شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمد
علی بر محمّد اضافه نشده است. علی را گرفته ایم تا محمّد را گم نکنیم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سیدحسین حسینی
مطالب اخیر

استعداد یگان‌های تکاور نیروهای زمینی بسیار بیشتر از نیروی دریایی است.

به گزارش افکارنیوز، مراسم اختتامیه اولین دوره واکنش سریع گردان های تکاوری و دومین دوره تک تیرانداز (اسنایپر) با حضور امیر علی آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش صبح روز چهارشنبه 26 اسفندماه در مرکز آموزش تکاور و واکنش سریع شهید شعبان نزاجا برگزار شد و اولین گردان‌های تکاور واکنش سریع نزاجا رسما فارغ التحصیل شدند.

 

در این مراسم نمایش‌های میدانی توسط هنر آموزان دوره واکنش سریع و تک تیرانداز اجرا شد و در ادامه عملیات تازش موتوری و تیراندازی توسط تک تیراندازان یگان واکنش سریع نزاجا برگزار شد. در اولین دوره تکاوران واکنش سریع، حدود 160نفر و حدود 35 نفر نیز در دوره تک تیراندازی حضور داشتند که طی مدت 2 ماه آموزش‌های تخصصی مربوطه را گذراندند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

نقش تکاوران در جنگ‌ها

 

در دوران جنگ تحمیلی تمام تلاش رزمندگان اسلام در پیکار با متجاوزین عراقی بسیار قابل ستایش بوده و هست. در این میان نیروهای سه‌گانه ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج داوطلبین مردمی از همه برجسته‌تر هستند. این موضوع بدیهی است که برابر ساختار سازمانی هر یک از واحدهای این یگان‌های نظامی مأموریت‌های خاص محوله انجام می‌شده است.

 

یگان‌های تکاور در ساختار ارتش جمهوری اسلامی ایران در دهه 70 میلادی شامل یگان‌های تکاور نیروی زمینی و نیروی دریایی بود. برابر مفاد استراتژی نظامی ملی ایران؛ آرایش نظامی در جنگ با عراق از دالان پرداغ تا دهانه فاو در برابر عراق شامل لشکرهای زره‌ایی پیاده کوهستان، گروه خدمات رزمی هوانیروز، گروه خدمات پشتیبانی رزمی و پایگاه‌های هوایی بوده است. یگان‌های تکاور نیروی زمینی در این آرایش نظامی سازماندهی شده بودند و گروه‌های چندگانه کماندویی نیروی دریایی نیز در آبادان و خرمشهر مستقر شده بودند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

یگان‌های تکاور نیروی زمینی ارتش برابر استانداردهای بین‌المللی متشکل از کلاه سبزها، کلاه مشکلی‌ها و کلاه قهوه‌ای‌ها هستند و تفنگداران دریایی ارتش نیز جزء کلاه سبزها به حساب می‌آمدند.

 

برابر استراتژی نظامی ایران نیروی زمینی برجسته‌ترین و قاطع ترین نیروی کشور است که می‌تواند در امتداد همه مرزهای زمینی کشور عمل کند. بدیهی است که استعداد یگان‌های تکاور نیروهای زمینی بسیار بیشتر از نیروی دریایی است.

 

پرسنل یگان‌های تکاور به لحاظ پیچیدگی عملیاتی از دسته‌های مختلف رزمی جمع آوری شده و در یگان‌های نخبه نظامی یا رزمی ساماندهی می‌شود. کمیته تکاور نیروی زمینی و دریایی مسئولیت سازمانی مذکور را عهده دار هستند. فرمان عملیاتی نظام‌های تکاور با سایر واحدها و یگان‌های کلاسیک متفاوت است؛ یگان‌های تکاور زمینی و دریایی توانایی لازم برای هدایت رزمی در دو سطح تاکتیک و استراتژیک را دارا هستند. این یگان‌ها گاه ابزاری برای پیشبرد استراتژی امنیت ملی کشور نیز هستند. کلاه سبزها، هوابردها و رنجرها از یگان‌های تکاور نیروی زمینی در انطباق با شرایط محیطی تاکتیکی مأموریت‌های متنوعی را انجام می‌دهند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

یگان‌های تکاور عراقی بیشتر به سبک و سیاق ارتش‌های کمونیستی عمل می‌کردند؛ در حالیکه یگان‌های تکاور ارتش ایران شامل زمینی و دریایی برابر استانداردهای بین‌المللی عمل می‌نمودند. یگان‌های تکاور ارتش عراق عمدتا از نیروی زمینی بودند که از آموزش‌های نیروهای ویژه روسی، اسپتسناز و کا اس کا آلمان شرقی برخوردار بودند.

 

یگان‌های تکاور از حداکثر انطباق با محیط نظامی و غیرنظامی با اهداف متفاوت برخور هستند. از عمده مأموریت‌های یگان‌های تکاور انجام عملیات خرابکاری و جنگ ایذایی است. اصولا یگان‌های تکاور پس از جنگ‌های طولانی و پرتجربه ایجاد می‌گردند؛ برای مثال بریتانیا طی جنگ‌های هند و چین و تشکیل نیروهای تکاور S.B.S و S.A.S و تفنگداران خود پرداخت. آمریکا نیز پس از جنگ ویتنام به تشکیل واحدهای نخبه رزمی مانند AIRBORNE پرداختند. فرانسه نیز پس از جنگ‌های خارجی در آفریقا از میان لژیون‌های فرانسوی لشکرهای هوابرد و چتر باز نیروهای کماندوی خود را انتخاب کرد. 

 

یگان‌های تکاور نیروی زمینی ارتش برابر استانداردهای بین‌المللی متشکل از کلاه سبزها، کلاه مشکلی‌ها و کلاه قهوه‌ای‌ها هستند و تفنگداران دریایی ارتش نیز جزء کلاه سبزها به حساب می‌آمدند.

 

کلاه مشکی‌ها

 

این دسته از نیروهای ویژه که به کلاه مشکی‌ها معروف هستند آموزش‌هایی مخصوص جنگ درون شهری، ضد شورش، رهایی گروگان، محافظت از شخصیت ها و مبارزه با تروریسم را می‌آموزند. در نیروهای تکاور جمهوری اسلامی ایران؛ این نیروها عمدتا در کنار تیپ 65 (نوهد)قرار دارند. این دسته از تکاوران در زمره نیروهایی چون DELTA FORCE و GIGN و... قرار داد که در ایران به نام گروه ضربت شناخته می‌شوند. گروهی نیز با همین وی‍ژگی‌ها در نیروی انتظامی ایران خدمت می‌کنند که NOPO نام دارند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

کلاه قهوه‌ای‌ها

 

این دسته از تکاوران که به رنجرهای نیروی زمینی نیز شناخته می‌شوند؛ آموزش‌های خاص زندگی در شراط سخت مثل کوهستان‌ها؛ بیابان‌ها و مناطق بد برای زندگی را پشت سر می‌گذارند..چتر بازی؛ جنگ در کوهستان، جنگ در کویر، کویر نوردی، شکار و استفاده پیشرفته از قطب نما از جمله دوره‌های گروه‌های ضربت است. کلاه‌قهوه‌ای‌ها را می‌توان در زمره نیروهایی چون U.S RANGER ARMEY  قرار داد. این نیروها در تمامی نقاط کشور پایگاه دارند که معروف ترین آنها لشکر 23 تکاور واقع در شهرستان رباط کریم و تیپ45 ذوالفقار در شیراز هستند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

 

کلاه سبزها

 

قوی‌ترین یگان کماندویی هر کشور را کلاه سبزها تشکیل می‌دهند که که در ایران دو تیپ معروف NOHED و S.B.S  هستند که نوهد در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) و اس.بی.اس در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) در حال خدمت هستند. 

 

تیپ 65 نوهد که در رده‌بندی جهانی در زمره 10 نیروی برتر واکنش سریع قرار دارد.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

گل سر سبد نیروهای تکاور ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تیپ 65 نوهد می‌باشد. کلاه سبزها نیز تمامی آموزش‌هایی که کلاه قهوه‌ای‌ها و کلاه مشکی‌ها دیده‌اند را فرا می‌گیرند. به علاوه آموزش هایی چون فتح ساحل، دفاع از ساحل آبی خاکی، کمین، ضدکمین، چریک، ضدچریک، عملیات روانی، عملیات بی‌صدا، عملیات مرداب و رزم در جنگل را می‌گذرانند. بعد از گذراندن این دوره‌ها؛ کلاه سبزها 9 ماه باید دوره مخصوص نوهد را نیز بگذرانند. 

 

کلاه سبزها در میان خود نیز رده‌بندی دارند. S.B.S.2 که کارشان بیشتر عملیات شناسایی و خرابکاری دریایی را انجام می‌دهند. بعد از این رده  S.B.S.1 قرار دارد که کارشان تخصصی‌تر خواهد شد. S.B.S.1ها دوره خروج از زیردریایی و غواصی عمق زیاد و سقوط آزاد را نیز می‌گذرانند.

 

طبقه بندی تکاوران جمهوری اسلامی ایران

 

نیروهای عملیات ویژه یا S.B.S آن دسته از تکاوران کلاه سبز هستند که دوره مخصوص عملیات ویژه دریایی را گذرانده‌اند (عملیات در هوا، سطح آب و زیر آب). این دوره قبل از انقلاب اسلامی در انگلستان برگزار می‌شد و تکاوران همراه نیروهای S.B.S انگلیسی آموزش می‌دیدند؛ لذا به این اسم شناخته می‌شوند. بعد از انقلاب هم به همت پیشکسوتان آموزش‌دیده در خارج از کشور؛ این دوره در پادگان منجیل برگزار می‌شود. 

 

لزوما هر تفنگدار دریایی تکاور نیست، هر تکاوری هم S.B.S نیست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مخاطبان سایت KHAMENEI.IR انتخاب کردند
«رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»؛ مهمترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۴

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای، «رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید». این جمله‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب اسلامی در سال 94 از نگاه مردم انتخاب شد.

دومین جمله‌ی منتخب، هشدار رهبر انقلاب از به‌کاربردن تعبیر «تندرو-میانه‌رو» توسط برخی از افراد است؛ همچنین واکنش رهبر انقلاب نسبت به «پروژه‌ی نفوذ دشمن» نیز به عنوان جمله سوم انتخاب شده است.

این سومین سال متوالی است که پاسخ رهبر انقلاب به تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی از سوی مردم به عنوان مهمترین جمله بیانات ایشان در سال انتخاب می‌شود. از نگاه مخاطبان در سال 93 جمله «ملت، عاشق مبارزه‌ى با صهیونیست‌هاست»  و سال 92 نیز جمله «اگر غلطی از آنها [رژیم صهیونیستی] سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاک یکسان خواهد کرد» مهمترین جملات سال بودند.

در نظرسنجی‌ای که از هفدهم تا بیست‌و‌پنجم اسفندماه توسط پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با موضوع مهمترین جمله سال رهبر انقلاب از دید کاربران برگزار شد، مردم، جملات گوناگونی را انتخاب کردند. بررسی مجموع حدود 12 هزار نظر و پیامک دریافت شده نشان میدهد سه جمله‌ی پرتکرار زیر در میان پاسخ‌ها، مهمترین جملات رهبر انقلاب از نظر کاربران در سال نود و چهار هستند:

سومین جمله: یکی از پرتکرار موضوعاتی که در بین نظرات مخاطبان مشاهده می‌شد موضوع «نفوذ» بود که اکثرا به جمله‌ای از بیانات رهبر انقلاب در اشاره داشت: «ملّت بزرگ ایران این شیطان بزرگ را از کشور بیرون کرد؛ نباید بگذاریم دوباره برگردد؛ نباید بگذاریم از در رفت، از پنجره برگردد؛ نباید اجازه بدهیم نفوذ پیدا کند.»

دومین جمله منتخب مخاطبان، هشدار رهبر انقلاب به تکرار ادبیات دشمن در داخل توسط عده‌ای و القای تقسیم‌بندی تندرو-میانه‌رو در داخل کشور بود: «از ادبیّات دشمن استفاده نکنید. دشمنان انقلاب از روز اوّل آمدند تعبیر ادبیّات تندرو و میانه‌رو را مطرح کردند؛ فلانی تندرو است، فلان جریان تندرو است، فلان جریان میانه‌رو است. آن روز، از همه تندروتر هم از نظر آنها امام بزرگوار بود؛ امروز هم از همه تندروتر، به نظر آنها این بنده‌ی حقیر هستم.»

و اما مهمترین جمله سال 94 از نظر مردم:

رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم که پس از پایان مذاکرات هسته‌ای بود در پاسخ به زیاده‌گویی سران رژیم صهیونیستی فرمودند: «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا 25 سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از 25 سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما 25 سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا 25 سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

احمد رضا عابدزاده احمد عابدزاده برای مراسم ازدواجش چقدر هزینه کرد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس کشکول جام نیـوز،  عقاب آسیا كه چند سالی است جای خالی او درون دروازه تیم ملی كاملا احساس می شود، مصاحبه ای عیدانه با روزنامه خبرورزشی انجام داده است. عابدزاده از خاطرات قدیمی اش گفته و از این گفته كه هزینه ازدواجش 32 هزار تومان شده است.

 


عقاب آسیا همچنین با ذكر خاطره ای از دوران كودكی اش گفته است: «10 تومان عیدی گرفتم، دو روز خرجش كردم.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آخرین جمعه سال را با یاد او سپری کنیم؛

به بهانه آخرین جمعه سال و با خواندن «چقدر خنده داره» امروز قدری بیشتر به یاد مولای غریبمان باشیم.
پوستر های امام زمان حتما بخوانید/ چقدر خنده داره چقدر!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0%

به گزارش جام نیـوز، به بهانه آخرین جمعه سال و با خواندن «چقدر خنده داره»  امروز قدری بیشتر به یاد مولای غریبمان باشیم.

 

چقدر خنده داره که آقا در تمام اوقات به یاد و مراقبت ما است و مشتاقانه ما را می طلبد ولی ما در شبانه روز ؛حتی دقایقی را هم به ایشان اختصاص نداده ایم....

چقدر خنده داره زمانی که در مجلسی وارد می شویم ویا به دیدار کسی می رویم سعی میکنیم زیبا و آراسته جلوه نماییم؛اما به اینکه آقا ؛چگونه ما را بپسندد و چگونه ما را دوست داشته باشد؛ توجهی نکرده ایم و همیشه در محضرشان آلوده و زشت حضور یافتیم...

 

چقدر خنده داره که ما با این همه لطف پدرانه آقا ؛ما هنوز ایشان را به عنوان یک عضو خانواده خود نپذیرفته ایم ، چرا که یک فرزند ، به پدر خود افتخار می کند و جایش را در شادی ها خالی میکند و هیچ گاه با گستاخی و بی حیایی در مقابل پدر نمی ایستد....

 

چقدر خنده داره که ما غم مسکن و ازدواج، کار ،تجارت و حتی غم اعضای خانواده و اقوام را می خوریم وبرای برطرف کردن همه این غم ها تلاش میکنیم اما در بین غم های ما از غم تنهایی و مظلومیت آقا از مشکلات و اضطرارشان از گریه ها و ناله هایشان که از گناهان ما سر می دهند ، سهمی وجود ندارد...

 

چقدر خنده داره که ما برای رسیدن به خواسته هایمان دست به دامان هر کسی می شویم که او نیز برای بر آورده شدن حاجات ما دعا کند ؛اما افسوس که چنین حالتی را در فراق آقا نداریم، چرا که ظهورشان برای ما به عنوان حاجت ضروری محسوب نمی شود.

 

چقدر خنده داره که ما با اینکه در زمان حضور آقا هستیم ، جوانی و عمرمان را به غیر از ایشان صرف کرده ایم در حالی که رئیس مکتب شیعه امام صادق علیه السلام می فرمایند: اگر او را درک می کردم تمام ایام زندگی را خود به او خدمت می کردم....

چقدر خنده داره که با اینکه ادعای دوستی با آقا را داریم ولی در برخی مجالس رویمان نمی شود از ایشان سخن بگوییم چرا که به ما می گویند مذهبی و متحجر...!

چقدر خنده داره که در فعالیت های اداری و سیاسی مان از نام آقا استفاده مینماییم اما هیچ گاه رضایت ایشان را در دستور جلسات و نقشه هایمان در نظر نمیگیریم و شاخص فعالیت مان را با ایشان تنظیم نمیکنیم...

 

چقدر خنده داره با اینکه می دانیم که جد بزرگوار آقا ، امام حسین  علیه السلام برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و به شهادت رسیدند اما ما به راحتی از منکر عبور میکنیم و خودمان را به ندیدن و نشنیدن می زنیم...

 

چقدر خنده داره که ادعای دوستی و جان فدایی آقارا داریم ،ولی به توصیه هایشان توجهی نمی کنیم...

 

چقدر خنده داره که با این همه بی معرفتی و نا مهربانی ما ، هرگز آغوش گرم و شیرینشان را بر روی ما نمی بندند...

 

ما ای گل اگر خار تو هستیم ببخش

گر باعث آزار تو هستیم ببخش

سوگند به عمر کم زهرا ما را

یک عمر اگر عار تو هستیم ببخش

1059

 

خبرهای داغ
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
           نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شناسه خبر: 1030565 سرویس: اجتماعی
دستگیری

نسترن پس از مصرف هروئین حالش بد شد، من که بسیار ترسیده بودم در تماس با یکی از دوستانم از وی کمک خواستم و دوستم به من گفت که اگر به نسترن آبلیمو تزریق کنم، حالش خوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران تسنیم (پویا)، چند ماه پیش جسد فاسد شده دختر جوانی که فاقد مدارک هویتی بود، در اتوبان امام علی (ع) کشف شد و به دستور بازپرس کشیک قتل برای بررسی علت دقیق مرگ و تعیین هویت به پزشکی قانونی منتقل شد. با بررسی‌های کارشناسان پزشکی قانونی بر روی جسد دختر جوان و با استفاده از اثر انگشت وی، هویت دختر جوان به نام نسترن شناسایی شد. همچنین مشخص شد وی سابقه‌دار بوده است.

پس از شناسایی بستگان مقتول مشخص شد نسترن با شخصی به نام مجید رفت و آمد داشته است که با به دست آمدن این سرنخ تلاش برای دستگیری مجید آغاز شد و سرانجام وی 26 اسفند دستگیر و به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و درباره جزئیات قتل نسترن به بازپرس کشیک قتل گفت: روز حادثه نسترن برای مصرف هروئین به منزل من آمد اما پس از مصرف هروئین حالش بد شد، من هم که بسیار ترسیده بودم در تماس با یکی از دوستانم از وی کمک خواستم؛دوستم به من گفت اگر به نسترن آبلیمو تزریق کنم، حالش خوب می‌شود، من نیز چند سی‌سی آبلیمو به نسترن تزریق کردم و بعد تزریق از خانه خارج شدم.

مجید اظهاراتش را به بازپرس جنایی تهران اینگونه ادامه داد: زمانی که به خانه برگشتم، متوجه مرگ نسترن شدم و به دلیل ترس فراوانی که داشتم جسد نسترن را کنار اتوبان رها کردم و از آنجا گریختم.

پس از شنیدن اعترافات مجید، سعید احمد بیگی؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران برای متهم این پرونده قرار بازداشت موقت صادر کرد و مجید برای بازسازی صحنه قتل و سایر تحقیقات تحویل اداره پلیس آگاهی قرار گرفت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خبرگزاری میزان- انفجار راکتور هسته‌ای در سال 1986 میلادی در شهر "پریپیات"، آن را به سرزمینی مخوف و غیرقابل سکونت تبدیل کرد که همچنان پس از 30 سال دست نخورده باقی مانده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری "دیلی تلگراف"، انفجار اتفاقی راکتور شماره 4 نیروگاه هسته ای "چرنوبیل"، واقع در ناحیه شمالی اوکراین، منجر به تخلیه 120 هزار نفر از ساکنان این منطقه در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) سال 1986 میلادی شد.

شهر متروکه پریپیات در اوایل دهه 70 قرن با هدف سکونت خانواده های کارکنان نیروگاه هسته ای اوکراین بنا گردیده بود.

اکنون پس از گذشت سی سال، سطوح بالای اشعه های رادیواکتیو این منطقه را همچنان و تا هزاران سال دیگر نیز غیرقابل سکونت کرده است.

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

مخوف‌ترین شهر دنیا در کجاست؟ + عکس / ویژه عید 23

انتهای پیام/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سردار سلیمانی گفت: در ایران، کسانی که هرگونه شعاری در مخالفت با حمایت ما از فلسطین سر دهند در هیچ پست سیاسی نخواهند بود و در راس تصمیم‌گیرندگان کلان کشور جای نخواهند داشت.


به گزارش شریان نیوز ،  یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.

به گزارش فارس، طی سه ماه اول سال 2016 تلاش‌ها برای نزدیک‌تر شدن حماس به ایران آغاز شد.

بر اساس گزارش «المیادین»، «موسی ابو مرزوق» عضو ارشد حماس مسئولیت این وظیفه را بر عهده داشت و با سفر به بیروت به صورت محرمانه با مسئولان ایرانی و حزب الله دیدار کرد؛ در همین حین بود که فایل صوتی از گفت‌وگوی ابومرزوق با یکی دیگر از مسئولان این جنبش به بیرون درز پیدا کرد وی دراین نوار صوتی حمایت ایران از فلسطین را «دروغ بزرگ» توصیف کرد و تهران را متهم کرده بود از حماس برای برقراری روابط با طرف های دیگر استفاده می‌کند.

گروه نزدیک به ایران در داخل حماس تلاش کرد این موضوع را مهار کند تا شکاف اختلافات عمیق‌تر نشود.

ابومرزوق به بیروت بازگشت و تلاش کرد با مسئولان ایرانی دیدار کند اما یک پیام واضح دریافت کرد: «بازی تمام شد».

اما پایان بازی، پایان تلاش‌ها برای نزدیکی با تهران نشد و هیاتی از حماس به ریاست «محمد نصر»، «اسامه حمدان» به همراه دیگر گروه‌های فلسطینی راهی ایران شدند تا در جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند.

یک عضو حماس: تنها کشور قادر به حمایت از مقاومت ایران است

بر اساس این گزارش، هیات فلسطینی با تعداد زیادی از مسئولان ایرانی از جمله علی شمخانی رئیس شورای عالی امنیت ملی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد اما دیدار بارزتری که علنی شد دیدار با قاسم سلیمانی فرمانده کل سپاه قدس بود.

المیادین به نقل از منابع آگاه نوشت در دیدارهای میان هیات حماس سلیمانی درباره تصویری کامل از مرحله آینده صحبت و اعلام شد شرایط قبل از 2011 که روابط بر پایه آنها بنا شده بود، ممکن نیست که با همان شروط و قواعد ادامه یابد. یک منبع حماس به المیادین گفت: جهان از زمان بهار عربی تغییر کرده است نه ایران، آن ایران است و نه حماس، آن حماس است اما تهران و حماس هر دو به دنبال حضور یک مقاومت قوی در فلسطین برای مقابله با تعرض‌های اسرائیلی هستند و به همین دلیل باید پایه‌های جدیدی در روابط وضع شود.

 این عضو حماس افزود: طی سال‌های گذشته اشتباهات بسیاری رخ داده که برخی از آنها از جانب حماس و برخی از جانب ایران بوده اما ما هر دو طرف می‌دانیم که مقاومت در خطر است و ما می‌دانیم تنها کشور قادر به حمایت از مقاومت، ایران است و تجربه این را ثابت کرده است.

دیدار هیأت حماس با سردار سلیمانی

بر اساس این گزارش، سلیمانی در ادامه به تفصیل درباره واقعیت مقاومت و دیدگاه ایران نسبت به آن صحبت کرد و بر اساس اعلام منابع آگاه سلیمانی از سخنان ابومرزوق بسیار ناراحت بوده است زیرا ابومرزوق در تماس مستقیم با ایران بوده و بهتر از هر کسی می‌داند که ایران در سخت‌‌ترین شرایط هم از حمایت مقاومت دست برنداشته است.

از جمله مسایلی که سلیمانی در دیدار با هیات فلسطینی مطرح کرده به این شرح بوده است:

موضع جمهوری اسلامی ایران درباره فلسطین چه قبل از توافق هسته‌ای چه بعد آن ثابت و راسخ و بدون تغییر بوده؛ ما با صدای بلند تاکید می‌کنیم که مذاکرات با غرب فقط درباره موضوع هسته‌ای بوده نه هیچ موضوع دیگری. محمد جواد ظریف وزیر خارجه فقط یک ماموریت مشخص شده و واضح داشت و این ماموریت توافق هسته‌ای بود؛ در برابر شما تاکید می‌کنم حتی اگر فشارها و تحریم ها را دهها برابر علیه ما افزایش دهند ما از آرمان فلسطین دست برنمی‌داریم به همین دلیل کنگره بر موضع ضد ایرانی خود علیه ایران اصرار داد و تهران را حامی تروریسم و فلسطین می‌داند.

سردار: درباره فلسطین با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم

سلیمانی در ادامه گفت: همانگونه که می‌دانید، برخی می‌گویند ما از فلسطین برای منافع خود حمایت می‌کنیم اما آنچه از آغاز انقلاب تا کنون مبرهن بوده این است که ما بر سر مساله فلسطین حاضر به مذاکره یا رسیدن به تفاهم با آمریکا نبوده‌ایم. به شما تاکید می‌کنم که حمایت از فلسطین ادامه دارد اما در برخی اوقات این حمایت به دلیل شرایط و اوضاع اقتصادی کمی کاهش داشته اما این فقط به خاطر شرایط بوده نه تغییر مواضع سیاسی.

سردار سلیمانی افزود کشورش مخالف با حمایت دیگر کشورهای اسلامی از مقاومت فلسطین نیست، وی گفت: ما علیه دیگر کشورهای اسلامی حامی شما نیستیم بلکه دست تمام کسانی که به شما کمک می کنند را می‌فشاریم؛ مشکلی با این موضوع نداریم و از این کمک‌ها استقبال می‌کنیم و از همراهیشان با مقامت خوشحال می‌شویم. 

وی افزود: مشکلات ما با عربستان تمام خواهد شد کسانی که با این و آن متحد شدند ضرر خواهند کرد، همگان به یاد خواهند آورد که چه کسی در کنار چه کسی ایستاده است، نبرد شما طولانی مدت است باید تمام جهان اسلام از شما حمایت کنند، می‌خواهیم که فسلطین قوی باشد.

سلیمانی در پایان گفت: در ایران، زمانی که مسئله، «فلسطین» باشد، همه انقلابی هستند، همگان فلسطین را دوست دارند فلسطین حتی در داخل ایران هم (موضوعی) اساسی است چند سال پیش شعار «نه غزه نه لبنان؛ جانم فدای ایران» را سر دادند؛ از شما می‌پرسم اینها اکنون کجا هستند. ما این را در قاموس سیاسی خود ثبت کردیم. کسانی که هرگونه شعاری در مخالفت با حمایت ما از فلسطین سر دهند در هیچ پست سیاسی نخواهند بود و در راس تصمیم‌گیرندگان کلان کشور جای نخواهند داشت. کجا ممکن است چنین چیزی اتفاق بیفتد؟.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهار زن دوتابعیتی ایرانی ـ آمریکایی در سمت‌های دستیار شخصی اوباما، هیأت مشاوران رئیس جمهور، کارمند بانوی اول آمریکا و مدیر گل‌آرایی کاخ‌سفید به دولت آمریکا خدمت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت 24، چهار زنی که تابعیت ایرانی و آمریکایی دارند در کاخ سفید به فعالیت‌هایی همچون دستیاری، کارمندی، مشاوره و گل‌آرایی مشغول هستند.

سایت صدای آمریکا (VOA) که به وزارت خارجه آمریکا تعلق دارد چهار زن ایرانی ـ آمریکایی فعال در کاخ سفید را معرفی کرده و از آن‌ها به دلیل خدمت به آمریکا تجلیل و تمجید کرده است.

فریال گواشیری


وب سایت کاخ سفید بعضی اوقات تصویر چهره‌های فعال و دستیار رئیس جمهوری در جریان امور جاری را منعکس می‌کند، که تصویر این هفته فریال گواشیری، آمریکائی ایرانی تبار از جمله آنهاست.

ویکی پدیا از خانم گواشیری به عنوان دستیار شخصی باراک اوباما نام می‌برد که از سال ۲۰۱۴ به این سمت برگزیده شده است.

گواشیری که تحصیلات عالی و دانشگاهی‌اش در امور سیاسی است، سفر‌های خارجی و ملاقات‌های پرزیدنت اوباما با رهبران خارجی در کاخ سفید را برنامه ریزی می‌کند.

فریال گواشیری که در عین حال یک عضو فعال بنیاد زنان آمریکایی ایرانی تبار است در جریان یکی از سخنرانی‌هایش در کنفرانس‌های سالانه این بنیاد که با حضور چهره‌های سر‌شناس زنان آمریکائی ایرانی تبار برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد که پس از پایان دوران خدمتش در کاخ سفید بتواند در نقش یک آموزگار و یا یک فعال خدمات اجتماعی به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

 

سحر نوروز زاده


در کاخ سفید زنان دیگر آمریکائی ایرانی تبار نیز در سمت هائی فعالیت دارند که با امور برنامه ریزی در شورای امنیت ملی و دیدارهای رئیس جمهور اوباما با چهره‌های سر‌شناس و مردم عادی آمریکا مرتبط است.

سحر نوروز‌زاده یکی از این افراد است. پیش از این سایت دیلی بیست و واشنگتن پست نوشتند که یک زن ایرانی در هیات مشاوران باراک اوباما حضور دارد که درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در لوزان فعال است.

واشنگتن پست نوشته بود که در یک شب مانده به پایان مذاکرات هسته‌ای لوزان، سحر نوروز زاده، یکی از کسانی بود که در گفت‌و‌گو و مشورت ویدئویی جان کری و ارنست مونیز با باراک اوباما حاضر بوده است.

پیش از این عکسهایی از سحر نوروز زاده منتشر شد که در یکی از آنها، در حاشیه برگزاری مذاکرات هسته ای و سال نوی خورشیدی، او را در حال صحبت با جان کری بر سر سفره هفت سین نشان می دهد.

سحر نوروز‌ زاده، زن ایرانی الاصل متولد و ساکن آمریکاست که در ایالت کنتیکت بزرگ شده است. او دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های اقتصاد بین الملل و مطالعات ایران از دانشگاه‌های جرج واشنگتن و مریلند است.

خانم نوروز زاده سال ۲۰۰۹ عضو شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) بود و در سال ۲۰۱۴ به جمع مشاوران امنیت ملی آمریکا اضافه شد. نوروز زاده به زبان‌های فارسی، عربی، انگلسی و اسپانیایی مسلط است.

 

پانته‌آ فاعد

پانته‌آ یکی دیگر از زنان ایرانی آمریکایی شاغل در کاخ سفید است. پانته‌آ برای میشل اوباما، بانوی اول آمریکا کار می کند.

در جشن امسال نوروز که در کاخ سفید برگزار شد، وقتی مهمانان از زیبایی مراسم گفتند، میشل اوباما گفت که این جشن توسط کارمند او "پانته‌آ فاعد" تدارک دیده شده است.

پانته‌آ از کارمندان بانوی اول است، یک زن ایرانی آمریکایی که از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال ۲۰۱۲ فارغ التحصیل شد. او به عنوان دستیار و کار موقت فعالیتش را در کاخ سفید شروع کرد اما به عنوان کارمند دائمی بانوی اول در دفتر میشل اوباما استخدام شد.

در این مراسم میشل اوباما درباره پانته‌آ گفت، او وقت زیادی همراه با عشق و انرژی برای مراسم نوروز گذاشت. من به او افتخار می کنم. او بخاطر سن کم اش، اینجا در کاخ سفید رشد کرده است. او خیلی باهوش و سرآمد در خیلی از امور است. واقعیت اینه که خیلی کارهای روزمره ما را او هماهنگ می کند. من خیلی به او افتخار می کنم برای حضورش در کاخ سفید.

پانته‌آ هم مانند فریال گواشیری در بنیاد زنان آمریکایی ایرانی تبار عضو است و در یکی از نشست های این بنیاد که دو هفته پیش برگزار شد، شرکت کرد.

 

هدیه غفاریان

در یکی دیگر از تصاویری که کاخ سفید منتشر کرده، هدیه غفاریان دیگر زن ایرانی آمریکایی عضو دفتر رئیس جمهوری آمریکا نشان داده شده است.

در تصویر بالا هدیه غفاریان، مدیر گل آرایی کاخ سفید، تزئینات مراسم دیدار رسمی و ضیافت شام هفته گذشته اوباما و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا را به خبرنگاران نشان می‌دهد. غفاریان می‌گوید با این ترکیب رنگ‌ها و گل‌ها احساس می‌کنید بهار فرارسیده و وارد باغی شده‌اید که همه گل‌ها در حال شکوفه زدن هستند.

صفحه فیس‌بوک وزارت خارجه آمریکا نوشته، دیدارهای رسمی مقامات کشورهای مختلف و ضیافت شام آن‌ها در کاخ سفید از فعالیتهایی است که ماه‌ها به برنامه ریزی احتیاج دارد. نوع رنگهای تزئینات، منوی غذا و نوشیدنی‌ها، گل‌، شیرینی‌، موسیقی و سایر سرگرمی‌ها معمولا ترکیبی از سنت‌ها و فرهنگ هردو کشورمیهمان و میزبان است.

هدیه روشن غفاریان، مدیر گل آرایی کاخ سفید، متولد تهران است و در شهر لس آلتوس در ایالت کالیفرنیا بزرگ شده است.

او در کودکی به همراه والدینش به آمریکا مهاجرت کرد و دوره راهنمایی و دبیرستان را در شمال کالیفرنیا به اتمام رساند.

او فروش کارهای گل آرایی‌اش را در اوایل بیست سالگی از پارکینگ خانه والدینش آغاز کرد و اکنون کارآفرینی با بیش از ۲۵ سال تجربه است که برای بیش از ۱۰۰۰مراسم مختلف هنرهای گل آرایی‌اش را به معرض نمایش گذاشته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
میزان گزارش می دهد
خبرگزاری میزان- جمهوری اسلامی ایران که تاکنون غالبا مصرف کننده اسلحه های دیگر کشورها از جمله روسیه بود، امروز خط تولید یکی از خطرناکترین و مخرب ترین اسلحه های جهان را در خاک کشورش دارد.
ایران با خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: جمهوری اسلامی ایران که تاکنون غالبا مصرف کننده اسلحه های دیگر کشورها از جمله روسیه بود، امروز خط تولید یکی از خطرناکترین و مخرب ترین اسلحه های جهان را در خاک کشورش دارد.

سلاح های تک تیرانداز کالیبر سنگین از دهه 1980 میلادی وارد خدمت شده و عمدتا از کالیبر 12.7 میلی متر استفاده می کنند که برای نابودی نیروهای پیاده، زره پوش ها و استحکامات دشمن در فواصلی مثل 1000 الی 1500 متر طراحی شده اند.

در سالهای اخیر برخی مدل های دیگر از این گونه سلاح های سنگین تر با کالیبرهای 14.5 و حتی 20 میلی متر نیز طراحی و ساخت شده است. این نمونه ها عمدتا برای نابودی اهداف بسیار مستحکم مثل زره پوشهای مجهز به بدنه های تقویت شده و یا سنگرهای بتونی آن هم در فواصل بیش از 2 کیلومتر به کار می روند.

HS.50؛ اولین تک تیرانداز کالیبر سنگین ایرانی

در کشور ما تا حدود یک دهه قبل دانش تولید این گونه سلاح های تک تیرانداز وجود نداشت. در ابتدا جمهوری اسلامی ایران تعدادی از سلاح های تک تیرانداز کالیبر سنگین HS.50 را تهیه و وارد خدمت کرد. 

این سلاح امروزه توسط صنایع دفاعی ایران به اسم صیاد تولید شده و در اختیار یگان های نیروهای مسلح قرار گرفته است. این اسلحه از گلوله های کالیبر 12.7 میلی متری استفاده می کند.

شاهر و تک تاب؛ دو تجربه ایرانی در کالیبر سنگین ها

اما ورود HS.50 به ایران و مهندسی معکوس آن تجربیات زیادی را در اختیار مهندسین ایرانی گذاشت و باعث شد تا دو سلاح سنگین "شاهر" ساخت جهاد خودکفایی نزاجا و "تک تاب" ساخت وزارت دفاع ساخته شود. اسلحه تک تیرانداز شاهر یک تفنگ تک تیرانداز 14.5 میلی متری است که برای نابودی نفرات و تجهیزات دشمن در فواصل دور طراحی و ساخته شده است.

مشخصات این سلاح عبارت از: وزن 22 کیلوگرم، طول 185 سانتی متر، 3 هزار متر برد موثر و 4 هزار متر برد مفید است. 

اما صنایع دفاعی ایران به 14.5 قناعت نکرده و با طرح "تک تاب" رسما یک توپ تک تیرانداز را به نیروهای پیاده خود تحویل داد. سلاح تک تیرانداز " تک تاب " یک سلاح 20 میلی متری است که می تواند علیه اهداف بسیاری از جمله خودروهای زرهی، بالگردها، سنگرهای تقویت شده و البته نفرات دشمن در بردهای فراتر از 2000 متر مورد استفاده قرار بگیرد.

باهر؛ سنگین ترین سلاح تک تیرانداز عملیاتی جهان برای سربازان ایرانی

اما جهاد خودکفایی نزاجا در ابتدای سال 1394 از جدیدترین محصول دفاعی خود یعنی سلاح تک تیرانداز باهر با کالیبر 23 میلی متر رونمایی کرد. این سلاح در رزمایش اخیر نزاجا با نام "محرم" نیز تست عملیاتی شد. قبل از پرداختن به باهر ایرانی بهتر است تا نگاهی به کالیبر 23 میلی متر داشته باشیم.

گلوله های کالیبر 23 میلی متر در دنیا به عنوان گلوله سلاح های ضد هوایی و توپ های نصب شده بر روی جنگنده ها به شمار می آیند. معروف ترین گونه این سلاح ها توپ های ضد هوایی ZSU-23 هستند که در کشور ما هم وجود داشته و در سالهای جنگ هم چندین فروند هواپیما و بالگرد متجاوز عراقی را سرنگون کردند. گلوله های این کالیبر را می توان در گونه هایی مثل شدید الانفجار و ضد زره استفاده کرد.

اسلحه ایرانی باهر در حقیقت یک توپ تک تیرانداز و هیچ مشابه عملیاتی در جهان ندارد. وزن این سلاح 62 کیلوگرم و برد آن 4 کیلومتر است. در طراحی این سلاح از لوله ای بسیار بلندتر در مقایسه با سایر سلاح های کالیبر سنگین استفاده شده است که این عمل در اکثر سلاح ها به منظور افزایش شتاب و دقت گلوله اتفاق می افتد. 

هر چه طول لوله بیشتر باشد گلوله در برخورد با خان های سلاح بیشتر چرخ کرده و در نتیجه در مسیری مستقیم تر و با سرعتی بالاتر حرکت می کند. در سر این سلاح نیز شاهد نصب یک شعله پوش بزرگ هستیم که وظیفه آن خروج گازهای ناشی از شلیک و کاهش فشار گاز باروت ایجاد شده در درون لوله است. مسلح شدن سلاح هم با استفاده یک گلنگدن است که بعد از هر شلیک بایستی به وسیله آن پوکه را خارج و گلوله بعدی را جای گذاری کرد. 

بر اساس اعلام مسئولین نزاجا، این سلاح به عنوان یک سلاح ضد بالگرد وارد خدمت شده است. گلوله های 23 میلی متری به راحتی توان از کار انداختن تقریبا تمامی بالگردهای عملیاتی در جهان را دارند. اما این سلاح تک تیرانداز از پتانسیل های بسیار بالایی نیز در بحث درگیری با اهداف زمینی نیز برخوردار است.

امروزه خودروهای حفاظت شده زیادی در جهان در حال ساخت هستند که توسط اشغالگران فرامنطقه ای در خاورمیانه نیز به وفور استفاده می شوند. این زره پوش ها به راحتی می توانند حتی در برابر گلوله های 12.7 و حتی 14.5 میلی متری در برخی از بخش ها مقاومت کنند.
 
استفاده از سلاح باهر می تواند به راحتی این معادله را به نفع تیرانداز رقم بزند. گلوله 23 میلی متری این سلاح به راحتی توان نفوذ حتی به حفاظت شده ترین بخش های این گونه از خودروها را هم دارد. در عین حال سنگرهای تقویت شده، برجک های دیده بانی، دیش های دریافت اطلاعات و تقریبا هر آنچه یک نیروی زمینی در اختیار داشته باشد، به غیر از تانک های سنگین، در برابر این سلاح شانسی نخواهد داشت.

انتهای پیام/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرسنجی بزرگ/ برترین های سال (3)


وبسایت "ورزش سه" در انتهای سال پر تب و تاب 94 و در شرایطی که هیجان فوتبال کماکان در اوج قرار دارد، نظرسنجی بزرگ برترین‌های فوتبال ایران را آغاز کرده است.


به گزارش "ورزش سه"، این نظرسنجی معطوف به بازیکنان شاغل در لیگ ایران است و لژیونرهای فوتبال ما در این بخش مورد قضاوت قرار نخواهند گرفت. نامزدهای هر پست توسط کمیته فنی و آنالیز "ورزش سه" انتخاب شده اند و بهترین‌های فوتبال ایران محسوب می‌شوند.

بعد از انتخاب مهدی رحمتی به عنوان برترین دروازه بان سال 94 فوتبال ایران توسط آرای مخاطبان عزیز، و انتخاب رامین رضاییان، حنیف عمران زاده، سیدجلال حسینی و محمد انصاری در بخش مدافعان، اکنون در بخش سوم به سراغ برترین هافبک‌های لیگ رفته ایم. در پایان نظرسنجی انتخاب برترین هافبک‌های ایران، چهار بازیکن میانی که بیشترین رای را به خود اختصاص دهند در ترکیب نهایی تیم منتخب سال 94 "ورزش سه" حضور خواهند یافت.

به ترتیب الفبا نامزدهای عنوان بهترین هافبک‌های سال را مرور می‌کنیم:

امید ابراهیمی (استقلال)
هافبک دفاعی ملی‌پوش استقلال این روزها با خداحافظی جواد نکونام به بازیکن فیکس تیم ملی نیز تبدیل شده است. او در این فصل با توجه به حضور روزبه چشمی توانست مطابق میل خود بیشتر در کارهای تهاجمی تیمش حضور یابد و تا به اینجای فصل 1890 دقیقه در ترکیب آبی‌پوشان به میدان رفته و 6 گل نیز به نام خود کرده است که از این تعداد 3 گل از روی نقطه پنالتی بوده. از دست دادن یک پنالتی و یک پاس گل دیگر عملکرد امید ابراهیمی تا به اینجا لیگ بوده است.

احسان پهلوان (ذوب آهن)بازیکن جوان یحیی گل محمدی در این فصل توانسته جایگاه ثابتی در ترکیب ذوب‌آهن به دست آورد و در ترکیب تیم ملی امید ایران نیز به میدان رفت. او در لیست جدید کارلوس کی روش نیز توانست جای بگیرد و در حال حاضر 1850 دقیقه برای ذوب به میدان رفته که حاصل آن 3 گل و یک پاس گل برای این تیم بوده است. جوان، پرانرژی و تکنیکی و سرعتی از خصوصیات این بازیکن محسوب می شود.

مهدی ترابی (سایپا)
بازیکن اشتهاردی سایپا خیلی زود توانست جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم به دست آورد و کارلوس کی روش نیز اعتماد زیادی به او دارد و با تکنیک و استایل خاص خودش به یکی از بازیکنان تاثیرگذار این دو تیم تبدیل شده است. مهدی ترابی نیز در ترکیب تیم ملی امید حضور داشت و در دقایقی که به میدان رفت توانست روند حرکتی این تیم را با تغییرات محسوسی مواجه کند. او تا به اینجای فصل 1577 دقیقه در ترکیب نارنجی پوشان به میدان رفته و یک گل و 3 پاس گل نیز به نامش شده است.

ماتیاس چاگو (فولاد خوزستان)
یکی از بهترین خریدهای خارجی باشگاه فولاد است که در این فصل تا به اینجا 1905 دقیقه به میدان رفته و 3 گل و یک پاس گل به نام خود کرده است. هافبک کامرونی به عنوان آچار فرانسه فولاد در میانه میدان یکی از بهترین نمایش های خود را در این فصل ارائه داده و دراگان اسکوچیچ همواره بیشتر برنامه های تاکتیکی خود را حول محور این بازیکن چیده است. چاگو با دوندگی و جنگندگی خاصی در تمام بازی‌هایی که حضور داشته موفق شده برتری میانه میدان تیمش را به رقیب دیکته کند.

روزبه چشمی (استقلال)
کاپیتان تیم ملی امید ایران که در ترکیب تیم المپیک در نقش مدافع میانی ظاهر شده بود در استقلال روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و یکی از ارکان موفقیت آبی‌پوشان قلمداد می شد. چشمی در این فصل تنها برابر سپاهان در ترکیب تیمش غایب بوده و 8 بار بسته ماندن دروازه استقلال را در ترکیب استقلال به عنوان هافبک دفاعی تجربه کرده است. چشمی برابر فولاد نیز یک پاس گل به هم تیمی اش داد و متاسفانه به دلیل مصدومیت و پارگی رباط ادامه فصل را از دست داده است.

سروش رفیعی (تراکتورسازی)
بازیکن سرباز تراکتورسازی در هفته های اخیر روند رو به رشد و فوق العاده ای داشته که حتی باعث شده تا زمزمه دعوت مجددش به تیم ملی نیز شنیده شود. هر چند مشکلات کارت پایان خدمت مانع از این اتفاق شد اما رفیعی اکنون در ترکیب شاگردان امیر قلعه نویی نیز همچنان با انگیزه به کار خود ادامه می دهد و در 1537 دقیقه ای که با پیراهن این تیم به میدان رفته توانسته یک گل و سه پاس گل به نام خود کند.

رحیم زهیوی ( استقلال خوزستان)


یکی از اضلاع مثلث تهاجمی و خطرناک zbz بعد از اینکه فصل قبل در لیگ یک توانست آقای گل شود علی رغم پیشنهاداتش به استقلال خوزستان پیوست. زهیوی با استفاده از تکنیک و هوش بالایش یکی از عوامل موثر موفقیت های تیم ویسی و در کورس ماندنشان بوده است. شماره ١٠ استقلال خوزستان تا کنون ١٧٨٧ دقیقه به میدان رفته و سه گل و چهار پاس گل برای تیمش داده است.

جلال‌الدین علی‌محمدی (صبای قم)


در بین بازیکنان سرشناس و سابق تیم ملی که این فصل به تیم علی دایی آمدند علی‌محمدی خودی نشان داد و با زدن 6 گل مقابل نفت تهران، سپاهان،‌ سیاه جامگان، ملوان انزلی، استقلال اهواز و نفت تهران و دادن سه پاس گل برابر راه‌آهن،‌ پرسپولیس و فولاد خوزستان خود را به عنوان بهترین و امتیازآورترین بازیکن صبا معرفی کرد ولی در تعطیلات پس از هفته هفدهم لیگ برتر علی‌محمدی در تمرینات دچار پارگی مینیسک شد تا نتواند در ادامه فصل برای تیمش بازی کند. نکته جالب توجه اینکه در زمانی که او حضور نداشته صبا به پیروزی دست نیافته است. علی‌محمدی در کنار امید ابراهیمی بهترین گلزنان در خط میانی لیگ برتر محسوب می‌شوند.

داریوش شجاعیان (گسترش فولاد)
بازیکن تکنیکی گسترش فولاد اکنون با قرار دادن تکنیک خود در اختیار تیم توانسته عملکرد بهتری برای نماینده تبریز داشته باشد. او که در نیم فصل نیز مورد توجه استقلال نیز قرار گرفته بود در نهایت در جمع گسترشی ها ماند تا فراز کمالوند بر پایه قدرت تکنیکی این بازیکن موفق به کسب نتیجه دلخواه شود. شجاعیان که اکنون به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده در 1957 دقیقه ای که برای گسترش به میدان رفته، دو گل و دو پاس گل به نام خود کرده و یک پنالتی نیز برای این تیم به ارمغان آورده است.

کمال کامیابی‌نیا (پرسپولیس)
در ترکیب پرسپولیس به جمع ملی پوشان نیز اضافه شد تا فصل پرفروغش را اینگونه جشن بگیرد. هافبک جنگنده و دونده پرسپولیس که بیشترین میزان دوندگی در ترکیب این تیم را به نام خود کرده است به خوبی توانسته فضایی که هافبک‌ها و مدافعان پرسپولیس که میل تهاجمی زیادی دارند را پوشش دهد. او در ترکیب پرسپولیس 1794 دقیقه به میدان رفته و 8 بار بسته ماندن دروازه پرسپولیس و یک گل زده را تجربه کرده است.

علی کریمی (سپاهان)در میان تمام جوانانی که در سپاهان فرصت بازی پیدا کردند، علی کریمی موفق شد با بازی های کم افت و خیز خود جایگاه ثابتی در این تیم پیدا کرده و حتی به پیراهن تیم امید و تیم ملی بزرگسالان دست یابد. کریمی در طول این فصل که سپاهان روزهای خوشی را تجربه نمی کند، یکی از ستاره های میانه میدان زردپوشان بود و مستحق حضور در جمع کاندیداهای برترین هافبک های سال 94؛ او در این فصل برای تراکتورسازی 1852 دقیقه به میدان رفته و یک گل نیز در دربی اصفهان برای تیمش به ثبت رسانده است.

محسن مسلمان (پرسپولیس)


سوای چند بازی ابتدایی پرسپولیس که خارج از لیست بود ناگهان با حضور درخشانش همه را شگفت زده کرد. مسلمان در ترکیب برانکو به بازیکنی پاسور، دونده و جنگنده تبدیل شده است که اکنون با 1245 دقیقه بازی در ترکیب این تیم و دو پاس گل جای ثابتی در ترکیب پرسپولیس به دست آورده است.

احمد نوراللهی (پرسپولیس)
هافبک دفاعی ابتدای فصل پرسپولیس در ادامه با توجه به سیستم برانکو به وینگر چپ تبدیل شد و در این پست نیز با تکنیک و شوتزنی و پاسور بودن خود یکی از بازیکنان برتر سرخپوشان محسوب می شود. او که از ترکیب تیم ملی امید بنا به دلایلی که هنوز هم مشخص نشده دور ماند توانست در اردوی جدید تیم ملی توسط کی روش دعوت شد تا مزد تلاش این فصل خود را دریافت کند. نوراللهی تا به اینجای فصل 1536 دقیقه به میدان رفته و یک گل و یک پاس گل به نام خود کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

خداحافظی شیاطین سرخ با اروپا


منچستریونایتد در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا مقابل لیورپول به تساوی 1-1 رضایت داد و از دور رقابت ها حذف شد.


به گزارش "ورزش سه"، شاگردان لوئیس فان خال که در دیدار رفت در آنفیلد با نتیجه 2-0 شکست خورده بودند، در دیدار امشب هم نتوانستند قرمزها را شکست بدهند و از دور رقابت ها حذف شدند.
دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی، موقعیت خاصی ایجاد نشد. اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه 19 ایجاد شد اما ‏مینیوله علی رغم تعلل ابتدایی روی ارسال، توانست ضربه سر جسه لینگارد را دفع کند.‏
چند دقیقه بعد نوبت مارسیال بود که با یک حرکت دیدنی، برای خود موقعیت سازی کند اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه ‏قرمزها نداشت.‏
در دقیقه 31، کوتینیو می توانست روی پاس لالانا دروازه دخیا را باز کند اما دروازه اسپانیایی شیاطین سرخ دروازه تیمش را باز کرد.‏
یک دقیقه بعد، مارسیال بار دیگر در محوطه جریمه لیورپول صاحب موقعیت شده بود که توسط کلاین متوقف شد و داور اعلام ضربه ‏پنالتی کرد. خود مارسیال پشت ضربه قرار گرفت و توانست حساب کار را 1-0 کند.‏
بعد از این گل لیورپولی ها پیش کشیدند و صاحب موقعیت های خوبی شدند اما ضربات استوریج و هندرسیون به شکل خطرناکی از ‏بالای دروازه به بیرون رفت.‏
در دقیقه 44 مارکوس روخو می توانست روی پاس فلینی اختلاف را به دو گل افزایش دهد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون ‏رفت. در حالی که به نظر می رسید نیمه اول با همان یک گل به پایان خواهد رسید، کوتینیو با یک حرکت تماشایی، بازی را به تساوی ‏کشید.‏
او که در سمت راست محوطه جریمه منچستریونایتد صاحب توپ شده بود، پا به توپ تا درون محوطه شش قدم پیش رفت و از زاویه ‏ای بسته، توپ را با ضربه چیپ، از بالای سر دخیا به بیرون فرستاد.‏نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان رسید.
نیمه دوم را منچستریونایتد با یک تعویض آغاز کرد و آنتونیو والنسیا جای وارلا را گرفت. شاگردان فان خال که چیزی برای از دست دادن نداشتند، حملات بیشتری روی دروازه حریف ترتیب دادند اما کم دقتی در زدن ضربات نهایی، مانع از رسیدن آنها به گل شد. از جمله در دقیقه 61 که ضربه سر فلینی را مینیوله به راحتی مهار کرد.
حملات یونایتدها ادامه داشت اما تلاش آنها برای رسیدن به گل بی ثمر بود و در نهایت بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
منبع خبر:شورای فرهنگی ورزشی بالااحمد

امیر سرتیپ ستاد فرزاد اسماعیلی روز یکشنبه مهمان وسخنران هفدهمین یادواره 11 شهید روستای ' بالااحمد چاله پی ' شهرستان بابل بودودر این مراسم افزود : با وجود سمپاشی های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ، این ملت با حضور گسترده خود در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی قدرت اراده خود را به رخ جهانیان می کشانند .
اسماعیلی گفت : کشورها اگر با اجازه ایران اسلامی وارد حریم هوایی ما شوند هیچ اشکالی ندارد و میهمان ما به شمار می روند ، ولی اگر بدون اجازه وارد حریم هوایی شوند ، متوقف خواهند شد.
وی به پیشینه صلح طلبی ملت ایران در طول تاریخ اشاره کرد و افزود : ما به هیچ عنوان آغازگر هیچ جنگی نبوده ایم ، اما خود را مشغول لبخند و دست دادن دشمن نمی کنیم و با قدرت از کشور دفاع خواهیم کرد.
در این مراسم یاد و خاطره 11 شهید سرافراز روستای بالا احمدچاله پی شهرستان بابل گرامی داشته شد.
این روستا از توابع بخش لاله آباد است و این بخش هم تاکنون 252 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .
استان مازندران بیش از 10 هزار و 400 شهید داده است که از این تعداد یکهزار و 713 شهید متعلق به شهرستان 520 هزار نفری بابل است .

1onb_img_20100208_103258.jpg

http://uupload.ir/files/t8rs_img_20100208_123107.jpg

baua_img_20100208_103424.jpg


gj22_img_20100208_103535.jpg

79nf_img_20100208_104157.jpg

8oar_img_20100208_104305.jpg

08jp_img_20100208_112916.jpg

vsji_img_20100208_112857.jpgz8h2_img_20100208_123247.jpg

1dk5_img_20100208_124200.jpg

xzuv_img_20100208_124311.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
همه چیز درباره تصمیم عجیب و رأی جنجالی کنفدراسیون فوتبال آسیا؛

یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال ادعا کرده بازی با تیم های عربستانی در امارات به نفع نمایندگان ایران است.
علی کفاشیان شیخ سلمان گاف وحشتناک مدیر فوتبال ایران رأی AFC را به سمت سعودی ها برگرداند
به این مطلب امتیاز دهید
25% 75%

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا که به شدت تحت سیطره عربستانی هاست و بدون اجازه آل سعود آب هم نخورد، با دلارهای نفتی تسلیم فدراسیون فوتبال عربستان شد و در حالی که هیچ مدرک محکمه پسندی دال بر ناامنی فضای ایران از سوی عربستانی ها ارائه نشده بود، حکم کرد بازی تیم های ایرانی و عربستانی در فصل 2016 لیگ قهرمانان آسیا باید در یک کشور ثالث برگزار شود.

 

بنا به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی تیم های ایرانی و عربستانی زمانی که روی کاغذ نمایندگان عربستان میزبان هستند، در قطر و وقتی تیم های ایرانی امتیاز میزبانی دارند، در امارات برگزار می شود.

 

تنها دلیل این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا غیر از دلارهای نفتی آل سعود، بی عرضگی و ضعف مفرط فدراسیون فوتبال ایران است که عرضه دفاع از حق فوتبال ما را ندارد.

 

آقایان به جای دفاع از حق نمایندگان ایران، فقط قصه تعریف کردند و خالی بستند با شیخ سلمان رفاقت دارند اما رفیق کثیف شان با دخالت آشکار سیاست در فوتبال و تحت تاثیر حکومت غاصب عربستان، حق میزبانی را در تقابل با تیم های عربستانی از نمایندگان ایران گرفت.

 

 

* مرد بحرینی نامرد از آب درآمد؛ خوب شد شیخ سلمان با شما رفیق بود!

از بس بعضی خالی بندها در فدراسیون فوتبال کشورمان ادعای رفاقت با شیخ سلمان بحرینی را داشتند و با این لاف عجیب که ما باعث شدیم شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و نامزد ریاست فیفا شود، دم از رفاقت با مرد که چه عرض کنیم؛ "نامرد بحرینی" زدند که ما تصور می کردیم این شیخ سلمان غلام حلقه به گوش آقایان است اما در پرونده دعوای ایران و عربستان بر سر محل برگزاری بازی مستقیم تیم های ایرانی و عربستانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شیخ سلمان رای ناعادلانه و غیرمنصفانه ای علیه ایران و به نفع عربستان داد و ثابت کرد دوستان ایرانی ما در فدراسیون فوتبال خودمان خالی می بستند و حنای شان پیش شیخ سلمان رنگی ندارد.

 

با توجه به سابقه دشمنی بحرینی ها با فوتبال ایران از اول هم معلوم بود ما نباید همه تخم مرغ های فوتبال مان را در سبد شیخ سلمان بحرینی بگذاریم اما متاسفانه بعضی ها به جای فکر کردن به منافع فوتبال ایران فریب یک منصب تشریفاتی در تشکیلات کنفدراسیون را خوردند و به نامرد بحرینی باج دادند.

 

حالا همین آقایان که می گفتند شیخ سلمان رفیق شان است، باید به مردم و فوتبالدوستان توضیح بدهند چرا رفیق شان اینگونه ایران آزاری می کند؟

 

البته باز هم خدا را شکر که شیخ سلمان با لاف زنان ایرانی رفیق بود وگرنه لابد نتیجه تمام بازی های سه نماینده فوتبال ایران مقابل تیم های عربستانی را پیشاپیش 3 بر صفر به سود عربستانی ها می کرد و خلاص!

 

 

* پیامد انصراف تیم های ایرانی؛ سه سال محرومیت

وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال خواسته رای کنفدراسیون را نپذیرد و به دادگاه عالی ورزش و حتی به فیفا شکایت کند.

 

فدراسیون فوتبال اگر بتواند به فیفا اثبات کند این حکم سیاسی بوده و کنفدراسیون برای صدور رای نهایی سیاست را در فوتبال دخالت داده و تحت تاثیر حکومت عربستان، رای خود را عوض کرده است، حکم می شکند اما اگر بدون اثبات این ادعا، ناگهان از بازی با تیم های عربستانی در زمین بیطرف انصراف بدهیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند طبق قوانین خود تیم های ایرانی را به مدت یک تا 3 سال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کند.

 

 

* کسی که گفت بازی در امارات به نفع تیم های ایرانی است باید برکنار شود

نامه تند وزارت ورزش و جوانان به کنفدراسیون فوتبال آسیا که البته با سربرگ فدراسیون فوتبال به مقر کنفدراسیون ارسال شد و مبنی بر این بود که کشور ایران امن است و عربستانی ها می توانند با خیال راحت به ایران بیایند اما اگر آنها توان تامین امنیت تیم های ایرانی را ندارند، ما حاضریم در دیدارهایی که نمایندگان عربستان میزبان هستند، در کشور بیطرف بازی کنیم و به عربستان نرویم، کنفدراسیون فوتبال آسیا را آچمز کرده بود و هر لحظه احتمال می رفت کنفدراسیون رای بدهد تیم های عربستانی موظف به حضور در ایران هستند اما اگر نمی توانند امنیت تیم های ایرانی را برای سفر به عربستان تامین کنند، هر وقت میزبان تیم های ایرانی بودند، بازی ها در قطر برگزار شود.

 

ولی یک سوتی وحشتناک از یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران که تخم لق امارات را در دهان کمیته برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کاشت، باعث شد کنفدراسیون تحت تاثیر دخالت آشکار حکومت عربستان و دلارهای نفتی آل سعود، حکم کند بازی تیم های ایرانی و عربستانی در کشورهای بیطرف برگزار شود و ایرانی ها در امارات و عربستانی ها در قطر میزبان باشند.

 

راست و دروغ خبر گردن راوی که می گفت این مقام مسئول ناقص العقل به یکی از مدیران ارشد کنفدراسیون گفته برای ما امارات بهتر از تاجیکستان یا لبنان است چون تیم های ایرانی در امارات راحت تر هستند و ایرانی های بسیاری در امارات زندگی می کنند!

 

ما که بعید می دانیم مسئولان فدراسیون فوتبال چنین حماقتی کرده باشند چون وزارت به فدراسیون دستور داده بود به هیچ وجه کشور ثالثی را برای میزبانی از تیم های عربستانی معرفی نکند اما اگر واقعا کسی در فدراسیون این گاف وحشتناک را داده، باید تنبیه شود.

 

از وزیر ورزش توقع داریم این مدیر دیوانه را شناسایی و با او برخورد کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چشمانتان را ببندید و خودتان را روی لبه‌ی دره‌ای ژرف و مشرف به مناظری حیرت‌انگیز در لبه‌ی دنیا تصور کنید؛ گویی تمام جهان در مشت شما قرار دارد. در حالی که هیچ‌ چیزی از دید شما پنهان نیست، نسیمی خنک شروع به وزیدن می‌کند و شما را درون دنیایی دیگر غرق می‌کند. چنین مناطقی در این کره‌ی خاکی کم نیست. در ادامه با کجارو همراه باشید‌ تا برخی از مکان‌ها را معرفی کنیم.

۱۰. صخره‌ی هام هود (Hum Hod)، پارک ملی سای تانگ (Sai-Thong)، تایلند

پارک مل سای تانگ دارای مسیر‌های پیاده‌روی عالی، طبیعت سرسبز و گل‌های کمیاب است. صخره‌ی هام هود در این پارک، یکی از هیجان‌ انگیزترین نقاط دید دنیا را در اختیار علاقمندان می‌گذارد؛ صخره‌ای تخت بالای دره‌ای ژرف که اصلا برای افراد ترسو و کسانی که از ارتفاع هراس دارند، مناسب نیست. مناظری که از روی این صخره قادر به تماشا کردنشان هستید، بسیار هیجان انگیز و زیبا است. جدا از این نقطه‌ی دید بی‌نظیر، گشت و گذار در پارک و طبیعت بکر آن، ارزش بازدید از این منطقه را بالا می‌برد.

صخره‌ی هام هود

۹. کوکِنان (Kukenan)، ونزوئلا

کوکنان یکی از کوه‌های مرتفع با صفحه‌ای تخت است که یک آبشار هم دارد. آبشار کوکنان با ۶۷۴ متر ارتفاع در بخش جنوبی این کوه بلند (۲۶۸۰ متر) واقع شده است. این آبشار پس از آبشار آنجل که در همان نزدیکی قرار دارد، بلندترین آبشار جهان است.

کوکنان

۸. کوه رورایما (Mount Roraima)، آمریکای جنوبی

قله‌ی چشمگیر کوه رورایما در سه کشور ونزوئلا، برزیل و گویان پراکنده شده است. این کوه که ارتفاع آن به ۲,۸۱۰ متر می‌رسد، مرتفع‌ترین قله‌ در رشته کوه پاکارایما (Pakaraima) است. صخره‌های شیب‌دار دیواره‌ای را تشکیل داده‌اند که مانند لبه‌ی دنیا به نظر می‌رسد! یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی این منطقه همین کوه است. خبر خوب اینکه می‌توان با شرکت در تورهای هواپیمایی، از کوه رورایما بازدید کرد.

مونت رورایما

۷. بیچی هد (Beachy Head)، ساسکس شرقی، انگلستان

دماغه‌ی گچی سفید و خیره کننده‌ی بیچی هد، از دیدنی‌های مشهور این ناحیه است. این صخره که در انگلستان واقع شده، با ارتفاع ۱۶۲ متر، مرتفع‌ترین در نوع خود است. خط ساحلی خارق‌العاده‌ی سفید رنگ، قرن‌ها است که به ملوانان برای حرکت در کانال انگلیسی کمک می‌کند. تماشا و تحسین شگفتی طبیعی این صخره‌های سفید درخشان، ارزش سفر به این منطقه را دارد. مناظر زیبای کانال انگلیسی از اینجا قابل مشاهده است. همچنین یک رستوران با نمای پانوراما هم در اینجا وجود دارد تا اطمینان بدهد که سفر خوبی خواهید داشت.

بیچی هد

۶. پریکستولن (Preikestolen)، نروژ

صخره‌های تخت و شیب‌دار پریکستولن به واقع باور نکردنی است. کسانی که روی این صخره‌ها می‌ایستند و به دره‌ی ژرف و عمیق پایین آن نگاه می‌کنند، خودشان را روی بام دنیا خواهند یافت. ارتفاع این صخره ۶۰۴ متر است و به آبدره‌ی Lysefjorden اشراف دارد. صخره‌ پریکستولن در منطقه‌ای خوش آب و هوا واقع شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند در همه‌ی طول سال از آن دیدن کنند. جالب اینکه به منظور حفاظت از طبیعت بکر و دست نخورده‌ی این ناحیه، هیچ گونه حصاری وجود ندارد.

پریکستولن

۵. خانه‌ی درختی کازا دل آربول (Casa Del Arbol)، بانوز (Baños)، اکوادور

اگر فکر می‌کنید که تاب سواری بازی کودکان است، احتمالا باید تجدید نظر کنید. در اینجا می‌توانید خطرناک‌ترین تاب دنیا را پیدا کنید که از کازا دل آربول  و روی دره‌ای عمیق آویزان شده است و هرساله ماجراجویان زیادی را به خود جذب می‌کند. این خانه‌ی درختی در واقع یک ایستگاه نظارت لرزه ‌شناسی است. از اینجا می‌توانید مناظری بی نظیر از منطقه‌ی کوهستانی کوردیلرا رئال (Cordillera Real) و آتشفشان فعال Tungurahua را تماشا کنید. کوهنوردان در مسیرشان به سمت Bellavista viewpoint از کنار این کلبه‌ی چوبی عبور می‌کنند. این تاب ترسناک، در نهایت سادگی، از یک میله‌ی فلزی متصل شده به طناب ساخته شده است و ترسناک‌تر اینکه هیچگونه حفاظی برای پرت نشدن شما به ته دره وجود ندارد. با این وجود، شجاع‌ترین افراد شانس خود را امتحان می‌کنند و از این تجربه‌ی هیجان‌ انگیز لذت می‌برند. بدون شک تجربه‌ی یک باره‌ی آن ارزش خطر کردن را دارد!

کازا دل آربول

۴. ترول‌تونگا (Trolltunga)، نروژ

ترول‌تونگا صخره‌ای جذاب و بیرون زده از دل کوهستان است که سطحی افقی دارد و ۷۰۰ متر دره‌ی عمیق زیر آن باز می‌شود. این صخره‌ی مخوف و پر ابهت که یکی از جاذبه‌های مهم نروژ است، در اودا (Odda) قرار دارد و افراد بی پروای زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین مناظر زیبای دریاچه‌ی Ringedalsvatnet از روی این صخره قابل مشاهده است. این صخره بدون شک یکی از ارزشمندترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی نروژ است و ارزش بازدید بالایی دارد.

ترول‌تونگا

۳. هوآ شان (Hua Shan)، چین

هوآ شان مکانی تاریخی و مذهبی است. به مدت چند هزار سال، مردم چین مشغول کشت برنج، چای و پرتغال در این منطقه بوده‌اند. همچنین هزاران سال است که پیروان فسلفه‌ی تائو از این کوهستان بالا می‌روند. به دلیل وجود همین زائران، تعداد زیادی معبد در این ناحیه ساخته شده است. امروزه پیروان مذهب بودایی هم از مسیرهای شیب‌دار عبور و روبان‌های قرمز را با آرزوهای بسیاری در پشت آن رها می‌کنند. اگرچه کوهنوردان مبتدی زیادی از هوآ شان دیدن می‌کنند، اما مسیر‌های پیش رو بسیار خطرناک است. اگر روزی قصد بازدید از این منطقه را داشتید، باید بسیار مراقب باشید.

هیوا شان

۲. مارینا بِی سَندز اسکای‌پارک (Marina Bay Sands Skypark)، سنگاپور

استخر ۳۴۰ متری مارینا بی که یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین استخر‌های جهان است، متعلق به هتلی ۲,۵۶۰ اتاقی است. این استخر سرگرمی مطلوبی است که هرساله هزاران نفر را مجذوب خود می‌کند. شنا کردن در این استخر درحالی که مناظر هیجان انگیز پانورامایی پیش رویتان قرار دارد، تجربه‌ای به یادماندنی را برایتان رقم می‌زند.

۱. اگویی دو میدی (The Aiguille du Midi)، محدوده‌ی مون بلان، فرانسه

جعبه‌ی شیشه‌ای که مشاهده می‌کنید، جاذبه‌ای فوق العاده است که در کنار بلندترین قله‌ی اروپا (مون بلان) روی اگویی دو میدی ساخته شده است. این سازه‌ی مستحکم در ارتفاع ۳,۸۴۲ متری قرار دارد و ماجراجویان زیادی را که مشتاق تجربه‌ی تماشای چشم انداز وسیع رشته کوه‌های آلپ هستند، به سمت خود جذب می‌کند. شیشه‌ی این سازه  تنها ۱۲ میلی‌متر ضخامت دارد، اما لازم نیست نگران باشید؛ چرا که از استحکام کافی برخوردار است. اگر شما هم به تجربه‌ی یکی از بهترین و تازه‌ترین جاذبه‌های زمستانی اروپا علاقمند هستید، نباید فرصت تماشای این مکان را از دست بدهید.

آیگویلا د میدی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف 82 قطعه کوسه ماهی و دو قطعه دلفین، به ارزش 25 میلیارد ریال در بازرسی از یک دستگاه کامیون در شهرستان کنارک خبر داد.
خبرگزاری فارس: ابراهیم قربانزاده گفت:در پی کسب خبری مبنی بر این که مقادیر زیادی کوسه ماهی و دلفین توسط شکارچیان غیرمجاز شکار شده است و این افراد سودجو با استفاده از یک دستگاه کامیون یخچال دار قصد جابه‌جایی این اقلام را دارند، بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس سیستان و بلوچستان، وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان کنارک با اشراف اطلاعاتی و همکاری کارشناسان اداره محیط زیست، خودروی موردنظر را در سطح شهر شناسایی و در یک عملیات هدفمند توقیف و در بازرسی دقیق از این کامیون، 82 قطعه کوسه ماهی و دو قطعه دلفین به وزن 801 کیلو گرم را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به این که برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی اقلام مکشوفه 25 میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی در این رابطه، یک قاچاقچی را دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشرشده دانمارک، سوئیس، ایسلند، نروژ و فنلاند در رتبه‌های اول تا پنجم شادترین کشورهای جهان از مجموع ۱۵۷ کشور بررسی شده قرار دارند.
بر اساس تازه‌ترین بررسی کشور دانمارک با دو پله صعود نسبت به سال گذشته در رتبه اول لیست "شادترین کشورهای جهان" قرار گرفته است. در این رده‌بندی آمریکا در جایگاه سیزدهم، آلمان شانزدهم و ایران صد و پنجم قرار دارند.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه وله، از سال ۲۰۱۲ شبکه توسعه راه حل‌های پایدار و موسسه زمین دانشگاه کلمبیا، رتبه کشورهای مختلف جهان را از نظر میزان شادی مشخص می‌کنند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشرشده دانمارک، سوئیس، ایسلند، نروژ و فنلاند در رتبه‌های اول تا پنجم شادترین کشورهای جهان از مجموع ۱۵۷ کشور بررسی شده قرار دارند.

این بررسی بر اساس تولید ناخالص ملی، میزان فساد، امید به زندگی و آزادی‌های سیاسی و اجتماعی صورت می‌گیرد.

کانادا، هلند، نیوزیلند، اتریش و سوئد در رتبه‌های ششم تا هفتم شادترین کشورهای جهان قرار دارند. با این حال حضور امریکا در رتبه سیزدهم و آلمان در جایگاه شانزدهم قابل‌توجه است.

این بررسی نشان می‌دهد که برای احساس شادی تنها میزان تولید ناخالص ملی و ثروت اهمیت ندارد. بلکه توزیع عادلانه ثروت و کم شدن شکاف طبقاتی به شاد بودن یک جامعه کمک بیشتری می‌کند.

بر اساس گزارش منتشرشده، ایران در سال جاری در رتبه ۱۰۵ قرار گرفته است. جایگاه این کشور نسبت به سال گذشته ۵ پله بهبود یافته است. نام افغانستان در رتبه ۱۵۴ دیده می‌شود که یک رتبه تنزل پیدا کرده است.

بروندی، سوریه، توگو، افغانستان و جمهوری بنین (در غرب آفریقا) به ترتیب ناشادترین کشورهای جهان هستند.

حضور ایتالیا در رتبه ۵۰، ژاپن ۵۳ و روسیه ۵۶ جالب توجه است. عربستان سعودی بالاتر از این کشورها در رتبه ۳۴ قرار گرفته است. قطر و کویت نیز به ترتیب در مکان‌های ۳۶ و ۴۱ قرار دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
عصر امروز انفجار در یکی از پاساژ‌های بازار تهران سبب مصدومیت تعدادی از شهروندان شد. این انفجار دیروز چهارشنبه(26 اسفند ماه) در پاساژ سه طبقه طلا در بازار تهران رخ داد و گزارش‌های اولیه حاکی از مصدومیت تنی چند از شهروندان است. شمار مجروحان تاکنون(ساعت 19:30) 39 تن اعلام شده که ‌24 نفر به بیمارستان سینا و 8 تن به بیمارستان لقمان منتقل شده و 7 نفر نیز به صورت سرپایی در بیمارستان سیدالشهدا تحت درمان قرار گرفتند. حال برخی از مجروحان وخیم اعلام شده است. علت احتمالی حادثه انفجار کپسول یا پمپ هوا در کارگاه طلاسازی اعلام شده اما این موضوع همچنان در دست بررسی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 تصویری از الکساندر در آغوش پدربزرگش، جان کری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

تصویری از الکساندر در آغوش پدربزرگش، جان کری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

ونسا کری، دختر وزیر امور خارجه آمریکا و بهروز ناهید پزشک ایرانی ساکن این کشور در سال 2009 با یکدیگر ازدواج کردند. الکساندر فرزند این زوج و نوه جان کری در سال 2012 به دنیا آمد. اخیرا تصویری از الکساندر در آغوش پدربزرگش، جان کری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

جان کری و نوه ایرانی‌اشنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شکست ناپذیری یاران یحیی


ذوبی ها توانستند در آوردگاه تاشکند یک امتیاز شیرین به دست بیاورند تا شکست ناپذیری خود را در آسیا ادامه بدهند.


به گزارش "ورزش سه"، پس از دو شکست پیاپی توسط نماینده های ایران در لیگ قهرمانان آسیا در مقابل ازبکستانی ها، ذوب آهنی ها توانستند از بازی سخت خود در تاشکند و در برابر تیم بنیادکار با ارائه یک بازی منطقی یک امتیاز بیرون بکشند و خود را به عنوان یکی از دو تیم صدرنشین گروه دوم بازی ها معرفی کنند.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا ، ساعت 16:30  ورزشگاه بنیادکار


ذوب آهن ایران:

محمدرشیدمظاهری، ولیداسماعیل، وحید محمدزاده، هادی محمدی، علی حمام (46 دانیال اسماعیلی فر)، مرتضی تبریزی(مارکو آیوبل 73)، مهدی مهدی پور، قاسم حدادی فر، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(84 احمد امیر کامدار) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل محمدی


بنیادکار ازبکستان:

مراد زاخاروف، یوریکا بولجات، رستم آشورماتوف، اکرم کومیلوف، ویکتور کارپنکو(46 خامداموف)، الکساندر آلمپیجویچ(46 شومورودوف)، چاکر زواقی، مینوری ساتو، اتابک شکروف، دیلشودبک آکسمادالیف و بهادر نسیم اف(59 اورینگوئف)
سرمربی: بختیار بابائف

اخطار

الکساندر آلمپیجویچ (22) از بنیادکار


شرح بازی:


بازی با حملات نصفه و نیمه تیم میزبان آغاز شد و ازبک ها در فکر این بودند تا بتوانند دروازه حریف شان را باز کنند اما قدرت حملات آنها اندازه ای نبود که بتوانند به گل برسند، بعد از پانزده دقیقه ابتدایی این بازی که ازبک ها صاحب توپ و میدان بودند ذوبی ها توانستند کمی بازی را در دست بگیرند و بازیکنان این تیم در میانه میدان، توانستند کفه ترازو را به سود ذوبی ها سنگین کنند.
البته از میانه های نیمه اول به بعد دو تیم توانستند چند بار دروازه یکدیگر را با تهدید مواجه کنند اما هیچکدام از آنها نتوانستند در گلزنی موثر باشند، به نوعی می توان گفت از میانه های نیمه اول به بعد این ذوبی ها بودند که نبض بازی را در اختیار داشتند اما آنها که همانند حریف ازبک در ابتدا به گل نخوردن فکر می کردند، در گلزنی موفق نبودند تا دو تیم نیمه اول را با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
اما در نیمه دوم می توان به جرات گفت بازی دیگری را از دو تیم شاهد بودیم، یک نیمه بسیار پرهیجان و سرعتی که بازیکنان دو تیم هر چند دقیقه یک بار دروازه یکدیگر را با خطر جدی مواجه می کردند. سرمربی ازبک ها در این نیمه با به بازی آوردن شومورودوف نشان داد قصد دارد به طور جدی تری به بازکردن دروازه ذوبی ها بیاندیشد و این بازیکن در ابتدای این نیمه حملات ازبک ها را استارت زد.
در نیمه دوم پس از سوت داور بازی این بنیادکاری ها بودند که دروازه ذوب آهن را با حملات متعدد مورد هجوم قرار دادند و اگر هوشیاری مدافعان این تیم و علی الخصوص مظاهری، دروازه بان ذوبی ها نبود آنها یقینا دروازه خود را در همان ابتدای نیمه دوم باز شده می دیدند. پس از پانزده دقیقه حمله بدون توقف توسط حریف این ذوبی ها بودند که توانستند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند و بازی را به حالت پایاپای دربیاورند. این نیمه که بازی جذابی را از دو تیم شاهد بودیم حملات ازبک ها زهردارتر نشان می داد اما بازی منطقی یاران گل محمدی کاملا به چشم می آمد، آنها علاوه بر حفظ دروازه خود چشم به باز کردن دروازه حریف نیز داشتند و هرچند موفق نشدند این کار را به انجام برسانند اما از کارزار سخت تاشکند توانستند یک امتیاز شیرین به دست بیاورند.


بهترین بازیکن:

رشید مظاهری، هادی محمدی و وحید محمدزاده را می توان بهترین بازیکنان این بازی دانست، گلز ذوبی ها با چند واکنش دیدنی مانع از باز شدن دروازه خود شد و به سومین کلین شیت پیاپی خود در آسیا دست یافت، زوج محمدی و محمدزاده نیز در قلب دفاعی ذوبی ها توانستند تمام توپ هایی که روی دروازه این تیم می آمد را با موفقیت کامل دور کنند تا روز بسیار پرفروغی داشته باشند. از ازبک ها نیز شومورودوف که از ابتدای نیمه دوم به میدان آمد فوق العاده خطرناک ظاهر شد و بارها دروازه ایرانی ها را در این بازی با خطر مواجه کرد.

اتفاق ویژه:

نتیجه نهایی این بازی حامل اتفاقات ویژه بسیاری بود که آنها را با یکدیگر مرور می کنیم:
ذوب آهن تنها تیم ایرانی بود که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا بازی را به حریف خود واگذار نکرد.
پس از شکست دو نماینده قبلی ایران در بازی های این هفته و در برابر حریفان ازبک، ذوبی ها توانستند نوار شکست های ایران را پاره کنند و در مقابل این تیم بازنده نباشند.
سومین دیدار یاران گل محمدی بی شکستی آنها را ادامه داد، ذوبی ها در سومین بازی پیاپی خود در این بازی ها شکست نخوردند.
آنها در لیگ قهرمانان آسیا 2016 دروازه خود را باز شده ندیدند و در سه بازی سخت موفق شدند دروازه خود را بسته نگه دارند.
و در ادامه همین موضوع رشید مظاهری با درخشش خود در این بازی موفق شد سومین کلین شیت پیاپی خود را در آسیا ثبت کند.

دقایق حساس

دقیقه 22 – ضربه ایستگاهی که نصیب ذوبی ها شد را می توان مهمترین فرصت این بازی تا این دقیقه دانست، ضربه ای که آرام نواخته شد و توسط دروازه بان بنیادکار مهار شد.
دقیقه 35 – حمله خطرناک ازبک ها از سمت چپ دفاعی ذوبی ها خطری را روی دروازه این تیم به وجود آورد اما ضربه مهاجم این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 37 – فرار کاوه رضایی می توانست موقعیت خوبی را برای ذوبی ها فراهم کند اما وی توسط مدافع حریف سرنگون شد.
دقیقه 38 – حمله دیگری از ذوبی ها می توانست برای این تیم گل به همراه داشته باشد اما توپ ارسالی ذوبی ها از جناح چپ در محوطه جریمه بنیادکاری ها به رجب زاده نرسید تا او بتواند دروازه این تیم را باز کند.
دقیقه 44 – اشتباه مدافعان ذوب آهن در یارگیری چیزی نمانده بود تا دروازه این تیم را در آخرین دقیقه وقت بازی باز کند اما ذوبی ها بسیار خوش شانس بودند که ضربه بهادر نسیم اف به طور خطرناکی از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 48 – اولین حمله در نیمه دوم توسط بنیادکار صورت گرفت و آنها پس از عبور از سمت راست دفاعی ذوبی ها به دروازه این تیم نزدیک شدند اما ضربه حریف به سختی توسط ذوبی ها دفع شد.
دقیقه 49 – شوموروف تازه به میدان آمده بازهم به مانند موقعیت قبلی از کنار وارد محوطه جریمه ذوبی ها شد و ضربه بسیار خطرناک خود را از فاصله کم به سمت دروازه این تیم زد اما واکنش به موقع مظاهری باعث ریباند توپ شد و ضربه برگشتی را نیز مظاهری با سیوی دیدنی به کرنر فرستاد.
دقیقه 51 – ضربه کرنر بنیادکاری ها با پاس فوق العاده بازیکن این تیم از قلب دفاع ذوبی ها روبرو شد و اما ضربه نهایی بهادر نسیم اف را بازهم مظاهری با واکنشی به موقع مهار کرد.
دقیقه 55 – موقعیت بادآورده ای که توسط مدافع حریف به رضایی داده شد با ضربه خطرناک این بازیکن مواجه شد اما شوت محکم کاوه از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 57 – حالا دیگر ذوبی ها توانستند حاکم میدان شوند و حمله سریع این تیم در حالی که رجب زاده را در موقعیت گلزنی قرارداد، سودی برای ذوبی ها نداشت و توپ این بازیکن نیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 61 – سانتر بلند بنیادکاری ها با ضربه سر زیبای شومورودوف مواجه شد که توپ را در جهت مخالف فرستاد اما مظاهری با یک سیو زیبا این توپ را هم مهار کرد.
دقیقه 62 – موقعیت مشکوک به خطای ذوبی ها که توسط داور متوقف نشد فرصت خوبی برای ایرانی ها بوجود آورد تا دروازه حریف را باز کنند اما ذوبی ها از این توپ سودی نبردند.
دقیقه 72 – حمله دیگری از بنیادکاری ها و پاس عرضی بازیکن تیم به زیبایی و با یک تکل به موقع توسط هادی محمدی قطع شد و به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 74 – پاس دیگری از بنیادکاری ها با برخورد به بازیکن این تیم، کمی جلوتر از خط محوطه جریمه به شومورودوف رسید و او با ضربه خطرناک خود خطر دیگری روی دروازه ذوبی ها به وجود آوردند اما این توپ نیز به بیرون رفت.
دقیقه 76 – شکروف با شوت راه دور خود قصد بازکردن دروازه مظاهری را داشت اما این توپ از کنار دروازه وی به بیرون رفت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

با درخشش دوباره MSN


بارسلونا در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان توانست مقابل آرسنال به پیروزی 3-1 برسد و با برتری 5-1 در مجموع دو دیدار، راهی مرحله بعد شود.


به گزارش "ورزش سه"، شاگردان لوئیس انریکه که در دیدار رفت آرسنال را 2-0 شکست داده بودند، در دیدار امشب هم با اختلاف دو گل برابر توپچی ها به پیروزی رسیدند تا صعودی مقتدرانه به مرحله بعد داشته باشند.
آرسنالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و مسوت اوزیل در دقیقه 10 اولین موقعیت خطرناک بازی را ایجاد ‏کرد اما ضربه او از کنار دروازه تراشتگن به بیرون رفت. ‏
بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، بارسایی ها رفته رفته پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 17، اولین ‏موقعیت جدی شان را ایجاد کردند که با واکنش دیدنی اوسپینا مهار شد. اما تنها یک دقیقه بعد، نیمار حساب ‏کار را 1-0 کرد.‏
لوئیس سوارز که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با یک پاس عالی، نیمار را در موقعیتی ‏تقریبا تک به تک قرار داد و او هم با یک بغل پای مطمئن، کار را تمام کرد.‏
بعد از این گل روند بازی تغییر چندانی نکرد و حملات بارسا با ضدحملات خطرناک توپچی ها پاسخ داده ‏می شد. اما در نیمه اول توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و این نیمه با برتری 1-0 بارسا به ‏پایان رسید.‏
نیمه دوم را هم شاگردان آرسن ونگر بهتر آغاز کردند و تنها 6 دقیقه از این نیمه سپری شده بود که الننی ‏توانست کار را به تساوی بکشد. روی پاس الکسیس سانچز بود که این هافبک مصری با ضربه ای ‏تماشایی، اولین گلش را برای توپچی ها به ثمر رساند. ‏
بعد از این گل بار دیگر بارسایی ها بازی را در دست گرفتند و بعد از چند موقعیت خطرناک روی دروازه ‏اوسپینا، سرانجام در دقیقه 65 به گل دوم رسیدند. ارسال دیدنی دنی آلوس، با ضربه والی تماشایی لوئیس ‏سوارز، حساب کار را 2-1 کرد.‏آرسنالی ها می توانستند خیلی زود کار را به تساوی بکشند اما ضربه ولبک به تیر دروازه بارسا برخورد ‏کرد و به بیرون رفت. ‏
در ادامه بازی متعادل تر شد و هر دو تیم موقعیت های برای گلزنی داشتند تا اینکه در دقیقه 88، مسی بار ‏دیگر دروازه آرسنال را باز کرد. پاس نیمار به هر ترتیب ممکن به مسی رسید و او هم با یک ضربه ‏چیپ، دروازه اوسپینا را باز کرد.‏ در ثانیه های پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بارسا با همان پیروزی 3-1، در این دیدار به پیروزی رسید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

گورخر حریف خرس نشد


بایرن مونیخ با پیروزی 4-2 مقابل یوونتوس در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، راهی مرحله بعد این رقابت ها شد.


به گزارش "ورزش سه"، در دور برگشت از مرحله یک‌هشتم پایانی فصل جاری چمپینوزلیگ امشب بایرن مونیخ در حالی در آلیانس آرنا میزبان یوونتوس بود که بازی رفت یک مساوی 2-2 در خانه این حریف ایتالیایی گرفته بود.
از ابتدای مسابقه امشب دو تیم یک بازی هجومی از خود به نمایش گذاشتند. دقیقه دو حرکت خطرناک داگلاس کاستا از سمت راست توپ خوبی را برای ویدال که روی نقطه پنالتی جاگیری کرده بود فرستاد. این هافبک شیلیایی به رغم دور زدن بونوچی و بارزالی نتوانست به خوبی توپ را کنترل کند و اولین فرصت برای بایرن از دست رفت. سه دقیقه بعد پل پوگبا از فرصت دفع ناقصی که نویر روی توپ لیششتاینر انجام داد بهترین استفاده را کرد و با فرو ریختن دروازه بایرن، یوونتوس را به یک گل زودهنگام رساند. در یکه‌تازی لیششتاینر در زمین بایرن، داوید آلابا مقصر اصلی بود.

دقیقه 10 توماس مولر روی یک ضد حمله سریع توپ را به لواندوفسکی رساند، سانتر بلند این مهاجم لهستانی به ریبری رسید اما او در تمام کردن کار ناکام بود. در این دقایق شاگردان گواردیولا بیشتر به هجوم از کناره‌ها روی آورده بودند، زیرا در میانه میدان بونوچی و بارزالی فرصت هرگونه ابتکار عملی را از آنها می‌گرفتند.
 دقیقه 20 ویدال از سمت راست محوطه جریمه یووه توپی را برای لواندوفسکی مهیا کرد، اما شوت این بازیکن درون چارچوب نبود. دقیقه 23 یکبار دیگر آلابا می‌رفت تا کار دست بایرن بدهد. پاس رو به عقب این بازیکن قبل از رسیدن به نویر به خدیرا رسید و او فورا موراتا را صاحب توپ کرد. درحالیکه نفس‌های تماشاگران استادیوم آلیانس آرنا حبس شده بود، پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا رفت.
اما دقیقه 28 یوونتوسی‌ها بالاخره گل دوم را وارد دروازه نویر کردند. این بار هم اشتباه آلابا توپ را به موراتا تقدیم کرد و او با یک دریبل تماشایی به خوان کوادرادو پاس داد تا این بازیکن کار را تمام کند.
در ادامه باز هم باواریایی‌ها بر توپ و میدان مسلط بودند و آمار بازی حکایت از 79 درصد مالیکت توپ آنها داشت اما حتی موقعیت خطرناک دقیقه 42 توماس مولر و لواندوفسکی هم نتوانست این مالکیت توپ را به نتیجه‌ای برساند و نیمه نخست با برتری یوونتوس میهمان به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم به نظر می‌رسید بازی می‌رود تا به خشونت کشیده شود. دقیقه 48 آرتورو ویدال بعد از خطای شدید روی کوادرادو و پرخاشگری‌اش بعد از خطا از داور مسابقه اخطار گرفت. یک دقیقه بعد لیختن‌اشتاینر کارت زرد را پیش چشمان خود دید. این روند با جریمه روبرت لواندوفسکی و لئوناردو بونوچی تا دقیقه 55 ادامه داشت. دقیقه 56 آلابا در دوئل به موراتا توپ را از دست داد تا این بازیکن وارد محوطه جریمه بایرن شود اما در نهایت واکنش مطمئن نویر سبب شد کادر فنی بایرن نفس راحتی بکشند.
در دقیقه 57 بار دیگر موراتا به محوطه جریمه میزبان نفوذ کرد؛ اینبار اگرچه آلابا تلاش کرد سد راهش شود اما او به هر زحمتی بود توپ را شوت کرد ولی ضربه‌اش با اختلافی سانتی‌متری از بالای دروازه به بیرون رفت. این بازیکن اسپانیایی که دست بردار نبود، دقیقه 60 چیزی نمانده بود با ضربه سر بالاخره دروازه بایرن را باز کند، اما این بار نویر خیال همه را راحت کرد. در ادامه نوبت به ریبری و کاستا رسید تا بازی را به زمین یووه ببرند. آنها بالاخره دقیقه 69 توانستند یک کرنر از میهمان خود بگیرند و حال آنکه قبل از آن اعتقاد داشتند بارزالی مرتکب هند پنالتی شده است. حملا بایرن در این دقایق ادامه یافت و دقیقه 73 لواندوفسکی روی سانتر کاستا توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.
در ادامه حملاتبایرنی ها شدت گرفت اما دفاع فشرده یوونتوسی ها، مانع رسیدن آنها به گل می شد. در حالی که به می ‏رسید بازی با برتری بیانکونرها به پایان خواهد رسید، سرانجام در اولین دقیقه از وقت های تلف شده، ‏بایرن به گل تساوی رسید. روی یک ارسال عالی از کینگزلی کومان، توماس مولر با ضربه سر کار را ‏تمام کرد تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.‏
در نیمه اول وقت های اضافه بازی با همان روند قبل ادامه پیدا کرد. بایرنی ها تیم برتر میدان بودند و ‏یوونتوسی ها که به نظر می رسید ترجیح می دهند بازی به ضربات پنالتی کشیده شود، تنها به دنبال دفاع ‏از دروازه بودند. به این ترتیب در این نیمه گلی به ثمر نرسید.‏
اما در ابتدای نیمه دوم وقت های اضافه، بایرنی ها توانستند به گل سوم برسند. یک همکاری عالی از ‏توماس مولر و تیاگو آلکانتارا، با ضربه ستاره اسپانیایی، حساب کار را 3-2 کرد.‏
یوونتوسی ها که همه چیز را از دست رفته می دیدند، خیلی سریع جلو کشیدند و این باعث شد تا بایرن ‏روی یک ضدحمله به گل چهارم برسد. این بار کینگزلی کومان بود که بعد از رسیدن به محوطه جریمه ‏بایرن، با ضربه شلیک تماشایی،بوفون را مغلوب کرد.‏
در ادامه یوونتوسی ها پیش کشیدند و صاحب چند موقعیت خوب هم شدند اما دروازه بایرن باز نشد و بازی ‏با برتری 4-2 باواریایی ها به پایان رسید.‏

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ایران ورزشی ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

پیروزی ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

خبر ورزشى ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

شوت ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

گل ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

هدف ، پنجشنبه ۲۷ اسفند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

آرمان امروز ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه آرمان امروز در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
روزنامه سال به انتخاب کاربران پیشخوان
آفتاب یزد ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه آفتاب یزد در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
ابرار ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه ابرار در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
ابرار اقتصادی ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه ابرار اقتصادی در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
ابتکار ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه ابتکار در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
اعتماد ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه اعتماد در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
اقتصاد پویا ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه اقتصاد پویا در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
اطلاعات ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه اطلاعات در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
ایران ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه ایران در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند : ظریف: ایران محیط‌امن برای سرمایه‌گذاری است ؛ سینماها به استقبال نوروز رفتند ؛ ۱۲۰ طرح اضطراری تأمین آب ؛ سقف برداشت از عابربانک‌ها‌۵۰۰ هزار‌تومان شد ؛ خروج روس‌ها از سوریه برنامه‌ریزی شده بود ؛ بهار، روزآشتی همه گروه‌ها و احزاب باشد ؛ قرارداد خرید ایرباس در بهار ۹۵ نهایی می‌شود ؛ قیمت پرتقال و سیب کاهش یافت ؛ شرکت سوئیسی اولین برنده توافق برجام در حوزه دارویی ؛ سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری تغییر کرد ؛ فرصت‌های تازه در شرق آسیا و اقیانوسیه ؛ نوروز فراملی، پیام آور صلح و ثبات منطقه‌ای ؛ پوشش بیمه‌ای چند داروی اساسی بیماران ام.اس و پیوندی ؛ 39 زخمی در حادثه انفجار بازار ؛
تجارت ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه تجارت در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
تعادل ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه تعادل در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
جهان اقتصاد ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه جهان اقتصاد در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
جوان ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه جوان در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
جمهوری اسلامی ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه جمهوری اسلامی در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
حمایت ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه حمایت در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
خراسان ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه خراسان در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
دنیای اقتصاد ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه دنیای اقتصاد در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
رسالت ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه رسالت در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
رویش ملت ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه رویش ملت در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
سیاست روز ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه سیاست روز در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند : باز كردن گره اقتصاد اولویت مجلس دهم؛کاش سلام آقا اولین سین هفت سینمان باشد؛نقدی بر گزارش ضد ایرانی احمد شهید؛یمن سرزمین مردان سازش‌ناپذیر؛سال همدلی و همزبانی چگونه گذشت؟؛
شرق ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه شرق در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
شهروند ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه شهروند در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند : بهار یعنی همین حضور شما؛۹۵ باید سال آشتی سیاسی‌ها باشد؛هلال احمر با تمام توان در خدمت مردم است؛سالی كه در پیش است؛تقویت فرهنگ خودامدادی با همراهی هلال احمر و مردم در سال ۹۵ ؛افتتاح پایگاه امدادونجات جاده‌ای یادمان شهیدان لطیفی شهرستان نکا ؛خبر؛آگهی؛آگهی؛پذیرش آگهی؛
فرهیختگان ، پنجشنبه ۲۷ اسفند
عناوین اخبار روزنامه فرهیختگان در روز پنجشنبه ۲۷ اسفند :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تاریخ : 22 /12 /1394 ساعت :10:38

نوجوان قزوینی که بر اثر انفجار مواد محترقه مجروح شده بود،جان باخت.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت:  یکی از این دونوجوان  ، روز گذشته به علت شدت سوختگی فوت کرد  و حال دیگری هم وخیم است.


انفجار مواد منفجره قربانی گرفت+ تصاویر

انفجار مواد منفجره قربانی گرفت+ تصاویر

به گفته ی ارداقیان ، این دو پسر نوجوان 17 ساله در حال ساختن مواد محترقه در پشت‌بام منزل مسکونی بودند که بر اثر انفجار مواد، از ناحیه سر و صورت، دست و پا   70 درصد دچار سوختگی شدند.

در حادثه دیگر ، هم روز پنج شنبه هفته گذشته ، یک کودک هشت ساله بر اثر ترکیدگی ترقه در دست دچار سوختگی و جراحت شد.

فرمانده انتظامی استان از والدین خواسته بر رفتارهای هیجانی فرزندان خود به ویژه در ایام آخر سال نظارت بیشتری داشته باشند.

 سال گذشته 64 نفر و سال 92 ، هفتاد چهار نفر در استان قزوین بر اثر انفجار مواد محترقه مجروح و مصدوم شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اکبر آزادی با اعلام این خبر اظهار داشت : صبح امروز و در ساعت ۱۱ ، پسر بچه ای ۱۲ ساله که در منزل تنها بود ، تعدادی اکلیل سرنگ را بر روی هم جمع می کند که منجر به انفجار و قطع دو دست این نوجوان شد. وی با اشاره اینکه این انفجار باعث تخریب قسمتی از ساختمان شد ، تصریح کرد :نوجوان یاد شده در حال حاضر با سوختگی 60 درصد در بیمارستان طالقانی کرمانشاه بستری است و حال وی وخیم گزارش شده است.

عکس/ قطع عضو جوان کرمانشاهی در انفجار مواد محترقه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 با قلعه نویی چپ افتادم چون مغرور شده
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: «هر کسی بیشتر برای هیات‌های فوتبال خرج کند، رییس فدراسیون می‌شود.»
حسن روشن حسین هدایتی کریم باقری مقصر اصلی کثافت کاری های آکادمی استقلال فتح الله زاده بود و بعد هم نظری جویباری / با قلعه نویی چپ افتادم چون مغرور شده
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حسن روشن معتقد است که ریاست فدراسیون فوتبال به نوعی خریدنی است چون روسای هیات‌ها نقش بسیار مهمی در انتخاب رییس فدراسیون دارند و هر کسی پول بیشتری خرج کند، می‌تواند رای آنها را داشته باشد و رییس فدراسیون شود.

 

اظهارات روشن را در ادامه می خوانید:

 

* فتح الله زاده قصد دارد در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. در این رابطه چه نظری دارید؟

- به سلامتی، ان‌شاءالله موفق باشد. بالاخره ایشان دکتر است و خیلی چیزها را یاد گرفته و مدیریت را تمام می‌کند و فوتبال ایران را نجات می‌دهد.

 

* به نظر شما فتح الله زاده گزینه مناسبی برای هدایت فوتبال ایران هست؟

- همه گزینه مناسبی هستند. بعد از انقلاب در این مملکت همه یا دکتر شدند یا مهندس و باید از آنها استفاده کرد. کاش فتح الله زاده هر چه دانش دارد بدهد و برود نه اینکه دکتر بیاید و دکتر برود. خدا کند از داشته‌هایش به مردم هم یاد بدهد و مردم از معلومات این دکتر، مهندس‌هایی که داریم، استفاده کنند. امیدوارم این دکتر، مهندس‌ها به ما که بلد نیستیم یاد بدهند چون پیغمبر خدا هم گفته هرآنچه را بلد هستید یاد بدهید و بعد بروید.

 

* فکر می‌کنید فتح الله زاده در انتخابات فدراسیون رای می‌آورد؟

- رای هیات‌ها در این انتخابات خیلی نقش دارد چون هیات‌های فوتبال در مجمع اکثریت را دارند و هر کسی آنها را داشته باشد، رای می‌آورد و بقیه هم نقش چندانی ندارند. تاثیر کلی را هیات‌ها دارند و هر کسی پول خرج کند، هیات‌ها با او هستند و رییس می‌شود.

 

* یعنی ریاست فدراسیون فوتبال خریدنی است؟

- به نوعی خریدنی است. هیات‌هایی که پول ندارند و می‌دانیم که مشکل مالی دارند، یک دفعه پول خوبی وارد سیستم آنها می‌شود و برای آنها خرج می‌کنند و این مسایل تاثیر دارد. البته نه اینکه رشوه بگیرند بلکه پول را برای کمک به تشکیلات فوتبال در هیات‌ خودشان می‌گیرند.

 

* کسی که رییس فدراسیون فوتبال می‌شود چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

- به نظرم اول باید مدیر باشد یعنی می‌تواند ورزشی نباشد اما باید مدیر باشد. اگر طرف ورزشی باشد و مدیر نباشد، مکافات است.

 

* یعنی همین که کسی مدیر باشد برای ریاست فدراسیون فوتبال مناسب است؟

- بله. ما ضعف مدیریت داریم و بین کسانی که مطرح شده‌اند، همین کفاشیان باشد، بهتر است.

 

* چرا؟

- چون نفر بعدی تا بیاید اتاق‌های فدراسیون را یاد بگیرد چهار سالش تمام می‌شود. باید کمک کنیم چون جوان‌ها دارند می‌آیند و فوتبال خوب می‌شود. البته بحث‌های کمیسیون اصل90 مجلس اگر اجرا شود و به فرجام برسد، دست یکسری‌ها رو می‌شود و خیلی مسایل روشن می‌شود و فوتبال ما پاک‌تر می‌شود اما اگر اسم یک نفر داخل فهرست باشد و از یک جایی این پیگیری‌ها قطع شود، آن‌وقت مکافات است. حسن روشن هم اگر در این فهرست است، رو کنند تا بشود فوتبال را نجات داد. اگر من در فوتبال فاسد بوده‌ام و فساد کرده‌ام، اولین نفر مرا بگیرند. هر کسی که هست بگیرند. اگر این کار را بکنند، خدمت بزرگی به فوتبال ما می‌کنند. همه فکر می‌کنند من با فتح الله زاده دشمن هستم اما نه، دشمن او نیستم و اتفاقا چند دوره‌ای که در استقلال بود، می‌خواستیم کمکش کنیم. نه اینکه مثل آدم‌هایی که اطرافش بودند، دنبال پول و منفعت باشیم بلکه دنبال کمک بودیم. چرا من با فتح الله زاده بد بودم؟

 

* واقعا چرا؟ چه مشکلی داشتید؟

- چون آدم‌های اطرافش خوب نبودند. الان اگر قرار است به فدراسیون بیاید، با آدم‌های خوب بیاید؛ آدم‌هایی بزرگ هستند که مشاوران خوبی دارند. من به خاطر آکادمی استقلال با فتح الله زاده دچار مشکل شدم چون مردم می‌آمدند و به من می‌گفتند شما که عضو کمیته فنی هستید، این مشکلات را برطرف کنید. من هم به فتح الله زاده می‌گفتم باید کمیته فنی تشکیل و تصمیم‌گیری شود اما می‌گفت نه، تو اشتباه می‌کنی و چنین مسایلی در آ‌کادمی استقلال نیست. بعدا فهمیدم دست خودش و نظری‌جویباری در کار است تا آن نفر سوم خودش در آکادمی پول دربیاورد و خرج کند. مقصر اصلی فتح الله زاده بود و بعد هم نظری‌جویباری که این اختیارات را به آن نفر سوم داده بود تا آن کثافت‌کاری‌ها را در آکادمی استقلال بکند.

 

* شما با قلعه‌نویی هم مشکل داشتید. با او چرا به مشکل خوردید؟

- من اوایل از امیر انتقاد می‌کردم و این انتقادها به او کمک کرد تا قهرمان شود چون وقتی انتقاد هست، سعی می‌کنی اشتباه نکنی و موفق شوی اما بعد از آن از هفت بازی، شش تا را برده بود و برای مراسم غلامحسین مظلومی به ورزشگاه دستجردی آمد. امیر با یک غروری آمده بود که اصلا تعجب کردم و چه کسانی هم اطرافش بودند. خودش هم فهمید که اطرافیانش به او ضربه زدند. کسانی که اطراف امیر بودند، مشکل داشتند و به خاطر همین مسایل با امیر به مشکل خوردم چون کسی که با مردم مشکل دارد، نباید اطراف امیر قلعه‌نویی باشد. شما هر کاری که می‌خواهی انجام بدهی، اطرافیانت خیلی مهم هستند. اگر با امیر قلعه‌نویی چپ افتادم به خاطر این بود که آن افرادی که مشکلات آکادمی استقلال را به وجود آورده بودند، دنبال او بودند. این‌ها آنقدر پررو هستند که همه‌جا آفتابی می‌شوند و در هر مراسمی هستند.

روزنامه گل

109

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

وقتی بروز مشکلی جدی در سخت افزار و نرم افزار پیشرفته ترین جنگنده جهان F-35 وزرات دفاع ایالات متحده آمریکا را نگران می کند.
جنگنده مشکل فنی درپیشرفته ترین جنگنده جهان + تصاویر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس علمی جام نیـوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  درست همین چند ماه پیش بود که،بزرگترین مشکل کامپیوتری جنگنده F-35 برطرف شد.اف-35 جنگنده ای رادار گریز و نسل پنجم است که به منظور ارائه در بازارهای جهانی تولید شد.ایالات متحده در زیر فشار هم پیمانان خود برای فروش جنگنده فوق مدرن F-22 مجبور به طراحی یک جنگنده دیگر با نام F-35 شد چرا که F-22 به هیچ کشوری فروخته نخواهد شد. اما بشنوید از مشکل جدید سخت افزاری و نرم افزاری این جنگنده.

 

شرکت های بسیاری از تمام نقاط جهان بر روی نرم افزارها و قطعات آن مشغول به کار بودند اما همواره موانعی در قسمت های کامپیوتری این جنگنده،استفاده گسترده از آن را به تعویق می انداخت. این جنگنده در مدل F-35A در حدود 100 میلیون دلار قیمت دارد و از آن مهم تر، توپ اتوماتیک (مسلسل) گران قیمت این جنگنده یعنی GAU-22A است.این توپ 25 میلی متری مدل توسعه یافته GAU-12 است که دارای چند لول خروجی است. نرخ آتش این مسلسل 3300 گلوله در دقیقه است و دقت آن نیز برابر با 1.4 میلی رادیان است. F-35 این توپ را در در داخل بدنه و بالای ورودی هوای سمت چپ حمل می کند.

 

 

مدل های B و C این توپ را در یک غلاف رادار گریز در خارج از بدنه حمل می کنند. سیستم عامل (OS) این جنگنده Integrity DO-178B نام دارد که توسط شرکت Green Hills Software طراحی شده است.این نرم افزار یک سیستم عامل Real Time است و بلوک 3 این نرم افزار از 8.6 میلیون کد خط تشکیل شده است. این سیستم عامل پیچیده ترین سیستم عاملی است که تا کنون برای یک جنگنده نوشته شده است. روند استفاده از جنگنده F-35 بارهای به دلیل تغییرات نرم افزاری این سیستم عامل به تعویق افتاده است. برنامه نرم افزاری F-35 بیش از 4 برابر از جنگنده F-22 کد خط برنامه نویسی دارد. سیستم عامل Integrity DO-178B وظایفی مهمی مانند جنگ الکترونیک، ترکیب داده های حسگرهای جنگنده، کنترل تسلیحات، ایجاد تصویر کامل از میدان نبرد، ارتباطات متفاوت، بررسی سیستم های پروازی و...را دراست. تا ماه مه سال جاری (2015) حدود 99.9% از نرم افزار F-35 کد نویسی شده است.

 

اصلا به همین دلایل است که پروژه این جنگنده تا این حد به پرداخت هزینه های توسعه وحشتناک نزدیک شده است. ایالات متحده،ترکیه، اسرائیل و انگلستان از جمله کشورهایی هستند که در انتظار تحویل F-35 به ناوگان هوایی خود هستند اما...

 

 

مشکل جدید F-35

مشکل جدید اف 35 در سیستم رادار آن است. ظاهرا رادار این جنگنده به طور ناگهانی در حین پرواز از کار افتاده و خلبان مجبور به روشن و خاموش کردن سخت افزارهای رادار برای راه اندازی مجدد آن است. ژانرال Jeffrey Harrigian از افسران ارشد پروژه در اینباره گفت:رادار این جنگنده توانایی ثبات را ندارد و این یک مشکل بدخیم و بسیار خطرناک برای جنگنده ای است که گاها باید به تنهایی در برابر چندین فروند از جنگنده های دشمن ایستادگی کند.

 

 

 

از سال 2006 تا کنون این هواپیمای تولید لاکهید مارتین درگیر مسائل بسیاری در زمینه های نرم افزاری و کامپیوتری بود است اما بسیاری از آنها مانند مسلسل برطرف شده است. ازسوی دیگر بسیار عجیب است که چرا هیچ کدام از این مشکلات کامپیوتر برای جنگنده F-22 به وجود نمی آید.هر چند که اطلاعات بسیاری از اف 22 همچنان نا مشخص و مخفی است.

 

 

و یک مشکل دیگر!

از سوی دیگر این جنگنده دارای غلاف سخت افزاری و پلتفرم های نرم افزاری برای مقابله با حملات سایبری است. اما این مشکلات وزرات دفاع ایالات متحده را نگران کرده است چرا که آنها فکر می کنند که الگوریتم نرم افزاری F-35 برای این کار به هیچ وجه امن نخواهد بود (البته حق دارن!). از سوی دیگر بخش سنسورهایی که در ثبات آنها تردید وجود دارد نیز اشاره شده است. اشکالات در فیوژن،جنگ الکترونیک،رادار و سنسورها مواردی است که می تواند موجب عدم تشخصی به موقع دشمن، انتخاب نامناسب سلاح و یک جنگ خطرناک باشد. در حال حاضر تلاش ها برای برای برطرف کردن این مشکل ادامه دارد. هر چند که متخصصان ادعا کرده اند که سیستم های نرم افزاری بارها در برابر آزمایشات هک مقاوم بوده اند، اما وجود این همه اشکال در نرم افزارهای F-35 تردید هایی را در این زمینه ایجاد می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

این روزها همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اولین شهیده مدافع حریم ولایت؛حسینیه امام خمینی با حضور رهبر معظم انقلاب میزبان عزاداران فاطمی از سراسر کشور است. همه ساله مراسم های سوگواری حسینیه امام خمینی از سالهای قبل با شکوه تر برگزار می شود و طبیعتا چون فضای این حسینیه گنجایش جمعیت عزادار را ندارد، فضایی جداگانه برای حضور خیل عزادارن تعبیه شده که کمتر در رسانه ها منعکس می شود.

فضای اصلی حسینیه امام خمینی

فضای اصلی حسینیه امام خمینی

فضای جنبی حسینیه امام خمینی

فضای جنبی حسینیه امام خمینی

فضای جنبی حسینیه امام خمینی


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 15 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://www.ch3.ir/tv3/kondaktor/accordion-vertical11.html"
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic