شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمد
علی بر محمّد اضافه نشده است. علی را گرفته ایم تا محمّد را گم نکنیم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سیدحسین حسینی
مطالب اخیر
کد خبر: 1284020/4  زمان: 18:15  1394/08/30  بازدید: 47,388

برانکو برد مهاجمان باختند!


پرسپولیس در روزی که می توانست یکی از بهترین بردهای خود در تاریخ لیگ را جشن بگیرد تنها یک بار از موقعیت خود سود برد و البته به سه امتیاز رسید.


به گزارش ورزش بالااحمد به نقل از"ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از حذف از جام حذفی در دیداری پرحاشیه اکنون تنها رویای خود را در لیگ برتر دنبال می کنند و به دنبال کسب امتیازات لازم در این مصاف هستند.
در سمت مقابل نیز علی حنطه که یکی از بدترین تیم های تاریخ لیگ برتر را در اختیار دارد این بار نمی خواهد تیمی برای بالا بردن آوراژ گل های حریفان لقب گیرد و به دنبال سورپرایز کردن برانکو ایوانکوویچ و سرخپوشان تهرانی است.

استادیوم: آزادی     تماشاگر: 9000
داور: اشکان خورشیدی   کمک داوران: سعید علی نژادیان و محمدرضا منصوری

پرسپولیس
سوشا مکانی، رضا نورمحمدی(C)، محسن بنگر، محمد انصاری، رامین رضاییان(حاتمی 84)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی(علیپور 72)، مهدی طارمی، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده(خالقی فر 84) و امید عالیشاه.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

استقلال اهواز
پرویزکریمی، سیدعلی حسینی، سعید قزل، محمد اسماعیل نظری، مرتضی منصوری(علی هلیچی74)، فرزاد آشوبی، حسین بهرامی، شاهین مجیدی، محمد غلامی، رضا بهمیی(ساکی 50) و میلاد پاک پرور ( حمزه خضیراوی76)
سرمربی: علی حنطه

اخطار:
حسین ساکی(56) از استقلال اهواز
کمال کامیابی‌نیا(81) - عالیشاه(89) از پرسپولیس

شرح گل

پرسپولیس1 - استقلال اهواز 0: (دقیقه 20، مهدی طارمی): روی یک حرکت عمقی، امید عالیشاه ضربه ناقصی به توپ زد که کریمی دفع ناقصی روی آن داشت و در نهایت مهدی طارمی با استفاده از توپ برگشتی و دروازه خالی استقلال خوزستان گل اول را به ثمر رساند.


شرح نیمه اول بازی:

برانکو ایوانکوویچ که در این بازی تمام پتانسیل خود را در اختیار داشت فشار را روی مدافعان استقلال اهواز زیاد کرد و با استفاده از 4عنصر تهاجمی خود یعنی طارمی، عالیشاه، نوراللهی و احمدزاده فرصت های خوبی را روی دروازه کریمی ایجاد کرد. رامین رضاییان نیز از سمت راست خط دفاعی تیم شان بارها با توجه به خصوصیات تهاجمی اش در منطقه جریمه استقلال اهواز حاضر شد و با ارسال های خود فرصت های خوبی ایجاد کردند اما در نهایت یک بار و توسط مهدی طارمی به گل رسیدند و فرصت سوزی ها مهاجمان این تیم همچنان ادامه دارد.
در سمت مقابل به نظر می رسد علی حنطه شاگردانش را با ایجاد لایه های دفاعی و نگاه ویژه به ضدحملات برای نباختن به زمین فرستاده بود که در این راه فرصت چندانی روی دروازه سوشا مکانی به دست نیاورد.
پرسپولیس که با یک گل برتری به رختکن رفته امیدوار است این نتیجه و برتری را حفظ کند و حنطه هم امیدوار است اتفاقات نیمه دوم به سود تیمش رقم بخورد.


.
 
اتفاق ویژه:
اتفاق ویژه این بازی را می توان به هدر رفتن فرصت های متعدد گلزنی توسط مهاجمان پرسپولیس و خصوصا مهدی طارمی نامید. طارمی اگر  کمی باهوش عمل می کرد می توانست بار خود را برای آقای گلی در همین بازی برای کل فصل ببندد و البته بارها برابر دروازه و دروازه بان حریف ناکام ماند تا برانکو همچنان بابت نداشتن مهاجم تمام کننده ضربه بخورد.دقایق حساس

دقیقه 5: حرکت رامین رضاییان در سمت راست و ارسال مواج او در حالی که پرویز کریمی در ابتدا خروج اشتباهی داشت در نهایت با مهار او همراه بود تا توپ مستقیما وارد دروازه آبی پوشان نشود.
دقیقه 6: پاس عمقی عالیشاه درون محوطه جریمه به رضاییان و پاس کوتاه سرضرب مدافع راست پرسپولیس، پیش از اینکه به مهدی طارمی برسد توسط مدافعان استقلال دفع شد.
دقیقه 11: ارسال کرنر توسط محسن مسلمان و ضربه سر ناقص محسن بنگر خطری روی دروازه آبی پوشان نداشت و مدافعان استقلال توپ را از منطقه خطر دور کردند.
دقیقه 12: حرکت احمد نوراللهی درون محوطه جریمه و در نهایت پاس عرضی او برای مهدی طارمی با کنترل و البته پاس بد مهاجم ملی پوش پرسپولیس همراه بود تا این فرصت خود از دست برود.
دقیقه 22: حرکت هماهنگ شده عالیشاه و طارمی در نهایت با ضربه ناقص مهاجم جنوبی پرسپولیس همراه بود و پرویز کریمی برای دفع این توپ به دردسر نیفتاد.
دقیقه 25: ارسال محسن مسلمان و ضربه سر محسن بنگر می توانست گل دوم این تیم را به ارمغان بیاورد که توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت و کریمی از کنار دروازه آغازگر بازی شد.
دقیقه 30: ضربه آرام مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه به راحتی در دستان دروازه بان استقلال اهواز جای گرفت.
دقیقه 31: فرشاد احمدزاده در بهترین حالت ممکن صاحب فرصت شد و در حالی که فقط پرویز کریمی را پیش رو داشت ضربه اش را چیپ زد اما توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت و بهترین فرصت برای رسیدن به گل دوم از دست رفت.
دقیقه 38: ارسال عمقی از سوی محسن مسلمان برای طارمی این بازیکن را در موقعیت گل زدن قرار داد که شوت سر ضرب و محکم این بازیکن را پرویز کریمی در دو مرحله دفع کرد.
دقیقه 48: فرار در عمق طارمی و ضربه او به تیرک عمودی برخورد کرد که در ادامه ضربه برگشتی را رضاییان به سمت دروازه توپ برگشتی را نواخت که پرویز کریمی آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه 52: روی اشتباه مدافع استقلال اهواز، فرشاد احمدزاده صاحب توپ شد و با پیش روی پشت محوطه جریمه این تیم ضربه اش را با بی دقتی به بیرون فرستاد.دقیقه 54: بار دیگر روی یک ضدحمله فرشاد احمدزاده صاحب توپ شد و در حالی که طارمی و عالیشاه را در کنار خود داشت توپش را فنی به سمت دروازه کریمی نواخت که به راحتی در اختیار دروازه بان استقلال اهواز قرار گرفت.
دقیقه 60: مهدی طارمی بعد از دریبلی زیبا و جا گذاشتن مدافع حریف با پرویز کریمی تک به تک شد اما در زدن ضربه آخر برابر دروازه بان استقلال اهواز ناکام ماند و توپش توسط کریمی دفع شد.
دقیقه 60: در اولین فرصت برای استقلال اهواز این تیم صاحب فرصت ارسال روی دروازه سرخپوشان شد که سوشا مکانی در خروجی ناقص در دو مرحله توپ را از آن خود کرد.
دقیقه 61: رامین رضاییان فرصت خوبی برای نوراللهی مهیا کرد و هافبک پرسپولیس از درون محوطه جریمه ضربه اش را نواخت که کریمی آن را دفع کرد.
دقیقه 61: ثانیه هایی بعد بار دیگر پرسپولیس ضاحب فرصت گل شد که اینبار رضاییان برابر کریمی ناکام ماند و دروازه بان استقلال اهواز زودتر از او توپ را مهار کرد.
دقیقه 66: مهدی طارمی بار دیگر صاحب فرصت شد و اینبار در حالی که می توانست به سمت دروازه پیش روی کند ضربه اش را سرضرب نواخت که توپ با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 67: محمد غلامی در یکی از فرصت های خوب تیمش می توانست گل تساوی را برای این تیم به ثمر برساند که ضربه اش از درون شش قدم با برخورد به مدافع پرسپولیس یک کرنر نصیب اهوازی ها کرد.
دقیقه 69: رامین رضاییان از شش قدم و با ارسال احمدزاده صاحب فرصت سرزنی شد که ضربه اش را کریمی به شکلی زیبا مهار کرد تا نشان دهد اگر او امروز درون دروازه این تیم نتیجه غیر از یک بر صفر رقم می خورد.
دقیقه 70: بار دیگر ارسال روی دروازه و ضربه سر عالیشاه که راهی به دروازه نیافت و از جلوی پای طارمی هم عبور کرد و به اوت رفت.
دقیقه 74: ارسال احمدزاده از سمت راست روی پای مهدی طارمی با ضربه آکروباتیک ناقص این مهاجم همراه شد که توپ با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 83: ضربه ایستگاهی به دست آمده برای استقلال اهواز را سید علی حسینی به بدترین شکل ممکن از دست داد.
دقیقه 87: یک پاس فوق العاده از محسن مسلمان، مهدی طارمی را در فاصله 30 متری از دروازه استقلال با دروازه بان این تیم تک به تک کرد و مهاجم پرسپولیسی ها بعد از پیش روی به محوطه جریمه ضربه چیپش را به کنار دروازه فرستاد تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.
دقیقه 90: مهدی طارمی یکی دیگر از فرصت های گلزنی تیمش را از دست داد و بار دیگر در تک به تک برابر کریمی ناکام ماند.
در حاشیه:

* رامین رضاییان بعد از اتفاقاتی که پیرامون خود بعد از مسمومیت پیش از بازی با ذوب آهن به وجود آمد، امروز در ترکیب اصلی تیمش به میدان رفته است.
* جری بنگستون در این بازی به دلیل حضور در اردوی تیم ملی هندوراس و دیر اضافه شدن به اردوی پرسپولیس روی نیمکت پرسپولیس حاضر شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سیاوش صبا مجری و گزارشگر معروف شبکه ماهواره ای من و تو،اصلیتی از شهرستان اسفراین (در خراسان شمالی که دارای اکثریتی از کردهای کرمانجی می باشد) دارد. نام کاملش، سیاوش صبا است و شهرتش را مدیون تیپ و قیافه عجیبش می باشد. البته او یک مدل فشن نیز بوده و در برخی مسابقات مد و فشن اروپا شرکت کرده و سال ۲۰۰۹ در مسابقهء BIG BROTHER عنوان نفر دوم را به دست آورد.

اقدام جنجالی و تهوع آور مجری من و تو + عکس

به گزارش ایران ناز سیاوش صبا در صحنه‌های تهوع آوری حضور یافته که به دلیل حرمت رسانه‌، قابل توصیف نیست.این مجری تلویزیون در صحنه‌ای در کنار منحرفین جنسی انگیسی با خون دندانهایش را مسواک می‌زند.

اقدام جنجالی و تهوع آور مجری من و تو + عکس

رسوایی سیاوش صبا ، مجری معروف شبکه من و تو

با انتشار فیلمی در فضای مجازی، یکی دیگر از مجریان تلویزیون «من و تو» رسوا شد. در فیلم یاد شده، «سیاوش صبا»در صحنه‌های تهوع آوری حضور می‌یابد که به دلیل حرمت رسانه‌، قابل توصیف نیست!به گزارش ایران ناز سیاوش صبادر مصاحبه که با یک رسانه اروپایی کرده بود جواب سوال مجری که پرسیده بود: مهمترین دغدغه شما چیست؟ وی بنا به نوشته پارسناز پاسخ داد: مهمترین دغدغه ام بزرگتر نبودن الت تناسلی منه!

اقدام جنجالی و تهوع آور مجری من و تو + عکس

این مجری تلویزیون ،همچنین در صحنه‌ای در کنار منحرفین جنسی انگیسی ،با «خون» دندانهایش را مسواک می‌زند.صبا قبلا، در جهت ترویج سبک غیراسلامی زندگی، در یک رستوران، به همراه شراب، حشرات زنده را بلعید!تاکنون چند مجری دختر مانند «پریسا سحرخیز»، به دلیل خوی متجاوز مدیران و کارکنان «من و تو»، از این شبکه پا به فرار گذاشته اندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خبرگزاری میزان - مجادله و مباحثه هواداران فوتبالی بر سر اینکه کدامیک از دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در مصاف رودررو موفق‌تر عمل کرده‌اند به نظر ادامه‌دار است.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری میزان، تارنمای تحلیلی "اینفوگراف وب" با بررسی آمارهای مربوط به بازی های گذشته دو تیم پر طرفدار اسپانیا نوشت:

* تاکنون 229 بازی بین این دو تیم برگزار شده است که سهم بردهای رئال مادرید 92، بردهای بارسلونا 89 و تعداد تساوی در این ال‌کلاسیکو 48 بازی بوده است.

* این دو تیم تاکنون 170 بار در چارچوب رقابت‌های لالیگا به مصاف هم رفته‌اند که سهم بردهای رئال مادرید 71، بردهای بارسلونا 67 و تساوی 32 بازی بوده است.

* گلزن‌ترین بازیکن تاریخ ال‌کلاسیکو، لیونل مسی (بارسلونا) با 21 گل زده است. آلفردو دی‌استفانو (رئال مادرید) با 18 گل در رتبه دوم قرار دارد.

* علاوه بر این، مانوئل سانچز (رئال مادرید) با 43 بازی و ژاوی هرناندز (بارسلونا) با 42 بازی بیشترین حضور در ال کلاسیکو را تجربه کرده‌اند.
برترین‌های ال‌کلاسیکو به روایت آمار + عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مجری شبکه خبر تصویر زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
به این مطلب امتیاز دهید
7 1

جام ورزشی؛

 

المیرا شریفی مقدم با انتشار تصویر زیر نوشت: شب بارانی پاییزی به خیر و خوشی.تهران بارش شدید باران رو شاهد هستیم و البته با افتخار همراه شما.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
د خبر: 600563
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۳۰/۰۸/۱۳۹۴ -
بازرسی های بی سابقه نیروی انتظامی در ورودی های ورزشگاه آزادی؛

در حالی پرسپولیس از ساعت 16:20 امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال اهواز می رود که مسئولان این ورزشگاه تدابیر شدید امنیتی را به وجود آورده اند.
به این مطلب امتیاز دهید
0 0

به گزارش ورزش بالااحمد به نقل از سرویس ورزشی جام نیـوز، خطر بمب گذاری و حملات تروریستی از فوتبال اروپا آغاز شد و حالا در نقاط مختلف دنیا، همه برای مقابله با این پدیده بسیج شده اند.

 

در ایران هم نیروی انتظامی و یگان ویژه در شهرهای مختلف، بازرسی دقیقی را آغاز کرده اند. از جمله دیروز در ورزشگاه های مختلف و امروز در ورزشگاه آزادی.

 

در اتفاقی نادر امروز نیروهای انتظامی مستقر در بیرون ورزشگاه آزادی و در مقابل ورودی‌های مجموعه ورزشی آزادی کلیه خودروهایی که می‌خواهند به استادیوم وارد شوند را مورد بازرسی شدید قرار می‌دهند. حتی خبرنگاران و بازیکنان نیز باید مورد بازرسی ماموران قرار بگیرند.

 

در این میان بازیکنان استقلال که تمرین خود را از ساعت 12:30 آغاز می کنند، بعد از بازرسی اتومبیل مجوز حضور در ورزشگاه آزادی را گرفتند.

 

با هم نمونه ای از اقدامات امنیتی بی‌سابقه پیش از بازی را مشاهده می کنیم:

 

 

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فردا-آغاز-مسابقات-وزنه-برداری-قهرمانی-جهان-برنامه-ورزشکاران-ایران

وبسایت رسمی برنامه نود - هشتاد و یکمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان از امروز در شهر هیوستون آمریکا آغاز می شود.

به گزارش وبسایت نود، وزنه برداران کشورمان در هفت وزن این رقابت ها برای کسب مدال و سهمیه المپیک از بامداد فردا(یکشنبه) به روی تخته می روند. این دوره  از رقابت ها با شرکت ۹۸ کشور رکورددار بوده و مسابقات جهانی فرانسه با حضور ۸۷ کشور را پشت سر گذاشته است. برنامه کامل وزنه برداران ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

۴:۵۵ بامداد یکشنبه ۱ آذر
دسته ۶۲ کیلوگرم ، مجید عسکری با رکورد ورودی ۲۹۰ کیلوگرم در گروه B

۶:۵۵ بامداد دوشنبه ۲ آذر
دسته ۶۹ کیلوگرم ، جابر بهروزی با رکورد ورودی ۳۲۵ کیلوگرم در گروه B

۲:۵۵ بامداد چهارشنبه ۴ آذر
دسته ۷۷ کیلوگرم ، رسول تقیان با رکورد ورودی۳۶۰ کیلوگرم در گروه A

۰۰:۲۵ بامداد پنجشنبه ۵ آذر
دسته ۸۵ کیلوگرم ، کیانوش رستمی به عنوان جدی ترین شانس کسب مدال طلای ایران با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در گروه A

۲۲:۲۵ پنجشنبه ۵ آذر
دسته ۹۴ کیلوگرم ، علی هاشمی با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در گروه A

۲:۵۵ بامداد شنبه ۷ آذر
دسته ۱۰۵ کیلوگرم ، نواب نصیرشلال نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در گروه A

شنبه ۷ آذر
دسته ۱۰۵ + کیلوگرم ، بهادر مولایی با رکورد ورودی ۴۲۵ کیلوگرم در گروه B

هشتادو یکمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان به طور رسمی از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب با برگزاری رقابتهای گروه D دسته ۶۲ کیلوگرم آغاز می شود، اما تکلیف نخستین طلایی آن، فردا شب و با انجام رقابتهای گروه A دسته ۵۶ کیلوگرم مشخص خواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 30 آبان 1394


تصاویر ثبت شده از زندگی روزمره و محیط پیرامون.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
استقلال با گل‌های جابر انصاری (۵۷) و پروپجیچ(۸۸) توانست فولاد خوزستان را در خانه شکست داده و دوباره صدرنشین لیگ‌برتر شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شناسهٔ خبر: 2973119 -
طبق مطالعه اخیر محققان، با انجام تست کشمش، مشخص شد کودکانی که هفت ماهه به دنیا آمدند، عجول‌تر و دارای مهارت های تمرکزی پایین تر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه وارویک انگلستان تستی را طراحی کرده اند که مبتنی بر مدت صبر و انتظار کودک ۲۰ ماهه در برداشتن کشمش از ظرف مقابلش است.

«دیتر وولک»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «انجام بازی ساده و پنج دقیقه ای کشمش می تواند شیوه جدید امیدبخشی برای پیش بینی میزان توجه و کنترل در کودک باشد.»

در این مطالعه، محققان داده های مربوط به بیش از ۵۰۰ کودک به دنیا آمده بعد از گذشت ۲۵ تا ۴۱ هفته از بارداری را جمع آوری و آنالیز کردند و در زمان ۲۰ ماهگی آنها، میزان خودکنترلی آنها را ارزیابی کردند. نتایج مطالعات نوزادان به دنیا آمده قبل از پایان دوران بارداری با نوزدانی که ۳۹ تا ۴۱ هفته بارداری را به طور کامل سپری کرده بودند، مقایسه شد.

در سن ۲۰ ماهگی ظرف کشمش در مقابل کودک گذاشته شد. بعد از سه بار آموزش، از کودک خواسته شد تا منتظر بماند و هر وقت که گفته شد (بعد از ۶۰ ثانیه) کشمش را از ظرف برداشته و بخورد.

در طول این مطالعه مشخص شد کودکانی که بسیار زودتر از موعد مقرر به دنیا آمده بودند، زودتر از زمان تعیین شده کشمش برداشته و می خوردند. در ادامه پیگیری ها مشخص شد کودکانی که در دوران کودکی نتوانستند مانع از رفتار عجولانه خود در برداشتن کشمش شوند، هفت سال بعد در دوران تحصیل هم نسبت به همسن و سالان خود عملکرد خوبی نداشتند.

در حدود سن ۸ سالگی، این کودکان توسط تیمی از روانشناسان و پزشکان با استفاده از سه رتبه بندی رفتاری متفاوت توجه از سوی مادران، روانشناسان و کل تیم تحقیق ارزیابی شدند. موفقیت های علمی آنها در دروسی مانند ریاضی، روخوانی و نگارش از طریق تست های استاندارد ارزشیابی شد.

یافته ها نشان داد هر چقدر فرد زودتر از موعد مقرر بدنیا آمده باشد، قدرت کنترل بازدارندگی اش کمتر است. در نتیجه این دسته از کودکان دارای مهارت های تمرکزی پایین تر و موفقیت های علمی ضعیف در سن ۸ سالگی بودند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش شورای فرهنگی شهدای بالااحمدبه نقل ازایرنا - قم - رزمایش شهیدان خلیج فارس (به منظور تکریم و تجلیل از مقام شهیدان خلیج فارس که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند)، با حضور 5500 نفر بسیجی در قالب گردان های امام حسین (ع) و الی بیت المقدس روز جمعه در استان قم برگزار شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ایرنا - اصفهان - تیم فوتبال سپاهان اصفهان روز جمعه در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران در ورزشگاه فولاد شهر با نتیجه 2 بر یک تیم نفت تهران را شکست داد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نسخه چاپیارسال به دوستان
فارن‌پالیسی:
/با دوستانی شبیه عربستان، دشمن نمی‌خواهیم/نباید نفت ایران را تحریم می‌کردیم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی با اشاره به نقش عربستان در تبلیغ وهابیت، این کشور را در حملات تروریستی پاریس مقصر دانسته و از سیاست اهمال‌کارانه واشنگتن در قبال ریاض و تنش‌آفرینی با ایران انتقاد کرده است.

خبرگزاری فارس: عربستان از دهه 1970 تروریسم صادر می‌کند/ریاض در حملات پاریس نقش مستقیم دارد/با دوستانی شبیه عربستان، دشمن نمی‌خواهیم/نباید نفت ایران را تحریم می‌کردیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه فارن‌پالیسی، روز جمعه در گزارشی نقش سیاست‌های خشونت‌طلبانه عربستان سعودی در تشکیل گروه‌های افراطی از جمله گروه تروریستی داعش را مورد بررسی قرار داده و نوشته ریاض از دهه 1970 با پول نفت به تقویت این گروه‌ها مشغول است.

بعد از حملات تروریستی پاریس، دولتهای کشورهای غربی به نوشته فارن‌پالیسی، به بحث و تبادل نظر در این باره پرداخته و خواستار محاکمه تروریست‌ها در دادگاه شده‌اند: «آنها می‌پرسند باید با پهپاد حمله کنیم یا حمله زمینی؟»

با این حال، موضوع مهم‌تر، از نگاه فارن‌پالیسی، شناسایی ریشه‌های معضلاتی است که به جنگ‌های داخلی در خاورمیانه منجر شده‌اند.

این نشریه آمریکایی، وهابیت مورد تبلیغ عربستان سعودی را ریشه اصلی این درگیری‌ها دانسته و می‌نویسد: «از دهه 1970 دولت عربستان و سازمان‌های مذهبی وابسته به آن نسخه افراطی ایدئولوژی خود را با پول نفت خود به سر تا سر دنیا صادر کرده‌اند.»

فارن‌پالیسی، به حمایت مالی عربستان سعودی از «سازمان اطلاعات نظامی پاکستان» بین دهه‌های 1970 و 1980 در حمایت از شورشی‌های ضد شوروی که به تشکیل طالبان منجر شد، اشاره می‌کند.

عربستان سعودی، همچنین از دهه 1990 به تأمین مالی آموزش‌های وهابیت در سرتاسر کشورهای خوزه بالکان پرداخته است. 

در ادامه این گزارش با اشاره به حملات تروریستی شنبه گذشته در پاریس می‌نویسد: «به نظر می‌رسد ارتباط بن عربستان سعودی و بمب‌گذاری‌های پاریس، حتی از این هم مستقیم‌تر است.»

فارن‌پالیسی می‌افزاید: «بسیاری از توطئه‌گران از منطقه مولانبئک در بروکسل هستند. در دهه 1970 عربستان سعودی و سایر کشورهای خلیج (فارس)، مدارس وهابی را تأمین مالی کردند.» 

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «چرا ما با این تبلیغات خشونت‌آمیز و قرون وسطایی عربستان سعودی کنار می‌آییم؟ با دوستان اینچنینی، چه کسی دشمن می‌خواهد؟»

فارن‌پالیسی در ادامه قطع نفت ایران از بازارهای جهانی را هم در این امر دخیل دانسته است: «پاسخ ساده در نفت است: ما ترجیح داده‌ایم از عربستان سعودی نفت بخریم و منبع نفت ایران شیعه را قطع کنیم.»

این گزارش تأکید می‌کند خرید نفت به بهای سنگین‌تر و در مقابل، مهار پوچ‌گرایی مورد تبلیغ عربستان، می‌تواند معامله‌ای ارزشمند باشد.

نشریه آمریکایی، سیاست واشنگتن برای «دیوسازی از ایران» را نیز از جمله سیاست‌های نادرست این کشور دانسته است: «ما خودمان را محضور یک نسل دیوسازی از ایران و منزوی کردن آن کرده و نیرویی برای موازنه متقابل در برابر ایدئولوژی سنی عربستان سعودی باقی نگذاشته‌ایم.»

این گزارش می‌افزاید: «ما به اشغال سفارت آمریکا در سال 1979 اشاره می‌کنیم اما فراموش می‌کنیم که احساسات ضد آمریکایی ایرانی‌ها نتیجه قابل پیش‌بینی اقدام سازمان سیا در سرنگون کردن دولت قانونی مصدق در سال 1953 بود.»

فارن‌پالیسی در پایان می‌نویسد: «ما در برابر عربستان سعودی، اهرم فشار داریم، اگر بخواهیم از آن استفاده کنیم. باید فروش سلاح به این کشور را متوقف کنیم و اصرار کنیم که این کشور به حمایت مالی از بنیادگراها در افغانستان، پاکستان، سوریه و کشورهای بالکان پایان دهد. استفاده از راه حل‌های تاکتیکی برای خاورمیانه، در حالی که عربستان آزاد است روی آتش‌ها نفت بریزد، معنایی ندارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 


 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نسخه چاپیارسال به دوستان
گفتگوی جالب ستاره تیم ملی ترکیه بعد از بازی با قطر

ستاره تیم ملی ترکیه و باشگاه بارسا بعد از بازی دوستانه مقابل قطر گفت‌وگوی جالبی با رسانه‌ها انجام داد.

خبرگزاری فارس: آردا توران: بدون وضو وارد میدان نمی‌شوم؛سوره "یس" را همیشه گوش می‌دهم

به گزارش ورزش بالااحمد به نقل ازخبرگزاری فارس، آردا توران کاپیتان سرشناس ترک‌ها که در فصل نقل و انتقالات از اتلتیکو مادرید به بارسا ملحق شد بعد از دیدار دوستانه تیم ملی کشورش مقابل قطر در مصاحبه با رسانه‌ها از اعتقادات و آینده‌ خود در نیو کمپ سخن گفت.

این مصاحبه را در زیر می خوانید:

فوتبال را از کجا آغاز کردید؟

من در محله بایرام پاشا بزرگ شدم. پدر و عموی من بازیکنان با استعدادی بودند و خیلی برای پیشرفت من تلاش کردند و همانجا در سال 2000 وقتی تنها 12 سال داشتم با نظر فاتح تریم به تیم‌های پایه گالاتاسرای پیوستم و فوتبال‌ام را مدیون رئیس تریم هستم.

فکر می‌کنید حضور در بارسا چقدر در پیشرفت فوتبال شما تاثیر خواهد داشت؟

همیشه با لذت و علاقه فوتبال بازی کرده‌ام و یکی از دلایل حضورم در بارسا به دلیل تکنیک و بازی چشم نواز من است.در حال حاضر عضو تیمی هستم که بهترین تیم دنیاست و بی شک قسمتی از تیمی بودن که همیشه برای قهرمانی بازی می‌کند باعث افتخار و پیشرفت است.یورو 2016 را در پیش داریم و آرزو می‌کنم روزی با تیم ملی کشورم قهرمان اروپا شوم تا الگوی مناسبی برای نسل آینده فوتبال ترکیه باشم.

 

 

 

آرزو می‌کردی روزی در بارسا بازی کنی؟

البته،سال 2012 در مصاحبه‌ای گفتم که آرزو دارم روزی در بارسا بازی کنم.وقتی این حرف را زدم خیلی ها این موضوع را نه تنهای جدی نگرفتند بلکه با لحنی مسخره به من خندیدند.سقف آرزو و رویای آنها بسیار کوتاه بود اما به خواست خدا رویای من به حقیقت پیوست و به همین دلیل از خدا سپاس‌گذارم.

 

چه عواملی دست به دست هم داد تا به این نقطه رسیدی؟شانس، استعداد ...؟

همه چیز دست خداست. ایمان در اولویت اول زندگی من قرار دارد البته عده‌ای اینطور فکر نمی‌کنند و من برای آنها هم بی نهایت احترام قائل هستم.در وهله دوم تلاش و استمرار و نظم را در دستور کار من قرار دارد.در مرحله بعد هیچ‌گاه کاری برخلاف میل خانواده و پدر و مادرم انجام نمی‌دهم و دوست ندارم کسی را از خودم برنجانم. البته اشتباهاتی فراوانی داشتم که سعی کردم بعد‌ها جبران کنم.

در دوران حرفه‌ای بازیگری کدام تصمیم باعث پشیمانی شما شده است؟

 

وقتی کم سن و سال بودم  بیشتر اشتباه می‌کردم .پرتاب کفش، کله زدن به حریف از جمله اشتباهاتی است که بی اختیار و غیر ارادی از من سر زده است.

 

 

قبل از ورود به میدان چه کاری همواره انجام می‌دهید؟

همیشه دعا می‌کنم.بدون غسل و وضو به هیچ عنوان وارد زمین نمی‌شوم و با پای راست پا به میدان می‌گذارم.خرافاتی نیستم ولی قبل از هر بازی سوره "یس" را گوش می کنم. 20 دقیقه حرکات کششی را برای گرم کردن انجام می دهم و در همین حین برای بازی نقش می کشم و می‌دانم که فوتبال برای من همه چیز است اما مسائل مهم دیگری هم وجود دارد.

 

اگر فوتبالیست نمی‌شدید چه کار دیگر می‌توانستید انجام دهید؟

وکیل.رئیس جمهور یا شاید نخست وزیر.در حقیقت بچه که بودم تصور می کردم یک شخصیت سیاسی خواهم شد اما بعد‌ها متوجه شدم سیاست اصلا با روحیات من سازگاری ندارد.ولی همیشه دوست داشتم برای کشورم شخصی مهم و خدمتگذار باشم.

 

ابتدا اتلتیکو مادرید و حالا بارسا،چه چیزی این باشگاه‌های بزرگ را از دیگر تیم‌ها متفاوت می‌کند؟

 

سیستم و فلسفه باشگاه‌های بزرگ فرق می‌کند. در ترکیه نسبت به شرایط برنامه‌ها تغییر می‌کند اما اینجا برای رسیدن به هدف یک برنامه 30 تا 35 ساله اجرا می‌شود و این چیزی است که با فوتبال ترکیه غریب است.کافی است تنها 6 ماه از شرایط آرمانی دور باشید یا نتایج دلخواه را کسب نکنید تا خیلی راحت کنار گذاشته شوید.ما ترک‌ها مردم کم طاقت و بی صبری هستیم و فقط به نتیجه نگاه می‌کنیم و تمام مشکلات از همین جا شروع می‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نسخه چاپیارسال به دوستان

کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزدهای بهترین فوتبالیست سال ۲۰۱۵ آسیا را انتخاب کرد در این گزارش به زندگی فوتبالی این سه بازیکن برتر آسیا پرداخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: نامزدهای بهترین فوتبالیست ۲۰۱۵ در قاره کهن را بهتر بشناسیم + عکس

به گزارش ورزش بالااحمد به نقل ارخبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا سه نامزد بهترین فوتبالیست سال 2015 آسیا را انتخاب کرد که دو نفر آنان به نام‌‌های احمد خلیل و عمر عبدالرحمن اماراتی هستند و سومی ژنگ ژی از چین است.

در این گزارش خلاصه زندگی فوتبالی آنها را  در سال 2015 بیان می‌کنیم.

 

احمد خلیل

احمد خلیل در سال 2008 توانست جایزه بهترین فوتبالیست جوان را در آسیا کسب کند. او پارسال با باشگاه الاهلی امارات عملکرد بسیار خوبی داشت تا جایی که توانست با این باشگاه به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

این مهاجم شماره 24 توانست سریع ترین گل تاریخ مرحله مقدماتی جام قهرمانان آسیا را در ثانیه ۲۴ بازی مقابل بحرین به ثمر برساند.

خلیل از بازیکنان کلیدی و تاثیرگذار در رسیدن تیم‌ملی امارات به جایگاه سوم  جام قهرمانان آسیا است.

عملکرد این مهاجم اماراتی در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه هم جالب توجه است، به طوری که اکنون با گذشت 8 بازی از این رقابت‌ها وی توانسته 10 گل را برای تیمش به ثمر برساند و در رده دوم گلزنان قرار گرفته است.

 

عبدالرحمن عمر

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عمر پدیده امسال قاره کهن است زیرا او به همراه تیم‌‌ملی امارات و باشگاه العین در تورنمت‌های مختلف از جمله رقابت‌‌های مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه و لیگ قهرمانان آسیا عملکرد فوق‌العاده ای داشته است.

این بایکن 24 ساله از مهره‌های کلیدی تیم‌ملی امارات است که در دستیابی به جایگاه سوم در جام‌قهرمانان آسیا نقش بسزایی داشت.

 

ژنگ ژی

هافبک با باتجربه چینی که در کارنامه‌اش جایزه بهترین بازیکن چین را در سال‌های 2002 و  2006  دارد توانست  در سال 2013 به همراه تیم گوانگژو قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود.

ژنگ ژی 35 ساله در این سال گل سرنوشت سازی را به تیم گامبااوزاکا زد تا تیمش را به فینال این رقابت‌ها برساند.

وی همچنین به همراه تیم گوانگژو پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ چین شد.

 

انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2015 در مراسم سالانه AFC‌ در  29 نوامبر (هشتم آذر) که امسال دهلی‌نو میزبان آن خواهد بود، برگزار می‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کوه‌پیمایی دانشجویان خواهر بسیجی صبح امروز پنجشنبه از دانشگاه‌های مختلف استان تهران و البرزدر ارتفاعات کهف‌الشهدای تهران برگزار شد.

برچسب‌ها

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شناسهٔ خبر: 2972439 -
سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای نسبت به ثبت نام برای سفرهای عتبات که بدون مجوز این سازمان و با قیمت های بسیار ارزان و فریبنده انجام می گیرد، هشدار داد.

به گزارش شورای فرهنگی شهدای بالااحمد به نقل ازخبرگزاری مهر طی ماه های اخیر برخی گروه های غیرمجاز با اعلام دریافت مبالغ مختلفی از جمله ۶۵۰ هزار تومان از مشتاقان زیارت عتبات برای سفرهای هوایی عتبات ثبت نام می کنند و از آنجایی که اینگونه مبالغ کمتر از نصف هزینه کاروان های سازمان حج است بعضاً به زائران گفته می‌شود که بخشی از هزینه سفر توسط خیرین پرداخت می شود.

بر اساس این اعلام ممکن است برخی افراد سودجو با سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم با حضور در مساجد و حسینیه ها  و هیئات مذهبی و با دادن وعده های فریبنده، اقدام به جمع آوری وجوه از زائران کرده و پس از مدتی متواری شوند. از این رو بسیاری از مردم پس از ایجاد ضرر و زیان به دستگاه های قضایی و نیروی انتظامی مراجعه و شکایت می کنند.

از آنجایی که لیست دفاتر خدمات زیارتی مجاز برای سفر عتبات در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به آدرس www.hajnews.ir و همچنین در سایت های اینترنتی تمامی دفاتر حج و زیارت استان های کشور موجود است، زائران می توانند به مراجعه به این سایت ها و یا با مراجعه حضوری و تماس تلفنی با سازمان حج و زیارت و دفاتر حج و زیارت استان ها از مجاز یا غیر مجاز بودن این دفاتر مطلع شوند.

سازمان حج و زیارت در مورد کاروان های دارای مجوز اقدامات نظارتی خود را انجام داده و از حقوق زائران صیانت می کند و در مورد گروه های غیرمجاز به دلیل عدم اطلاع کافی و رسمی نبودن مکان و زمان فعالیت آنها اقدام پیشگیرانه میسر نیست و دستگاه های قضایی و انتظامی اقدامات قانونی را به محض اطلاع انجام خواهند داد.

بر اساس این گزارش ،مشتاقان زیارت عتبات برای شرکت در پیش ثبت نام های عتبات در زمان‌های مقرر که از طریق اطلاع رسانی های این سازمان در رسانه انجام می گیرد، می توانند به سامانه www.atabat.haj.ir مراجعه کنند  همچنین زائرانی که در مهلت مقرر در پیش ثبت نام ها شرکت نکرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir از ظرفیت های خالی عتبات مطلع شده و نسبت به ثبت نام و اعزام به این سفر زیارتی اقدام کنند.

لازم بذکر است در ثبت نام های مجاز عتبات که توسط دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیارت انجام می گیرد،  بابت پرداخت هزینه سفر فیش مخصوص پرداخت هزینه سفر عتبات که پس زمینه آن منقش به عکس بارگاه شریف امام حسین(ع) با رنگ قرمز است، به زائران ارائه می شود و زائران می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی نسبت به پرداخت هزینه خود اقدام کنند و دریافت هزینه ها به صورت وجوه نقدی و یا واریز به حساب اشخاص صورت نمی گیرد.

همچنین یادآور می شود در آستانه ایام اربعین، اعزام کاروان های عتبات سازمان حج تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت و در ایام اربعین حسینی(ع) برای بهره گیری از همه ظرفیت ها برای خدمت رسانی به زائران اربعین موقتاً اعزام این کاروان‌ها قطع می شود و مجدداً از روز ۱۵ آذرماه اعزام های کاروانی به عتبات از سر گرفته می شود  لذا مشتاقان زیارت عتبات برای سفرهای بعد از اربعین می توانند به سامانه ثبت نام عتبات به آدرس http://atabat.org.ir مراجعه و از ظرفیت خالی کاروان ها مطلع و نسبت به ثبت نام در کاروان ها اقدام کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اینبار فقط حرف از مانکن های خیابانی نیست، مانکن های جدیدی پایشان به این عرصه باز شده است!
به گزارش شورای فرهنگی شهدای بالااحمد به نقل ازاتاق خبر 24

این سود بعضا در بازارها به شکل کاذبی جریان دارد که یکی از آن ها عرصه مدلینگ است.  مدلینگ در جهان عرصه ای پول ساز و بعضاً حرفه ای است که اولین شمه های آن به صورت رسمی در سال 82 در ایران ارائه شد بعد در کیش در سال 85 و نهایتا در تهران در سال 87 بود که به طور رسمی  مدل های مرد در جشنواره ای شرکت کرده و جایزه نیز گرفتند.

 

مدلینگ یا خودنمایی جنسی 1

 

اما نگاه اشتباه و غیر حرفه ای به مدلینگ در ایران باعث شده است مدلینگ را بتوان فارغ از بومی سازی و رفع ایراداتش، صرفا آسیب دید.تب مدلینگ در ایران نوعی بیماری است که می توان آن را در ادامه سندروم خودنمایی تعریف کرد و به عبارتی دیگر نوعی نگاه اشتباه به یک شغل است. عده ای احساس می کنند با مدلینگ می توانند پولدار و مشهور شوند در حالی که مدلینگ به صورت حرفه ای در ایران محلی از اعراب ندارد چرا که بسیاری از جوانان در تب مدل شدن بدون به دست آوردن پول، حتی از جیب خود خرج می کنند تا عکس و تصویر آنها روی مجلات و سایر رسانه ها درج شود.از دیگر آسیب های مربوط به مدلینگ در کشور ما نگاه به این حرفه به عنوان مانکن در زمینه های غیراخلاقی و خودنمایی است که متاسفانه جوانان بسیاری نیز بدان مبتلا هستند.

 

مدلینگ یا خودنمایی جنسی 2

 

مانکن ها سهم بسیاری در تغییر انتظارات و نگرش جوانان در مسئله همسر یابی، ترویج رفتارها و پوشش های غیر اخلاقی در جامعه دارند.جوان ها به بهانه مدلینگ و تصورغلطی که به آن دارند با هر روش و شیوه ای به  خودنمایی می پردازند. خود نمایی در این زمینه بیشتر به عرصه فخر فروشی و جنسی کشیده می شود که پیامدهای ضدفرهنگی و ناهنجار به دنبال دارد.آسیب دیگر که باید بدان توجه شود و دامنه آن در دو عرصه مدلینگ حرفه ای و مانکنیسم وجود دارد ایجاد نگاه کاذب و تغییر نگرش جوانان به سبک زندگی ایده آل- در این عرصه- در جامعه است.

مدل ها و به ویژه مانکن ها معمولاً مونتاژ شده اند! یعنی بیش از خود حقیقی شان، در ظاهرشان بروز و ظهور کرده اند اما عده ای آنها را که حاصل عمل های زیبایی، گریم و آرایش و لباس های گرانقیمت هستند را خود واقعی و ایده آل می پندارند، با آنها همذات پنداری می کنند و سعی می کنند از هر روش ممکن خود را بدانها  شبیه کنند، چرا که مقبولیت و محبوبیت اجتماعی شان را در پی آن می بینند. از پیامدهای این باور، تضعیف خودباوری و هویت فردی است؛ عدم رضایت از خود، افسردگی و احساس نامفید بودن در ادامه این نگرش قرار دارد. اخباری که از ایران بعنوان پایتخت عمل های زیبایی نام می برند و آمار بالای برند گرایی و مصرف گرایی از پیامدهای دیگری است که  عرصه مدلینگ کاذب و مانکنیسم در آن تاثیر داشته است. متاسفانه برخی از هنرمندان نیز به تب این جریان نامطلوب در جامعه وارد شده و در الگو سازی اشتباه آن تاثیر داشته اند.سندروم خودنمایی و تغییر انتظارات جوانان در پی آن در مسئله همسریابی و ازدواج هم بی تاثیر نبوده است و باعث شده برخی جوانان در نگاه به معیارهای اصلی و حقیقی دچار تردید و انحراف شده و در نهایت ذائقه سازی نادرست در این زمینه به وجود آید.مدلینگ وقتی از عرصه مد و لباس ملی و رعایت شئون اسلامی به عرصه خودنمایی جنسی کشیده می شود و مفهومی در حد مانکن های خیابانی پیدا می کند به دنبال خود پیامدها و آسیب های فرهنگی و اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

 

مدلینگ یا خودنمایی جنسی 3

 

متاسفانه نگاه اشتباه به مدل در جامعه ما تا جایی رسیده است که مانکن های خیابانی در این دایره تعریف می شوند که کاذب ترین و خطرناک ترین نگاه به مدلینگ، مدل هایی هستند که به عنوان مانکن های خیابانی شناخته می شوند مدل هایی که برای موسسات هدف سودآوری های غیر اخلاقی و اقتصادی دارند برخی از مانکن ها صرفا برای ایجاد و اشاعه فحشا و فساد در جامعه اجیر شده اند اما برخی دیگر که بیشترین کاربرد را در پاساژهای کلان شهرها دارند نقش تبلیغ و ترویج پوشش خاص را برای تاثیر در خرید مخاطبان هدف دارند.

همانطور که اشاره شد مانکن ها سهم بسیاری در تغییر انتظارات و نگرش جوانان در مسئله همسر یابی، ترویج رفتارها و پوشش های غیر اخلاقی در جامعه دارند.ماحصل مدگرایی و مانکنیسمی که در پی این مورد به وجود می آید سبک پوشش غربی، بی قیدی، اختلاط و ابراز اندام جنسی است. که متاسفانه شبکه های اجتماعی و ماهواره در ترویج این مفهوم نقش منفی ای را بر عهده دارند.

 

مدلینگ یا خودنمایی جنسی 4

 

این تعریف از مدل متاسفانه تعریف غالب است که بیشترین ضربه را هم به موضوع مدلینگ حرفه ای و بومی سازی آن می زند، مدلینگ باید کرامت انسانی را زیر سوال نبرد و وارد بحث های غیر اخلاقی نشود، در مصرف گرایی نیاز کاذب ایجاد نکند و بتواند در عرصه مدگرایی مثبت تاثیرگذار باشد.مدلینگ وقتی از عرصه مد و لباس ملی و رعایت شئون اسلامی به عرصه خودنمایی جنسی کشیده می شود و مفهومی در حد مانکن های خیابانی پیدا می کند به دنبال خود پیامدها و آسیب های فرهنگی و اقتصادی را به همراه خواهد داشت و کرامت انسان به ویژه بانوان را در حد کالا بودن و استفاده ابزاری پایین می آورد و مصداق تمام تهاجم فرهنگی خواهد شد. متأسفانه زنان امروز به وسیله سودجویان به عنوان یک کالا، مدل می شوند گاهی مانکن، گاهی یک فروشنده که با پایین آوردن ارزش خود سود جیب دیگران را بالا می برند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آمارها می‌گویند از سال ۸۴ تاکنون هزینه خانوار در ایران ۴.۷ برابر و درآمدها ۴.۴ برابر شده،با این وجود زندگی خانواری با درآمد ماهیانه کمتر از ۲.۷میلیون تومان در تهران به معنای قرار داشتن زیر خط فقر است.
جدول تغییرات میزان درآمد خانوار از سال ۸۴ تا ۹۲+جدول اتاق خبر 24

مطالعه آمارهای مربوط به هزینه ها و درآمد خانوار ایرانی در سال‌های گذشته و روند تقریبا چشمگیر رشد آن نشان می دهد که سالیانه تغییرات درآمدی و هزینه ای بزرگی در زندگی خانوارهای ایرانی ایجاد می شود. برخی توان افزایش درآمدهای خود را دارند و می توانند افزایش هزینه ها را پوشش دهند و برخی نیز دچار کسری درآمدی می شوند.

کارشناسان عقیده دارند میزان هزینه ها و درآمد که از سوی مراجع رسمی آماری کشور اعلام می شود، در واقع حدی است که تغییرات به ویژه در بخش هزینه ای آن می تواند معیشت خانواده ها را با چالش مواجه کند. نگاهی به آمارهای ارائه شده توسط بانک مرکزی و مرکز آمار نشان می دهد که در طول سال‌های اخیر، همواره هزینه ها یک گام از رشد درآمدهای خانوار بیشتر و معیشت افراد معمولا با نوعی کسری دائمی همراه بوده است.

از سویی، تحلیل گران هزینه و درآمد خانوار و کارشناسان اقتصادی بر این نکته تاکید دارند که وقتی اعلام می شود هزینه خانوار در طول سال عدد مشخصی است، به این معنا خواهد بود که کمتر از آن به مسائل مالی در خانواده ها دامن می زند و در واقع ما با نوعی خط فقر مواجه هستیم.

خط فقر چیست؟

با این وجود، در تعریف خط فقر آمده که خط فقر یا آستانه فقر حداقل درآمدی است که برای زندگی در یک کشور خاص در نظر گرفته می شود و هزینه کل و درآمد کل نیز دو شاخص بسیار مهم آن است. به عبارت دیگر، ممکن است خط فقر اندکی از میزان هزینه های اعلام شده توسط مراجع آماری کمتر باشد و توجه به آن بخش از هزینه ها دارد که دیگر امکان حذف آنها وجود ندارد. به بیان ساده تر، خط فقر می گوید دیگر نمی توان چیزی را از مخارج و سبد معیشت خانوار کم کرد و میزان تعیین شده حتما باید وجود داشته باشد.

در سال‌های اخیر این خط از سوی مراجع رسمی در ایران اعلام نشده و کارشناسان بازار کار می‌گویند نگرانی دولت‌ها از بیان این خط این است که برخی مقایسه‌ها در جامعه صورت گیرد. این مسئله درباره میزان درآمد کارگران در سال‌های گذشته مطرح بوده و مقامات کارگری می‌گویند میزان درآمد و حداقل مزد مشمولان قانون کار بسیار کمتر از خط فقر قرار دارد.

دولت خط فقر را می‌داند اما اعلام نمی‌کند

در این میان، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سیاست‌های رفاهی در برنامه ششم توسعه را عدالت سرزمینی، نابرابری‌های سرزمینی، جهت‌گیری فقر، حمایت از اقشار ضعیف و هدفمند کردن یارانه‌ها اعلام کرد و گفت: خط فقر را در لایحه تعیین نمی‌کنند بلکه در لایحه‌ سیاست رفاهی گنجانده می‌شود.

البته احمد میدری معاون امور رفاهی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز اظهارداشت: این وزارتخانه هر ساله خط فقر را برآورد و به دولت گزارش می‌‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که پس چرا این گزارش‌ها اعلام عمومی نمی‌شود، پاسخی ارائه نکرد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همین حال تصریح کرد: شورای سیاست‌های رفاهی یکی از شوراهای برنامه ششم توسعه به ریاست علی ربیعی است و تاکنون کارگروه‌های کمیته سیاست‌های توانمندسازی، کمیته امداد، بیمه‌های اجتماعی، کمیته درمان تشکیل و جلساتی برگزار شده است.

به گفته وی، شورای سیاست‌های رفاهی هفته آینده پیشنهادهایی را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارائه خواهد کرد.

در زمستان سال گذشته برخی ارقام و آمارها مطرح شد که حاکی از این بود که هر فرد در ماه باید دستکم ۲۵۰ هزارتومان داشته باشد تا دچار فقر خشن، مطلق و شدید نشود. بنابراین یک خانوار ۴ نفره در سال گذشته باید دستکم یک میلیون تومان در ماه درآمد داشتند که حداقل به مرحله خط فقر خشن نرسند.

خط فقر به ۲.۷ میلیون تومان رسید

برخی صاحبنظران اقتصادی معتقدند درست در زمانی که این نرخ اعلام شد، زندگی در کلانشهرها با درآمد ماهیانه کمتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان به معنای زندگی زیر خط فقر بوده است. توجه به این ارقام نشان می دهد که واقع بینانه دیدن خط فقر یعنی اینکه درآمد ماهیانه ۲ میلیون و ۶۱۶ هزارتومان در سال گذشته برای خانوارهای شهری، به معنای قرار داشتن در خط فقر بوده است.

کارشناسان اقتصادی عنوان کرده اند، خط فقر زندگی در پایتخت در سال‌جاری به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان برای یک خانوار ۵ نفره رسیده است. سهم هر فرد در این بخش ماهیانه ۵۴۰ هزارتومان است ولی نمی توان گفت فرضا فردی با این میزان درآمد و زندگی مجردی می تواند هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک و سایر نیازهای خود را تنها با ۵۴۰ هزارتومان در ماه تامین کند.

با این وجود، آمارهای متفاوتی درباره میزان درآمد خانوار ارائه می شود به نحوی که بانک مرکزی معتقد است درآمد هر خانوار ایرانی در سال ۹۳ به میزان ۳۱ میلیون و ۳۹۳ هزارتومان و هزینه ها نیز ۳۲ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان بوده و مرکز آمار می گوید درآمدها در سال گذشته ۲۴ میلیون و ۱۳۱ هزارتومان و هزینه ها نیز ۲۳ میلیون و ۴۸۶ هزارتومان بود.

جدول تغییرات میزان درآمد خانوار از سال ۸۴ تا ۹۲

91987_575.jpg

 

91988_105.jpg

 

آیا درآمدهای خانوار واقعا بیشتر شد؟

از موارد با اهمیت در آمارهای مربوط به هزینه و درآمد خانوار شهری کشور که در واقع تعریف دیگری از خط فقر زندگی در شهرها است، اینکه از سال ۱۳۸۴ تا پایان سال ۱۳۹۲ همواره میزان هزینه های خانوار نسبت به درآمدها کمتر و اختلاف هزینه و درآمد در تمامی سال‌ها نیز بالا بوده است.

با این وجود دولت تدبیر و امید براساس گزارش مرکز آمار ایران معتقد است در دوره فعالیت خود توانسته اوضاع زندگی مردم و معیشت خانوار را بهتر کند و برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته میزان هزینه خانوار از درآمد ماهیانه ۵۳ هزار تومان کمتر شده است.

البته دلیل اینکه مرکز آمار میزان درآمد سال ۹۳ را ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزارتومان و هزینه ها را ۲۳ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان و بانک مرکزی درآمدها را ۳۱ میلیون و ۳۹۳ هزارتومان و هزینه ها را ۳۲ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان می داند، در جای خود قابل بحث است،چون طبق گزارش مرکز آمار، درآمد از هزینه بیشتر شده و طبق اعلام بانک مرکزی، درآمد هنوز از هزینه ها فاصله دارد و کمتر است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یک بازیگر دیگر هم ترک وطن کرد و به شبکه GEM پیوست تا در کنار بازیگر کشف حجاب کرده به ایفای نقش در یک سریال بپردازد.
بازیگر ایرانی به شبکه GEM پیوست + عکس اتاق خبر 24

این شبکه که به تازگی و بعد از دوبله سریال های ترکی تصمیم به تولید سریال گرفته، به تازگی ساخت سه سریال را در دستور کار قرار داده.

اما از قرار معلوم استفاده از چهره های مهاجرت کرده سینما و تلویزیون ایران کفایت نکرده و طی ماه های گذشته شبکه “جم” به تعدادی از کارگردانان و هنرمندان تلویزیون پیشنهاد همکاری در این سریال ها را داده است.

در این میان چند نفری که کم کار تر از بقیه بودند به این پیشنهادها پاسخ مثبت داده اند و تصمیم به ادامه راه شان در خارج از ایران گرفته اند.

الگوی سینمای گلخانه ای  “جم” سریال می سازد!!!

سعید ابراهیمی فر کارگردان فیلم سینمایی «نار و نی» که در دهه شصت و از طرف مدیران سینمایی به عنوان الگو به فیلمسازان ارائه می شد و در گزارش ها به عنوان محصول سینما گلخانه ای نام برده می شد این روزها در حال ساخت سریال برای شبکه جم است.

ابراهیمی فر مدتی بعد از ساخت «نار و نی» در جشنواره استانبول صحبت هایی را مطرح کرد که باعث شد تا پایان دوران مدیریت سید محمد بهشتی نتواند فیلم بسازد.

طی سالهای بعد از «نار و نی» ابراهیمی فر دو فیلم بیشتر نساخت و در چند فیلم بازی کرد و تعدادی تله فیلم را کارگردانی کرد.

سریالی که سعید ابراهیمی فر برای شبکه “جم” می سازد مدتی است در شهر آنالیای ترکیه کلید خورده. سریالی که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده و ظاهرا قرار است به رسم سریال های پخش شده در این شبکه (لطیفه و ایزل) با جذب اسپانسر و با نام همان برند روی آنتن برود.

همچنین شنیده شده مذاکراتی با خوانندگان لس آنجلسی مثل عارف عارف کیا نیز انجام شده تا بزودی به فهرست بازیگران سریال اضافه شود و البته ترانه تیتراژ را هم بخواند.

در این سریال بهروز وثوقى نیز بازی می کند و چکامه چمن ماه نیز یکی از بازیگران زن این مجموعه است.

بازیگر فیلم شهاب حسینی هم به “جم” پیوست!!!

بعد از صدف طاهریان و چکامه چمن ماه این بار یک بازیگر مرد نیز به تازگی ایران را ترک کرده است. مانی کسرائیان که مدتی کم کار بوده یکی از بازیگران سریال های شبکه “جم، است.

مانی کسراییان بازیگر “بانوی اردیبهشت” رخشان بنی اعتماد بود و در این فیلم نقش فرزند گلاب آدینه را بازی می کرد.

او در “هفت پرده” فرزاد موتمن هم ایفای نقش کرده بود ضمن اینکه سال قبل در اولین تجربه کارگردانی شهاب حسینی با عنوان “ساکن طبقه وسط” هم نقش کوتاهی بازی کرده بود.

صدف طاهریان با مرتضی عقیلی و بهمن مفید همبازی شد!

محمدتقی راوندی که زمانی در تلویزیون ایران، تله فیلم می ساخت اولین مهاجرت کننده به ترکیه بود.

او از سال گذشته در این کشور به سر می برد و در چند فاز مشغول تصویربرداری سریالی با عنوان «زمین ناهموار» است که اتفاقا چندروزی است آنونس آن از شبکه های جم پخش می شود.

مجموعه ای که صدف طاهریان تازه مهاجرت کرده نیز در آن بازی می کند.

البته به غیر از این بازیگر بهمن مفید و ظاهرا مرتضی عقیلی نیز در آن حضور دارند.

مهدی مظلومی: پیشنهاد “جم” را رد کردم

مهدی مظلومی از پرکارهای تلویزیون است و این روزها سریال «سیگنال موجود است» به کارگردانی او در شبکه نمایش خانگی در حال توزیع است و فیلم سینمایی «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» او قرار است بزودی اکران عمومی شود.

مظلومی در سفر به ترکیه مذاکرات جدی با مدیران شبکه “جم” داشت و حتی شایعه توافقش برای ساخت سریال برای این شبکه هم به گوش می رسید اما مهدی مظلومی که در دبی بود در گفت و گوی کوتاهی ضمن تکذیب این خبر و با اعلام اینکه این روزها در حال نگارش فیلمنامه «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته ۲» است گفت: دیگران را نمی دانم اما من ساخت سریال در ترکیه را تکذیب می کنم .مثل خیلی های دیگر به من هم پیشنهاد شد اما من برای ساخت سریال جواب مثبتی ندادم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اقتصاد ایران، دولت و رئیس جمهور را به دلیل ایجاد عامدانه رکود در کشور به هیچ وجه نخواهد بخشید.
اقتصاد ایران روحانی را نخواهد بخشید اتاق خبر 24

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع، با اشاره به ادعای رئیس‌جمهور در سال 93 مبنی بر خروج از رکود و ارائه بسته ضد رکود در سال 94 از سوی دولت، گفت: بررسی بیش از دو سال گذشته عمر دولت نشان می‌دهد که اقتصاد ایران به هیچ وجه از رکود خارج نشده است.

وی با بیان اینکه دولت عمدا و با برنامه‌ریزی دست به ایجاد رکود زد تا تورم را مهار کند، ادامه داد: وقتی شما فعالیت‌های عمرانی و تولیدی را محدود کنید، طبیعتاً رکود ایجاد می‌شود و با برنامه‌ریزی دولت این اتفاق رخ داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور در سال 93 مبنی بر عبور کشور از رکود، اظهار داشت: وقتی رئیس‌جمهور این مسئله را اعلام کرد، هیچ اقتصاددان و اندیشمند منصفی این ادعا را قبول نکرد و من نیز اقتصاددانی را نمی‌شناسم که حرف رئیس‌جمهور را تأیید کرده باشد.

سلیمانی نامه 4 وزیر کابینه به روحانی را یادآور شد و افزود: نامه 4 وزیر کاملاً شفاف، نشان داد که در دولت درباره خروج از رکود، اختلاف‌نظر جدی وجود دارد و طیفی از وزرا نیز این احساس را دارند که عده‌ای در دولت دست به آمارسازی می‌زنند.

نماینده مردم تهران در مجلس بسته جدید ضد رکود دولت را یک مُسکن خواند و اظهار داشت: از ابتدا هم معلوم بود مبلغی که بانک‌ها می‌توانند وام بدهند، محدود است و بی‌نهایت نخواهد بود و از ابتدا می‌دانستند که 100 هزار خودرو در پارکینگ‌ها باقی مانده و این برنامه را نیز برای به فروش رفتن همین خودروها پیش‌بینی کرده بودند.

وی ادامه داد: به عقیده من بعید است که فروش این 100 هزار خودرو هم باعث رونق اقتصادی در کشور شود و ذهن مردم به این سمت می‌رود که همیشه منتظر دریافت وام از سوی دولت و بانک‌ها هستند.

سلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان گفت این بسته تنها برای نجات خودروسازان تدارک دیده شده بود؟ گفت: معلوم نیست که این بسته حتی خودروسازان را نیز نجات دهد، زیرا این پول هنوز از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها تزریق نشده و معلوم نیست از بانک‌ها به خودروساز و از خودروساز به قطعه‌سازان انتقال پیدا کند و درواقع یک روند مبهم را در این زمینه شاهد هستیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه اگر این طرح با موفقیت کامل نیز اجرا شود، باز هم خاصیت مُسکنی دارد، تصریح کرد: متأسفانه دولت همه چیز را به نتیجه برجام گره زده و خود تحرک، فکر و برنامه‌ریزی مشخصی برای اقتصاد ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه می‌توان اسم این دولت را دولت رکود گذاشت، اظهار داشت: تاریخ ثبت می‌کند که اقتصاد ایران به هیچ وجه دولت یازدهم و رئیس‌جمهور فعلی را به‌دلیل اینکه عامدانه کشور را درگیر رکود کردند، نخواهد بخشید.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: این رکود اتفاقی و براساس مشکلات عادی به‌وجود نیامد و قطعاً نام دولت رکود یک نام‌گذاری با مسمی برای دولت فعلی خواهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

صدرنشینی استقلال خوزستان با برد گسترش

استقلال خوزستان موفق شد با برد برابر گسترش فولاد در تبریز ٢٣امتیازی شود و به صدرجدول برسد

 

استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز در حالی اولین دیدار هفته دوازدهم را در غدیر اهواز برگزار می کنند که برد استقلال خوزستان در این بازی این تیم را صدرنشین می کند.با گزارش زنده این بازی همراه ورزش سه باشید.

استادیوم: غدیر اهواز
داوران: حسین زرگر، جلیل شعرانی، محمدرضا مدیرروستا

استقلال خوزستان:
فرناندو خسوس، محمد طیبی،دانیال ماهینی، علی اصغر عاشوری(ابدام 74)، میثم دورقی، حکیم نصاری، رحیم زهیوی ، حسن بیت سعید(سوآرز 90)،عقیل کعبی،مهدی زبیدی(سیف اللهی 81) و پیمان شیرزادی
سرمربی: عبدالله ویسی

گسترش فولاد:
گیورگیف، امیدنظامی پور، مهدی کیانی، مرتضی اسدی، مگنو باتیستا، محمدابراهیمی، شهرام گودرزی، محمدنصرتی، داریوش شجاعیان، محمد امین درویشی و علیرضا لطیفی
سرمربی: فراز کمالوند

اخطار:
محمد نصرتی(73) از گسترش فولاد
سوآرز(95) از استقلال خوزستان

شرح گل

١-٠(استقلال خوزستان): حرکت عالی مهدی زبیدی باعث شد تا مدافعان گسترش روی او خطا کنند و دورقی ضربه پنالتی را برخلاف گیورگیف به تور دروازه چسباند.


بهترین بازیکن:
حکیم نصاری در میانه زمین بازی قابل قبولی داشت.خسوس ،طیبی ،دورقی و زبیدی نیز در این بازی خوب بودند.


اتفاق ویژه:
استقلال خوزستان موفق شد با این برد به صدر جدول برسد استقلال خوزستان با این برد ٢٣ امتیازی شد و امیدوار است فولاد بتواند استقلال را در اهواز زمین گیر کند تا در صدر بماند.

دقایق حساس

دقیقه ١١: اوت بلند ماهینی با ضربه حکیم نصاری به سمت دروازه رفت اما با برخورد به پای مدافعان به کرنر رفت.
دقیقه ١٢ : کرنر حکیم نصاری با ضربه ی قیچی زهیوی همراه شد اما داور خطای زهیوی را اعلام کرد.
دقیقه ١٤:حرکت فوق العاده و سانتر علی اصغر عاشوری بعد از ضربه بازیکن استقلال خوزستان به نصاری رسید اما این بازیکن نتوانست دروازه تقریبا خالی گسترش را باز کند.
دقیقه ٣٨: ضربه راه دور مگنو را محمد طیبی عالی منترل و دفع کرد.
دقیقه ٤٣: کرنر خطرناک گسترشی ها پس از چند رفت و برگشت به ابراهیمی رسید و ضربه ی او با دخالت دفاع برگشت داده شد، نصرتی توپ برگشتی را به آسمان کوبید.
دقیقه ٤٤: حرکت زیبای بازیکنان استقلالی های خوزستان از سمت چپ به زبیدی رسید اما ضربه ی ین بازیکن با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ٤٦: ضربه ی راه دور حکیم نصاری با اختلاف کم از دروازه گیورگیف به بیرون رفت.
دقیقه ٥٣: ضربه آزاد گسترشی ها با اشتباه مدافعان استقلال خوزستان به نصرتی رسید اما ضربه ی این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ٥٨: سانتر عاشوری با اشتباه مدافعین گسترش به زبیدی رسید اما ضربه ی این بازیکن با اختلاف میلیمتری به بیرون رفت.
دقیقه ٧٦؛ سانتر گسترشی ها با اشتباه میثم دورقی به ابراهیمی رسید اما او نتوانست از موقعیت استفاده کند.
دقیقه ٨٨ : پاس فوق العاده رحیم زهیوی به بیت سعید رسید اما این بازیکن قدر موقعیت را ندانست و از دست داد.


حاشیه:

*با اینکه استقلال خوزستان جزء بالانشینان لیگ برتر میباشد استقبال خیلی کمی از بازی شده و حدود صد هوادار از این بازی دیدن میکنند.

* در نیمه اول این دیدار قبل از بازی، داور این بازی دروازه‌ خسوس گلر استقلال خوزستان را چک کرد تا ببیند برگه سحر و جادوگری را همراه دارد یا خیر!

* عکاسان برای گرفتن عکس پشت دروازه گسترش فولاد تجمع کرده‌ بودند.

* تابلوهای دیجیتالی ورزشگاه به صورت متوالی خاموش و روشن می‌شد.

* کمالوند سرمربی گسترش فولاد در دقیقه‌ای از بازی به تصمیم داور این دیدار اعتراض کرد.

* در دقیقه 65 بازی، امیر کریمی که به صورت قرضی از سپاهان به گسترش فولاد آمده به جای شهرام گودرزی وارد زمین شد.

* در دقیقه 70 بازی با توجه به خطایی که روی بازیکن استقلال خوزستان شد بازیکنان دو تیم درگیر شدند. این خطا باعث شد تا بازیکنان استقلال از زمین بیرون برده شود.

* ویسی پس از سوت پایان بازی با خوشحالی به کمالوند سرمربی فولاد گسترش دست داد و به سرعت وارد رختکن شد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

15 سوتی تاریخی در ال کلاسیکوها (عکس)

در ال کلاسیکو که بدون شک خاص ترین دیدار فوتبال در سطح باشگاهی به حساب می آید، همیشه شاهد هنرنمایی ستارگان دو تیم نیستیم و برخی مواقع اشتباهات مضحکی نیز از سوی بازیکنان در این بازی بزرگ رخ می دهد.

 

 


1- شروع ناامید کننده رومریتو در بارسلونا: خرید پرسرو صدای زمستانی بارسلونا در فصل 1988-1989، در اولین ال کلاسیکوی خود به تاریخ 1 آوریل 1989، مجموعه ای از سوتی ها و اشتباهات مختلف را به نمایش گذاشت. او که بجای گری لینه کر بزرگ، از ابتدا وارد میدان شده بود، آنقدر فرصت های واضح و مسلم گلزنی را در نوکمپ از دست داد که صدای هواداران بارسلونا نیز بلند شد. رئال به لطف گل نزدن های رومریتو موفق شد یک تساوی بدون گل در نوکمپ بگیرد. رومریتو پس از این بازی تنها 5 بار دیگر برای بارسا به میدان رفت. قهرمانی لالیگا نیز در نهایت به رئال مادرید رسید.


2- اشتباه بزرگ دروازه بان رئال در فینال: پاکو بویو، دروازه بان سرشناس رئال مادرید، در فینال کوپا دل ری سال 1990 در دفع یک شوت نه چندان محکم، اشتباه واضحی را مرتکب شد. روی ریباند همین توپ بود که گل اول بارسا به ثمر رسید. همین اشتباه به قیمت یک جام برای رئال تمام شد.


3- گل به خودی مضحک اسپاسیچ: فصل 1990-1991، مدافع صرب رئال در شرایطی که در نوکمپ، بازی 1-1 مساوی دنبال می شد، روی یک سانتر نه چندان خطرناک، به شکلی عجیب و با ضربه سر، دروازه خودی را گشود تا رئال آن مسابقه را 2-1 به بارسا ببازد.


4- مهار ناموفق زوبی زارتا : ال کلاسیکوی فصل 91-92 در نوکمپ. بارسا بازی را 1-0 پیش بود اما زوبی زارتا، شوت زمینی و نه چندان محکم هیه رو را نتوانست مهار کند و توپ از زیر دستان او وارد دروازه شد. با همین گل، بازی 1-1 مساوی به اتمام رسید.


5- پاس گل داور به بارسایی ها : فصل 93-94، ال کلاسیکوی برگشت در برنابئو. بارسا بازی رفت در نوکمپ را 5-0 از رئال برده بود و برای امیدوار ماندن به قهرمانی در هفته آخر، به پیروزی بر رئال در برنابئو نیاز مبرم داشت.
بازی متعادل و با نتیجه بدون گل مساوی دنبال می شد که اوریو ولاسکز، داور بازی، در میانه زمین با جاگیری بد خود باعث از دست رفتن مالکیت توپ بازیکنان رئال شد، بازیکنان بارسا این لطف داور را بی پاسخ نگذاشتند و روی یک ضد حمله سریع، توسط آمور به گل رسیدند تا با همین تک گل، برنده ال کلاسیکو شوند.
بارسا با این پیروزی به قهرمانی در هفته آخر امیدوار ماند و در نهایت با پنالتی ای که ژوکیچ در دقیقه 93 برای لاکرونیا از دست داد و با پیروزی بارسا بر سویا در نوکمپ، این تیم به چهارمین قهرمانی متوالی خود دست یافت.


6- گل به خودی هیه رو در نوکمپ
: دور رفت یک هشتم نهایی کوپا دل ری فصل 96-97 در نوکمپ. یک دقیقه پس از اینکه هیه رو روی یک ضربه آزاد استثنایی، رئال را 2-1 از بارسا پیس انداخت، با گل به خودی خود باعث مساوی شدن بازی شد. ضربه آزاد نادال در میانه راه با دفع ناقص هیه رو همراه و وارد دروازه رئال شد. بارسلونا در ادامه توسط جیووانی به یک گل دیگر نیز دست یافت تا شاگردان کاپلو، آن مسابقه را 3-2 به بارسا واگذار کنند.


7- گل به خودی مضحک روبرتو کارلوس در برنابئو: دور برگشت یک هشتم نهایی کوپا دل ری فصل 96-97 در مادرید. رئال بازی را 1-0 از بارسا پیش بود و با این نتیجه به دور بعد می رفت اما گل به خودی عجیب و غریب روبرتو کارلوس باعث حذف رئال از کوپا دل ری شد.


8- تعارف بی جهت کاسیاس و کارلوس: ال کلاسیکوی فصل 2004-2005 در نوکمپ، تعارف کاسیاس و کارلوس باعث شد تا اتوئو با یک توپ ربایی، گل اول بارسا را به ثمر برساند تا زمینه برای شکست 3-0 رئال فراهم شود.


9- پنالتی های بی مورد کارلوس
: روبرتو کارلوس در دو ال کلاسیکو، مرتکب خطاهای بی موردی درون محوطه جریمه شد که نتیجه اش دو گل برای بارسلونا بود. فصل 96-97 در نوکمپ روی فیگو و فصل 2005-2006 بازهم در نوکمپ این بار روی رونالدینیو. پنالتی اول او منجر به شکست 1-0 رئال شد ولی در بازی دوم، رئال موفق شد 10 نفره، بارسلونا را در نوکمپ متوقف کند.


10- فرصت سوزی درنته در مصاف با والدس: درنته، خرید هلندی پر سرو صدای رئال در فصل 2008-2009، در ال کلاسیکوی رفت آن فصل، در نیمه اول که بازی بدون گل در جریان بود و در مصافی تک به تک با والدس، به بدترین شکل ممکن به توپ ضربه زد. بارسا آن مسابقه را در 10 دقیقه پایانی با دو گل اتوئو و مسی به سود خود خاتمه داد. این آغاز سال های درخشان بارسلونا با گواردیولا بود.


11- تک به تک هیگواین در ثانیه 7 :
بازی برگشت یک چهارم نهایی کوپا دل ری فصل 2011-2012 در نوکمپ. رئال بازی رفت را در برنابئو 2-1باخته بود و در ثانیه 7 بازی برگشت، روی پاس اشتباه آلوس، هیگواین با پینتو تک به تک شد و آن را به راحتی از دست داد. این بازی 2-2 به اتمام رسید و رئال حذف شد.


12- سوتی مضحک والدس مقابل دی ماریا
: بازی رفت سوپرکاپ اسپانیا سال 2012 در نوکمپ. در شرایطی که بارسلونا بازی را 3-1 پیش بود، کاسیاس به شکلی استثنایی مانع گل چهارم بارسا شد و در برگشت همان توپ، رئال ضد حمله ای روی دروازه بارسلونا ترتیب داد اما در نهایت توپ به والدس رسید؛ دروازه بان بارسا در این لحظه اقدام به دریبل زدن دی ماریا کرد که در این امر ناموفق بود و ستاره آرژانتینی موفق شد گل دوم رئال را به ثمر برساند. رئال به لطف همین گل دی ماریا و با پیروزی 2-1 در بازی برگشت، موفق به فتح سوپرکاپ شد. این آخرین جام مورینیو با رئال نیز بود.


13- قیچی برگردان ناموفق رونالدو: بازی رفت لالیگای فصل 2012-2013 در نوکمپ. رئال بازی را 2-1 از بارسا عقب بود که رونالدو اقدام به زدن یک قیچی برگردان نمود اما به جای توپ، سایه ی توپ را هدف قرار داد و روی شانه چپ خود فرود آمد. این حرکت رونالدو، خنده ی هواداران بارسا را به دنبال داشت اما دقایقی بعد او موفق شد گل تساوی رئال را به ثمر رسانده و پاسخ خوبی به خنده کاتالان ها بدهد.


14- فرصت سوزی عجیب مسی مقابل کاسیاس:
بازی رفت لالیگای فصل 2014-2015 در برنابئو. بارسا بازی را با گل نیمار 1-0 از رئال پیش بود که مسی در مصافی تک به تک با کاسیاس، در عین ناباوری توپ را از دست داد. رئال در ادامه، سه گل به بارسا زد و بازی را به نفع خود خاتمه داد.


15- پنالتی بی مورد پیکه: بازهم بازی رفت لالیگای فصل گذشته در برنابئو. رئال بازی را 1-0 عقب بود و برای زدن گل تساوی بی تاب که پیکه درون محوطه جریمه، با خطای هند بی مورد خود، یک پنالتی تقدیم کهکشانی ها کرد. رونالدو این پنالتی را به گل تبدیل کرد و در ادامه، دو گل په په و بنزما، برتری 3-1 را به سود رئال مادرید به ثبت رساند
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مسابقات ملی که باعث تعطیلی یک هفته ای لیگ های اروپایی شد، بیشتر به نفع رئال مادرید تمام شد تا بارسلونا

رئال مادرید و بارسلونا در شرایط متفاوتی پای به وقفه بازی های ملی گذاشتند. کهکشانی ها در زمین سویا با شکست 3-2، اولین باخت فصل خودشان را تجربه کرده و صدر را به بارسلونا تقدیم کردند در حالیکه بارسا در نوکمپ با درخشش سوارز و نیمار موفق شد ویارئال را 3-0 شکست دهد.

پس از این بازی ها بود که ملی پوشان دو تیم راهی اردوی تیم های کشورشان شدند. خوش شانسی رئالی ها در این بود که گرت بیل، تونی کروس، رونالدو و مودریچ، طبق هماهنگی های صورت گرفته، از حضور در تیم های ملی خود معاف شده و در این دو هفته، حضور مستمری در تمرینات تیمشان داشته اند ولی چنین شرایطی در بارسلونا حکمفرما نبود.

نیمار، آلوس، ماسکرانو، براوو، پیکه، بوسکتس، اینیستا، بارترا، آلبا، مونیر، فرمالن و آردا توران(تا ژانویه از حضور در ترکیب بارسلونا محروم است) ملی پوشان بارسلونا بودند که تقریبا همگی به جز فرمالن، دقایقی نیز برای تیم های ملی خود به میدان رفتند. در این میان، نیمار و آلوس، ماسکرانو و براوو، بازیکنانی بودند که دو 90 دقیقه کامل بازی کردند. مجموع دقایق حضور بارسایی ها در بازی های ملی نیز به 1302 دقیقه رسید.

در اردوی رئال اما شرایط به گونه ای دیگر بود. این تیم تنها 7 ملی پوش داشت : واران، خامس، په په، کواچیچ، چریشف، دانیلو و ناچو که دو تای آخری فرصت حضور در ترکیب تیم هایشان را پیدا نکردند و مجموع دقایقی که رئالی ها به میدان رفتند به 610 دقیقه رسید که از این لحاظ نصف دقایق بازیکنان بارسلوناست.

در حالیکه تنها دو روز به ال کلاسیکو زمان باقی است، بارسایی ها اندکی خسته تر از رئالی ها پای به میدان برنابئو خواهند گذاشت و باید دید که این مساله، تاثیری در شکل بازی دو تیم و نتیجه پایانی خواهد گذاشت یا خیر

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه, 28 آبان 1394 

فضای فوتبال در کشور اسپانیا، به فاصله دو روز مانده به ال کلاسیکو، کاملا تحت الشعاع این مسابقه قرار دارد.آ اس: این نشریه مادریدی از بهبود مصدومیت کیلور ناواس و آمادگی او برای حضور در ال کلاسیکو خبر داده است.موندو دپورتیوو
: نشریه چاپ بارسلونا از قطعی شدن حضور مسی در فهرست 18 نفره ی بارسلونا برای ال کلاسیکو نوشته است.اسپورت: این نشریه چاپ بارسلون هم بخشی از مصاحبه روز گذشته لوئیس سوارز را تیتر یک خود کرده است:" با 150 درصد آمادگی به برنابئو می رویم."


 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دانلود گلهای گوام - ایران از مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2018 که در تاریخ 26 آبان 1394 برگزار شد و با نتیجه 6 بر 0 به سود ایران به پایان رسید

دانلود گلها

دانلود

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

عناوین روزنامه های ورزشی ۲۸ آبان ۹۴ + عکس

عناوین روزنامه های ورزشی ۲۸ آبان ۹۴

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عناوین روزنامه های ورزشی ۲۸ آبان ۹۴ + عکس


  عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه ابرار ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه همشهری پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

۲

عناوین روزنامه های ورزشی امروز 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه استقلال پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

عناوین روزنامه های ورزشی امروز 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه گل پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

 

عناوین روزنامه های ورزشی امروز 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه هدف پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

 

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه ایران ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

نیم‌ صفحه اول روزنامه‌ های ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴,روزنامه ورزشی ۲۸ آبان ۹۴,عناوین روزنامه ورزشی ۲۸ آبان ۹۴,تصاویری از روزنامه ورزشی امروز,روزنامه های ورزشی امروز پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴,عناوین روزنامه های ورزشی امروز پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴,تصاویری از نیم‌ صفحه اول روزنامه‌ های ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه نود پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه پیروزی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

 

*******  *******  *******  *******

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه شوت پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

*******  *******  *******  *******

 

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه خبر ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 

 

*******  *******  *******  *******

عناوین روزنامه های ورزشی 28 آبان 94 + عکس

عنوان های روزنامه خراسان ورزشی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴ 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
توسط جمعیت طلوع، هر سه‌شنبه شب مقدار زیادی غذای گرم تهیه و بین کارتن خواب‌ها توزیع می‌شود
جمعی از آسیب دیدگان اجتماعی که تحت پوشش جمعیت "طلوع بی‌نشان‌ها" هستند،روز (چهارشنبه 27 آبان) برای زیارت مرقد امام رضا (ع) به مشهد مشرف شدند.

به گزارش ایسنا، جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی و غیر سیاسی که با هدف حمایت از زنان، مردان و کودکان آسیب دیده اجتماعی از سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

طلوع بی‌نشان‌ها به عنوان حامی تخصصی افراد درگیر با معضل کارتن خوابی، فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است.

جمعیت طلوع بی نشان‌ها در طول فعالیت در راستای کاهش آسیب اجتماعی کارتن خوابی در تهران با هدف امید بخشیدن برای بهبودی، دوباره ایستادن و همراه شدن این قشر با جامعه توانسته است به صورت نظام‌مند و برنامه‌ریزی شده در راستای جذب، درمان و کارآفرینی برای کارتن خواب‌های بهبودیافته تهران فعالیت کند و با ارائه خدمات به این قشر که به جهت شرایط اجتماعی، از آسیب‌پذیرترین قشرهای جامعه محسوب می‌شوند، گام‌های موثری در راستای بهبود شرایط اجتماعی بردارد.

توسط جمعیت طلوع، هر سه‌شنبه شب مقدار زیادی غذای گرم تهیه و بین کارتن خواب‌ها توزیع می‌شود، این غذا بهانه‌ای است برای ایجاد ارتباط با این افراد و طی همین فرایند، هر هفته تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارتن خواب‌ها به صورت داوطلبانه و برای آغاز دوره بهبودی و درمان و تحت پوشش قرار گرفتن با اعضای جمعیت طلوع همراه می‌شوند.

زیارت بارگاه امام رضا(ع) نیز یکی دیگر از برنامه‌های طلوع بی‌نشان‌ها برای بهبودیافتگان است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گروه تروریستی تکفیری داعش با استفاده از وضعیت امنیتی نامناسب افغانستان در حال گسترش فعالیتهای خود در بخشهای مختلف این کشور می باشد.
گروه بین الملل مشرق- گروه تروریستی تکفیری داعش با استفاده از وضعیت امنیتی نامناسب افغانستان در حال گسترش فعالیتهای خود در بخشهای مختلف این کشور می باشد. بنابر این گزارش، تشکیلات تازه تاسیس داعش علی رغم عمر کوتاه پند ماهه در این کشور با کمک سازمانهای جاسوسی پاکستان، آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی و ترکیه در حال ایجاد زیرساختهای لازم برای حضور طولانی مدت در افغانستان است.

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

در همین راستا یکی از رئوس برنامه های این گروه به ایجاد اردوگاههای آموزش نظامی و جذب و سازماندهی نیرو از میان جوانان افغانی، داوطلبنان مدارس وهابی از پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، چچن، سوریه و اعضای بریده گروه رقیب یعنی طالبان اختصاص دارد. در این اردوگاهها، کار با انواع سلاح سبک و سنگین، تاکتیک، تخریب، کار با مواد منفجره و حملات چریکی به مواضع نیروهای ارتش افغانستان و گروههای رقیب داعش آموزش داده می شود.

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر

اردوگاه داعش در ننگرهار افغانستان+تصاویر
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ترفندهایی که در کشور چین برای کاهش سرعت اتومبیل ها به کار گرفته می شود با کشور ما متفاوت است.

چینی ها برای کاهش تصادفات سرعت گیر ماشین ها را به طورسه بعدی طراحی کردند تا با این کارشان بتواند جلوی سرعت آنها و درنهایت از تصادف پیشگیری کنند. اما در کشور ما سرعت گیرها با برآمدگی هایی که دارند منجر به انحراف خودرو و درنهایت بروز تصادف و حوادث دلخراشی می شوند.


تفاوت سرعت گیر خیابان در ایران و چین + تصاویر


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://www.ch3.ir/tv3/kondaktor/accordion-vertical11.html"
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic