شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمد
علی بر محمّد اضافه نشده است. علی را گرفته ایم تا محمّد را گم نکنیم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سیدحسین حسینی
مطالب اخیر
یک مداح اهل بیت(ع) که در یک نزاع و درگیری مورد ضرب و شتم واقع شده بود، روز گذشته بر اثر شدت جراحات دار فانی را وداع گفت.
قتل مداح جوان با قفل فرمان اتاق خبر 24

روز گذشته مورخ یکشنبه 30 شهریور 94 پیکر «سعید محمودی» مداح اهل بیت(ع) که به علت ضرب و شتم به قتل رسیده بود، در شهر کرمانشاه به خاک سپرده شد.

یک منبع آگاه از جزئیات قتل این مداح کرمانشاهی در گفتگو با خبرنگار قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: مداح «محمدرضا محمودی» معروف به «سعید محمودی» در مراسم ختم آقای سرابی (پدر شهید) درمسجد میرعبدالهی شهرباقی در روز پنج شنبه نوزدهم شهریور 94 حوالی ساعت پنج بعدازظهر به علت اسم نبردن از یکی از کسبه و آشنایان در مجلس ختم، مورد خصومت ضارب قرار می گیرد و قاتل با قفل فرمان محمودی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

وی افزود: محمودی به کما می رود و به تهران منتقل می شود، پس از چندروز در تهران تسلیم مرگ شده و جسد وی به کرمانشاه منتقل می شود. روز یک شنبه 30 شهریور مراسم خاکسپاری و ختم سعید محمودی در مسجد امام حسین(ع) کرمانشاه برگزار شده و ضارب هنوز فراری است.

در ادامه سرهنگ مرزبانی، رئیس پلیس آگاهی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با رد این مطلب که مداح «سعید محمودی» با قفل فرمان به قتل رسیده است، گفت: شاهدان از هل دادن مقتول توسط ضارب خبر داده اند و هنوز عمد یا غیرعمد بودن این قتل توسط مأموران نیروی انتظامی به اثبات نرسیده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تصاویری از مزرعه پرورش نوعی سوسمار در شمال کشور کلمبیا و مزرعه پرورش راسو و سمور در شمال اروپا که در آن حیوانات بی گناه برای استفاده در صنعت مد و لباس بی رحمانه کشتار می شوند.
315182_898.jpg

 

315183_418.jpg

 

315184_458.jpg

 

315185_762.jpg

 

315186_360.jpg

 

315187_414.jpg

 

315188_596.jpg

 

315189_207.jpg

 

315190_406.jpg

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گروه دیگری از زنان حرمسرا شامل دختران یا زنانی بودند که از طریق جنگ‌ها و یا دزدیده شدن و یا تجارت برده، اسیر و فروخته می‌شدند و تحت عنوان کنیز در خدمت شاهان قاجار قرار می گرفتند.  
حرمسرای شاهان قاجار چگونه پر از زن می‌شد؟ اتاق خبر 24

در زمان قاجار مردان در گرفتن زنان از نظر تعداد هیچ محدودیتی نداشتند و تعداد زنان به توانایی مالی آنها بستگی داشت، بنابراین شاهان قاجار که از لحاظ  مالی از همه داراتر بودند زنان بیشتری در حرمسرای خود جای می‌دادند. زنان حرمسرا هم تا حدی بی خبر از همه جا، بخشی از تاریخ قاجار را تحت تاثیر وجودشان قرار دادند. آنها به بهانه‌های مختلف راهی حرمسراها می‌شدند. 

عده‌ای از زنان به دلایل سیاسی منتخبین حضور در حرمسرا بودند. ازدواج آقامحمدخان با گلبخت خانم دختر یکی از سران قبایل ترکمن برای اتحاد با این قبیله بود. این دست ازدواج‌های مصلحتی در زمان قاجار رواج زیادی داشت. آنها با سران ایل‌ها و طایفه‌ها وصلت می‌کردند. گاهی این حکام بودند که برای روابط با شاه پیش دستی می‌کردند، مثلا الله یارخان حاکم عصیانگر سبزوار به خاطر عذرخواهی از شاه، و ابراز پشیمانی، دختر خود را روانه دربار فتحعلی شاه کرد. همچنین محمدشاه با دختر قاسم خان یکی از سران طایفه قاجار که در تاریخ به نام مهدعلیا مشهور است ازدواج کرد. مهد علیا مادر ناصرالدین شاه بود.

زنان حرمسرا یکی از موضوعات ثابت نقل خاطرات از دوران قاجار است. کلنل ماساگوفسكی فرمانده بریگاد قزاق روسیه تزاری در ایران زمان قاجار در کتاب خاطرات خود می نویسد: «حرمسرای ناصرالدین شاه متشکل از چندصد زن می شد که اکثرا از میان منتفذترین طبقات جامعه گرفته شده بود. نه فقط با اعیان و اشراف ایران که در راس امور قرار گرفته و در خود تهران می زیستند بلکه حتی با دور افتاده ترین گوشه و کنار ایران، نزدیکترین وابستگی خویشاوندی داشتند. در زمان ناصرالدین شاه هیچ استان، هیچ شهرستان مهم، هیچ ایل و طایفه، هیچ ملاک با نفوذی نبود که شهره‌ترین زیبا رویان آنها نماینده‌ای در تهران نداشته باشد.»

 

1234339_879.jpg

ناصرالدین شاه و زنانش

گروه دیگری از زنان حرمسرا شامل دختران یا زنانی بودند که از طریق جنگ‌ها و یا دزدیده شدن و یا تجارت برده، اسیر و فروخته می‌شدند و تحت عنوان کنیز در خدمت شاهان قاجار قرار می گرفتند. در دوران آقامحمدخان در قفقاز پانزده هزار دختر به اسارت او در آمدند که تعدادی از آنها روانه‌ای حرمسرای او شدند و بقیه در بازارها به فروش گذارده شدند.

 رواج حرمسراهای قجری که نماد برجسته ای از هر حاکم ایرانی در آن زمان بود از زمان آقامحمدخان شروع شد. آقامحمدخان اولین پادشاه سلسله قاجاری با اینکه مقطوع‌النسل بود اما برای بستن دهان  اطرافیان ابتدا با بیوه برادر خود ازدواج کرد و سپس زنان زیادی را وارد حرمسرای خود کرد. زنان که هیچ ارزشی از نظر شاه نداشتند اما به حرمسرا آمده بودند تا قدرت و اعتبار او را زیاد کنند.
 
سلطان احمد میرزا، شاهزاده قاجار و پسر چهل و نهم فتحعلی‌شاه قاجار در کتاب خود(تاریخ عضدی) از خشونت‌های سخت آقامحمدخان به زنان خود می‌گوید: در دوران سی و هشت ساله فتحعلی شاه زنان زیادی را در حرمسرای خود جمع کرد.

میرزا ابراهیم آشتیانی از رجال دوره قاجار معتقد است:« از بدو ایجاد عالم تا حال، احدی از نسل آدم به کثرت اولاد و احفاد او نبود، و عدت اهل حرمسرای آن حضرت تخمینا پانصد نفر می شوند که علی الدوام با آنان به عیش مشغول بوده.»

در نوع و انتخاب زنان فتحعلی شاه هم نقل‌های تاریخی وجود دارد. تاج الدوله از همسران مشهور او رقاصه‌ای بیش نبود. سنبل خانم از دیگر زنانش از اسرای کرمان بود. اوج امیال فتحعلی شاه با قتل برادرش و تصاحب همسر او نمود می‌کند. مادر محمد علی خان از پسران فتحعلی شاه یک زن گرجی اسیر بود که شاه به علت زیبایی اش او را خریداری می‌کند.

 

1234338_409.jpg

 

حرمسرای قاجاری در زمان محمد شاه رونق کم تری دارد. اما ناصرالدین شاه در حکومت پنجاه ساله خود حرمسرای خود را گسترش داد. او از لحاظ تفنن طلبی در گزینش زنان، در راس شاهان قاجار است. ماجراهای زیادی از نوع انتخاب‌های ناصرالدین شاه، وجود دارد که به داستان می‌ماند اما واقعیت این است که بارها اتفاق افتاده بود که شاه به گشت و گذار می‌رفت، در بین راه دختری دیده و  می‌پسندید و دختر وارد حرمسرای شاه می شد.

امینه اقدس یکی از زنان قدرتمند شاه، در سفر به نواحی کردستان، به عنوان کنیز خریداری شده و بعد از آن به عنوان یکی از زنان قدر حرمسرا شناخته می‌شود. در سفر شاه به مازندران در مسیر دختری به نام فخری مورد پسند شاه قرار می گیرد و روانه حرمسرا می شود. مادر ظل السلطان بزرگترین پسر ناصرالدین شاه دختر آسیابانی بود که شاه در جوانی شیفته او شده بود. ناصرالدین شاه تعدادی از همسرانش را در مهمانی های که برای او برگزار می‌شد انتخاب می‌کرد.

مادام کارلاسرنا (جهانگرد ایتالیایی) مهمانی ها را این چنین توصیف کرده: « برای صاحب خانه افتخار بس بزرگی ست که شاه سری نیز به اندرون بزند و در چنین مواقعی زنان بدون حجاب در برابر شاه حاضر می شوند و تشریف فرمایی وی را با رقص و آواز جشن می گیرند.»

 

 

1234334_356.jpg

 

زنان در دوره ی قاجار مقید به داشتن حجاب بودند اما با این وجود مجاز نبودند تا با حضور ناصرالدین شاه از او رو بگیرند و در این دیدارها بود که بعضی از آنها به حرمسرا راه پیدا می کردند. ناصرالدین شاه به غیر از مراسم‌های بزم و مهمانی در مراسم تعزیه هم به دنبال یافتن دختران برای حرمسرای خود بود. حاجیه خانم علویه کرمانی در سفرنامه خود اطلاعاتی از دربار ناصری می دهد، او  می گوید: «امروز به طریق دیروز رفتم تعزیه. شاه اینجا شب و روز پهلوی زن‌هایش می‌نشیند. منزل خاصی ندارد. گاهی این اطاق، گاهی آن اطاق، گاهی پشت زنبوری با زن‌ها صحبت می‌كند. دخترهای مردم را تماشا می‌كند، پول می‌دهد. مردم بی‌عار هم دخترها را می‌آورند نشان می‌دهند.» 

راه دیگر ورود زنان به حرمسرای قاجاری، از طریق زنان حرمسرا بود. بعضی از زنان برای اینکه شاه را فریفته خیرخواهی خود کنند سعی در آشنایی شاه با کنیزان و خدمتکاران خود داشتند. زنان جا افتاده حرم تلاش می‌کردند که در اطراف خود خدمتکاران زیبا و خوش رو و تربیت شده داشته باشند. مثلا مادر شاهزاده ملک قاسم میرزا جهت جلب رضایت فتحعلی شاه چند نفر از خدمتکاران خود را تقدیم شاه کرد. امینه اقدس همسر ناصرالدین شاه دختران جوانی را که شاه مایل بود هر هفته یکی از آنها را صیغه کند برای وی تدارک می‌دید.

 

1234333_525.jpg

 

زنان برای دیدار با ناصرالدین شاه صف کشیده اند

نوع انتخاب زنان بر وضعیتشان در حرمسرا تاثیر می‌گذاشت. به همین دلیل تفاوتی که در اصل و نسب زنان وجود داشت از عوامل مهم کشمکش‌های بی پایان حرمسرا بود. زنانی که دارای ریشه خانوادگی سلطنتی بودند از دیگران متمایز می‌شدند.
 
از آنجایی که فرصت کافی برای سرکشی به همه زنان حرمسرا به ویژه در عهد فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه فراهم نبود محدودیت‌های خاصی برای تماس با شاه وجود داشت. مراسم سلام در اندرون انجام می‌شد. زنان حرمسرا براساس القاب و مناصب خود به ترتیب در صف سلام می ایستادند. در این مراسم دو زن حق نشستن داشتند و مابقی موظف بودند تا آخر مراسم سلام سرپا بایستند. همچنین برخورد شاه با زنان بزرگ زاده و معتبر با حفظ احترام کامل بود. سلطان احمد میرزا می‌گوید: «این زنان روزی یک ساعت حق حضور داشتند و در هنگام مراسم تشریفات در صفی جدا از سایر زنان می ایستادند و در هنگام دیدار و ملاقات شاه با آنان دیگران مطلقا حق حضور و تشرف نداشتند.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
[ ]نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به بهانه «31 شهریور» سالگرد مدیر فقید فارس در مازندران
«جابر معافی، عاشق بلامنازع شهدا»؛ سنگ مزاری که تشنه این جمله است

شاید اگر اجل لحظه‌ای به من فرصت می‌داد، وصیت می‌کردم که بر سر سنگ مزارم بنویسید: جابر معافی؛ عاشق بلامنازع شهدا.

خبرگزاری فارس: «جابر معافی، عاشق بلامنازع شهدا»؛ سنگ مزاری که تشنه این جمله است

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، از لابه‌لای پنجره اتاق عطر سیب مشامم را می‌نوازد، شمیم حرم از هر سوی مرا احاطه می‌کند، 31 شهریور روز وصل با شقایق‌هایی که نامدارترین لحظه‌ها را بعد از یک‌هزار و 400 و اندی سال آفریدند؛ هر روز به نام و یاد آنها سلامی از سر نیاز به‌سوی قبله‌گاه عالم «کربلا» می‌دهم تا شاید اربابم مرا جوابی دهد.

من که به حرمت آمدم، از همان روز مست شکوه و کرمت شدم، یادم آمد همان روزی را که به پابوسی‌ات آمدم، دست خالی نبودم، طفل سه ماهه‌ای را به همراه آوردم تا بگویم عزیزترین پاره تنم را تقدیم به ارباب همه عالم و اطفال غریب و مظلومش می‌کنم، آخر اگر بخواهم در کربلا جان بدهم، عزیزانم دربه‌در کوچه و پس‌کوچه‌ها شوند تا بفهمم سفینه نجات عالم در پی دربه‌دری اهل خیام چه کشیده است.

ای بی‌کفن‌ترین بی‌کفنان! چند روزی است که هوای دلم عطر حرم رضوی گرفته و دلم تنگ صحن و سرای با صفای امام غریبان شده ولی هر چه می‌کوشم به روز سرآمد انتظار نمی‌رسم، از دریچه تلویزیون صدای نقاره می‌آید، ضربان قلبم تندتر می‌شود، حالی به حالی می‌شوم، آهسته بدون اینکه به دنیا فکر کنم، چشمانم گرد حریم زیبای طوس می‌شود، حال و هوای خانه‌ام مملو با عشق غریب خراسان بارانی شده، دستانم را بر سینه‌ام می‌کوبم و از سر دلتنگی فقط زار می‌زنم.

اما نمی‌دانم که در دفتر سرنوشتم لحظه وصال را با شتاب نوشته‌اند، نمی‌دانستم اهل زمین نیستم و همانی‌ام که باید هرچه زودتر از این دنیا پر بکشم.

و اما جابر معافی و سه نقطه ...

سه نقطه‌ای که باید 38 سال از زندگی یک مجاهد را تفسیر کند؛ و چرا بین همه روزهای تاریخ شمسی، 31 شهریور؟! سرای دنیا پر است از راز و رمزهایی که بشر جز با وصل به کوی حقیقت آن را درک نمی‌کند.

او همان بچه‌بسیجی عاشقی است که از کم‌سن‌ترین تا پیرترین اهالی روستایش او را محب خود می‌دانستند؛ یک روی برجسته از سه نقطه زندگی جابر، عشق به شهداست، همان عبدالشهدایی که سرکشی از خانواده‌های شهدا را در آغازین لحظات نوی سال به هیچ وجه از دست نمی‌داد و بوسه‌های او بر دستان پدران و دامان مادران شهدا هرگز فراموش‌شدنی نیست.

همین روحیه انقلابی، او را در عرصه خبر همراهی می‌کند و از او چهره‌ای به یادگار می‌سازد که بند بند وجودش را می‌توان با مجاهدت معنا کرد، همان مرد عاشق، فضای جامعه خبری را به‌گونه‌ای رقم می‌زند که امروز اهالی رسانه او را اسطوره‌ای کم‌نظیر از حیث اخلاق و عمل در عرصه اطلاع‌رسانی می‌دانند.

باری دیگر از زبان خودش این شعر را می‌سرائیم:

پنجره زیباست اگر بگذارند

چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند

من از اظهار نظرهای دلم فهمیدم

عشق هم صاحب فتواست اگر بگذارند

کوچ؛ واژه‌ای آشنای غریب که هر لحظه به من نزدیک‌‌تر می‌شود و من باید بار سفر ببندم، فتوای عشق من، چشمانم را به تماشایی‌ترین حالت ممکن در آورده، من عشق را لمس می‌کنم و پنجره‌ای که مرا باید به آن سوی حقیقت ببرد.

اشک‌هایی که ریختم تا سرمنزل کوی دوست روانه شده و روزی‌خوران سفره نعیم الهی که سایه بانوی همه عالم حضرت صدیقه طاهره را همیشه بر سر خود حس می‌کنند، این‌بار مرا می‌خوانند که حتی اگر شده از دورترین فواصل نظاره‌گر آنان باشم، من می‌روم و دیگر فقط خدا می‌داند.

شاید اگر اجل لحظه‌ای به من فرصت می‌داد، وصیت می‌کردم که بر سر سنگ مزارم بنویسید: جابر معافی؛ عاشق بلامنازع شهدا.

روحش شاد و یادش گرامی باد ...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرعت بالای راننده کم سن و سال در همدان جان دو زن را گرفت.

خبرگزاری فارس: مرگ 2 زن بر اثر برخورد شدید با پژو در همدان + تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ساعاتی پیش عکس‌هایی از یک سانحه دلخراش تصادف در فضا‌های مجازی مربوط به استان همدان منتشر شد که همه را متأثر کرد و خبرنگار فارس به منظور پیگیری این موضوع با جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان ارتباط برقرار کرد و دلایل این سانحه را جویا شد.

سرهنگ علی‌اصغر خرمروی در توضیح این سانحه اظهار کرد: پلیس راهور بعد از دریافت گزارش تصادف یک خودرو پ‍‍ژو در بلوار ارم روبروی آتش‌نشانی با اعزام نیرو‌ها به محل سانحه ابعاد این سانحه پیگیری کرد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به مدارک موجود یک دستگاه خودرو پ‍ژو حوالی ساعت 10 صبح امروز به دلیل سرعت بالا با دو عابرپیاده خانم که یکی از‌ آنها مسن و دیگری جوان بوده برخورد می‌کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: خودرو پژو به دلیل سرعت بالا پس از برخورد با عابرین به درخت‌های کنار بلوار برخورد کرده و واژگون می‌شود.

وی بیان کرد: خانم مسن پس از برخورد در دم جان باخت و خانم عابر جوان نیز پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.

خرمروی خاطرنشان کرد: سه سرنشین کم سن و سال خودروی پ‍ژو که پس از حادثه از محل متواری شده بودند، خوشبختانه توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند و پلیس در حال پیگیری علت حادثه است.

وی گفت: خودروی پژو متعلق به والدین یکی از سرنشین‌ها بوده است که برای رانندگی در اختیار دوستش قرار گرفته بود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان یادآور شد: به دلیل کم سن و سال بودن سرنشینان به احتمال زیاد راننده خودرو فاقد گواهینامه بوده و تبحر لازم برای کنترل خودرو را نداشته که باعث وقوع این حادثه شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هنگامی كه عراق در شهریور 1359 حمله به ایران را آغاز كرد، شرایط دو كشور با یكدیگر كاملا متفاوت بود؛ با آغاز جنگ ایران از هرگونه حمایت خارجی بی‌نصیب بود ولی رژیم بعثی عراق با پشتیبانی‌های جهانی وارد جنگ با ایران شده بود و كشورهای متعدد غربی و عربی به صدام هواپیما و امكانات راداری و پدافندی می‌دادند و مدرن ترین وسایل و تجهیزات را در اختیارش می‌گذاشتند. علاوه بر این كمك‌های نظامی، انواع كمك‌های اقتصادی نیز عراق را پوشش می‌داد. در این نوشتار حامیان اصلی عراق در جنگ با ایران را در دو گروه حامیان غربی و پشتیبانان عربی مورد بررسی قرار می‌دهیم.
 
هنگامی كه عراق در شهریور 1359 حمله به ایران را آغاز كرد، شرایط دو كشور با یكدیگر كاملا متفاوت بود؛ با آغاز جنگ، ایران از هرگونه حمایت خارجی بی‌نصیب بود ولی رژیم بعثی عراق با پشتیبانی‌های جهانی وارد جنگ با ایران شده بود و كشورهای مختلف به صدام هواپیما و امكانات راداری و پدافندی می‌دادند و مدرنترین وسایل و تجهیزات را در اختیارش می‌گذاشتند. علاوه بر این كمك‌های نظامی، انواع كمك‌های اقتصادی نیز عراق را پوشش می‌داد. در ذیل حامیان اصلی عراق در جنگ را در دو گروه حامیان غربی و پشتیبانان عربی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 
الف) حامیان غربی
با شروع حمله عراق به ایران، در حالی كه بیش از 80  كشور به صورت رسمی و غیر رسمی عراق را یاری می‌دادند جمهوری اسلامی ایران حتی از داشتن حق خرید سیم خاردار كه یك وسیله غیرنظامی محسوب می‌شد، محروم بود.

آمریكا كه در جنگ عراق با ایران اصلی‌ترین حامی صدام در جنگ با ایران به شمار می‌آمد، دو هدف را دنبال می‌كرد: هدف كوتاه‌مدت آمریكا، آزادسازی گروگان‌های خود پس از حمله ناكام به طبس و كودتای نوژه بود و دیگر اینكه آمریكا به دنبال مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از صدور انقلاب بود. برژینسكی مشاور امنیتی كارتر، شروع جنگ منطقه‌ای علیه ایران را راه حل مناسبی برای جلوگیری از صدور انقلاب دانست و عنوان كرد كه «آمریكا در مقابله با انقلاب ایران، باید تقویت دولت‌هایی را كه توان انجام عملیات نظامی علیه رژیم ایران را دارا هستند مورد توجه قرار دهد.» لذا او در یك ملاقات سری با صدام این باور را در وی به وجود آورد كه آمریكا به طور تمام قد حامی عراق است.

«گری سیك» عضو شورای امنیت ملی دولت آمریكا در زمان جیمی كارتر می‌گوید: پس از واقعه گروگانگیری در تهران، دیدگاه بسیار غالبی در آمریكا و به ویژه از طرف شخص برژینسكی (مشاور امنیت ملی رییس جمهور) وجود داشت كه ایران را باید به طور همه‌جانبه تنبیه كرد. بیانیه‌های عمومی كه او صادر می‌كرد، بر این مضمون تاكید داشتند كه آمریكا مانعی بر سر تحركات عراق بر ضد ایران نمی‌بیند.

علاوه بر این، اسناد مختلفی از كمك‌های اطلاعاتی دولت رونالد ریگان به عراق وجود دارد. تنها ۸ روز پس از آغاز تهاجم صدام حسین به خاك ایران، ۵ هواپیمای شناسایی آواكس متعلق به نیروی هوایی آمریكا برای شناسایی عملیات‌های هوایی ایران ‌و اطلاع‌رسانی آنها به ارتش عراق، تحویل دولت عربستان سعودی شد. در همین راستا سازمان سیا هم از ابتدای جنگ تصاویر هوایی ماهواره‌ای از مواضع نیروهای نظامی و تاسیسات نفتی ایران را در اختیار رژیم بعث عراق قرار می‌داد.

تجهیز نظامی، تنها یك بعد از حمایت آمریكا از صدام در طول جنگ محسوب می‌شود. علاوه بر این دولت ایالات متحده‌ آمریكا، اعتباری به مبلغ 840 میلیون دلار برای واردات مواد غذایی در اختیار عراق قرار داد تا در ادامه جنگ، اذهان داخلی عراق برضد جنگ با ایران تحریك نكند. همچنین از سوی آمریكا وامی به مبلغ یك میلیارد دلار برای خرید و به‌كارگیری توانایی ساخت سلاح به عراق واگذار شد.

خارج كردن عراق از لیست كشورهای حامی تروریسم، اقدام دیگری بود كه به تجهیز تسلیحاتی عراق كمك كرد. علاوه بر این، آمریكا عربستان را تشویق كرد تا با كاهش قیمت نفت، ایران را از مهم‌ترین منبع درآمد برای تأمین هزینه‌های جنگ، محروم كند.

در طول جنگ، صدام با دریافت بیش از 60 میلیارد دلار از رژیم‌های غربی، نیازهای مالی اقتصاد وابسته خویش را تامین می‌كرد. آمریكا علاوه بر تجهیز عراق، با كارشكنی تلاش‌هایی را در جهت محكومیت ایران در سازمان‌های بین‌المللی و جلوگیری از انتقال صحبت‌های به حق مسئولین ایرانی به دیگر كشورها و سازمانهای بین المللی انجام می‌داد.حمایت دول غربی و در راس آن‌ها آمریكا از صدام، موجب شعله‌ور شدن آتش جنگ می‌شد.

 آمار تجهیزات و حامیان صدام در جنگ هم به خوبی بازگو كننده نابرابری در جنگ است. به عنوان مثال در آستانه بازپس‌گیری «فاو» در اردیبهشت 1367، ارتش عراق حدود 5 هزار دستگاه تانك، 4500 نفربر زرهی، 5500 عراده توپ، 420 فروند هلی‌كوپتر و 720 فروند هواپیمای جنگنده و بمب‌افكن آماده برای عملیات در اختیار داشت.

این خیل عظیم سیستم‌های تسلیحاتی، با حداقل 300 فروند موشك زمین به زمین اسكاد بی‌، ساخت شوروی تجدید ساختار شده توسط آلمان‌ها و مقادیر زیادی مهمات شیمیایی صادراتی آمریكایی ـ اروپایی تكمیل می‌شد. حكومت بغداد با كسب این مقادیر عظیم از جنگ‌افزار‌های مدرن متعارف و غیر متعارف، توانست استعداد نیرو‌های زمینی ارتش خود را از 27 لشگر در سال 1365، به 50 لشكر در سال 1368، افزایش دهد.

علاوه بر آمریكا، برزیل، انگلیس و آرژانتین كه در صنعت نظامی تقریبا پیشرفته بودند تسلیحاتی را در اختیار عراق قرار می‌دادند. ایتالیا و بلژیك با ارسال موشك‌های پیشرفته ضد زره و كمك به عراق در ساخت توپخانه دوربرد و بخش‌های دیگر ارتش این كشور از جمله حامیان عراق بودند.

فرانسه گرچه در ابتدا اعلام بی‌طرفی كرد، اما وجود برخی از منابع و آمارها نشان می‌دهد كه این كشور 7/4 میلیارد دلار كمك مالی در اختیار رژیم بغداد قرار داد. همچنین به منظور تجهیز صدام هواپیماهای سوپر اتاندارد و موشك‌های لیزری كه از آخرین دستاوردهای صنعت نظامی فرانسه بود در اختیار ارتش عراق قرار ‌گرفت. بحث در هیأت دولت فرانسه درباره امكان حمایت از دستیابی محدود عراق به سلاح هسته‌ای در جنگ نیز دلیلی دیگر بر حمایت فرانسه از صدام بود. آلمان نیز از دیگر كشورهایی بود كه با ارسال مواد شیمیایی به یاری صدام شتافت به طوری كه عراق را قادر ساخت تا 6000 تن بمب شیمیایی علیه ایران به كار گیرد.

اما عجیب‌ترین اتفاق قرن همسویی شرق و غرب در جنگ بین عراق و ایران بود. با آغاز هجوم عراق، آمریكا و شوروی كه پس از جنگ دوم جهانی درگیر جنگ سرد با یكدیگر بودند در صف حامیان صدام قرار گرفتند. در این بین شوروی نیز همچون آمریكا انواع كمك‌های تسلیحاتی، نظامی و مالی به صدام را جزو برنامه‌های خود قرار داد.

پیشرفته‌ترین هواپیماهای جنگی، بالگرد، تانك و سلاح‌های دیگر از جمله تسلیحاتی بود كه شوروی به عراق ارسال كرد. علاوه بر این فرماندهان ارتش شوروی با حضور در بغداد، آموزش‌های لازم را به ارتش عراق ارائه می‌دادند. حدود ۸۵ درصد تجهیزات استفاده شده از سوی عراق در حمله به ایران، ساخت كشور شوروی بود. بیش از ۴۰۰ تانك تی ۵۵، ۳0۰ موشك زمین به زمین اسكاد بی، هزار تانك تی ۶۲، بیش از ۵۰۰ تانك پیشرفته تی 72 و نزدیك به ۲۰۰ فروند انواع هواپیماهای میگ تنها بخشی از كمك‌های شوروی سابق به عراق در جنگ با ایران بوده است.

در كنار كمك‌های مستقیم نظامی، دولت عراق برای توسعه برنامه موشكی بالستیك خود توانست كارشناسان موشكی شوروی را به خاك عراق دعوت كند. حضور این كارشناسان گرچه هیچگاه به تكنولوژی ساخت موشك‌های بالستیك منجر نشد، اما نشانه روشنی از پشتیبانی همه‌جانبه شوروی از عراق است. البته علاوه بر فهرست فوق باید كشورهایی چون سوئیس، سوئد، لهستان، یوگسلاوی، چین، رومانی، ایتالیا، سنگاپور و ... را نیز به حامیان صدام اضافه كرد.

همچنین باید اشاره كرد كه روال حمایت غرب و شرق از صدام، تنها به دوران جنگ عراق و ایران محدود نشد و پس از پایان جنگ هم این روند ادامه یافت. عراق افتخار ژاندارمی منطقه، یعنی همان عنوانی كه پیش از انقلاب ایران محمدرضا شاه در اختیار داشت را كسب كرد.

 در این میان همانگونه كه گفته شد براساس اسناد معتبر، انگلیس و آمریكا بیشترین نقش را در تجهیز صدام پس از جنگ ایران و عراق داشته‌اند. «هیتی» معاون وزیر دفاع بریتانیا در این رابطه چنین می‌گوید: «تمام تلاشمان را به خرج دادیم تا رابطه را گرم نگه داریم. طی جنگ هشت ساله صدام علیه رژیم تهران، به طور متوسط هر سال 40 خلبان نظامی عراقی در پایگاه نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، آموزش می‌دیدند و شركت‌های خصوصی نظیر هواپیمایی C.S.I هم بر این دوره‌ها نظارت داشتند.»
 
ب) حامیان عربی
در طول سال‌های جنگ، كشور‌های عربی منطقه با نام نهادن صدام به عنوان «سردار و فاتح قادسیه»، «افتخار عرب» و «صلاح‌الدین ایوبی زمان» میلیارد‌ها دلار كمك بلاعوض به حكومت صدام و رژیم وی كردند. یكی از فرماندهان جنگ در همین رابطه می‌گوید: «در بسیاری از عملیات‌ها نظیر خیبر، والفجر 8 و كربلای 5، حقیقتاً ماشین نظامی عراق از هم پاشیده شد؛ اما به چند ماه نمی‌كشید كه صدام پس از هر كدام از این عملیات‌ها، با امكانات بیشتر و جدیدتر وارد منطقه می‌شد. این مسأله حاصل نمی‌شد جز با پول عرب‌های منطقه و حمایت‌های غرب و شرق».

لذا به روشنی می‌توان گفت كه كشورهای عربی با دارا بودن ذخایر عظیم نفت، حامی مالی عراق محسوب می‌شدند. خود صدام حسین پس از دستگیری، طی یك بازجویی در فوریه 2004 میلادی اعتراف كرد كه بسیاری از كشورهای عربی در طول جنگ عراق را از لحاظ مالی مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌دادند.

اصلی‌ترین حامی عربی عراق در ابتدا اردن بود. اردن كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روابطه حسنه‌ای با ایران نداشت، روابط بسیار نزدیكی با عراق برقرار كرده بود. پس از كنفرانس سران كشورهای عربی در بغداد و تونس، روابط بین عراق و اردن روز به روز نزدیك‌تر و عمیق‌تر شد تا آنجا كه ملك حسین صراحتا به نفع عراق و علیه ایران موضع‌گیری كرده و با كمك‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی فراوان از جمله اعطای وام‌های چند میلیون دلاری به عراق، حمایت و پشتیبانی‌اش را از این كشور اعلام كرد.

 روزنامه «گاردین» چاپ انگلستان به نقل از منابع فلسطینی در بیروت به چاپ كیهان در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۵۹ می‌نویسد: «ملك حسین پادشاه اردن، حدود پنج هزار از نیروهای خود را به عراق اعزام داشته تا وظایف امنیت داخلی را به عهده بگیرند تا سربازان عراقی برای رفتن به جبهه جنگ با ایران آزاد باشند.» این روزنامه همچنین خاطر نشان كرد كه ملك حسین اولین رهبر یك كشور عربی بود كه در جنگ ایران و عراق به طرفداری از عراق برخاست تا جایی كه در جریان عملیات بیت المقدس، تعدادی از داوطلبان اردنی ارتش عراق نیز به اسارت رزمندگان اسلام درآمدند.

علاوه بر این ملك حسین به طور متناوب با صدام دیدار می‌كرد و ضمن اعلام حمایت از وی، حامل پیام‌های آمریكا به بغداد بود. بندر عقبه این كشور در ساحل دریای سرخ برای ارسال كمك های تسلیحاتی غرب به عراق به این منظور اختصاص یافت و سیل كمك‌ها روانه عراق شد. همچنین تعداد چهل هزار سرباز مسلح اردنی به دستور ملك حسین در مرز اردن با عراق مستقر شدند تا به جبهه‌های جنگ علیه ایران عزیمت كنند.

در طول جنگ هشت ساله بین ایران و عراق، تنها سیستم حمل و نقل به عراق از طریق اردن صورت می‌گرفت. در این چهارچوب شبكه‌ حمل و نقل وسیعی بین دو كشور ایجاد شد. به علاوه ملك حسین كه نظامیان اردن را برای سركوبی مردم مسلمان ایران به عراق گسیل داشته بود، در نطقی اظهار داشت: «اگر ضرورت ایجاب كند نیروهای بیشتری را به عراق اعزام خواهیم كرد.»

 بی شك تنها توجه به گوشه‌های از اظهارات ملك حسین در جریان برگزاری جلسه‌ عادی كابینه اردن در فروردین 1359 موضع آن كشور را در قبال جنگ در حال وقوع بین ایران و عراق، نشان می‌داد: «وظیفه اعراب است كه برای وحدت خود و جلوگیری از سرایت خطرات، هركجا كه باشد همكاری كنند، ما وظیفه داریم كه جهان اسلام را آرام و قرین همبستگی داشته باشیم؛ ما به عنوان كشوری عربی نباید اجازه دهیم هیچگونه تجاوزی از هر مصدری كه باشد به هیچ جزئی از خاك عراق صورت گیرد.»

علاوه بر اردن، كویت نیز جزو حامیان عربی صدام محسوب می‌شد. این كشور نه تنها خاك و پایگاه‌ هوایی خود را در اختیار عراق گذاشت بلكه 14 میلیارد دلار پول نقد به عنوان وام بلاعوض به عراق داد و این علاوه بر نفتی است كه كویت برای عراق صادر می‌كرد. «شیخ الصباح» یكی از سفرای كویت در آمریكا، در رابطه با میزان این كمك‌ها عنوان كرده بود: «كویت ‌چهارده میلیارد دلار كمك نقدی و بیش از ‌شانزده میلیارد دلار از طریق كمك‏های خدماتی و غیره به ماشین جنگی عراق مساعدت كرده است.»

علاوه بر این دو كشور، امارات عربی یك میلیارد دلار و قطر پانصد میلیون دلار تا اواخر سال 1981 میلادی به عراق كمك كردند. كویت و عربستان همچنین به منظور حمایت مالی از عراق توافق كردند تا از سال ‌١٩٨٢ عایدات صدور نفت از منطقه‌ بی‌طرف روزانه ‌٣٠٠ الی ‌٣٥٠ هزار بشكه به حساب عراق ریخته شود.


حامی دیگر صدام در منطقه یعنی عربستان كه در این دوران ارتباط ویژه‌ای با آمریكا برقرار كرده بود با كاستن از قیمت نفت، تنها منبع درآمد ایران را به حداقل رساند. به علاوه مقامات عربستان مرتب با صدام ارتباط برقرار كرده و او را دلگرم می‌كردند. برای نمونه، ملك خالد، پادشاه وقت سعودی، در گفت‌وگویی تلفنی با صدام در 25 سپتامبر سال 1980، حمایت كشورش از عراق را اعلام كرد. بدین ترتیب عربستان را باید جدی‌ترین حامی عربی عراق در دوران جنگ محسوب كرد به طوری كه از مجموع كمك‌های مالی هفتاد میلیارد دلاری كشورهای حوزه‌ی‌ خلیج فارس به عراق در زمان جنگ با ایران، بیش از سی میلیارد دلار سهم عربستان بود.

مصر را نیز می‌بایست جزو حامیان عربی صدام به شمار آورد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مصر با پناه دادن به محمدرضا پهلوی خود را در مقابل انقلاب ایران قرار داد. سیاست حمایت از عراق در جنگ علیه ایران، پس از انور سادات، بر عهده حسنی مبارك قرار گرفت. در طول دهه 80 حسنی مبارك رئیس جمهوری مصر معادل 5/3 میلیارد دلار موشك و تسلیحات در اختیار صدام قرار داد.

سودان نیز در اواسط دی ماه 61 صدها تن از سربازان ارتش خود را به جبهه‌های جنگ علیه ایران اعزام كرد. همچنین به دستور جعفر نِمیری رئیس جمهور سودان در شهر خارطوم پایتخت این كشور و پاره‌ای از شهرهای دیگر دفاتری جهت ثبت‌نام برای اعزام نیرو به جبهه‌های جنگ علیه ایران دائر شد. جعفر نمیری در مصاحبه با مجله الیوسف چاپ قاهره اذعان داشت كه اعزام نیرو به عراق طبق تصمیمات كنفرانس سران عرب صورت گرفته است.

لیبی نیز گرچه در ابتدای جنگ خود را حامی ایران معرفی كرد اما پس از مدتی با تغییر رویه، در جمع متحدان عراق قرار گرفت. اما دولت یمن از همان ابتدا خود را همسو با عراق معرفی كرد. سرلشكر وفیق السامرایی مسئول اسبق بخش ایران در استخبارات عراق در این رابطه اظهار داشت: «در جهت كمك به عراق، یمن تیپ پیاده العروبه را به عراق فرستاده بود. اردن نیز نیروی الیرموك را به عراق گسیل داشت و سودان داوطلبانی را اعزام كرد كه در جبهه شرقی رودخانه میسان در خط مقدم جبهه فعالیت می‌كردند.»


علاوه بر كشورهایی كه در بالا از آن‌ها نام برده شد می‌توان به كشورهایی چون بحرین، عمان، مراكش، الجزایر و سومالی نیز به عنوان حامیان صدام اشاره كرد. در پایان باید اشاره كرد یكی از دلایلی كه كشورهای عربی را علیه ایران تحریك كرد واهمه آن‌ها از سرایت انقلابی مشابه انقلاب ایران به آن كشورها بود. لذا این كشورها با تجهیز عراق درصدد مبارزه با انقلاب نوپای ایران و جلوگیری از صدور آن به كشورهای منطقه برخاستند ولی نقشه شوم آنها نتوانست مانع از صدور انقلاب اسلامی ایران شود به طوری كه اكنون شاهد بیداری اسلامی با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران در منطقه هستیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  امروزه در شبکه های اجتماعی آگهی های عجیب و زیادی دیده میشود که این مدل دغدغه بسیاری از مدیران در جهت استخدام بوده و نشان دهنده این است که استفاده بیش از حد از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی موجب درد سر های زیادی شده است که حتی باعث از دست دادن شغل افراد می شود.

همچنین از طرفی مدیران را وادار به جذب افراد جویای کاری که به دور از فضای مجازی هستند می کند؛آگهی زیر نمونه ای از آنهاست.


آگهی عجیب استخدام یک فروشنده + عکس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

قدرت‌الله نهاوندیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در آمل بیان کرد: مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگ‌سالان مازندران به‌مدت دو روز در شهرستان گلوگاه فریدونکنار برگزار شد که در آن 92 کشتی‌گیر حضور داشتند.

خبرگزاری فارس: قهرمانی آملی‌ها در مسابقات کشتی بزرگ‌سالان مازندران

وی افزود: رقابت‌ها در هشت دوره با برگزاری 107 کشتی برگزار شد که در پایان فرنگی‌کاران آملی با کسب 71 امتیاز و سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز قهرمان مسابقات شد.

نهاوندیان با اعلام اینکه بابل با 53 و نوشهر با 50 امتیاز رده‌های دوم و سوم را از آن خود کردند، گفت: تیم‌های ساری، قائم‌شهر و گتاب نیز به‌ترتیب در مکان چهارم تا ششم جای گرفتند.

وی با اشاره به اینکه حسن حسین‌زاده و بختیار تقوی‌نیا مربیان تیم کشتی فرنگی بزرگ‌سالان آمل در این مسابقات بودند، ادامه داد: سرپرستی تیم اعزامی از آمل را سهیل رحیمی برعهده داشت.

رئیس هیئت کشتی آمل با اعلام اینکه تاکنون آمل در چهار رده سنی مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی مازندران قهرمانی را از آن خود می‌کند، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات سجاد فرج‌پور در وزن 80 کیلوگرم، محمدرضا اکبری در وزن 130 کیلوگرم و جلال طاهری در وزن 75 کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه بابک شیرزاد در وزن 59 کیلوگرم و فریبرز تقوی‌نیا در وزن 80 کیلوگرم گردن‌آویز نقره را از آن خود کردند، گفت: نادر حسن‌زاده در وزن 66 کیلوگرم، رسول حسین‌زاده در وزن 75 کیلوگرم و فاضل غفاری در وزن 85 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نهاوندیان با اشاره به قهرمانی آمل در مسابقات کشتی فرنگی جوانان مازندران، افزود: در این مسابقات نیز آمل با کسب یک مدال طلا، دو نقره و چهار برنز پس از کسب 66 امتیاز در بخش تیمی به عنوان قهرمانی دست پیدا کردند و شهرهای بابل با 55 امتیاز و نوشهر با 46 امتیاز مکان‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اعزام کشتی‌گیران در اوزان هشت‌گانه و تیم کامل، گفت: این رویداد با هدف گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار شهیدحاج حسین بصیر در سالن ورزشی شهدای فریدونکنار دنبال شد که در مجموع 96 ورزشکار به روی تشک رفتند.

نهاوندیان با اشاره به اینکه کشتی یکی از ورزش‌های پهلوانی و قهرمانی است که از گذشته تاکنون در این شهرستان علاقه‌مندان زیادی داشت، خاطرنشان کرد: قهرمانان زیادی در رده‌های مختلف مسابقات جهانی، المپیک، آسیایی و بین‌المللی از آمل به مدال‌های رنگارنگ رسیدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود احمدی نژاد در 8 سال دوران ریاست جمهوری خود با فراز و نشیب بسیاری روبرو بود. عکس های زیر از لحظات ناب این دوران که از لنز دوربین عکسان جا نمانده و اکنون به خاطره تبدیل شده است.

تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر بچه ترسیده


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر تابوت هوگو چاوز


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر اسناد ومیراث مکتوب


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر تابوت آیت الله خزعلی


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر تابلو منقش به نقش خود


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر استوارنامه سفیر ونزوئلا


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر شال مخصوص تجلیل از همایش نخبگان


تمام بوسه های احمدی نژاد+تصاویر
بوسه بر دستان مهمان خارجی مراسم ارتحال امام(ره)

بوسه بر دستان اولین معلم رئیس جمهور در جریان برگزاری یک مراسم تجلیل.

عکس/ روبوسی احمدی نژاد با جنگلی‌ها

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

استادیوم‌های عجیبی در جهان فوتبال وجو دارد. استادیوم‌هایی که در بین صخره‌ها یا وسط دریا احداث شده و بدون جایگاه تماشگر هستند. مکان‌هایی عجیب که در آن‌ها رقابت‌های ورزشی برگزار می‌شود.

1. استادیوم شهر براگا پرتغال در سال 2004 به منظور برگزاری مسابقات جام ملت‌های اروپا ساخته شد. این استادیوم، عجیب‌ترین ورزشگاه اروپاست. ظرفیت آن نرمال است و 30 هزار نفر گنجایش دارد اما تنها در عرض ورزشگاه جایگاه تماشاگران به دو شکل متفاوت ساخته شده است. یک طرف آن چشم اندازی از شهر است و در مقابل دیواری سنگی وجود دارد.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

2. ورزشگاه ژانگیوتو مالوسلی برزیل معروف به اولین استادیوم دوستدار محیط زیست است. در سال 2007 ساخته شده و تنها سه هزار و 150 نفر ظرفیت دارد. جایگاه تماشاگران در سرازیری تپه واقع و صندلی‌ها از تنه درخت ایجاد شده است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

3. استادیوم کوکودریلوس اسپورتس پارک، تنها ورزشگاه تیم خصوصی فوتبال ونزوئلایی است. استادیوم کاراکاس در کنار جاده قرارگرفته است. در یک سمت ورزشگاه از صفحه‌ای فلزی برای پوشاندن صخره استفاده کردند. این پوشش به دلیل محافظت ورزشگاه از خطرات احتمالی کوهستانی ایجاد شده است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

4. ورزشگاه اوتمار هیتسفیلد، استادیومی عجیب است که در میان کوه‌های سوییس ساخته شده است. جذابترین ویژگی آن این است که در ارتفاع بالا قراردارد و چشم‌انداز زیبایی را می‌توان در این زمین بازی مشاهده کرد. بزرگترین مشکل آن بیرون رفتن توپ از استادیوم است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

5.استادیوم باتاریخا کرواسی در میان دو اثر تاریخی ملی به نام‌های برج سن مارکو و قلعه کامرلنگو واقع شده است. در این محل فوتبال بازی کردن اهمیت ندارد.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

6. ورزشگاه مارینو بای سنگاپور در محاصره خلیج مصنوعی است. این استادیوم تحمل هزار و 70 تن وزن و ظرفیت 9 هزار نفر را دارد. این ورزشگاه تنها برای برگزاری مسابقات ورزشی استفاده نمی‌شود و کنسرت و مراسم‌های دیگری نیز در این محل برگزار می‌شود.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

7. استادیوم دولاک کرواسی در احاطه کوه‌ها قرارگرفته و یک طرف آن نزدیک پرتگاهی به ارتفاع 500 متر واقع شده است. این ورزشگاه در سال 1989 ساخته شده است و چهار هزار نفر ظرفیت دارد.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

8. جایگاه تماشاگران ورزشگاه مومباتو آفریقای جنوبی ظاهری عجیب دارد. برخی از قسمت‌ها طوری ساخته شده است که تماشگر دید مستقیمی به جریان بازی ندارد.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

9. دیگر استادیوم دیدنی دنیای فوتبال، آدیداس نام دارد که بر روی آخرین طبقه ساختمانی در توکیو واقع شده است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

10. در ورزشگاه آلبرتو چیوو تولوکا مکزیک، 32 هزار نفر تماشگر دارد و زمانی که استادیوم خالی است، ظاهر شگفت انگیزی پیدا می‌کند.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

11. استادیوم «جهان بازی» تایوان برای برگزاری مسابقات جهانی 2009 دوومیدانی و راگبی ساخته شده است. این ورزشگاه به صورت نیم دایره است که بخش بیرونی آن از صفحات خورشیدی پوشیده است. این صفحات، برق ورزشگاه را تولید می‌کنند و اولین استادیومی است که از انرژی فوتو الکتریک استفاده می‌کند.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

12. ورزشگاه چینکیئو در شهر پوئرتو موند شیلی قرار و 10 هزار نفر گنجایش دارد. این استادیوم در جنوبی‌ترین بخش این کشور واقع شده است. اولین ورزشگاه حرفه‌ای شیلی است که با چمن مصنوعی پوشیده شده است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

13. استادیوم خوسه آنخل پونسه مشهور به وراپاس در شهر کوبان گواتمالا قرار دارد. اولین ورزشگاهی تمرینی این شهر است. خیلی از مردم در این استادیوم زیبا و منحر به فرد حضور پیدا می کنند.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس

14. ورزشگاه توفتیر در جزایر فروئه در کنار دریا و کوه واقع شده است. این استادیوم ظرفیت 1200 نفر را دارد و در سال 1962 ساخته شده است.

استادیوم‌های عجیب دنیا +عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دبیر پیشین کمیته اخلاق گفت: آقای گودرزی که همرزم من در جبهه بودی، چرا وزارتخانه ات در قبال اهانتی که به فوتبال کشورت شده سکوت کرده است؟
 

حسین آبانگاه ، درباره پرونده باز آنالیزور تیم ملی و اینکه هیچ یک از مقام های فدراسیون در این باره اظهارنظر یا اقدامی نمی کنند گفت: هیچ کس دوست ندارد در این باره حرف بزند. عجیب است که همه کنار نشسته اند و نمی خواهند پرونده مهمی که مربوط به تیم ملی فوتبال است را بررسی کنند. آیا یک خارجی درایران تا این حد ارج و قرب دارد که با وجود سند و مدرک نمی توانیم به او بگوییم بالای چشمت ابرو است؟ 

وی خطاب به عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: آقای اسلامیان آیا حتی برای یک بار هم شده یک ثانیه با یکی از هفت نفر اعضای کمیته اخلاق صحبت کرده اید که می گویید ما الان نباید استعفا می کردیم؟ یا بعد از استعفا چرا مصاحبه می کنید؟ باید بگویم که الان زمان مصاحبه های تبلیغاتی برای انتخابات مجلس نیست.


دبیر پیشین کمیته اخلاق ادامه داد: اصلا یک بار از ما هفت نفر پرسیدید چرا مصاحبه کردیم؟ یک کلام با ما حرف زدید؟ هم به زمان انتخابات مجلس و هم انتخابات فدراسیون خیلی مانده است و زود است که از حالا بخواهید با مصاحبه هایتان رای جمع کنید یا بگویید استعفای ما اشتباه بوده است.

آبانگاه تاکید کرد: تیم ملی فوتبال ویترین فوتبال مملکت است. آیا خوب است که مردم به چشم ناپاکی به این ویترین نگاه کنند. 

وی با اشاره به سکوت عادل فردوسی پور و برنامه 90 در  قبال پرونده خانبان و کمیته اخلاق و اینکه چرا این موضوع مهم در برنامه فردوسی پور بررسی نمی شود، گفت: آقای فردوسی پور سه هفته است که این اتفاقات در مهم ترین مرکز فوتبال ایران که فدراسیون آن باشد رخ داده آن وقت شما در حد یک خبر از روی آن می گذرید. آینه چون قد عیب بنمود راست... خود شکن آینه شکستن خطاست. 

آبانگاه ادامه داد: من در جبهه مایلی کهن هستم. حالا می فهمم چرا مایلی کهن به او می گفت عادی کی روشی پور. اسلامیان و فردوسی پور هر دو در یک جبهه حرکت می کنند. اطلاعات غلط به مردم دادن و ذهن آنها را به سمت و سویی جهت دادن خوب نیست. آقای فردوسی پور لطفا با مردم رو راست باشید. 

این عضو پیشین فدراسیون فوتبال در این باره که آیا با وقوع اتفاقات اخیر جمله کرار که گفته بود فدراسیون فوتبال ایران مسخره است، را تایید می کنید، گفت:خیر. این گونه صحبت کردن درباره یکی از نهاد های ورزشی کشور اسلامی ایران درست نیست. ما اخلاق مدار هستیم  و این چنین حرف نمی زنیم. اما این را می گویم که رفتار عده ای واقعا مسخره است و در ذهن مردم زشت جلوه می کند. 

وی تاکید داشت: در هفته دفاع مقدس هستیم و من هم افتخار این را دارم که در جبهه های حق علیه باطل علیه دشمن ایران جنگیده ام. به خدا قسم از روز اول این ماجرا می دانستم که شهید می شوم. از روز شروع این ماجراها و باز شدن این پرونده می دانستم که چنین اتفاقی در انتظارمان است اما هرگز از موضع حق کنار نرفتیم. ماندیم و مبارزه کردیم تا جایگاه ارکان مستقل قضایی حفظ شود و کسی نتواند خدشه ای به آن وارد کند.

آبانگاه در همین ارتباط و با ابراز تعجب از سکوت وزارت ورزش در این باره گفت: آقای گودرزی که همرزم ما در جبهه بوده اید. چرا هیچ یک از ارکان وزارتخانه تان در قبال اتفاقات اخیر موضعی نمی گیرند. یک نفر برابر است با یک ملت؟ چرا اجازه می دهید وزارت ورزش مورد اهانت قرار بگیرد؟ جا دارد شما یا یکی از معاونان تان نسبت به این موضوع واکنش نشان دهید. مبادا سکوت شما نشان دهنده حمایت شما از ظلم باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عابدزاده پس از کسب عنوان محبوب‌ترین دروازه‌بان پس از انقلاب در نظرسنجی برنامه ۹۰، در صفحه اجتماعی خود از مردم تشکر کرد و نوشت: «دست مردم رو می بوسم. حجازی هم بزرگ من بوده و هست. جاش تو قلب منه.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
طرح مبارزه با مو‌های نامتعارف بازیکنان لیگ برتر
«دوباره طرح مبارزه با مو‌های نامتعارف بازیکنان لیگ برتر فوتبال کلید خورد!» روزنامه خبرورزشی در این رابطه کاریکاتور زیر را از محمدرضا میر شاه ولد منتشر کرده است. 

در حاشیه تلاش های جان کری برای تصویب برجام در کنگره.

 

عاقبت چماق داران!
بدون شرح!

کاریکاتور/ درخواست ویژه پرویز مظلومی!

سرویس - تاریخ انتشار ۱۳۹۴/۴/۸ - ساعت ۱۱:۰۰

امیرتتلو در انتظارمجوز


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

روستای کندلوس در منطقه کجور شهرستان نوشهر در استان مازندارن قرار دارد و یکی از روستاهای دارای بافت ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از جذاب،روستایی که فرهنگسرا و موزه مردم شناسی دارد و اهالی می گویند هرگز دزد نداشته است. روستایی که عده ای می گویند گذرگاه رستم قهرمان شاهنامه فردوسی بوده است. در خانه ها حتی در 9 ماه از سال که خالی ازسکنه است باز است. مردم این روستا در مهمان نوازی شهره اند و جمعیت روستا در ماه های گرم سال بیشتر از ماه‌های سرد سال است.

 

 روستای کندلوس

 
روستای کندلوس در منطقه کجور نوشهر در استان مازندارن قرار دارد و یکی از روستاهای دارای بافت ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است.

روستای کندلوس

 
خانه های قدیمی با نمایی از چوب، سقف های چوبی، پنجره های کوچک زیبا، دیوارهای کاه گلی و کوچه های سنگ فرش شده، چشمه های آب معدنی و نهرهای جاری نمای روستای کندلوس را می سازند.

 
روستای کندلوس

 
موزه مردم شناسی این روستا دارای آثار ارزشمندی است که آن را از سایر موزه های کشور مسثتنی می سازد. این مجموعه برای زنده نگاه داشتن فرهنگ، هنر و سنت های زیبای مردم کجور تاسیس شده است.

 
روستای کندلوس

 
دهکده توریستی کندلوس در منطقه کجور مازندران تمدن های بسیاری را در دورهای مختلف تاریخی به خود دیده است. در این دهکده آثاری از تمدن قبل از میلاد، تمدن ایران قبل از اسلام و تمدن ایران بعد از اسلام دیده شده است.زنان کندلوسی جاجیم، جوراب، دستکش و بلوز پشمی می بافند، گندم آسیاب می کنند، سبزی خوردن می کارند، شیر گاوها را می دوشند و هیزم می شکنند.

 

روستای کندلوس

 
برای رسیدن به موزه دهکده باید از میان کوچه های باریک و سنگفرش روستا بگذرید.
البته در این مسیر حتما زمانی را صرف دیدن خانه های منحصر به فرد و سرشار از خاطره و تاریخ این روستا می کنید.

 روستای کندلوس

اگر به کندلوس سفر کردید حتما به موزه گیاهان دارویی این روستای ارزشمند سر بزنید. مجموعه کشاورزی که به کار کشت، تولید و بسته بندی گیاهان اصلی دارویی، معطر و روغن های گیاهی مشغول است.اهمیت این مجموعه جدا از این موارد به دلیل کاشت گیاه ژنتیک های ارزشمند درآن است.مردم روستای کندلوس، به زبان مازندرانی ( کجوری)حرف می زنند.

روستای کندلوس

 
" کمال الملک " در سفری که به همراه ناصر الدین شاه به این روستا داشته است، تابلویی از این دهکده نقاشی کرده است که در حال حاضر در" کاخ موزه صاحبقرانیه " قرار دارد.برای رسیدن به این روستا از مسیر کندوان حرکت کنید، این مسیر در کیلومتر 25 جاده چالوس به کرج بعد از عبور از دوراهی کجور و طی کردن مسافتی در حدود 35 کیلومتر به دهکده کندلوس می رسد.۷ کیلومتر بعد از مرزن آباد به دوراهی کجور می رسید، در این راه فرعی بعد از طی کردن حدود ۴۲کیلومتر مسیر کوهستانی به روستای کندلوس می رسید.بدون شک این روستا از زیباترین مناطقی است که تا به حال و در همه عمرتان دیده اید. روستای 4 هزار ساله ای که همه زیبایی هایش را جایی میان دره های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر و میان کوه ها پنهان کرده است و خودش را تنها به کسانی نشان می دهد که به سراغش می روند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
کروکدیل های گرسنه و بی رحم در کنیا به حیواناتی که قصد عبور از رودخانه را دارند حمله می کنند و آنها را طعمه خود می کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپاتنیک، زندان «بیناس سیوداد» در جنوب السالوادور یکی از خطرناک‌ترین زندان‌های جهان شناخته می‌شود، این زندان به شدت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد، زیرا پذیرای تعدادی از خطرناک‌ترین مجرمان جهان است.

این زندان در ابتدا براساس ظرفیت 800 زندانی طراحی و ساخته شده است، اما هم‌اکنون بیش از 2500 زندانی را در خود جای داده است.

هرچند این انتظار می‌رود که زندان در پی شورش‌ها و خرابکاری خطرناک‌ترین زندانیان جهان به نابودی کشیده شده باشد، اما با شگفتی باید گفت که تمام زندانیان در این زندان که شامل عناصر باندهای جنایتکار، آدم‌کش‌ها و قاچاق‌چیان مواد مخدر هستند، به قواعد درون آنجا احترام می‌گذارند.

انتهای پیام/پ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به گزارش مشرق، ماجرای پیراهن های تازه پرسپولیس را در روزهای گذشته نوشتیم و روزگار رنگ سرخ و مدل البسه را مرور کردیم و البته در سال 47 سال اخیر، رنگ های قرمز و آبی در قالب پرسپولیس و استقلال 2 روی سکه فوتبال ما هستند.

استقلال با 70 سال سابقه رسمی، تنها در 45 سال اخیر است که رنگ آبی را رنگ اصلی پیراهن خود کرده است. در عکس های متفاوتی که از استقلال با نام دوچرخه سواران و تاج دیده ایم، این تیم با پیراهن سفید یا آبی روشن در میدان حاضر است اما بعد از قهرمانی استقلال در جام باشگاه های سال 1349 آسیا، پیراهن آبی با طرح یقه 7، پیراهن اصلی آبی ها شد، همانطور که پرسپولیس هم 2 سال بعد از استقلال برای پیراهن خودش شناسنامه درست کرد، پیراهن قرمز یقه گرد!


استقلال برخلاف پرسپولیس، بر مدل ویژه پیراهن خود سال های بسیار، پایدار و وفادار ماندند چنانچه در پیراهن استقلال سال 1353 که قهرمان لیگ دوم تخت جمشید شد و استقلال سال 62 که قهرمان تهران شد، هیچ تغییری دیده نمی‌ شود که البته ما بین این سال ها، 2 بدسلیقگی عجیب ایجاد شد. در سال 60 استقلالی ها، مثل پیراهن تیم‌ملی پرو، یک نوار عجیب عرضی به رنگ آبی روی پیراهن خود گذاشتند و در سال 1361 آنها با رنگ آبی آسمانی به میدان رفتند. پیراهن عجیبی که آستین هایش چند سانت به چند سانت نوار سفید و آبی داشت! با این پیراهن در روز 17 دی 61 آنها گل مساوی خود به پرسپولیس را در دقیقه 87 توسط بهتاش فریبا به ثمر رساندند.


با این حال تغییرات در پیراهن استقلال کمتر از پرسپولیس بوده و آبی‌پوشان کمتر از تیم پرسپولیس پیراهن های عجیب بر تن کرده اند. از جمله پیراهنی که آنها در سال 1370 و در آخرین دوره مسابقات باشگاه های تهران برتن آنها رفت و نیمه ای از پیراهن با اشکال عجیب و غریب و گاهی هم طرحی از اشکال هندسی در این عرصه شکل می‌ گرفت و نقش می‌ بست.استقلالی ها در سال 63، پیراهن و شورت آبی را در مسابقات نیمه کاره تهران برای اولین بار آزمودند و یقه پیراهن سال 67 آنها را برای اولین بار، به شکل گرد می‌ بینیم، ضمن آنکه در سال 1366 شاهد بودیم که بخشی طولی از پیراهن آنها در یک طرف سفید، خطی سفید دارد. خطی که سال 66 معادل پیراهن پیش‌بندی پرسپولیس بود.

استقلالی ها در دهه 70 و در بیشتر سال ها، طرحی هم شکل و همگون تر از سرخ ها داشتند. آنها هم تغییرات زیاد داشتند اما نه به اندازه تغییراتی که سرخ ها داشتند، تغییراتی مثل راه راه های آبی و مشکی طولی و عرضی و ... ثبات طرح در پیراهن استقلال، همواره کمتر بوده و البسه استقلال در این مدت کمتر دستخوش طرح های عجیب بوده است.

در ادامه تعدادی از پیراهن های عجیب و خاطره انگیز استقلال را خواهیم دید:

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، خبرنگار شبکه خبری "سی ان ان" به سراغ "بهناز شفیعی" رفته است. دختر موتورسوار ایرانی که یکی از معدود کسانی است که در سطوح بالا در میان زنان ایرانی توانسته با موتورسواری خود ایران را به جهان معرفی کند. این شبکه خبری در ادامه اشاره می کند که او در حالی با این سطح رسیده که در ایران مجوز موتورسیکلت سواری آن هم در سطوح حرفه ای برای زنان به ندرت صادر می شود و محدودیت هایی نیز برای حضور زنان در استادیوم های ورزشی وجود دارد.


شبکه خبری "سی ان ان" با اشاره به فعالیت های خانم "شفیعی" دختر موتورسوار می نویسد:"او با موتورسیکلت سوزوکی  250 سی سی در هر شرایطی می رود در شن و ماسه و ارتفاعات کوتاه و بلند. او شجاعانه می راند. این دختر 26 ساله از عشق خود به موتور از کودکی و تشدید آن در نوجوانی می گوید:"زمانی که 15 ساله بود می خواستم به عنوان یک زن موتورسیکلت سواری کنم. پس از مدتی فهمیدم که در موتورسورای موفق هستم."


او اشاره می کند که در این میان برادر او و سرمربی اش آقای رسول نجفی کمک زیادی به وی کردند تا تسلط کامل را در موتورسواری کسب کند.
 
آقای نجفی در این باره به سی ان ان می گوید:"در آغاز برایم کمی عجیب بود که او به عنوان یک زن چگونه برای کسب مهارت در این ورزش کار می کند. اکنون باور دارم که او موفق شده است. او در رسیدن به سطح بالا بسیار با استعداد بود. با این حال، او نیازمند کمک های بیش تر و تجهیزات بیش تر برای ارتقا کارش است." آقای نجفی اشاره می کند که متاسفانه بودجه لازم برای سفر خانم شفیعی به خارج از کشورهای و شرکت در مسابقات اروپایی در نظر گرفته نشده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

استقلال 2 - نفت تهران 1 (گزارش تصویری)


"ورزش سه"- استقلال موفق شد در دیداری معوقه از هفته پنجم نفت تهران را از پیش رو بردارد تا به صدر جدول لیگ برتر تکیه کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یک دوره کلاس آموزشی والیبال زیر نظرسرکارخانم باباپور(کارشناس تربیت بدنی)در سالن ورزشی
شهدای بالااحمدچاله پی برگزار میگردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
09334141153خانم باباپور-09111157564حسینی

http://up98.ir/uploads/144290024405511.jpg

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مدیر شبکه جهانی ولایت گفت: «ساموئل هانتینگتون» بزرگترین نظریه‌پرداز کاخ سفید، نفوذ مرجعیت میان شیعیان، اعتقاد به مهدویت و عزاداری شیعیان در طول تاریخ برای امام حسین(ع) را رمز موفقیت تشیع در جهان بیان می‌کند.
 

فعالیت ۳۰۰ شبکه وهابی در دنیا به گزارش روضه نیوز به نقل از فارس؛آیت‌الله سید محمد حسینی‌قزوینی در چهارمین همایش مدیران هیئت‌های مذهبی سراسر کشور که شنبه‌شب در مجتمع فرهنگی ولایت برگزار شد با بیان اینکه بنی‌امیه از تمام داشته‌های خود برای نابودی اسلام استفاده کرد اما سرانجام در فتح مکه زیر تیغ شمشیر مسلمان شدند گفت: امیرالمومنین(ع) در این باره می‌فرمایند «قسم به خدایی که زمین و دانه را آفرید کسانی که در فتح مکه اسلام آوردند مسلمان نشدند بلکه فقط کفر خود را مخفی کردند.»

وی با اشاره به اینکه بنی‌امیه همیشه با اسلام عداوت داشتند و در عاشورا تمام کفر در برابر تمام ایمان بود، اظهار کرد: زیارت عاشورا حدیث قدسی بوده و تفاوت آن با قرآن کریم در این است که قرآن معجزه بوده ولی زیارت عاشورا این طور نیست.
 
مدیر شبکه ولایت، زیارت عاشورا را دارای سه سند معتبر دانست و گفت: هیئت‌ها علاوه بر مداحی و عزاداری، ریشه عاشورا و واقعه کربلا را بررسی کرده و برای مردم بیان کنند. یعنی هیئت باید علاوه بر ایجاد شور میان جوانان ریشه‌های بروز واقعه کربلا را نیز برای آنها تبیین کند.
 
وی ادامه داد: «ساموئل‌ هانتینگتون» بزرگترین نظریه پرداز کاخ سفید که نظریه برخورد تمدن‌ها را مطرح کرد، سه دلیل نفوذ مرجعیت میان شیعیان، اعتقاد به مهدویت و عزاداری شیعیان در طول تاریخ برای امام حسین (ع) را رمز موفقیت تشیع در جهان بیان می‌کند.
 
حسینی‌قزوینی با بیان اینکه کاخ سفید ۹۰۰ میلیون دلار برای این موضوع هزینه کرده است تصریح کرد:‌ هاتتینگتون در زمینه نفوذ مرجعیت در بین شیعیان می‌گوید صدام با همه قدرت خود در برابر مرجعیت نجف شکست خورد.
 
وی اضافه می کند: رئیس سازمان سیا نیز در این زمینه بیان می‌کند شیعه دو بال دارد که یکی انتظار و دیگری امید است و ملتی که به آینده امید داشته باشد شکست‌ناپذیر است.
مدیر شبکه جهانی ولایت با اشاره به اینکه دشمنان در همین راستا موعودهای دروغین به وجود آوردند گفت: بازار موعودهای دروغین داغ است به اندازه‌ای که فقط در عراق ۲۵ نفر ادعای امام زمانی کرده‌اند.
حسینی قزوینی تاکید کرد: مداحان در هیئت لطف و رحمت امام زمان(عج) را برای مردم بازگو کنند، بیان کشت و کشتار توسط حضرت موجب دور شدن مردم از ایشان است.
وی با اشاره به حدیثی امام عصر(عج) را مانند جد خویش پیامبر اکرم(ص) رحمه للعالمین اعلام و عنوان کرد: معجزه امام عصر(عج) علم است به گونه‌ای که هر مسئله علمی که برای دانشمندان جهان لاینحل باشد ایشان این موضوعات را حل می‌کند.
 
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مباحث و فرهنگ مهدویت از کتب معتبر بیان شود، خاطرنشان کرد: تشخیص معتبر بودن منابع باید توسط متخصصان این زمینه صورت گیرد.
وی همچنین با اشاره به عزاداری مردم برای امام حسین(ع) در طول تاریخ گفت: غربی‌ها بعد از هزینه‌های سنگین رمز پیروزی انقلاب اسلامی و تشیع در جهان را عزاداری آنها برای امام حسین(ع) بیان کردند.
حسینی‌قزوینی اظهار کرد: خداوند عشقی در دل مردم قرار داده است که تا ابد این عشق خاموش شدنی نیست. یک شاعر مسیحی درباره امام حسین(ع) می‌گوید اگر امام حسین برای مسیحیت بود در تمام کوی و برزن‌ها پرچمی به نامش می‌زدیم تا همه به آئین مسیحیت روی آورند.
 
وی با بیان اینکه مداحان در هیئت‌ها فقط به دنبال اشک نباشند، تصریح کرد: باید مداحان شعائری که توسط امام حسین(ع) در روز عاشورا حفظ شد مانند نماز اول وقت و حفظ دین در هر شرایطی را برای جوانان تبیین کنند.
 
وی ضمن بیان اینکه اشک برای امام حسین(ع) باید عارفانه باشد یادآور شد: وهابیون امروز وارث یزید هستند، یکی از موضوعاتی که امروز در شبکه‌های وهابی دنبال می‌شود ایجاد شبهات با استفاده از کلیپ‌های مداحی شیعیان است در همین راستا باید مداحان اشعار و متن صحیح انتخاب کنند.
مدیر شبکه جهانی ولایت از فعالیت ۳۰۰ شبکه وهابی در دنیا خبر داد و گفت: برخی از شبکه‌ها که اسم شیعی دارند جز فتنه انگیزی در بین مسلمانان کاری انجام نمی‌دهند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 شهریور 1394

[]

کمدی فیلم

[]

مادربزرگ ونوه هاش
[]نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

[]
[]
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نمایش دریادلان به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین شفیعی شامگاه یکشنبه بیست‌ونهم شهریوردر حوض بزرگ پارک دانشجو اجرا شد. دریادلان جدیدترین نمایش کارگاه تئاتر خیابانی ایران است که انتظار مادری را برای یافتن فرزندش روایت می‌کند. نمایش دریادلان از 26 شهریور ماه به مدت 10 شب هر روز ساعت 19 در پارک دانشجو اجرا می‌شود.گزارش تصویری زیر از آقای سهیل صحرانورد - فارس را مشاده می کنید
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلان
تصاویر/ نمایش میدانی دریادلاننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جراردو در سن 40 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان در گذشت و مدینا لینا هم در 38 سالگی ازدواج کرد و صاحب بچه شد اما اعجاز طبیعت در حق او به یک یافته جدید در علم پزشکی منجر شد.
ماجرای مادر شدن یک دختر پنج ساله در پرو، پس از 76 سال همچنان یکی از سوژه‌های مورد بحث محافل دانشگاهی و شبکه‌های اجتماعی است.
 
به گزارش برنا، دختربچه‌ای پنج ساله در دامنه کوه‌های آند، 76 سال پیش در پی برآمدگی غیرطبیعی شکمش و با تصور اینکه توموری درون شکم خود دارد توسط مادرش به بیمارستان منتقل شد.

ماجرای دختری که در 5 سالگی مادر شد!

این دختر بچه که «مدینا لینا» نام داشت، تحت معاینات پزشکی قرار گرفت و مشخص شد وی نه تومور که یک بچه 7.5 ماهه در شکم خود دارد. شگفتی همه بیمارستان را در بر گرفت و کار به جایی رسید که پلیس پدر این دختر را به اتهام تجاوز دستگیر کرد و البته خیلی زود به بیگناهی پدر پی برد.
 
مدینا لینا زایمان کرد و به دختری تبدیل شد که به جای عروسک با پسر واقعی خودش بازی می‌کرد. نام این بچه را جراردو گذاشتند و تا 10 سالگی هم به او نگفتند بچه‌ای که با او بازی می‌کند مادرش است.

ماجرای دختری که در 5 سالگی مادر شد!

جراردو در سن 40 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان در گذشت و مدینا لینا هم در 38 سالگی ازدواج کرد و صاحب بچه شد اما اعجاز طبیعت در حق او به یک یافته جدید در علم پزشکی منجر شد.
 
پزشکان بررسی‌های زیادی روی این بچه و مادر انجام دادند و بالاخره متوجه شدند جراردو نه فرزند مدینا که برادر دو قلوی اوست. آنها فهمیدند بر اساس یک اختلال ژنتیکی بسیار نادر، مدینا حامل برادر دو قلوی او بوده که به دلیل شرایط خاص بدنی این کودک را پنج سال بعد به دنیا آورده است.

این ماجرا به یافته‌های جدید پزشکی منتهی شد و همچنان محافل پزشکی جهان و رسانه‌های علمی دنیا این اتفاق را بررسی می‌کنند.

ماجرای دختری که در 5 سالگی مادر شد!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تظاهرات مسلمانان در کشمیر علیه رای دادگاه عالی در ممنوعیت فروش گاو برای قربانی کردن در آستانه عید قربان
تظاهرات مسلمانان در کشمیر علیه رای دادگاه عالی در ممنوعیت فروش گاو برای قربانی کردن در آستانه عید قربان
ورود پاپ فرانسیس به فرودگاه شهر هاوانا
 ورود پاپ فرانسیس به فرودگاه شهر هاوانا
کمپ پناهجویان در مرز کرواسی و اسلونی
کمپ پناهجویان در مرز کرواسی و اسلونی
ماه پشت کلیسای جامع شهر رم
ماه پشت کلیسای جامع شهر رم
راهپیمایی در شهر کاراکاس ونزوئلا در اعتراض به حبس لئوپولدو لوپز رهبر مخالفان حکومت ونزوئلا
راهپیمایی در شهر کاراکاس ونزوئلا در اعتراض به حبس لئوپولدو لوپز رهبر مخالفان حکومت ونزوئلا
فوتبال بازی پناهجویان در کمپی در ایالت بادن ووتمبرگ آلمان
فوتبال بازی پناهجویان در کمپی در ایالت بادن ووتمبرگ آلمان
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و جمعی از ژنرال های ارشد ارتش روسیه در حال تماشای یک رزمایش نطامی
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و جمعی از ژنرال های ارشد ارتش روسیه در حال تماشای یک رزمایش نطامی
رونمایی از یک خودرو بی ام دبلیو در نمایشگاه خودرو در فرانکفورت آلمان
رونمایی از یک خودرو بی ام دبلیو در نمایشگاه خودرو در فرانکفورت آلمان
اجرای مجازات شلاق در ملا عام در استان آچه اندونزی
اجرای مجازات شلاق در ملا عام در استان آچه اندونزی
تمرین حفظ تعادل برای کارمندان تازه استخدام شده یک شرکت حمل و نقل هوایی در چین
تمرین حفظ تعادل برای کارمندان تازه استخدام شده یک شرکت حمل و نقل هوایی در چین
بازار شتر فروشان در حومه قاهره در آستانه عید قربان
بازار شتر فروشان در حومه قاهره در آستانه عید قربان
بدون شرح
بدون شرح
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هیراساکا هیروشی در آب های سواحل جزیره هوکایدو در شمال ژاپن موفق شد یک گونه باورنکردنی را از اعماق آب ها بیرون بکشد که گویی مستقیما از دوران ماقبل تاریخ به عصر حاضر آمده است.

هیراساکا هیروشی ماهیگیر ژاپنی به صید در آب های عمیق علاقه زیادی دارد . او اغلب عکس ماهی های بزرگی را که به دام انداخته است در توییتر منتشر می کند اما این بار او یک هیولا را صید کرده است.

هیراساکا هیروشی در آب های سواحل جزیره هوکایدو در شمال ژاپن موفق شد یک گونه باورنکردنی را از اعماق آب ها بیرون بکشد که گویی مستقیما از دوران ماقبل تاریخ به عصر حاضر آمده است.

در واقع، این یک گرگ ماهی به طول 2 متر است. معمولا طول این ماهی به طور متوسط از 1.2 متر بیشتر نیست. طول 2 متری این گرگ ماهی اندازه ای غیر معمول است که شاید دلیل آن فاصله نزدیک محل صید ماهی با نیروگاه اتمی فوکوشیما باشد.

باید یادآوری کرد که در سال 2011 در پی وقوع یک زلزله شدید به قدرت 8.9 درجه در مقیاس ریشتر که موجب بروز یک سونامی عظیم و بسیار بزرگ شد نیروگاه اتمی فوکوشیما آسیب فراوانی دید و با تخریب سه رآکتور این نیروگاه آب حاوی مواد رادیو اکتیو آب های اقیانوس را آلوده کرد.

آیا این آلودگی می تواند توضیحی برای اندازه غیر معمول این هیولای دریایی باشد؟

منبع: جام جم آنلایننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عضو شورای شهر بندرعباس در اعتراض به سرازیر شدن پسآب فاضلاب در خلیج‌فارس در مقابل خروجی لوله فاضلاب قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کیانوش جهانبخش، نماینده شورای شهر بندرعباس توضیح داد: این معضل یکی از چالشهای مهم است و ما در قبال نسل آینده مسئول هستیم.

وی افزود: شواهد و نتایج آزمایشگاهی، آلودگی پساب فاضلاب را تایید می‌کند اما با انکار بخش ذیربط مواجه می‌شویم. حتی تذکرات و پیگیری‌ها نتیجه‌ای نداشته و فقط فرافکنی شده است.

جهانبخش خاطرنشان کرد: دریا، هدیه‌ خداوند به مردمان هست و همیشه باعث برکت برای مردم بوده است، اما با این کارها چالشی جدی برای نسل آینده بوجود آمده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://www.ch3.ir/tv3/kondaktor/accordion-vertical11.html"
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات