده نشان می‌دهد یکی اهل تهران، یکی اهل محمودآباد و یکی هم شناسنامه فیروزکوهی داشته است.

وی در پایان اعلام کرد: نظریه پزشکی قانونی تا یک هفته آینده اعلام می‌شود و سپس می‌توان در این باره نظر نهایی را اعلام کرد.
شماره پیامک: ۳۰۰۰۷۰۸۷
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص خرید تسلیحات از کشورهای دیگر در دوران پسابرجام، گفت: خرید "تانک T90 " و "هواپیمای سوخو 30 " تاکنون مطرح شده است.
اتاق خبر 24

تانک‌ها یکی از ادوات مهم نظامی هستند که در جنگ زمینی کاربرد ویژه‌ای دارند و می‌توانند یک نبرد پیروز را رقم بزنند و نیروهای مهاجم یا مدافع را به موفقیت برسانند. 

**توانایی تولید تانک در نیروهای مسلح

طراحی و تولید تانک در نمونه‌های مختلف مورد توجه یگان‌های رزهی نیروهای مسلح بوده که در این پروسه تانک‌های "سبلان"،  "صمصام"،  "ذوالفقار"،  "مبارز"،  "جیفتن مدرن"  و ...  ساخته  شده  است.

اما مدتی است که در فضای رسانه‌ای و مجازی و به خصوص پس از رفع تحریم‌های بین‌المللی، فروش تجهیزات پیشرفته دفاعی همچون تانک "تی 90  " (T 90 Tank)" به جمهوری اسلامی ایران مطرح شده که البته امیر سرتیپ "احمدرضا پوردستان" فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در این زمینه سخنانی را مطرح کرده است.

"امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان " فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص خرید تسلیحات از کشورهای دیگر در دوران پسابرجام، گفت: خرید "تانک T90 " و "هواپیمای سوخو 30 " تاکنون مطرح شده است. 

وی ادامه داد: ما برای ارتقای ظرفیت‌های دفاعی خود از همه امکانات جهانی استفاده می‌کنیم و  ما بحث خرید این تانک را در ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کرده‌ایم و خرید T90 هیچ ارتباطی به قطعنامه 3090  ندارد و‌ آمریکایی‌ها مثل همیشه یاوه‌گویی می‌کنند.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

امیر پوردستان با اشاره به تجهیزات نوسازی شده نیروی زمینی گفت: ما در فضای تحریم شدیدی قرار داریم و وظیفه داریم برای مقابله با این فضا از درون بجوشیم. ما عمده سلاح‌های خود مثل بالگرد، تانک ونفربرها را بهینه سازی کردیم، همچنین ما در حوزه مهمات 100 درصد نیازمندی خود را در داخل تولید می‌کنیم، اقتصاد مقاومتی به ما حکم می‌کند تا موانع و مشکلات خود را با دست خود حل کنیم.

امیر سرتیپ "کیومرث حیدری" جانشین نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره خرید تانک T90 عنوان داشت: استراتژی ما بر این است که بتوانیم فناوری ساخت این تانک را به داخل کشور انتقال دهیم. ما به هیچ وجه دستور خرید مطلق این تانک را نداریم.

پایگاه تحلیلی استرات فور نوشت : روسیه و چین بزرگترین منابع تامین‌کننده تجهیزات نظامی جدید ایران هستند و پیش‌بینی می‌شود به زودی با ورود نخستین محموله‌های تجهیزات نظامی به ایران مانند موشک‌های اس 300 و تانک‌های T-90  توان نظامی خود را بالا می‌برد.

 

3.jpg

 

4.jpg

 

این پایگاه ادامه داد: به زودی فاصله میان تجهیزات مدرن نظامی ایران و دیگر کشورهای منطقه، کم و کمتر خواهد شد. با توجه به ظرفیت بالای ایران برای خرید تجهیزات جدید نظامی، پیش‌بینی می‌شود ایران قدرت برتر نظامی در منطقه شود.

وزارت دفاع روسیه درباره خرید تسلیحات جنگی ایران از "مسکو" اعلام کرد:  افزوده شدن جنگنده‌های" سوخوی 30" و تانک‌های "تی 90 "به تجهیزات نظامی ایران با قطعنامه‌های بین المللی تناقضی ندارد. 

 

***مشخصات "تانک تی 90" 

تانک "تی 90 "  از سال 1991 ساخت آن آغاز و در سال 2004 میلادی مدل‌های جدیدی از آن معرفی و در خدمت ارتش روسیه قرار گرفته است.  این تانک با وزن 46 تا 47 تن، طول قریب به 10 متر، عرض قریب به 4 متر و ارتفاع بیش از 2 متر توانایی حمل سه خدمه را دارد. 

 

5.jpg

 

6.jpg

 

تانک تی 90 از توپ‌های سنگین 125 میلی‌متری بهره می‌برد و دارای سلاح‌های 12.7 و 7.62 میلی‌متری بوده و برد عملیاتی آن معادل 340 مایل متری (بیش از 500 کیلومتر ) است و سرعتی معادل 60 کیلومتر بر ساعت را دارد.  

قدرت حفاظتی "تانک تی 90" از زره ترکیبی فولادی و کامپوزیتی، یک زره واکنشی انفجاری، گیرنده‌های هشدار لیزری و سیستم اخلال مادون قرمز در موشک‌های ضدتانک تامین می‌شود. زره مدل تی-۹۰اس در قسمت جلو بدنه معادل ۹۹۰ تا ۱۰۷۰ میلی‌متر فولاد ورقه‌ای در مقابل گلوله‌های انرژی شیمیایی (انفجاری) و ۶۷۰ تا ۷۱۰ میلی‌متر در مقابل گلوله‌های انرژی جنبشی (فلزی) قدرت مقاومت دارد. 

تانک تی 90 قیمتی معادل 2 میلیون و 500 هزار  تا 5 میلیون دلار داشته و اگر براساس دلار پایه 3 هزار تومان در نظر بگیریم؛ هر تانک تی 90 قیمتی معادل 7 میلیارد و 500 میلیون تومان تا 15 میلیارد تومان خواهد داشت. 

 

7.jpg

 

 

قدرت و حفاظت این زره ترکیبی از فولاد و کامپوزیت بوده و می‌تواند انواع مأموریت‌های عملیاتی را به خوبی انجام دهد. تی 90 پیشرفته‌ترین تانک ارتش فدراسیون روسیه بوده که نسخه بهینه‌سازی شده تانک  "تی 72 " است و پتانسیل‌های عملیاتی گسترده‌ای دارد.  

تانک "تی 90" نمونه پیشرفته تانک "تی 72" روسی است که در سال 1993 میلادی به صورت رسمی وارد ارتش روسیه شد. تانک "تی 90" یکی از 10 تانک برتر جهان است که موفقیت‌های بسیاری در میادین نبرد بدست آورده است.

تانک  "تی 90 " البته در سوریه نیز به صورت جدی در عملیات آزادسازی استان "حلب" نقش مهمی داشته  و این زره پوش مهم موجب آزادسازی مناطق گسترده‌ای در شمال سوریه شده است.

 

** سامانه استتار ویژه تانک "تی 90" 

تانک‌های "تی 90" ساخت کشور فدراسیون روسیه بوده که با داشتن موشک‌های هدایت شونده با برد قریب به 4 کیلومتر می‌تواند اهداف را با دقت بالا منهدم کند. در این تانک تجهیزات دفاعی همچون سامانه جنگ الکترونیک و سیستم‌های استتار می‌توانند همزمان از "تی 90" دفاع کنند و تانک از هر آسیب احتمالی محافظت می‌شود.

خرید تانک‌های پیشرفته "تی 90" به طور ویژه باعث افزایش توان زرهی یگان‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌شود. این تانک که بر پایه طراحی های قدیمی روسی و چینی ساخته شده و یکی از مدرن ترین ابزارهای نظامی جهان محسوب می شود و می تواند به راحتی در برابر تعدادی از مدرن ترین تانک های جهان مقاومت کند. 

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانمندی ساخت و بهینه‌سازی انواع تجهیزات نظامی را دارند؛ اما حضور این تانک در یگان‌های زرهی قطعا قدرت نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران را چندبرابر خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
فروریختن محل دفن زباله در حاشیه شهر گواتمالا، ۴ کشته و دست کم ۲۴ ناپدید برجای گذاشت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کارگران ناراضی شرکت بن لادن گروپ در اعتراض به شرایط نامناسب کاری و ۵ ماه عدم پرداخت دستمزدشان چند دستگاه اتوبوس را در شهر مکه آتش زدند.

به گزارش افکارنیوز،  کارمندان و کارگران ناراضی شرکت ساخت و ساز "بن لادن گروپ" در عربستان سعودی در اقدامی اعتراضی ۷ دستگاه اتوبوس را در شهر مکه به آتش کشیدند.

بنا بر گزارش‌ها، علت اعتراض این کارگران شرایط نامناسب کاری و ۵ ماه عدم پرداخت دستمزدشان است.

ویدئوی این حرکت اعتراضی کارگران شرکت بن لادن گروپ روز شنبه در یوتیوب و به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

گفته شده کارمندان و کارگران ناراضی شرکت بن لادن گروپ تقریبا هر روز در مقابل دفا‌تر این شرکت تظاهرات می‌کنند.

در پی تشدید مشکلات مالی عربستان، شرکت بن لادن گروپ اخیرا ۲۵ درصد از کارکنان خود را در عربستان سعودی اخراج کرده است.

این شرکت روز جمعه حکم اخراج ۵۰ هزار کارگر خارجی خود را به دستشان داد.

بن لادن گروپ از سوی خانواده بن لادن اداره می‌شود که ارتباطی نزدیکی با آل سعود حاکم بر عربستان سعودی دارد.

این شرکت در زمان رونق اقتصادی عربستان در دهه گذشته شکوفا شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر را استخدام کرد اما با کاهش قیمت جهانی نفت و تمهیدات دولت سعودی برای کاهش هزینه‌ها به منظور جبران کسری بودجه، به این شرکت همچون دیگر شرکت‌های ساخت و ساز در عربستان ضربه سختی وارد شد.

بن لادن گروپ دومین شرکت بزرگ ساخت و ساز در جهان پس از شرکت فرانسوی وینچی محسوب می‌شود و مقر آن در شهر جده عربستان است و در سال ۱۹۳۱ توسط شیخ محمد بن لادن، پدر اسامه بن لادن، سرکرده معدوم گروه تروریستی القاعده بنیان نهاده شد.

اسامه که یکی از ۵۰ فرزند این سرمایه دار سعودی بود، در سال ۱۹۹۳ سهم خود در تجارت خانوادگی را از دست داد و از سوی خاندان بن لادن طرد شد.

خانواده بن لادن ادعا می‌کنند در دهه ۱۹۹۰ از اسامه اعلام برائت و وی را طرد کرده‌اند.

اُسامه بن لادن در ریاض متولد شده بود و عامل حملات تروریستی بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب‌گذاری‌های سال ۱۹۹۸ در سفارتخانه‌های امریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا) و همچنین حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون امریکا شناخته شد.

 

 

 

حجم ویدیو: 1.21M | مدت زمان ویدیو: 00:00:25
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گزارش های دریافتی حاکی از ورود 50 هزار تومانی تقلبی است.
نکات امنیتی چک پول ۵٠ هزار تومانی/ عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش شریان نیوز، این زن سالخورده، که متولد 1299 است، برای مشارکت در تعیین سرنوشت خود و منطقه خود به تنهایی به شعبه اخذ رای مراجعه کرده و به نامزد منتخب خود رای داد.


پیرزن متولد 1299 پای صندوق رأی +عکس

 

این زن سالخورده، متولد 1299 است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دروازه بان ملی پوش فوتبال ایران، امروز تولدش را در پرتغال جشن گرفت.


به گزارش "ورزش سه"، علیرضا حقیقی، دروازه بان شماره یک تیم ملی ایران که امروز وارد 28 سالگی می شود، تولد خود را در پرتغال جشن گرفت.


دروازه بان شماره 80 تیم ماریتیمو که زیر نظر نلو وینگادا در پرتغال به فعالیت مشغول است، در چند دیدار گذشته این تیم به دلیل مصدومیت قادر به همراهی این تیم نبوده اما با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت می تواند در ترکیب اصلی به میدان برود. او که در چند دیدار در ترکیب ثابت ماریتیمو به میدان رفته، توانسته بود رضایت کادرفنی و هواداران این تیم را نیز جلب کند و وینگادا امیدوار است او را بار دیگر در اختیار داشته باشد.


حقیقی که فوتبال حرفه ای خود را از پرسپولیس آغاز کرده بود، اکنون به عنوان شماره یک تیم ملی شناخته می شود و امروز و همزمان با 12 اردیبهشت تولد 28 سالگی اش را در پرتغال جشن گرفت.

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بسیاری از بازیگرانی که در سریال ها نقش آفرینی می کنند تنها می خواهند زیبا دیده شوند
اغلب این بازیگران سعی می کنند با ایجاد رابطه و دوستی با دستیاران و کارگردانان راه را برای خود هموار کنند.
آنها دوست دارند تملق بگویند به هر مناسبتی به کلیه عوامل سینمایی که در حافظه موبایل خود دارند، پیغام تبریک بفرستند و برای کسب شانس بیشتر با انها دوست شوند
ازطرف دیگر با عده بسیاری از  کارگردانانی روبه رو هستیم  که در محافل و مهمانی ها به دنبال کشف بازیگر هستند (نشردهید)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به گزارش پارس نیوز،  بارش باران شدید در مکه مکرمه زائران خانه خدا را غافلگیر کرد.

تصاویر/ بارش شدید باران در مکه

 

تصاویر/ بارش شدید باران در مکه

تصاویر/ بارش شدید باران در مکه

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش پارس نیوز، پایان چهل و ششمین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی قاره کهن درتاشکند ازبکستان توام شد با درخشش وزنه برداران ملی پوش و جوان کشورمان و کسب نایب قهرمانی قاره کهن با دشت 500/8 امتیاز تیمی. در این دوره از پیکارها که با حضور نزدیک به 30 تیم از سراسر قاره آسیا همراه بود،کاروان متحول شده وزنه برداری ایران با ترکیبی جوان و با آتیه بیش از حد انتظار در میدان آسیایی تاشکند ظاهر شد و درنهایت با درخشش پدیده های جوان خود موفق شد ضمن اینکه یک پله صعود نسبت به سال گذشته (عنوان سومی آسیا) را در تاشکند تجربه کرد با کسب نایب قهرمانی آسیا و دشت 500/8 امتیاز تیمی در رقابتی میلیمتری با چینی های مدعی در عین ناباوری و به خاطر تجربه اندک وزنه برداران جوانش قهرمانی را از آن خود کند.

 

برهمین اساس، و پس از ثبت امتیازات تیمی مدعیان قهرمانی چهل و ششمین دوره مسابقات آسیایی تاشکند، تیم های ملی چین، جمهوری اسلامی ایران و کشور میزبان (ازبکستان ) به ترتیب با کسب امتیازات مجموع (506/7) ،( 500/8) و(463/8) صاحب عناوین اول تا سوم مسابقات آسیایی در بخش مردان شدند.

 

گفتنی است، تیم ملی وزنه برداری کشورمان در اوزان 85 ،94 ، 105 و 105+ کیلوگرم توسط (سیدایوب موسوی دونقره) ، (علی هاشمی 2 نقره و یک برنز) ،(محمدرضا براری دوطلا و یک برنز) ،( بهادر مولایی 1 طلا و 1 برنز) در مجموع با (3 طلا، 4 نقره و 3 برنز ) و کسب 500/8 امتیاز تیمی صاحب سکوی نایب قهرمانی آسیا شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش پارس نیوز، جوان 30 ساله ای با پریدن از ساختمان پاساژ پایتخت در خیابان میرداماد به زندگی اش پایان داد.

خودکشی در خیابان میرداماد ، خودکشی میرداماد ، خودکشی در تهران

محل خودکشی پسر جوان در خیابان میرداماد

ساعت 16 عصر امروز جوان 30 ساله ای پس رفتن به طبقات بالایی پاساژ پایتخت در خیابان میرداماد اقدام به پریدن به خیابان کرد.

با حضور نیروهای اورژانس در محل مشخص شد جوان 30 ساله به علت شدت جراحات جانش را از دست داده است.

با اعلام موضوع به پلیس تحقیقات برای مشخص شدن انگیزه خودکشی آغاز شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://www.ch3.ir/tv3/kondaktor/accordion-vertical11.html"
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات