شورای فرهنگی ورزشی شهدای بالااحمد
علی بر محمّد اضافه نشده است. علی را گرفته ایم تا محمّد را گم نکنیم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سیدحسین حسینی
مطالب اخیر
ویژه نامه وفات حضرت معصومه (س)

سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س)برهمه شما دوستداران اهل بیت تسلیت باد.شورای فرهنگی شهدای بالااحمدچاله پی بابل

نگاهی گذرا بر زندگینامه حضرت معصومه (س)

حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذیقعده سال ۱۷۳ هجری، در شهر مدینه چشم به جهان گشود. این بانوی بزرگوار، از همان آغاز، در محیطی پرورش یافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضایل اخلاقی آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسایی و تقوا، راستگویی و بردباری، استقامت در برابر ناملایمات، بخشندگی و پاکدامنی و نیز یاد خدا، از صفات برجسته این خاندان پاک سیرت و نیکو سرشت به شمار می رفت. پدران این خاندان، همه برگزیدگان و پیشوایان هدایت، گوهرهای تابناک امامت و سکان داران کشتی انسانیت بودند.

سرچشمه دانش

حضرت معصومه (س) در خاندانی که سرچشمه علم و تقوا و فضایل اخلاقی بود، پرورش یافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوی گرامی به شهادت رسید، فرزند ارجمند آن امام، یعنی حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعلیم و تربیت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نیز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زیاد آن حضرت، هر یک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامی والا دست یافتند و زبانزد همگان گشتند. ابن صباغ ملکی در این باره میگوید: ?هر یک از فرزندان ابی الحسن موسی معروف به کاظم، فضیلتی مشهور دارد?. بدون تردید بعد از حضرت رضا (ع) در میان فرزندان امام کاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمی و اخلاقی، والامقام ترین آنان است. این حقیقت از اسامی، لقب ها، تعریف ها و توصیفاتی که ائمه اطهار (ع) از ایشان نموده اند، آشکار است و این حقیقت روشن می سازد که ایشان نیز چون حضرت زینب (س) ?عالمه غیر معلمه? بوده است.

مظهر فضایل

حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضایل و مقامات است. روایات معصومان (ع) فضیلت ها و مقامات بلندی را به آن حضرت نسبت می دهد. امام صادق (ع) در این باره می فرمایند: ?آگاه باشید که برای خدا حرمی است و آن مکه است؛ و برای پیامبر خدا حرمی است و آن مدینه است. و برای امیرمؤمنان حرمی است و آن کوفه است. بدانید که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشید که قم، کوفه کوچک ماست، بدانید بهشت هشت دروازه دارد که سه تای آن ها به سوی قم است. بانویی از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسی، در آن جا رحلت می کند که با شفاعت او، همه شیعیان ما وارد بهشت می شوند.?

مقام علمی حضرت معصومه (س)

حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است و مقام علمی بلندی دارد. نقل شده که روزی جمعی از شیعیان، به قصد دیدار حضرت موسی بن جعفر (ع) و پرسیدن پرسش هایی از ایشان، به مدینه منوره مشرف شدند. چون امام کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش های خود را به حضرت معصومه (س) که در آن هنگام کودکی خردسال بیش نبود، تحویل دادند. فردای آن روز برای بار دیگر به منزل امام رفتند، ولی هنوز ایشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی به خدمت امام برسند، غافل از این که حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتی پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسیار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاری فراوان، شهر مدینه را ترک گفتند. از قضای روزگار در بین راه با امام موسی بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجرای خویش را باز گفتند. وقتی امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدایش.

فضیلت زیارت

دعا و زیارت، پر و بال گشودن از گوشه تنهایی، تا اوج با خدا بودن است. دعا و زیارت، جامی است زلال از معنویت ناب درکام عطشناک زندگی؛ و زیارت حرم معصومه (س)، بارقه امیدی در فضای غبارآلود زمانه، فریاد روح مهجور در هنگامه غفلت و بی خبری، و نسیمی فرحناک و برخاسته از باغستان های بهشت است. زیارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس می دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نومیدی باز می دارد و به تلاش بیشتر دعوت می کند. زیارت مزار با صفای کریمه اهل بیت (س)، سبب می شود که زائر حرم، خود را نیازمند پروردگار ببیند، در برابر او خضوع کند، از مرکب غرور و تکبر- که سرچشمه تمامی بدبختی ها و سیه روزی هاست- فرو آید و حضرت معصومه (س) را واسطه درگاه پروردگار عالمیان قرار دهد. بر همین اساس است که برای زیارت آن حضرت، پاداش بسیار بزرگی وعده داده شده و آن، ورود به بهشت است. در این باره از امام جواد (ع) نقل شده که فرمود: ?هر کس عمه ام را در قم زیارت کند، بهشت از آن اوست?.

برگزیدن شهر قم

پس از آنکه حضرت معصومه (ع) به شهر ساوه رسید، بیمار شد. چون توان رفتن به خراسان را در خود ندید، تصمیم گرفت به قم برود. یکی از نویسندگان در این باره که چرا حضرت معصومه (س) شهر قم را برگزید، می نویسد: ?بی تردید می توان گفت که آن بانوی بزرگ، روی ملهم و آینده نگر داشت و با توجه به آینده قم و محوریتی که بعدها برای این سرزمین پیش می آید – محوریتی که آرامگاه ایشان مرکز آن خواهد بود – بدین دیار روی آورد. این جریان به خوبی روشن می کند که آن بانوی الهی، به آینده اسلام و موقعیت این سرزمین توجه داشته و خود را با شتاب بدین سر زمین رسانده و محوریت و مرکزیت آن را با مدفن خود پایه ریزی کرده است.

زیارت حضرت معصومه (س) از منظر روایات

درباره فضیلت زیارت حضرت معصومه (س) روایات فراوانی از پیشوایان معصوم رسیده است. از جمله، هنگامی که یکی از محدثان برجسته قم، به نام ?سعد بن سعد? به محضر مقدس امام رضا (س) شرفیاب می شود، امام هشتم خطاب به ایشان می فرماید: ?ای سعد! از ما در نزد شما قبری است?. سعد می گوید: فدایت شوم! آیا قبر فاطمه دختر موسی بن جعفر (س) را می فرمایید؟ می فرماید: ?آری، هر کس او را زیارت کند، در حالی که به حق او آگاه باشد، بهشت از آن اوست.?
پیشوای جهان تشیع امام جعفر صادق (س) نیز در این باره می فرماید: ?هر کس او را زیارت کند، بهشت بر او واجب گردد?. و در حدیث دیگری آمده است: ?زیارت او، هم سنگ بهشت است?.

زیارت مأثور درباره حضرت معصومه (ع)

یکی از ویژگیهای حضرت معصومه (س)، ورود زیارتنامه ای از سوی معصومان (س) درباره ایشان است که پس از حضرت فاطمه زهرا (س)، او تنها بانوی بزرگواری است که زیارت مأثور دارد. بانوان برجسته ای چون: آمنه بنت وهب، فاطمه بنت اسد، خدیجه بنت خویلد، فاطمه ام البنین، زینب کبری، حکیمه خاتون و نرجس خاتون که هیچ شک و تردیدی در مقام بلند و جایگاه رفیع آن ها نیست. هیچ کدام زیارت مأثور از سوی معصومان (س) ندارند و این نشان دهنده مقام والای این بانوی گرانقدر اسلام است. باشد کهشیعیان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (س) به ویژه بانوان، این مقام بزرگ و عالی را پاس بدارند و همواره الگو و مظهر عفاف و تقوا و حیا باشند. تنها در این صورت است که روح باعظمت این بانوی بزرگ از همه ما خشنود خواهد شد.

امام رضا (ع) و لقب معصومه

حضرت فاطمه معصومه (س) بانویی بهشتی، غرق در عبادت و نیایش، پیراسته از زشتی ها و شبنم معطر آفرینش است. شاید یکی از دلایل «معصومه» نامیدن این بانو، آن باشد که عصمت مادرش حضرت زهرا (س) در او تجلی یافته است. بر اساس پاره ای از روایات، این لقب از سوی امام رضا (ع) به این بانوی والامقام اسلام وارد شده است؛ چنان که فقیه بلند اندیش و سپید سیرت شیعه، علامه مجلسی (ع) در اینباره میگوید: امام رضا (ع) در جایی فرمود: «هرکس معصومه را در قم زیارت کند، مانند کسی است که مرا زیارت کرده است».

کریمه اهل بیت

حضرت معصومه (س) در زبان دانشمندان و فقیهان گران قدر شیعه، به لقب ?کریمه اهل بیت? یاد می شود. از میان بانوان اهل بیت، این نام زیبا تنها به آن حضرت اختصاص یافته است. بر اساس رویای صادق و صحیح نسب شناس گرانقدر، مرحوم آیت الله مرعشی نجفی، این لقب از طرف امام صادق (ع) بر حضرت معصومه (س) اطلاق شده است. در این رؤیا، امام صادق (ع) به آیت الله نجفی که با دعا و راز و نیاز، تلاش پیگیری را برای یافتن قبر مطهر حضرت زهرا (س) آغاز کرده خطاب فرمود: برتو باد به کریمه اهل بیت.

القاب حضرت معصومه (س)

به طور کلی، سه زیارت نامه برای حضرت معصومه (س) ذکر شده که یکی از آن ها مشهور و دو تای دیگر غیر مشهور است. اسامی و لقب هایی که برای حضرت معصومه (س) در دو زیارت نامه غیر مشهور ذکر شده؛ به قرار ذیل است: طاهره (پاکیزه)، حمیده (ستوده)؛ بِرّه (نیکوکار)؛ رشیده (حد یافته)؛ تقّیه (پرهیزگار)؛ رضّیه (خشنود از خدا)؛ مرضیّه (مورد رضایت خدا)؛ سیده صدیقه (بانوی بسیار راستگو)؛ سیده رضیّه مرضّیه (بانوی خشنود خدا و مورد رضای او)؛ سیدهُ نساء العالمین (سرور زنان عالم). هم چنین محدثّه و عابده از صفات و القابی است که برای حضرت معصومه (س) عنوان شده است.

شفاعت حضرت معصومه (س)

بالاترین جایگاه شفاعت، از آن رسول گرامی اسلام است که در قرآن کریم، از آن به ?مقام محمود? تعبیر شده است. همین طور دو تن از بانوان خاندان رسول مکرم اسلام، شفاعت گسترده ای دارند که بسیار وسیع و جهان شمول است و می تواند همه اهالی محشر را فرا گیرد. این دو بانوی عالی قدر، صدیقه اطهر، حضرت فاطمه زهرا (س) و شفیعه روز جزا، حضرت فاطمه معصومه (س) هستند. در مورد شفاعت گسترده حضرت زهرا (س) همین بس که شفاعت، مهریه آن حضرت است و به هنگام ازدواج، پیک وحی طاقه ابریشمی از سوی پروردگار آورد که در آن، جمله ?خداوند مهریه فاطمه زهرا را، شفاعت گنهکاران از امت محمد (ص) قرار داد?، این حدیث از طریق اهل سنت نیز نقل شده است. پس از فاطمه زهرا (س) از جهت گستردگی شفاعت، هیج بانویی به شفیعه محشر، حضرت معصومه (س) نمی رسد. بر همین اساس است که حضرت امام جعفر صادق (ع) فرمودند: ?با شفاعت او، همه شیعیان ما وارد بهشت می شوند?.

غروب غمگین

حضرت فاطمه (س) پس از ورود به شهر قم، تنها هفده روز در قید حیات بود و سپس دعوت حق را لبیک گفت و به سوی بهشت برین پرواز کرد. این حادثه در سال ۲۰۱ هجری رخ داد. سلام بر این بانوی بزرگوار اسلام از روز طلوع تا لحظه غروب. درود بر روح تابناک معصومه (س) که اینک آفتاب حرم باصفایش، زمین قم را نورانی کرده است. سلام بر سالار زنان جهان و فرزند پیام آوران مهر و مهتران جوانان بهشتی. ای فاطمه! در روز قیامت، شفیع ما باش که تو در نزد خدا، جایگاهی ویژه برای شفاعت داری.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در خواست خانواده احدی از بازیکنان استقلال
دسته بندی: فوتبال ایران تاریخ: ۱۹:۴۴:۵۳ ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
سایز متن:
+ -

خانواده مرحوم رضا احدی خواستار حضور اعضای استقلال در منزل شان شدند.

به گزارش کاپ، برخی نزدیکان و اقوام زنده یاد رضا احدی امروز از استقلالی ها خواستند تا با حضور در منزل مادری آن مرحوم با مادر احدی دیدار کنند و با این حضور به وی آرامش ببخشند.

این درخواست از طریق یکی از دستیاران پرویز مظلومی به سرمربی استقلال منتقل شد و قرار است وی درباره آن تصمیم گیری کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری میزان به قطر
خبرگزاری میزان- تمرین تیم فوتبال امید در زمین تمرین شماره ۲ اکادمی الاهلی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری میزان از قطر، در تمرین امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال امید ایران تعداد زیادی خبرنگار خارجی حضور داشتند که بیشتر از کشور ژاپن بودند و از پانزده دقیقه ابتدایی تمرین، گزارش تهیه کردند.

بعد از صحبت‌های ابتدایی محمد خاکپور، بازیکنان زیر نظر کن استید به گرم کردن پرداختند. دروازه‌بان‌های تیم هم زیر نظر سعید عزیزیان به انجام تمرینات اختصاصی پرداختند.

در بخش اصلی تمرین امروز، برنامه‌های تاکتیکی مد نظر کادرفنی برای بازی با ژاپن مرور شد که با نظارت دقیق محمد خاکپور و صحبت‌های فنی او همراه بود.

در اواسط تمرین هم مهاجمان تیم امید همراه با هادی طباطبایی روی دروازه ضلع شمالی به تمرین گلزنی پرداختند.

در پایان تمرین امروز، خاکپور در بین خبرنگاران ایرانی و خارجی حضور پیدا کرد و به سؤالات آنها پاسخ داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

طبق روالی که در چند سال اخیر داشتیم امسال نیز برای ششمین سال متوالی، با ارائه بسته های مختلف کاغذ دیواری (WallPaper) تقویم 95 در خدمت شما عزیزان هستیم. بسته نخستی که برای دانلود شما عزیزان آماده نموده ایم که مربوط به پس زمینه های طبعیت میباشد. تصاویری زیبا از طبیعت مناطق مختلف جهان انتخاب نموده ایم و پکیج طبیعت را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان کرده ایم. . امیدواریم که این تقویم کارایی مناسب و کاربردی برای شما دوستان داشته باشد و دوازده ماه سال 95 را میزبان کامپیوترهای شما دوستان باشیم. دوستان عکاس میتوانند با ارسال تصاویر زیبای خود از نقاط مختلف ایران در ارائه بسته مخصوص ایران به ما یاری رسانند.

تذکر مهم : استفاده و استناد به تقویم فوق با مسئولیت شخص شما خواهد بود و وب سایت تور لحه آخری امکان درج اشتباه در رخدادها و تاریخ ها را رد نمیکند.دانلود تقویم 1395

فروردین 95

دانلود تقویم 1395

اردیبهشت 95

دانلود تقویم 1395

خرداد 95

دانلود تقویم 1395

تیر 95

دانلود تقویم 1395

مرداد 95

دانلود تقویم 1395

شهریور 95

دانلود تقویم 1395

مهر 95

دانلود تقویم 1395

آبان 95

دانلود تقویم 1395

آذر 95

دانلود تقویم 1395

دی 95

دانلود تقویم 1395

بهمن 95

دانلود تقویم 1395

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سازمان ملل از کشته شدن 19 هزار غیر نظامی در عراق ظرف مدت دو سال گذشته ابراز تأسف کرده و آن را "فاجعه انسانی هولناک" خواند.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از افکار، سازمان ملل با انتشار گزارشی، کشته شدن 18802 نفر و مجروح شدن 36245 نفر از شهروندان عراقی از اول ژانویه 2014 تا 31 اکتبر 2015، آثار و تبعات هولناک جنگ در عراق برای شهروندان را مورد نکوهش قرار داد.

در گزارش سازمان ملل آمده است که از ژانویه 2014، سه میلیون و دویست هزار نفر آواره شده اند که بیش از یک میلیون نفر آنها کودک هستند.

در این گزارش تصریح شده است که این سازمان، آمار واقعی را بسیار بیش از این می داند.

سازمان ملل تأکید کرد: در مواردی، این رفتار تا حد جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت و حتی نسل کشی شدت گرفته است.

در این گزارش آمده است که گروه تروریستی داعش همچنان به سوء استفاده از زنان ادامه می دهد.

جان کوبیش، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق نیز گفته است: داعش با وجود اینکه در مقابل نیروهای دولتی خسارات سنگینی را متمحل شده است، اما همچنان به کشتار و کوچاندن هزاران شهروند عراقی ادامه می دهد و مصیبتهای غیر قابل توصیفی را بر این مردم تحمیل می کند.

وی افزود: من قاطعانه از تمام طرفهای درگیر می خواهم در درگیریهای خود مراقب شهروندان عادی باشند.

زید رعد الحسین، کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل هم هشدار داد که ممکن است تعداد قربانیان غیر نظامی بسیار بیشتر از آمار اعلام شده باشد. وی خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از فرار عوامل جنایت و خشونت از مجازات شد.

رعد الحسین گفت: "حتی چنین آماری از قربانیان هم گویای میزان مصیبت و رنج مردم عراق نیست. این آمار فقط نشان می دهند که چه تعداد انسان به خاطر درگیریهای خشونت بار کشته یا دچار معلولیت شده اند. اما مشخص نیست که چه تعداد انسان به خاطر عدم دسترسی به غذا و آب یا خدمات درمانی ضروری کشته شده اند".

وی افزود: این گزارش گویای رنج دائم مردم عراق است و به وضوح نشان می دهد که چرا آوارگان عراقی می کوشند به اروپا و مناطق دیگر فرار کنند. آنها در وطن خود با چنین وحشتی زندگی می کنند."

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مسکو- ایرنا- بمب افکن های روسی در ادامه بمباران های مواضع گروه های تروریستی در سوریه، موفق شدند یکی از مراکز اصلی فرماندهی گروه تکفیری داعش را که به تازگی عملیات قتل عام 300 سوری را در دیرالزور اجرا کرده بود، نابود کنند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هواپیماهای روسی در 4 روز گذشته در قالب 157پرواز رزمی 579 مرکز تروریست ها در مناطق مختلف سوریه را بمباران کردند
وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اعلام کرده است: در استان های حلب، رقه، لاذقیه، حمص و حما، بمب افکن های سوخو 34 مواضع تروریست ها شامل مقر فرماندهی یا محل تجمع و استحکامات گروه های تروریستی را بمباران و نابود کردند.
ژنرال ایگور کوناشنکوف نماینده وزارت دفاع روسیه همچنین در این باره اعلام کرد که پایگاه تروریست ها در دیرالزور که چندی پیش داعش در آنجا ساکنان بی دفاع را قتل عام کرد، منهدم شد.
بنا به این گزارش، پایگاه نابود شده تروریست ها در منطقه مسکونی «بگلی» در «دیرالزور» چندی پیش برای ایجاد هراس در ساکنان منطقه با هدف جلوگیری از مقاومت های مردمی 300 نفر را قتل عام کرد.
کوناشنکوف همچنین اعلام کرد که در نتیجه شلیک دقیق و مستقیم بمب ها به دو کامیون مهمات و دو خودرو دارای تیربار نیز بیش از 60 تروریست کشته شدند.
بیانیه وزارت دفاع روسیه یادآورشد: پس از آزادسازی شهر سلما در استان لاذقیه توسط ارتش سوریه، تحرکات تروریست ها در منطقه کوهستانی جبل الاکرد به شدت کاهش یافته و ده ها نفر از آنان فراری شده و از شرکت در درگیری های مسلحانه خودداری می کنند.
نزدیک منطقه تل رفعت استان حلب نیز جنگنده های سوخو 25 یک انبار مهمات و تسلیحات تروریست های داعش را نابود کردند و تصاویر ماهواره ای هم نشانگر انفجار مهمات انباشت شده و نابودی کامل ساختمان آن است.
در جریان پروازهای تجسسی هواپیماهای روسی در منطقه احرص در استان حلب در یکی از جاده ها شش ستون با 20 خودرو تروریست ها مجهز به مسلسل های سنگین در حال حرکت از طرف مرز ترکیه به سوی حلب شناسایی شد که هدف قرار گرفت و همراه سرنشینان نابود شد.
روسیه از هفتم مهرماه سال جاری به درخواست دولت سوریه با 5500 پرواز رزمی 70 فروند هواپیما، بالگرد نظامی و موشکباران از ناوها و زیردریایی خود، بسیاری از مواضع گروه های تروریستی در مناطق مختلف سوریه را نابود کرده است.
عملیات همزمان نیروی هوافضای روسیه ارتش سوریه علیه تروریست ها، سبب شده است گروه های تروریستی به ویژِه داعش زمین گیر شوند و اراضی بسیاری از اشغال گروه های تروریستی آزاد شود.
اروپام*391**1516نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خبرگزاری میزان- برخی از پیشکسوتان استقلال نسبت به انتخاب سرپرست موقت این تیم انتقاد کردند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری میزان، پس از بستری شدن منصور پورحیدری در بیمارستان و گذراندن دوره نقاهت، بهرام افشارزاده با مشورت پرویز مظلومی، سرپرست تیم را به صورت موقت به فرزاد مجیدی سپرد.

مجیدی از بازی با صبای قم سرپرست موقت استقلال است اما انتخاب او صدای اعتراض برخی از پیشکسوتان استقلال را در آورده است.

پیشکسوتان استقلال اعتقاد دارند پورحیدری فردی شناخته شده و به نوعی بزرگ استقلال محسوب می‌شود و در غیاب او باید فردی انتخاب شود که در حد پورحیدری باشد.

یکی از پیشکسوتان که دوست نداشت نامش فاش شود، گفت: مجیدی تا سال پیش هیچ جایی کار نکرده بود و سرپرستی برای او زود است. استقلال پیشکسوتان بزرگی دارد و باید کسی سرپرست شود که همه از او حرف‌شنوی داشته باشند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
12 بازیکن پرسپولیس گرانتر از لوبانوف


دسته بندی: فوتبال ایران تاریخ: ۱۷:۰۷:۱۰ ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
سایز متن:
+ -

دروازه بان ازبک پرسپولیس که با رقم خوبی به جمع سرخپوشان ملحق شد او ارزان تر از 12 بازیکن پرسپولیس و گران تر از 10 نفر از آنهاست.

به گزارش کاپ، اگر رقم قرارداد الکساندر لوبانوف همانطور که  گفته می شود برای یک فصل و نیم حدود 270هزار دلار باشد قرارداد سالیانه وی با نرخ کنونی ارز حدود 650 میلیون تومان خواهد شد.

او به این ترتیب از نظر میزان دستمزد همراه با بازیکنانی چون بابک حاتمی و مهرداد کفشگری در رتبه سیزدهم تا پانزدهم پرسپولیس قرار می گیرد.

به این ترتیب 12بازیکن سرخپوشان از او گران تر خواهند بود و 10 نفر دیگر آنها مانند جری بن سون، نوراللهی، خالقی فر، احمدزاده و کمندانی که به ترتیب ارزش قراردادهای آنها بالغ بر 600، 460، 570، 550، 200، 160 میلیون تومان ارازن تر است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شماره 88 پرتکرارترین شماره عجیب برای فوتبالیست های ایرانی با 9 بار تکرار است.
فوتبال_توپ فوتبال عجیب‌ترین شماره‌های بازیکنان در لیگ برتر ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بعضی از بازیکنان فوتبال ایران علاقه شدیدی به شماره های عجیب برای پیراهن های خود دارند. با یکدیگر نگاهی به شماره های عجیب بازیکنان لیگ برتر در تیم های مختلف می اندازیم؛ با این توضیح که تنها اعدادی حساب شده اند.سیاه جامگان مشهد: میلادنوری (65) – کیل کنویا(90) – محسن آقایی (55) – پدرام اسماعیلیان(66) – آلاگی سوسه(99) – مهدی منازی زاده(77) – جیمی داسیلوا(70) – محمدرضا بازاج (88)پدیده مشهد: محمدرضا کاوه(60) – مهردادرضایی (88) – بهمن سالاری(99) – حسن زارعی(75) – حسین مهربان(76) – فرشاد قاسمی (80) – محسن بیات(63)استقلال خوزستان:امیدسینگ(70)گسترش فولاد تبریز: سامان نریمان جهان(80) – علیرضا لطیفی (88) – محسن حمیدی(70) – مصطفی اکرامی (77) – امیرحسین کریمی (99) – رضاکریمی پیراقوم(66)نفت تهران: امیرارسلان مطهری(77) – عباس بوعذار(70) – علی قربانی(76)راه آهن یزدان:مهدی حنفی(72) – حمیدرضا طاهر خانی (88) – حامدزمانی (55) – محمدرضا سلیمانی (70) – کسری کاظمی (74) – سولومو(90)صبای قم:اکبر صادقی (93) – پیام صادقیان (99)پرسپولیس تهران: علی علیپور(70) – محسن مسلمان(77)استقلال تهران:بهنام برزای (77) – فرشیداسماعیلی (88) – محمدامین حاج محمدی(55)سپاهان اصفهان: امین منچهری(74) – رضامیرزایی(77) – رضا اسدی(68) – حامدبحیرایی(70) – عارف غلامی (88)- علی هزامی(80) – محمدعلی احمدی(66)ذوب آهن اصفهان: احمدامیرکامدار(77) – محمدهاشم بیک زاده(61)سایپا: مسعودابراهیم زاده(61)ملوان انزلی: محمدآبشک(99) – شاهین بالیجانی(66) – علیرضا رمضانی(88)فولاد خوزستان: امیرحسین فشنگچی(88) – محمدرضا خانزاده(70) – مهردادطهماسبی(64)تراکتورسازی: سعید آقایی (77) – فردین عابدینی(88) – مهدی شریفی(90) – مهدی کیانی(66)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاپیتان پیشین پرسپولیس گفت: درد دل های بسیاری دارم اما به خاطر حفظ شأن یک پیشکسوت حاضر نیستم سفره دلم را باز کنم.
کاظم سید علیخانی_علی پروین اظهارات تکان‌دهنده کاپیتان سابق پرسپولیس در تشییع رضا احدی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، کاظم سید علیخانی مدافع وسط پرسپولیس دهه 60 که جام ها و افتخارات بسیاری را در کارنامه دارد و از نظر اخلاقی نیز همواره زبانزد خاص و عام بوده گفت و گویی را در میان گذاشت که نشان می دهد فوتبال ما آنهایی که تاریخ ساز بوده اند را بدجور فراموش کرده است.

 

وی ابتدا درباره درگذشت رضا احدی به کاپ گفت: رضا سن و سالش از ما کمتر بود اما همدوره ما محسوب می شد. چون در سنین پایین توانست خودش را در فوتبال ایران مطرح کند. او انصافا و بدون ذره ای اغراق یک فوتبالیست کامل بود و در سمت چپ خط میانی می توان او را یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایران دانست. بازیکنی که اگر الان بازی می کرد می توانست در تیم های اروپایی خوش بدرخشد و ستاره تیم ملی ایران باشد. البته احدی در همان سال ها در تیم ملی ایران و در حالی که هافبک هایی بسیار خلاق و قدرتمندی داشتیم فیکس بازی می کرد و عیارش را نشان می داد. رضا انصافا پسر خوش قلبی بود و همیشه و هرجا که مرا می دید به رغم اینکه او آبی بود و ما قرمز به ما احترام می گذاشت و حرمت سن و سال بیشتر ما را داشت و مهم این است که در اوج فوتبال خود هرگز حاشیه و جنجالی به وجود نیاورد و عاشق فوتبال بود و در خدمت تیم محبوبش. از شنیدن خبر درگذشت او آزرده خاطر شدم و حالا که می بینم باشگاه استقلال، فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و بسیاری اهالی فوتبال به ویژه مسئولینی که پس از درگذشت او یادش می کنند بیشتر آزرده خاطر می شوم. چرا نمی خواهیم از خواب بیدار شویم. چرا نمی خواهیم قدر این عزیزان را تا وقتی زنده هستند بدانیم و یک مختصر حالش را بپرسیم، احوالش را جویا شویم تا بدانیم که کجا هستند و چه می کنند تا اینگونه در فراموشی و تنهایی دار فانی را وداع نگفته و حسرت به دل و گلایه مند از بی توجهی ها به سفر ابدی نروند. من حرفم این است احدی رفت، اما احدی ها را دریابید. احدی های زیادی در فوتبال ما هستند که مثل او از بی توجهی ها دل شکسته اند. مثل او مشکلاتی دارند اما عزت نفس و بزرگی شان اجازه نمی دهد سفره دل شان را باز کنند.

 

سیدعلیخانی درباره خودش گفت: من کاظم سیدعلیخانی بازیکن سابق پرسپولیس در گوشه ای از شهر تهران زندگی می کنم و تماشاگر قیل و قال فوتبال پرحاشیه و سرشار از زد و بند هستم. همه چیز را می بینم، می شنوم و کاری هم ندارم. من یک پیشکسوت هستم. توقعی از کسی ندارم. دلیلی هم ندارد توقعی داشته باشم. یک زمانی بازی می کردم و حالا دوران ما تمام شده و دوران افراد دیگری از راه رسیده است. ولی ما زمانی که بازیکن بودیم و در اوج بودیم تا یک پیشکسوت را می دیدیم شانه اش را می بوسیدیم اما حالا اوضاع فرق کرده است. فلان بازیکن پرسپولیس فلان پیشکسوت را می بیند، می شناسد اما حاضر نیست سلام و علیکی کند. پیشکسوت به استادیوم آزادی می رود اما راهش نمی دهند. او را می شناسند اما می گویند بلیت VIP ات کو. می گویند جا نداریم و آن وقت یکسری جوان و میانسال که معلوم نیست این بلیت های وی آی پی را چه کسی در اختیارشان گذاشته با عزت و احترام وارد جایگاه می شوند و پیشکسوت استادیوم را ترک می کند. خدا را شکر چنین بلاهایی بر سر من نیامده اما بسیاری از دوستانم این اتفاقات برایشان رخ داده و وقتی ما را می بینند از این مسائل و دل شکستگی هایشان می گویند. واقعا چرا باید این طور باشد. من می گویم یک پیشکسوت هستم و دوران قهرمانی ام گذشته و دلیل نمی شود که بخواهم همه کار برایم کنند اما چرا ذره ای به این بزرگان و افتخارآفرینان احترام گذاشته نمی شود. پیشکسوت اگر توقعی دارد از باشگاهش و نهایتا از فدراسیون فوتبال و سازمان ورزش دارد. از کسی دیگر توقع نداشته و نباید داشته باشد. آیا رفتار باشگاه های اروپایی که مدعی هستیم عاطفه و انسانیت آنها به اندازه نصف ما ایرانی ها نیست نسبت به پیشکسوتان و بزرگان خود مثل باشگاه های ایرانی بی توجه هستند؟ به هر حال یکسری بازیکنانی مثل احدی ها، حجازی ها، ایرج سلیمانی ها، محراب شاهرخی و مجید سبزی ها آمدند و در پرسپولیس و استقلال بازی کردند. افتخار آفریدند، جام گرفتند، قهرمانی آفریدند تا پرسپولیس پرسپولیس شدند و استقلال استقلال. آنها الان در کنج خانه نشستند و دیگران آمده اند و شده اند عضو هیات مدیره، معاون باشگاه، مدیر باشگاه و فلان مقام و بهمان مسئول. حالا آنهایی که کاشتند و بدون پول و صرفا با عشق به پیراهن بازی کردند در سایه فراموشی ها و بی توجهی ها و نادیده گرفتن ها دل شکسته اند و دیگرانی که در فوتبال و این ورزش هیچ جایگاهی نداشته اند می شوند مدیر و مسئول و تصمیم گیرنده و همه کاره. منظورم به شخص خاصی نیست. حرفم را کلی می زنم. اینها یک واقعیت است. یک حقیقت تلخ است. می خواهید باور کنید می خواهید باور نکنید.

 

از کاظم سید علیخانی کاپیتان بااخلاق دهه 60 درباره خودش، زندگی اش و خانواده اش پرسیدیم. سیدعلیخانی اینگونه پاسخ ما را داد: همسرم سال ها پیش در جوانی و به خاطر بیماری سرطان روده دار فانی را وداع گفت. خدایش بیامرزد. در آن مقطع این بیماری هزینه های سنگینی داشت و چندان شناخته شده هم نبود و ما هزینه های بسیار کردیم بر حسب وظیفه اما تقدیر این بود که در جوانی دار فانی را وداع بگوید. یک دختر 29 ساله و متاهل اما هنوز نوه دار نشده ام و یک پسر 20 ساله دارم که نامزد کرده و انشاالله به زودی مراسم عروسی اش برگزار می شود. خودم هم پس از پایان دنیای بازیگری و خداحافظی با فوتبال به کلاس های مربیگری رفته و مدرک مربیگری a  گرفته ام و در دو مقطع زمان آقایان عابدینی و غمخوار مربی تیم های امید بودم و در تیم های پایه کار می کردم هرچند که حق و حقوق خودمان را نگرفتیم و پس از آن کسی سراغ ما نیامد. من هم آدمی نبودم که زدوبند کنم، لابی کنم، سر خم کنم و بخواهم مربیگری کنم. برای خودم به عنوان بازیکن چندساله تیم و فردی که بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته ارزش و احترام قائل بودم. بر این باور بوده و هستم که اگر کاپیتان پرسپولیس بخواهد پیش هر کسی برای تیم گرفتن سر خم کند  و التماس این مدیر و آن مدیر را نماید شان یک پیشکسوت و یک کاپیتان را از بین برده. این دنیا همه چیزش پست و مقام و پول نیست. برای ما نسل قدیم مسائلی اهمیتش بسیار فراتر از مقام و مادیات است. به هر حال هم اکنون در عرصه مربیگری فعالیت نمی کنم و صرفا در مقاطعی کنار دیگر پیشکسوتان عزیز پرسپولیس به عنوان مربی تیم پیشکسوتان پرسپولیس فعالیت کرده و می کنم و چند سالی هزینه بیمه ام را شخصا پرداخت کرده و بازنشسته شده ام و ماه به ماه نیز حقوق و بیمه ام را دریافت می کنم و چند ماهی هم است که کسالت دارم و از ناحیه چشم با مشکلاتی مواجه شده ام که پزشکان درباره عمل جراحی نظرات متفاوتی دارند و هنوز مشخص نیست که نهایتا کار چشم من به عمل کشیده می شود یا نه. 

 

از کاظم سیدعلیخانی درباره سال های حضورش در پرسپولیس پرسیدیم تا نسل جدید کمی بیشتر بداند که او چه کارهایی برای پرسپولیس کرده که گفت: افتخار داشته ام از اواخر دهه 50 تا سال 69 برای تیم پرسپولیس بازی کنم و در پست دفاع میانی بازیکن فیکس تیم باشم. در آن سال ها پرسپولیس تبدیل به پرسپولیس زلزله شد و قهرمانی های بسیاری را رقم زده و مسئولیت و جایگاه این تیم مردمی روز به روز بیشتر شود. ما تقریبا در اغلب سال ها قهرمان می شدیم و در عین رفاقت، رقابت سازنده و سالمی با بازیکنان مطرح استقلال داشتیم. خدا بیامرز رضا احدی بارها و بارها مقابل ما بازی کرد  و با درخشش خود کاری کرده بود که تیم استقلال پس از رضا عادل خانی کاری کند که تیم پرطرفدارش در سمت چپ یک هافبک تمام عیار داشته باشد.

 

سیدعلیخانی درباره نقش رسانه ها در خروج افتخارآفرینان دهه 60 و 50 در حیطه فراموشی گفت: رسانه ها مرام و معرفتی دارند و سراغ امثال من می آیند. وگرنه از باشگاه و فدراسیون و تشکیلات فوتبال و ورزش کشور کسی سراغ افتخارآفرینان دهه 60 و 50 را نمی گیرند. نمیدانند که این عزیزان کجا هستند و چه می کنند. این وظیفه رسانه نیست که بخواهد همه مشکلات و معضلات گذشتگان فوتبال را حل و فصل کند و حق را به حق دار برسانند. با این وجود رسانه ها نقش خود را ایفا کرده اند. آنها سراغ امثال من می روند و جویای احوال شان می شوند و به نسل جدید معرفی می کنند. با این وجود امیدوارم رسانه ها در این زمینه کمی پررنگ تر عمل کرده و شرایطی فراهم کنند و مسئولین دست از بی توجهی ها و کم لطفی ها درباره افتخارآفرینان برداشته و تشکیلات منسجم تر و سازمان یافته تری در این باره وجود داشته باشد و تجربیات آنهایی که در عرصه فوتبال سال ها در فوتبال مملکت نقش آفرینی کرده اند بهره برداری شده و حداقل اینکه ارتباط بین تشکیلات فوتبال و ورزش با پیشکسوتان برقرار باشد و بدانند فلان پیشکسوت پرافتخار ایران سال ها هیچ ارتباطی با جامعه فوتبال ایران نداشته باشد و کسی نداند که وی کجاست و چه می کند.

 

وی درباره اینکه چه سال هایی بازوبند کاپیتانی تیم پرسپولیس را بر بازو می بست گفت: پس از بازنشسته شدن پروین و کمتر بازی کردن مایلی کهن و پیوستن برخی همبازیانم مثل پنجعلی به تیم های خارجی بازوبند را به بازو می بستم و در برخی سالها کاپیتان اول و برخی مواقع کاپیتان دوم پرسپولیس بودم این افتخار بزرگی بود که نصیبم شد و به آن می بالم و امیدوارم نسل جدید پرسپولیس نیز قدر بازی کردن در این تیم بزرگ را بداند و این را هم بداند که دوران قهرمانی  زود می گذرد و امیدوارم آنها که حجوان هستند و در این تیم بازی می کنند نهایت تلاش خود را انجام دهند تا در دوران قهرمانی خود بهترین پتانسیل را داشته باشند. این جوان ها الان نمی دانند که با چشم به هم زدنی دوران فوتبال شان تمام می شود و بعد حسرت می خورند که چرا شب ها زود نخوابیدند. چرا تغذیه مناسبی نداشتند و چرا درگیری برخی حواشی شدند وو با فوتبال شان به جای پیشرفت با پسرفت همراه شود. می بینم که فوتبالیستی  با چند گل زده در پرسپولیس و استقلال مغرور شده و تصور می کند همه افتخارات را کسب کرده و بعد از نیم فصل درخشش و چند بازی ملی می بینید که رفته رفته به تیم های ضعیف تر منتقل می شود و بعد هم به تیم های لیگ پایین تر. دلم واقعا می سوزد که برخی جوانان اینگونه فرصت ها را از دست می دهند و خود را تباه می کنند.

 

سیدعلیخانی در پایان درباره ارزیابی اش از تیم کنونی پرسپولیس گفت: امسال تیم خوبی داریم و آقای برانکو تیمی هجومی، یکدست و منسجم را به وجود آورده. تمام بازی ها را می بینم. پرسپولیس ابتدای فصل در فاز دفاع مشکلاتی داشت اما پس از آن فاز دفاعی تیم بهتر عمل کرد و خوشبختانه تیم در چندین بازی پایانی اش شکستی نداشت و در فاز حمله هم در آغاز فصل و میانه های آن شاهد از دست رفتن موقعیت های متعدد گلزنی و فرصت سوزی ها بودیم. اما با حمایت هواداران و تدابیر کادر فنی فشار از روی مهاجمان برداشته شد و در فاز حمله تیم شرایط بهتری پیدا کرد و این اتفاقات در سیستم دفاعی و هجومی منجر به این شد که پرسپولیس بردهای خوبی کسب کرده و خودش را به جمع مدعیان برساند و این میسر نبود مگر با حمایت هواداران. آنها احساس کردند این تیم جوان و خوب می تواند در هفته های آتی نتایج بهتری بگیرد و همین حمایت هایشان باعث شد تیم پرسپولیس به جای اینکه وارد بحران و حاشیه شود خودش را پیدا کرده و به بالای جدول برسد. من امیدوارم پرسپولیس گلرهای خوبی گرفته باشد و در نیم فصل دوم هم بتواند با ادامه همین روند فاصله خود را با صدر جدول کم کرده و انشاالله دل هواداران را شاد کند. امیدوارم جمعه شاهد صعود تیم امید به المپیک باشیم و زحمات مجموعه مدیریتی و کادر فنی تیم امید به ثمر بنشیند و طلسم 40 ساله راه نیافتن به المپیک شکسته شود. امیدوارم در روز جمعه همه همدل باشیم و به جای حب و بغض ها از تیم حمایت کنیم و بدانیم که این صعود به نام فوتبال ایران نوشته خواهد شد نه فرد یا افراد خاصی.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ن


هفته بیست و دوم رقابت های دسته اول آزادگان با پیروزی خیره کننده تیم های نفت ابادان وایران جوان بوشهر به پایان رسید.


به گزارش "ورزش سه" هفته بیست و دوم رقابت های دسته اول آزادگان با پیروزی خیره کننده تیم های نفت آبادان وایران جوان بوشهر به پایان رسید.

در مهمترین و حساسا ترین بازی های هفته بیست و دوم نفت آبادان در دیداری نفسگیر و پرگل و در حضور 15 هزار تماشاگر مازندرانی با نتیجه خیره کننده 1-4 نساجی را در قائمشهر شکست داد. محمد شادکام با به ثمر رساندن 3 گل از 4 گل نفت ستاره درخشان برزیلی های آبادان بود. در بوشهر هم یک نتیجه عجیب به دست آمد. ایران جوان این شهر در یک روز فراموش نشدنی با نتیجه 1-3 تیم پیکان ؛ صدرنشین رقابت ها را به زانو در آورد. مس کرمان هم برای اینکه جایگاه سومی اش را از دست ندهد در دیداری جنجالی با 2 گل داماش را شکست داد تا این تیم گیلانی در دوازدهمین پیکار با مس همچنان بدون برد باقی بماند. فجر سپاسی هم با یک گل از سد پاس همدان عبور کرد تا در به لطف پیروزی ایران جوان به یک امتیازی پیکان در صدر جدول برسد. ماشین سازی تبریز همانطور که پیش بینی می شد با 2 گل فولاد یزد را ذوب کرد. خیبر خرم آباد با یک گل از سد میزبان رفسنجانی خود عبور کرد. گیتی پسند هم با همین نتیجه شهرداری اردبیل را مغلوب کرد. دیدار تیم های گل گهر و آلومینیوم هرمزگان و پارسه با آلومینیوم اراک با نتیجه  1-1 تمام شد. تنها بازی بدون گل هفته را هم تیم های نفت مسجد سلیمان و خونه به خونه بابل رقم زدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
واکنش رسانه اماراتی به برجام؛

پایگاه اماراتی «میدل ایست آنلاین» تلاش می‌کند، ایران را در نظر مخاطب عربی خود، یک هیولای تازه بیدار شده که می‌رود هست و نیست کشورهای عربی و اهل سنت را به باد دهد، معرفی کند هیولایی که اگر کشورهای عربی دیر اقدام کنند، آن‌ها را از بین خواهد برد.
ایران هراسی ایران هراسی به بالاترین حد خود رسید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پس از رفع تحریم‌های مرتبط با پرونده هسته‌ای از روی ایران، بسیاری از رسانه‌های عربی به سراغ نگارش تحلیل‌هایی در این باره و بررسی تأثیر آن بر دنیای عرب و منطقه خاورمیانه، رفتند.

 

رسانه‌های جریان سعودی در این میان طیفی از واکنش‌های مختلف اما همسو را بروز دادند، بسیاری از روزنامه‌ها و پایگاههای خبری جریان سعودی، در ابتدا سعی کردند که بگویند اتفاق خاصی نیفتاده و ایران در این معامله شکست سنگینی خورده است، پس از آن با خوشحالی، تحریم موشکی را پی گرفتند و طیفی دیگر نیز به بحث ایران‌هراسی و لزوم هماهنگی کشورهای عربی به رهبری عربستان برای اقدام علیه ایران، پرداختند.

 

نکته‌ای که باید بدان به خوبی توجه کرد این‌جاست که این رسانه‌ها، در ابتدا با برشمردن توانایی‌های ایران و اینکه این کشور می‌تواند به قدرت اول منطقه‌ای تبدیل شود، سعی دارند ایران پس از رفع تحریم‌ها را یک کشور خطرناک و قدرتمند علیه اعراب جلوه دهند. ایران‌هراسی در این میان، اصلی‌ترین هدف است.

 

روز گذشته (سه شنبه) نیز، روزنامه اماراتی الخلیج در یادداشتی با بیان قدرت ایران، تنها راه مقابله با این کشور را اتحاد همه کشورهای عربی به رهبری عربستان دانسته بود.

 

یکی از این نوشته‌ها به قلم «اسعد البصری» در پایگاه تحلیلی-خبری «میدل ایست اونلاین» نگاشته شده است، نویسنده در مطلبی با تیتر «عربستان پس از رفع تحریم‌های ایران احساس محاصره بودن می‌کند».در ابتدا، موقعیت عربستان را در نقشه بازگو می‌کند و سعی دارد به خواننده بگوید که عربستان و کشورهای عربی و به طور کلی اهل سنت، از سوی ایران در شرایط سختی قرار گرفته‌اند.

 

وی می نویسد که عربستان از شمال توسط عراق، و از جنوب از سوی یمن (هر دو متحد ایران) محاصره شده است. در بین کشورهای خلیج فارس، قطر و عمان با سعودی‌ها همراه نیستند و عمان اولین کشوری بود که رفع تحریم‌ها را به ایران تبریک گفت و همچنین نقش قابل ملاحظه‌ای در روند توافق بین ایران و‌ آمریکا ایفا کرده است.

 

در غرب عربستان، مصر قرار دارد که به شدت علیه اسلام‌گرایان و گروههای سلفی اقدام می‌کند و به هیچ وجه آماده ورود به درگیری مذهبی در خاورمیانه و در کنار عربستان نیست. در داخل عربستان، حاکمان ریاض سعی دارند تندروی دینی را کنترل کنند، اما شرایط منطقه و اقدامات تنش‌آفرین ایران برنامه‌های عربستان برای آرام کردن وهابی‌ها و سلفی‌ها را ناکام گذاشته است.

 

نویسنده این رسانه اماراتی در بخش دیگری، می‌نویسد: شیعیان در جهان، نوعی از شکوفایی و پیروزی را تجربه می‌کنند، 9 تن از نمایندگان شیعه کویت، هفته پیش محکومیت موضع ایران در قبال عربستان را رد کردند. رسانه‌های غربی از تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا می‌نویسند، همه این‌ها پس از رفع تحریم‌ها صورت می‌گیرد تا بگوید که عربستان سر 47 تروریست را با شمشیر قطع می‌کند و در مقابل ایران متهمان به جاسوسی را آزاد می‌کند.

 

«اسعد البصری» ادامه می‌دهد: رسانه‌های سعودی اما در طول دو روز گذشته در موضع ضعف قرار داشتند، کاهش قیمت نفت بر روی همه تأثیر گذاشته است، اما ایران 100 میلیارد دلار از ورای رفع تحریم‌ها دریافت می‌کند که فعالیت بانکی، گردشگری، کشاورزی، صنعتی و سرمایه‌گذاری این کشور را رونق می‌بخشد.

 

وی در ادامه هشدار می‌دهد که حجم اقتصاد عربستان در حال حاضر 650 میلیارد دلار است و حجم اقتصاد ایران نیز 400 میلیارد دلار، اما این ترس وجود دارد که فرو رفتن عربستان در جنگ‌ها و بحران‌ها و از سوی دیگر رفع تحریم از روی ایران، این فاصله را کمتر از پیش بکند و حتی ایران را از عربستان پیش بیاندازد.

 

نویسنده سپس، توصیه می‌کند که در برابر این تعداد خطر ایران، کشورهای عربی باید راه خود را از آمریکا جدا کنند، چرا که کشورهای عربی در عین حال، هم خطر گروههای تروریستی و تندرو را احساس می‌کنند و هم خطر گسترش نفوذ ایران را مقابل خود می‌بینند.

 

البصری، عربستان را آخرین امید کشورهای عربی برای بقا ذکر می‌کند و اینکه این کشور مدام از سوی ایران و گروههای تروریستی تهدید می‌شود.

 

این نویسنده اماراتی، در ادامه مسأله سنگینی را مدعا می‌شود و می‌نویسد که اهل سنت در برابر ایران در حال عقب‌نشینی و شکست در تمامی جنبه‌ها هستند. وی جملاتی از یک نویسنده عراقی (احمد خلیل) ساکن لندن را بازگو می کند.

 

احمد خلیل در مقاله خود، می نویسد که بین ایران و عراق به مدت 1400 سال کوهی از آتش بود و ما عراقی‌ها این را متوجه نشدیم، ما نفهمدیدم که کینه ایرانی‌ها از اعراب کار آن‌هاست و درمقابل ما غفلت کردیم و این همان چیزی بود که فارس‌ها می‌خواستند.

 

اسعد البصری در بخش انتهایی، می آورد: فارس‌ها قوی و ثروتمند شده‌اند، ایران با میراث فلسفی و ادبی و فرهنگی خود، با موسیقی و با دوستی‌اش با غرب و کشورهای قدرتمند، با اقتصاد و کشاورزی و سواحلش در برابر اعراب قرار گرفته است؛ چرا که ایران کماکان طرح‌ها و عقاید خود را دارد.

 

او نوشت: هنگامی که [امام] خمینی پیروز شد، گفت که چهل سال صبر کنید، این همان فرش ایرانی است که با صبر و طمأنینه بافته می‌شود و روحانی نیز گفته است : «خدا را برای انجام وظیفه‌ام در مقابل مردم صبور ایران شاکرم، این پیروزی برای شما گوارا باد». «احسان نراقی» استاد علوم اجتماعی در ایران عقیده دارد که دلیل سقوط شاه، آمریکا بود، شاه به قدری مغرور شد که آمریکا را جزئی از ملک خود می‌دانست و به یکباره آمریکا پشت او را خالی کرد، نمی‌خواهیم تا چنین سرنوشتی برای کشورهای عربی اتفاق بیفتد./فارس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ماجرای وحشتناک تجاوز 110 مرد به دختر بیچاره تنها در عرض 1 روز!
تجاوز جنسی ماجرای تعرض 110 مرد به دختر 14 ساله در 22 ساعت!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مگان استفان 14 ساله همراه با مادرش برای مسافرت به یونان رفتند که در انتها او به عنوان برده فروخته شد. مگان تنها هنگامی توانست راز خود را بیان کند که در حال حاضر باردار است و صاحب خانه و زندگی‌ای برای خود است.

 

او در باره اتفاقی که برای او افتاد می‌گوید پدر و مادرش با هم مشکلات جدی داشتند و پدر او دائم‌الخمر بود. به همین علت آن‌ها از هم جدا شدند. بعد از مدتی او و مادرش تصمیم می‌گیرند، برای تنوع و تغییر آب و هوا به یونان مسافرت کنند.

 

در یونان مادرش به خاطر مشکلاتی که داشت در حال خوش‌گذرانی بوده و کاری با مگان نداشت و او هرکاری می‌خواست انجام میداد بدون اینکه از راهنمایی‌های بزرگتری بهرمند شود.

 

مگان که در حال خوش گذرانی بود از مادرش می‌خواهد مدت زمان بیشتری در یونان سپری کنند، مادرش هم موافقت می‌کند. در یونان با فردی آشنا می‌شود و به او اعتماد می‌کند. او در ابتدا از مگان خواست در جایی مشغول به کار شود تا خرج مادر بیمارش را درآورد. مگان هم قبول کرد. پس از مدتی مادر مگان یونان را به مقصد انگلیس ترک می‌کند اما مگان همراه او نمی‌رود. پس از چند وقت، یک روزدوست مگان، او را به فردی معرفی می‌کند که از آن به بعد مگان برای او کار کند، در ابتدا مگان قبول می‌کند اما بعد از مدتی متوجه می‌شود او قاچاقچی انسان است.

 

او در حالی که بسیار ناتوان بود، دست به دست می‌چرخد. او از اتفاقات وحشتناکی که برایش افتاده می‌گوید و این که چطور 110 مرد ظرف 22 ساعت به او تجاوز کردند.

 

اکنون که او در مورد گذشته حرف می‌زند می‌گوید اگر دوباره به آن زمان برگردم کاری می‌کنم حداقل تمام تلاشم را می‌کنم تا از آن شرایط فرار کنم اما در آن زمان بسیار تنها بودم و کسی را نداشتم که مرا راهنمایی کند، مادرم هم که مرا ترک کرده بود.

 

در سن 20 سالگی بالاخره او توانست از آن شرایط بگریزد. اما او دست به خودکشی زد چرا که آن‌ها اجازه نمی‌دادند او جایی برود و یا کاری کند. اما بعد از این کارآن‌ها مجبور می‌شوند او را به بیمارستان منتقل کنند.

 

بعد از گذشت سه ماه بستری شدن در بیمارستان، سرانجام او به انگلیس پیش خانواده‌اش باز می‌گردد. و در آنجا با همسرش آشنا شده و صاحب زندگی می‌شود. اما او همچنان با مشکلات جدی روحی دست و پنجه نرم می‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کد خبر: 363554

تاریخ خبر:

مراسم عروسی مجلل و پر خرج دختر " فاروق جود " بازرگان سوری خشم کاربران را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از "سومریه نیوز"، مراسم ازدواج دختر " فاروق جود " بازرگان سوری در سالن Biel در شهر بیروت برگزار شد و هزینه ای حدود دو میلیون دلار آمریکا داشت.

بر اساس عکس های منتشر شده در شبکه های اجتماعی ، عروس و داماد در پایان این مراسم مجلل که با مشارکت تعداد زیادی از مهمانان برگزار شد ، کیک بزرگ عروسی را با هم بریدند.

برگزاری این مراسم پرخرج و مخارج برای یک دختر سوری در شرایطی که مردم سوریه بیش از چهار سال است که با تروریست ها درحال جنگ هستند و بسیاری از خانواده های سوری درشرایط جنگ و تنگی به سر می برند؛ باعث خشم کاربران در شبکه های اجتماعی شد و آن ها گفتند که این امکان وجود داشت که مراسمی کم هزینه تر برگزار می شد، و بخشی از این هزینه برای رفع گرسنگی و درست کردن سرپناه برای خانواده ها و کودکان سوری صرف می شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
منابع رسانه ای لیبی ساعتی پیش خبر هلاکت دو عامل انتحاری عضو گروه تروریستی تکفیری داعش - شاخه لیبی توسط شبه نظامیان محلی اعلام کردند.
گروه بین الملل مشرق- منابع رسانه ای لیبی ساعتی پیش خبر هلاکت دو عامل انتحاری عضو گروه تروریستی تکفیری داعش - شاخه لیبی توسط شبه نظامیان محلی اعلام کردند. بنابر این گزارش، گروه شبه نظامی موسوم به "مجلس شوری المجاهدین درنه" با انتشار دو تصویر از اجساد این تروریستها در حالیکه ملبس به البسه زنانه بودند، از هلاکت آنها در تیراندازی نیروهای این گروه خبر داد.

هلاکت دو انتحاری زنانه پوش داعش در لیبی+تصاویر

از زمان سقوط معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی، شهرهای مختلف این کشور به صحنه درگیری و جنگ داخلی گسترده میان جنگ سالاران محلی و گروههای تروریستی تکفیی بین المللی همچون داعش و القاعده مورد حمایت ترکیه، عربستان و قطر تبدیل شده که طی آن هزاران انسانی بی گناه کشته و مجروح شده اند.

هلاکت دو انتحاری زنانه پوش داعش در لیبی+تصاویر

هلاکت دو انتحاری زنانه پوش داعش در لیبی+تصاویر
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
علوش تنها یکی از ده ها تروریست عجیب و غریبی است که در منطقه وجود دارند و همه دنیا به دنبالشان هستند؛ کسانی که میلیون ها دلار جایزه برای سرشان گذاشته شده و پشت پرده بسیاری از ناآرامی ها و کشتارهای سال های اخیر بوده اند.
به گزارش مشرق،زهران علوش کشته شد؛ این خبری بود که چند روز قبل روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت و خیلی زود تصاویر و ویدئوهایش در سراسر سایت ها و شبکه های مجازی پخش شد.

اهمیت کشته شدن علوش به خاطر این بود که او یکی از مهم ترین رهبران گروه های تروریستی مخالف دولت سوریه بود و کشته شدنش باعث می شد این گروه دچار تزلزل شود.

آن طور که منابع خبری سوریه گفته اند، کشته شدن علوش در اثر یک کار اطلاعاتی بسیار گسترده بوده و نهایتا ارتش سوریه توانسته محل برگزاری یکی از جلسات مهم جیش الاسلام را کشف کند و وقتی که علوش و معاونانش در این ساختمان در شهر غوطه مشغول گفت و گو بودند، چندین موشک قابل رهگیری به آنجا اصابت و ساختمان را با خاک یکسان کرد تا پرونده یکی از خشن ترین و خطرناک ترین تروریست های منطقه برای همیشه بسته شود، اما علوش تنها یکی از ده ها تروریست عجیب و غریبی است که در منطقه وجود دارند و همه دنیا به دنبالشان هستند؛ کسانی که میلیون ها دلار جایزه برای سرشان گذاشته شده و پشت پرده بسیاری از ناآرامی ها و کشتارهای سال های اخیر بوده اند.

1- امین الظواهری
چشم پزشک 62 ساله مصری، در حال حاضر نفر اول القاعده است و در صدر لیست خطرناک ترین تروریست های دنیا قرار دارد. با وجود حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در مرز افغانستان و پاکستان، الظواهری همچنان زنده و فعال است و هر چند وقت یک بار، یک پیام صوتی می فرستد و دنیا را به هم می ریزد. او که توانسته رهبری بسیاری از گروه های تحت نظر القاعده از افغانستان گرفته تا شمال آفریقا را به دست بیاورد، برخلاف بن لادن عقیده دارد که عملیات ها در سراسر جهان باید با خرج بسیار کمتری انجام بپذیرند، اما مخرب تر باشند و روی اهداف نرم تمرکز داشته باشند.

2- ابراهیم العسیری

این نام اصلی اش نیست، اما با این وجود العسیری مسبب بسیاری از نگرانی های سازمان اطلاعاتی کشورهای غربی است. او یک جوان 31 ساله اهل عربستان سعودی و استاد بمب سازی نیروهای القاعده شبه جزیره است و به خطر بی رحمی اش مشهور شده. او ابداع کننده بمب هایی است که به «لباس زیر» مشهور شده اند و برای سرنگون کردن هواپیمایی در دیترویت آمریکا در روز کریسمس 2009 از این بمب استفاده شده است.

العسیری یک بار بمبی را در روده برادر کوچک ترش عبدالله کار گذاشت تا به وسیله آن محمد بن نایف، رییس اداره ضدتروریسم عربستان را بکشد. البته عبدالله در این عملیات کشته شد، اما بن نایف زنده ماند. نشان تجاری و برند العسیری، PETN است. یکی پودر سفیدرنگ بی بو که توسط دستگاه ایکس ری قابل شناسایی نیست. 


3- نصیر الوحیشی

زمانی که الوحیشی دستیار مخصوص بن لادن بود، به زادگاهش یمن برگشت و به زندان افتاد، اما خیلی زود او و چند تن دیگر از اعضای القاعده در سال 2006 با حفر زمین از زندان فرار کردند و به کمک یکدیگر القاعده یمن را تاسیس کردند. او و دوستانش شروع کردند به حمله به سازمان های امنیتی یمن و همچنین تروریست های خارجی. آنها حمله ای را هم به سفارت آمریکا در یمن انجام دادند. حالا او امیر القاعده شبه جزیره (عربستان و یمن) است که به عنوان خطرناک ترین و فعال ترین شاخه القاعده شناخته می شود.

درواقع می شود گفت الوحیشی معاون اول الظواهری است و در سال 2012 ماموریت گرفت تا القاعده شمال آفریقا را هم رهبری کند. هم اکنون نیروهای الوحیشی به جنوب یمن رفته اند و در شلوغی های یمن آنجا را تصرف کرده اند. 10 میلیون دلار، جایزه ای است که برای پیدا کردن او تعیین شده است.


4- دوکو عمروف

رهبر گروه امارت قفقاز، یک گروه چچنی که می خواهد شریعت اسلامی را در جنوب روسیه اجرا کند. در سال 2011، بمب گذاری این گروه در فرودگاه مسکو باعث مرگ 36 نفر شد و عملیات انتحاری دیگر در متروی مسکو در سال 2010، باعث مرگ 40 نفر شد. عروف در سال 1946 در جنوب چچن به دنیا آمده و از جوانی جزء گروه های جدایی طلب بوده است.

زمانی که بوریس یلتسین در سال 1994 به چچن حمله کرد، عمروف یکی از اعضای گروه های مدافع بود و علیه نیروهای روسیه می جنگید. دولت آمریکا برای پیدا کردن نشانی از محل قامت او 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.


5- مختار بالمختار

اصالتا الجزایری است، اما در بیابان های بی پایان آفریقا زندگی می کند و مثل بسیاری از افراد این لیست، انسان بسیار سخت جانی است. تا چند سال پیش بالمختار هیچ شانسی برای قرار گرفتن در لیست خطرناک ترین ها نداشت، اما همان موقع از ایجاد گروهی با عنوان «امضاکنندگان با خون» خبر داد که قرار بود محافظی باشد در برابر هجوم دشمنان. کمی بعد، جنگجویان او به نیروگاهی در جنوب الجزایر حمله کردند و سه روز محاصره نزدیک به 40 کشته از کارگران خارجی بر جای گذاشت. از آن زمان نیروهای بالمختار حملاتی را به آموزشگاه های نظامی و معادن اورانیوم فرانسه در نیجر ترتیب دادند.


6- ابومحمد الجولانی

زمانی که سوریه دچار جنگ داخلی شد، گروه الجولانی یا همان جبهه النصره تبدیل شد به یکی از مهم ترین گروه های مخالف دولت. از ژانویه 2010، النصره گروهی شده است با بیش از 10 هزار جنگجو که بسیاری از آنها قبلا در عراق جنگیده بودند. این گروه متخصص حملات انتحاری است و توانسته صدها نفر را این گونه بکشد. الجولانی خودش در آوریل 2013 با ایمن الظواهری بیعت کرد و وزارت خارجه آمریکا این گروه را زیرمجموعه القاعده و شاخه این گروه در عراق نامگذاری کرد.

در ماه مهمان سال، الجولانی در فهرست تروریست های جهانی قرار گرفت. اطلاعات درباره الجولانی بسیار کم است و محل اقامت او به شدت محافظت می شود. حتی ملیت او نامشخص است، اما همه می گویند که او زمانی در عراق بوده است.


7- ابوبکر البغدادی

رهبر داعش در سامرا به دنیا آمده و حالا تقریبا 40 ساله است. طی این چند سال حسابی معروف شده و نیروهایش در عراق و سوریه هزاران نفر را کشته اند. همین چند روز پیش خبر رسید که نیروهای او از زمان اشغال موصل نزدیک به 800 زن را کشته اند. او زمانی در ابوغریب زندانی بود، اما ناگهان آزاد شد و طی سه چهار سال، تبدیل شد به رهبر مخوف ترین و وحشی ترین گروه تروریستی تاریخ.


8- سراج الدین حقانی

شبکه حقانی یکی از خطرناک ترین گروه های تروریستی در افغانستان است که طی این سال ها حملات مرگبار بسیاری را در کابل انجام داده است. سازمان های اطلاعاتی گفته اند در پی حملات انتحاری این گروه از سال 2008 تا حالا، بیش از هزار سرباز کشته و زخمی شده اند. حقانی حدودا 40 ساله است و پسر بنیانگذار این گروه است.

او متعلق به قبیله زدران است که در میانه مرزهای پاکستان و افغانستان و حوالی استان خوست پراکنده شده اند. حقانی روابط بسیار نزدیکی با القاعده و طالبان دارد، اما گفته می شود در این گروه نیروهای چچنی و تاجیک هم حضور دارند. دولت آمریکا برای اطلاعاتی از محل اقامت حقانی 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.


9- ابوبکر شیخو

رهبر گروه افراطی بوکوحرام که فعالیت گسترده ای در غرب آفریقا دارد؛ یک گروه سلفی که تمرکزش در شمال نیجریه است و با گروه هایی در مالی هم ارتباط دارد. هدف اصلی این گروه مسیحیان و کلیساهای آنهاست. هر چند که همین چند وقت پیش این گروه حملات به شیعیان را هم آغاز کرد. در سال 2012، گروه بوکوحرام به دانشگاهی در یوبه حمله و بیش از 40 دانشجو را در حالی که خواب بودند، قتل عام کرد.

در سال 2010، شیخو اعلام کرد که به مواضع غربی ها حمله خواهد کرد و در همان سال در حمله انتحاری به دفتر سازمان ملل در ابوجا، 23 نفر را از بین برد. دولت آمریکا برای اطلاعاتی درباره شیخو 7 میلیون دلار جایزه گذاشته شده است.


10- احمد عبدی گودان

گودان با مختار ابوزبیر، از سال 2008 رهبر گروه الشباب در سومالی است؛ گروهی که از گذشته تمرکزش اجرای شریعت اسلامی در سومالی بوده است، اما گودان تمرکز الشباب را روی انجام عملیات های تروریستی خارج از مرزهای سومالی گذاشت. به خصوص در کشورهای شرق آفریقا مثل اوگاندا و کنیا که به دولت سومالی در مبارزه با تروریست ها کمک می کردند و همین طور علیه منافع کشورهای غربی در شرق آفریقا.

مرکز خرید وست گیت که در نایروبی مورد حمله قرار گرفت، زیر نظر الشباب بود، اما این حمله مرگبارترین حمله این گروه در خارج از سومالی نبود. در سال 2010، الشباب یک بمب انتحاری را در کالامپالا، پایتخت اوگاندا منفجر کرد که به کشته شدن بیش از 70 نفر انجامید. اما کشتار وست گیت که 67 کشته بر جای گذاشت، نشان از علاقه گودان و نزدیک شدنش به القاعده داشت. 

گودال در حال حاضر 36 ساله است و اصالتی سومالیایی دارد. تصاویر بسیار کمی از او جود دارد و ترجیح می دهد بیشتر فایل های صوتی منتشر کند. دولت آمریکا 7 میلیون یورو به کسی که اطلاعاتی از محل او داشته باشد، جایزه می دهد.

منبع: همشهری جوان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
خبرنگار «بی‌بی‌سی» می‌گوید دولت آمریکا با توجه به تابعیت دو گانه او، معافیت‌های قبلی از روادید را برای او و دو شهروند دیگر انگلیس لغو کرده است.
به گزارش مشرق، خبرنگار «بی‌بی‌سی» می‌گوید دولت آمریکا با توجه به تابعیت دو گانه او، معافیت‌های قبلی از روادید را برای او و دو شهروند دیگر انگلیس لغو کرده است.

«رعنا رحیم‌پور»، خبرنگار رسانه دولتی انگلیس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «سه روز بعد از رفع تحریم‌های ایران، آمریکا به من و دو شهروند دیگر انگلیس معافیت ویزا نداد، چون ما تابعیت ایرانی هم داریم.»

تصویر منتشر شده در فضای مجازی که منتسب به حضور رعنا رحیم پور در فرودگاه است را در زیر میبیند:

گریه خبرنگار BBCفارسی به دلیل سفر نکردن به آمریکا +عکس
منبع: میزان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اولین سریال صدقسمتی تلویزیون یا همان “کیمیا” تقریبا از همان هفته ابتدایی نمایش اش در کانون نقد قرار داشت.

به گزارش افکارخبر،این نقدها که در قسمتهای ابتدایی گافهای تاریخی و گافهای طراحی صحنه را دربرمی‌گرفت در فصل سوم بیش از قبل بر چهره‌پردازی کار متمرکز شده است.

کیفیت گریمهای پیری کاراکترهای اصلی آن قدر ضعیف بوده که سوژه شوخی و خنده مخاطبان در فضای مجازی شده است.

امیر اسکندری طراح گریم سریال که پیشتر طراح گریم سریالهایی چون “بوعلی سینا” و “ابراهیم خلیل ا..” بوده است بخش عمده مشکلات طراحی گریم را ناشی از کمبودهای مالی و البته عدم همکاری بازیگران دانسته است.

مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید

اسکندری درباره مشکلاتش با بازیگران سریال گفت: مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی‌دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید یا می گفت من لنز توی چشمم نمی‌گذارم یا روی صورتم خطوط نکشید و تهیه کننده و کارگردان هم به راحتی پذیرفتند.

وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود

وی ادامه داد: همین طور رضا کیانیان برای بازی در این سریال برای گروه، داستان درست کرد.

این طراح گریم در جایی دیگر از گفتگو بیان داشت: کیانیان در یک مقطع چون ناشناخته بود سعی میکرد نقش های خاص بازی کند اما الان ایشان در بسیاری از نقشها خودش است و اصلا بازی نمی کند.

این طراح گریم افزود: اصلا شما وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود. طراح گریم اولین فیلمی که کیانیان بازی کرد یعنی “تمام وسوسه های زمین” من بودم؛ ایشان دو ساعت در حیاط قدم میزد و هر چند وقت یک بار می آمد به اتاق گریم و می گفت من بیایم برای گریم؟ من میگفتم فعلا برو و هر وقت شد گریمت می کنیم اما الان کیانیان می گوید موی سرم را رنگ نمی کنم، نمی گذارم لیفتینگ کنید و چسب به صورتم بزنید…

رفتند و برای این خانم کلاه گیس ۵۰ هزار تومانی خریدند

امیر اسکندری درباره کمبودهای مالی بیان داشت: حتی به من آن قدر بودجه ندادند که بتوانم یک کلاه گیس برای حسن پورشیرازی تهیه کنم.

اسکندری درباره کلاه گیسی که برای دختری خارجی در فیلم استفاده شده بیان می دارد: مجبور شدیم برای او کلاه گیس بگذاریم اما نوعی کلاه گیس هست یک میلیون تومان قیمت دارد و نوعی دیگر ۵۰ هزار تومان. اینها رفتند و برای این خانم کلاه گیس ۵۰ هزار تومانی خریدند پس نمیتوان توقع معجزه داشت.

وی ادامه داد: حتی تهیه کننده برای هنرپیشه کلاه گیس نمی خرد و کارگردان هم اصلا برایش مهم نبود دیگر چه انتظاری از بقیه هست.

خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند

به گزارش سینماژورنال این چهره پرداز باسابقه در جایی دیگر از گفتگو باز هم از عدم انعطاف بازیگران چنین گفت: مهراوه شریفی نیا و آزیتا حاجیان کلا با هیچ مساله ای کنار نمی آمدند. اصلا خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند. من تمام تلاشم نزدبک کردن بازیگران به نقشهاست اما کسی نبود به مهراوه شریفی نیا بگوید اسکندری برای نزدیک کردن تو به نقشت اینجاست و با تو هیچ دشمنی ندارد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو - قطر
کد خبر: 336434 0

تیم فوتبال امید کشورمان برای رسیدن به مسابقات المپیک باید مقابل ژاپن قدمی بلند بردارد.

به گزارش حوزه ورزشی پارس نیوز، تیم امید رفته رفته به صعود به المپیک و شکستن طلسم 40ساله نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. در این راه پر پیچ و خم، دشوار و البته غیرقابل پیش‌بینی تیم قوی و ضعیف فرقی ندارد و اگر ملی‌پوشان امید ایران می‌خواهند نام‌شان در تاریخ نوشته شود، باید بتوانند در این راه پر پیچ و خم به درستی حرکت کنند. حالا که امیدهای ایران باید در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2016 ریو با ژاپن دیدار کنند، همه را به نوعی ترس برداشته است، اما شجاعت باید در چنین میدان‌هایی نمایش داده شود.

به گفته محمد خاکپور هدف تیم امید در این مسابقات فراتر از کسب سهمیه المپیک بوده و ایران می‌خواهد جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر ببرد. حالا فوتبال ایران سدی بزرگ را بر سر راه خود می‌بیند و تیم خوب ژاپن را در مرحله یک چهارم نهایی پیش‌رو دارد، تیمی که در رده امیدها هم سطح بالایی دارد، اما باید توجه داشت که قطعاً هیچ تیمی شکست‌ناپذیر نیست. ژاپن در جام ملت‌های 2015 آسیا هم امید زیادی برای قهرمانی داشت، اما در نهایت مقابل اماراتی شکست خورد و حذف شد که در دیدار با ایران شکست خورده بود. این اتفاقات است که فوتبال را غیرقابل پیش‌بینی کرده و مسلماً امیدهای ایران باید با سری بالا و بدون ترس راهی زمین شوند تا با انجام بهترین بازی خود به جمع چهار تیم برتر مسابقات برسند.

امیدهای ایران در حالی از ساعت 17 روز جمعه به دیدار ژاپن می‌روند که در مرحله گروهی رقابت‌ها دو پیروزی و یک شکست در کارنامه‌شان ثبت شد. در این سه دیدار ترکیب تیم ایران با تغییرات زیادی همراه بود و هرکدام از این ترکیب‌ها ایرادهایی داشت، اما مسلماً توانایی‌های کادرفنی و بازیکنان امید ایران را باید در دیدار با ژاپن ببینیم. این دیدار مسلماً حساس‌ترین دیدار ایران چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ مسابقاتی است و به همین دلیل کادرفنی تیم امید با کسب تجربه از سه بازی قبلی بهترین ترکیب را برای دیدار مقابل ژاپن استفاده خواهد کرد. مسلماً نقش بازیکنانی مانند محمدرضا اخباری، روزبه چشمی، حسین کنعانی‌زادگان، علی کریمی، میلاد محمدی و مهدی ترابی که سابقه دعوت و بازی در تیم ملی بزرگسالان را دارند، در بازی با ژاپن به کمک تیم امید می‌آید. بازیکنان توانایی مانند مهرداد محمدی، میلاد کمندانی، احسان پهلوان و ارسلان مطهری هم بازیکنان تأثیرگذاری هستند که با قرار گرفتن کنار هم می‌توانند برای ژاپن دردسرساز شوند.

تیم امید ایران اگر بتواند از سد محکمی به نام ژاپن عبور کند، راه زیادی را برای صعود به المپیک طی کرده است. در این صورت بین چهار تیم برتر قرار خواهد گرفت و در چنین شرایطی برای المپیکی شدن 75 درصد شانس دارد. حالا بهترین فرصت برای حضور فوتبال ایران در المپیک است و مسلماً چشم امید همه به نورچشمی‌های این روزهای فوتبال ایران است تا بلکه بتوانند تاریخ‌ساز شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان ایران تصمیم دارد در WNBA به میدان برود.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، تینا ادنا عیسائیان کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان ایران تصمیم دارد برای ادامه دوران بازیگری خود به لیگ حرفه‌ای بسکتبال زنان آمریکا بپیوندد.

عیسائیان که به عقیده کارشناسان بهترین بازیکن بسکتبال بانوان ایران است سال‌های گذشته از تیم‌های اروپایی پیشنهاد داشت اما همه آن‌ها را رد کرد. از مدت‌ها پیش نیز زمزمه حضور کاپیتان تیم ملی در لیگ حرفه‌ای بسکتبال زنان آمریکا به گوش می‌رسید اما ظاهرا این بار ماجرا جدی‌تر از گذشته به نظر می‌رسد و در صورتی که برنامه‌های او با روال مورد انتظار پیش برود این بازیکن سال آینده در WNBA‌ به میدان می‌رود.

او در مصاحبه‌های پیشین خود اعلام کرده بود که اگر در تست تیم آمریکایی قبول شود باز هم درتیم ملی ایران بازی می‌کند.

عیسائیان در فصل جاری سوپرلیگ بسکتبال بانوان در تیم کوشا سپهر سبلان بازی می‌کند و با توجه به شرایط این تیم شانس زیادی دارد که قهرمانی این فصل را از آن خود کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

گلباران در مقدماتی المپیک


در مسابقات مقدماتی المپیک 2016 ریو در منطقه آسیا تعداد گل در 3 گروه فوران میکند.


به گزارش "ورزش سه"؛ در 20 بازی انجام شده تا امروز 66 گل ثبت شده است وبه جز گروه 4 در بقیه گروه ها تعداد گل بسیار است.

در گروه اول که ایران در آن حاضر است در 6 بازی 24 گل ثبت شده ومیانگین 4 گل به ازای هر بازی ثبت شده است.

در گروه دوم 20 گل در 6 بازی به ثمررسیده و3/3 گل در هر بازی میانگین گل ثبتی در این عرصه است.

در گروه سوم هم 15 گل در 4 بازی از خط دروازه ها گذشته تا میانگین 75/3 گل در هر بازی ثبت شود.در گروه چهارم7گل در 4 بازی ومیانگین 75/1 گل وجوددارد تا در مجموع 4 گروه در 20 بازی 66 گل ثبت شده باشد،به نظر میرسد که این بازیها مستعد ثبت 100 گل را تا پایان داشته باشد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شناسه خبر: 976120 سرویس: ورزشی
جام حذفی انگلیس

با قرعه‌کشی دور چهارم جام حذفی انگلیس تیم‌های حاضر در این مسابقات رقبای خود را در این دور شناختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دور سوم از مسابقات جام حذفی انگلیس، شب گذشته (سه‌شنبه) هشت دیدار برگزار شد که در یکی از این بازی‌ها استون‌ویلا در ورزشگاه ویلاپارک با نتیجه 2 بر صفر از سد ویکومبه واندررز دسته سومی گذشت و به دور چهارم رقابت‌ها صعود کرد. سیاران کلارک در دقیقه 75 و ادریسا گانا در دقیقه 90 گل‌های استون‌ویلا را به ثمر رساندند.

در سایر دیدارهای برگزار شده شب گذشته این رقابت‌ها هم نتایج به شرح زیر رقم خورد:

بردفوردسیتی صفر - بِری صفر (پیروزی 4 بر 2 بِری در ضربات پنالتی)

بریستول‌سیتی صفر - وست‌برومویچ یک

میلتون‌کینس‌دونز 3 - نورثهمپتون‌تاون صفر

پورتسموث 2 - ایپسوئیچ‌تاون یک

یئوویل‌تاون یک - کارلسیل‌یوناتید یک (برتری 5 بر 4 کارلسیل در ضربات پنالتی)

بولتون 3 - ایستلِی 2

ریدینگ 5 - هادرزفیلد 2

همچنین در دو بازی باقیمانده از دور سوم جام حذفی انگلیس امشب (چهارشنبه) لسترسیتی پذیرای تاتنهام است و لیورپول در آنفیلد به مصاف اِکسترسیتی می‌رود.

همچنین قرعه‌کشی مرحله چهارم این رقابت‌ها انجام شد که تیم‌ها به شرح زیر به مصاف هم می‌روند:

وست‌برومویچ - پتربورگ‌یونایتد
بولتون واندررز - لیدزیونایتد
آرسنال - برنلی
ریدینگ - والسال
برنده بازی لیورپول/ اِکسترسیتی - وستهام
استون‌ویلا - منچسترسیتی
شروزبری تاون - شفیلد ونزدی
ناتینگهام فارست - واتفورد
کارلسیل یونایتد - اورتون
کریستال‌پالاس - استوک‌سیتی
آکسفورد یونایتد - بلکبرن روورز
پورتسموث - بورنموث
کلچستریونایتد - برنده بازی تاتنهام/ لسترسیتی
بِری - هال‌سیتی
میلتون کینس دونز - چلسی

بازی‌های دور چهارم جام حذفی انگلیس در تاریخ 29 ژانویه 2016 (جمعه 9 بهمن 94) برگزار خواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پل معلق مشکین شهر
پل معلق مشکین شهر
پل معلق مشکین شهر، بزرگترین و مرتفع ترین پل معلق خاور میانه
پل معلق مشکین شهر، بزرگترین و مرتفع ترین پل معلق خاور میانه

طول پل معلق ۳۴۵ متر، عرض آن سه متر و ارتفاع از کف دره ۸۰ متر است و به عنوان بزرگترین و مرتفع ترین پل خاورمیانه محسوب می شود .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تارنمای رسمی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) از خروج همه کشتی‌های ناوگان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران از فهرست تحریم‌های هشت‌ساله، خبر داد.
به گزارش نامه نیوز، کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران و مجموعه شرکت‌های گروه، از سپتامبر ٢٠٠٨ میلادی (شهریور ١٣٨٧ خورشیدی) تاکنون در ٢٢ نوبت مورد تحریم دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت که ٢٠ مورد آن پس از تصویب قطعنامه ١٩٢٩ و از آغاز تیرماه ١٣٨٩ بوده است.

فزون‌بر‌‌این، از آغاز سال ١٣٩٠ تاکنون این دفتر ١٣ تحریم و دو بخشنامه علیه کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران صادر و اعمال کرد. درمجموع دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون ١٣٢ شرکت و ١٦ مدیر کشتی‌رانی را تحریم کرده که بیشترین شمار بین سازمان‌های تحریم‌شده در سطح کشور بوده است.

شنبه‌شب گذشته با انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته‌ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ١+٥) یعنی روند لغو تحریم‌های هسته‌ای غرب علیه تهران آغاز شد و دیروز به‌گزارش شبکه اطلاع‌رسانی مستقل جامعه دریایی (مانا)، بر پایه اعلام تارنمای رسمی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، همه مدیران، شرکت‌های گروه و کشتی‌های ناوگان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران از فهرست تحریم‌ها خارج شد.

رئیس هیأت‌مدیره کانون سراسری شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران، ماجرای تحریم‌ها را این‌گونه توصیف می‌کند که به خطوط کشتی‌رانی اخطار شده بود، اگر به بنادر ایران تردد کنند مورد تحریم‌های آمریکایی قرار می‌گیرند و علاوه‌بر اینکه حق تردد به بنادر آمریکایی را نخواهند داشت، درنهایت از استفاده از بازار مالی آمریکا نیز محروم خواهند شد.

مسعود دانشمند، لغو سفر خطوط عمده کشتی‌رانی به بنادر ایرانی را نتیجه همین تهدید‌ها عنوان ‌کرد و گفت: در این شرایط کانتینرهای وارداتی ایران به‌اجبار در بنادر جنوبی حوزه خلیج فارس از کشتی‌های بزرگ تخلیه و از آنجا با بارگیری دوباره در شناورهای کوچک‌تر، به ایران منتقل می‌شدند و پس از تخلیه کالا، کانتینر خالی، به بنادر جنوبی حوزه خلیج فارس حمل می‌شد. وی با اشاره به اینکه هزینه تحمیلی این حمل‌ونقل چندباره، حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ دلار برای هر کانتینر ٢٠ فوتی بود، از حذف آن با ازبین‌رفتن تحریم‌ها خبر داد و تصریح کرد: تحریم‌ها باعث شد خطوط مطرح کشتی‌رانی، بنادر ایرانی را از فهرست مقصدهای خود حذف کنند، اما حالا با برداشته‌شدن تحریم‌ها، این فشار رفع می‌شود و کشتی‌های کانتینری می‌توانند مستقیما به بنادر ایران وارد شوند.

وی اظهار کرد: اگر هر کانتینر ١٥ تن وزن داشته باشد، به‌ازای هر تن کالا بیش از ٣٠ دلار، کرایه اضافی پرداخته می‌شد و این پول درحقیقت دور ریخته می‌شد؛ چراکه این هزینه اضافی نه به جیب فروشنده یا تاجر می‌رفت و نه به جیب شرکت کشتی‌رانی؛ بلکه فقط یک هزینه تحمیلی و اضافه بود. رئیس هیأت‌مدیره کانون سراسری شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران، با بیان اینکه ایران سالانه حدود دو‌میلیون کانتینر واردات داشت که نیمی از این مقدار در بنادر جنوبی خلیج فارس تخلیه می‌شد، گفت: اگر حجم هر کانتینر را ١٥ تن درنظر بگیریم، با توجه به هزینه اضافی ٣٠ دلاری برای هر تن کالا از بنادر جنوب حوزه خلیج فارس به ایران، سالانه حداقل ٤٥٠‌ میلیون دلار بابت این کار دور ریخته می‌شد که حالا با رفح تحریم صرفه‌جویی می‌شود.

دانشمند با بیان اینکه یک‌میلیون کانتینر باقی‌مانده را ناوگان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، مستقیما به بنادر ایران می‌آورد، اظهار کرد: ایران برای رهایی از هزینه‌های اضافی بخشی از کالاها را به‌صورت فله‌ای خریداری و آن ‌را توسط ناوگان ایرانی یا کشتی‌های اجاره‌ای ایران، به‌صورت مستقیم به کشور وارد می‌کرد؛ اما امکان اجاره خطوط کانتینری نبود؛ چراکه علاوه‌بر هزینه گزافی که باید برای اجاره کشتی کانتینری پرداخت می‌شد، مبلغ زیادی نیز به خرید کانتینر اختصاص می‌یافت و باز‌ هم امکان سفر به همه بنادر دنیا را نداشت.

وی با اشاره به اینکه ایران حدود ٦٠٠‌هزار کانتینر دارد، گفت: این تعداد اگر بیشتر هم بود مشکلی را حل نمی‌کرد؛ چراکه اولا کشتی‌رانی ما به همه بنادر دنیا سفر نمی‌کرد و ثانیا همه تجار نیز کالای خود را با ناوگان ایران حمل نمی‌کردند.

دانشمند با تأکید بر اینکه فعالیت ناوگان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی در سال‌های تحریم هیچ‌گاه متوقف نشد، اظهار کرد: با‌این‌وجود به‌دلیل محدود‌شدن فعالیت کشتی‌رانی ایران و بنادری که این ناوگان اجازه ورود به آن را داشت، امکان استفاده از ظرفیت بالقوه کشور در این حوزه نبود و حتی در سال‌های تحریم، تعدادی از کشتی‌ها، بلا‌استفاده در خلیج فارس پارک شدند.

وی با اشاره به محدودیت‌هایی که در‌ اثر تحریم برای همه حوزه‌های حمل‌ونقل ایجاد شده بود، تصریح کرد: اصلی‌ترین ضربات تحریم به صنعت کشتی‌رانی، جلوگیری از نوسازی و بهسازی ناوگان و توسعه خدمات پشتیبانی بود، تا جایی که حتی تجهیزات مورد‌نیاز برای تخلیه و بارگیری در بنادر را نیز به ایران نمی‌دادند.

منبع: شرقنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گزارشگر مشهور فوتبال هم جزو کسانی که به خاطر رد صلاحیتش اعتراض کرده و به زودی مشخص می شود حق شرکت در انتخابات مجلس را دارد یا نه.
جواد خیابانی رد صلاحیت گزارشگر فوتبال او را به تلویزیون برمی گرداند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، جواد خیابانی گزارشگر فوتبال رد صلاحیت شد. این یعنی او نمی تواند در انتخابات مجلس شرکت کند. خیابانی روز گذشته موبایلش را پاسخ نداد تا چرایی رد صلاحیت شدنش در ابهام بماند.

 

خیابانی یک بار دیگر هم رد صلاحیت شده بود اما پس از حل مشکل مدرکش، توانست دوباره بازگردد. ولی دیروز اکثر خبرگزاری ها خبر دادند که جواد خیابانی رد صلاحیت شده و نمی تواند در انتخابات مجلس حاضر شود.

 

البته او دوباره اعتراض کرد و احتمالا ظرف 10، 15 روز آینده تکلیفش برای حضور در انتخابات مشخص می شود. در صورتی که اعتراض او جواب ندهد و صد درصد رد صلاحیت شود، به صدا و سیما برمی گردد و کار گزارشگری اش را آغاز خواهد کرد.

 

او چندی قبل در مصاحبه ای این موضوع را تائید کرد و گفت: «اگر نماینده شدم که حداقل 4 سال از گزارش کردن دور می شوم، در غیر اینصورت به سرکار قبلی ام برمی گردم و دوباره به کار گزارشگری مشغول خواهم شد.»

خبرآنلاین

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با رد اظهارات اخیر رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم، گفت ایران اصلی‌ترین دشمن برای تل‌آویو است.
به گزارش نامه  نیوز، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت اسرائیل داعش را به ایران ترجیح می‌دهد.

وی که در مرکز مطالعات امنیتی اسرائیل در تل‌آویو صحبت می کرد، همچنین گفت: «ایران دشمن اصلی ما است، اما شنیده‌ام که برخی حرف‌های دیگری می‌زنند.»

این در حالی است که تنها یک روز قبل از آن «گادی ایزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفته بود که توافق هسته‌ای یک فرصت است و اکنون حزب‌الله تهدید اصلی برای تل‌آویو است.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، یعلون در ادامه گفت که ایران «رژیمی سرکش است که به دنبال هژمونی منطقه‌ای است. حزب‌الله هم نایب ایران است و توان اعلام جنگ را دارد. ایران در حال حاضر در 5 قاره جهان زیرساخت‌های ترور را دارد: آسیا، آفریقا، اروپا و در شمال و جنوب آمریکا.»

وی همچنین گفت که توافق هسته‌ای امضا شده با ایران «فاصله (تا بمب) را از سه ماه به یک سال افزایش می‌دهد. اما اگر ایران از لحاظ اقتصادی احساس امنیت کند، می‌تواند به سمت بمب حرکت کرده و حتی سریع‌تر (از حالا) آن را بسازد.»

در ماه‌های گذشته مقامات اسرائیلی بارها داعش و ایران را با یکدیگر مقایسه کرده و آن‌ها را دشمنان اصلی خود خوانده‌اند.

در بیش از 3 سالی که از گسترش فعالیت داعش در منطقه می‌گذرد، داعش چند بار تل‌آویو را به انجام حمله تهدید کرده است، اما تاکنون هیچ موردی از حمله این گروه به اسرائیل گزارش نشده است.
منبع: فارس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آکاایران نقل و انتقالات نیم فصل شب گذشته به پایان رسید و شاید در مهمترین جابه جایی آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی به سایپا پیوست.
,سایپا،اخبار،تراکتورسازی،نقل و انتقالات,[categoriy]

در آخرین روز نقل و انتقالات چه گذشت؟

سایپا،اخبار،تراکتورسازی،نقل و انتقالات

 

به گزارش مشرق، نقل و انتقالات نیم فصل شب گذشته به پایان رسید و شاید در مهمترین جابه جایی آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی به سایپا پیوست. البته بی تردید برنده واقعی نقل و انتقالات تراکتورسازی است چراکه با جذب بازیکنان با کیفیت بهترین عملکرد را در بین تمام تیم های لیگ برتری داشته است.
تیم های استقلال و پرسپولیس موفق نشدند عملکرد موفقی در فصل نقل و انتقلات داشته باشند و نفت تهران هم با از دست دادن بیشتر مهره های تاثیرگذار خود بدترین بازنده بزرگ نقل و انتقالات زمستانی است.
به گزارش آکاایران سپاهان و یک انتقال عجیب تیم فوتبال سپاهان در نقل و انتقالات مهدی شریفی را به خاطر گذراندن دوران سربازی اش به تراکتورسازی داد و به جای او امین منوچهری را جذب کرد. منوچهری بازیکنی است که در چند سال اخیر آمار خوبی در گلزنی نداشته است و این که باشگاه سپاهان در تنها خرید خود این بازیکن را جذب کرده کمی عجیب به نظر می رسد. البته سپاهانی ها می توانند در نیم فصل دوم از شیمبا و پادوانی، دو بازیکن برزیلی خود استفاده کنند و این خبر خوبی برای اصفهانی ها است.
بازیکن مغضوب در استقلال خوزستان مانددر حالی که شنیده می شد سپاهان اصفهان خواهان به خدمت گرفتن روح الله سیف اللهی است، این انتقال در نهایت عملی نشد. سیف اللهی مدت ها است که به خاطر اختلاف با ویسی از ترکیب اصلی استقلال خوزستان دور مانده است. استقلالی ها در نقل و انتقلات زمستانی فیلیپ برتردو و امید سینک را از سیاه جامگان مشهد جذب کردند.
استقلال اهواز دگرگون شدباشگاه پرحاشیه استقلال اهواز در سهمیه جوانان و امید مهدی یلالی، مجتبی رشیدی و محمد جواد کردونی را جذب کرد. همچنین در سهمیه بزرگسالان مهدی نیایش پور، علی کردانی، میرفرزاد مجیدی و پدرام اردلانی با این تیم قرار داد بستند، بازیکنی که هیچکدام مطرح نیستند و باید دید چطور می خواهند این تیم را در لیگ برتر نگه دارند. استقلال اهواز نام یک بازیکن اهل بوسنی به نام سندی ساهمان را در دفتر هیأت فوتبال به ثبت رساند. ساهمان همان بازیکنی است که ملوان چند روز پیش به خاطر مصدومیت قبولش نکرد. این تیم در نقل و انتقالات تقریبا تمام بازیکنان تاثیرگذار خود را از دست داد و بسیاری از بازیکنان جدید برای پر کردن لیست این تیم جذب شده اند.
راه آهن بهتر از نیم فصل اولباشگاه راه آهن با جذب بازیکنانی مثل محسن فروزان، محمد عباس زاده، میثم جودکی، سید مجید حسینی و آئوس سلومون امیدوار است بتواند در نیم فصل اول نتایج خوبی بگیرد. البته از راه آهن بازیکنانی مثل امین منوچهری، حمید علی عسگری، ننزیچ و سیامک کوهنرود جدا شدند اما با این حال بازهم به نظر می رسد این تیم نسبت به نیم فصل اول شرایط بهتری را پیدا خواهد کرد.پرسپولیس بالاخره دروازه بان دار شد
علی محسن زاده که هم اکنون تیم ملی المپیک ایران در قطر را همراهی می کند، روز گذشته با باشگاه پرسپولیس برای قراردادی دو سال و نیمه به توافق دست پیدا کرد. البته با توجه به حضور این بازیکن در اردوی تیم امید هنوز قرارداد این بازیکن به ثبت نرسیده است اما دروازه بان اول پرسپولیس از ازبکستان آمد. لوبانف دروازبان 30 ساله تیم ملی ازبکستان و سابق پاختاکور، با عقد قراردادی به عضویت سرخپوشان تهرانی در آمد. قرارداد لوبانف با پرسپولیس به مدت نیم فصل است و در صورتی که او بتواند رضایت کادر فنی را جلب کند این قرارداد تمدید خواهد شد.
استقلال در انتظار جذب بازیکن آزادتیم فوتبال استقلال با پایان فصل نقل و انتقالات تنها مهدی مومنی را جذب کرد. روز گذشته صحبت هایی مبنی برجذب آندو تیموریان و رسول نویدکیا مطرح شد اما با صحبت های بهرام افشارزاده در پایان ساعات اداری پرونده استقلال در جذب بازیکن داخلی بسته شد. البته قرار است روز پنجشنبه 2 بازیکن برزیلی به تمرین بیایند و با تایید مظلومی یکی از آنها با استقلال قرارداد امضا کنند.
بیک زاده و صادقی در ذوب آهن ماندنی شدنددر روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات شایعه جدایی بیک زاده و محمد باقر صادقی از ذوب آهن مطرح شده بود که البته این مساله عملی نشد. ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات اکبر صادقی را از دست داد اما موفق شد با جذب بازیکنانی مثل وحید محمدزاده، هاشم بیک زاده و احمد کامدار تیم خود را تقویت کند.
انتقال عجیب در ملوانمهرداد اولادی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس که از فوتبال خداحافظی کرده بود؛ طبق معمول فوتبالیست های ایرانی دوباره پشیمان شد و قرار است نیم فصل دوم را در ملوان بازی کند. اولادی قرارداد خود را سفید امضا کرده و امیدوار است که بتواند روزهای خوب خود را در این تیم جستجو کند. ملوان در تعطیلات نیم فصل بازیکانی مثل آرش افشین، فرزاد حاتمی و پاشنکو دروازه بان خود را از دست داد.
فولاد  امیدوار به روزهای بهترتیم فوتبال فولاد با جذب بازیکنانی مثل احمد عبدالله زاده، مهرداد طهماسبی و مهرداد بایرامی امیدوار به فرار از ته جدول در نیم فصل دوم شده است. البته از فولاد در نقل و انتقالات مهدی دغاغله و حسین مالکی جدا شدند اما در مجموع اوضاع این تیم بهتر از نیم فصل اول به نظر می رسد.
روزهای سیاه نفتپدیده سال های گذشته فوتبال ایران در این روزها هرگز حال و روز خوشی ندارد. تیم فوتبال نفت تهران بدون این که حتی یک بازیکن جدید جذب کند آلویس نانگ، کارلوس سانتوس، پیام صادقیان، مهدی مومنی و احتمالا علیرضا بیرانوند را از دست داده است. این بدترین اتفاق برای منصوریانی است که تیمش باید در نیم فصل دوم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.
تراکتورسازی برنده واقعی نقل و انتقالاتبی تردید تراکتورسازی بهترین عملکرد را در فصل نقل و انتقالات داشته است. این تیم با جذب بازیکنانی مثل نانگ، مهدی کیانی، مهدی شریفی، فرزاد حاتمی و عیوب کلانتری یک تیم رویایی را راهی نیم فصل دوم خواهد کرد. البته از تراکتورسازی بازیکنانی مثل مهرداد بایرامی، سامان نریمان جهان و احمد عبدالله زاده جدا شدند ولی در کل عملکرد این تیم در جذب بازیکن کاملا مثبت بوده است.
ستاره هایی که از گسترش فولاد رفتندبا جدایی بازیکنان اصلی گسترش فولاد این تیم نمی تواند چندان به نیم فصل دوم امیدوار باشند. این تیم در نقل و انتقالات نیم فصل بازیکنانی مثل عیوب کلانتری، مهدی کیانی را از دست داد و به جای آنها بازیکنانی مثل سامان نریمان جهان، لئوناردو پیمنتا، سیامک کوهنورد و مهدی سیدصالحی جذب کرد.
روند مثبت صباتیم فوتبال صبا با جذب پیام صادقیان و اکبر صادقی می تواند بیش از پیش به آینده خوش بین باشد. البته علی دایی در تصمیمی عجیب هاشم بیک زاده و قاسم دهنوی را از تیمش کنار گذاشت و این اتفاقی عجیب محسوب می شود ولی در کل سرمربی صبا می تواند از عملکرد تیمش در نقل و انتقلات راضی باشد.
پدیده و تغییرات جزییتیم فوتبال پدیده در نیم فصل تغییرات زیادی نداشت. این تیم ایگور پراهیچ و آرام عباسی را از دست داد و شاخص ترین بازیکنی که جذب کرد، احمد آل نعمه مدافع فصل گذشته فولاد بود.
یک دوجین تغییر در سیاه جامگانفرهاد کاظمی برای نگه داشتن تیمش در لیگ برتر دست به تغییرات زیادی دراین تیم زد. این تیم در نقل و انتقالات نیم فصل کامدار، محسن فروزان و دلیر را از دست داد و به جای آنها بازیکنانی مثل حمید علی عسگری، میلاد نوری و 3 بازیکن خارجی جذب کرد تا بتواند تیم خود را در لیگ برتر حفظ کند.
سایپایی ها بمب واقعی ترکاندندهرچند سایپا در نقل و انتقالات وحید محمدزاده، سالاروند، رضا نوروزی را از دست داد اما بی تردید جذب آندرانیک تیموریان باعث شده این تیم بمب نقل و انتقالات را به نام خود ثبت کند. مجید جلالی سال ها به دنبال جذب آندو بود و حالا باید دید با حضور این بازیکن سایپا در نیم فصل دوم چه شرایطی را پیدا می کند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 ایران ورزشی ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

استقلال جوان ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

پیروزی ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

خبر ورزشى ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

شوت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

گل ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

هدف ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 هدف و اقتصاد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آرمان امروز ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

     آفتاب یزد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 ابرار ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 ابرار اقتصادی ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 ابتکار ،چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 اعتماد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 افکار ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 اقتصاد پویا ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 اطلاعات ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 ایران ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

بانی فیلم ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 تجارت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 تعادل ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 تفاهم ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

جام جم ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 جهان اقتصاد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 جهان صنعت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 جوان ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 جمهوری اسلامی ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 حمایت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 خراسان ، چهارشنبه 30 دی 1394

دنیای اقتصاد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 رسالت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 روزان ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 رویش ملت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 سیاست روز ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 شرق ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 شهروند ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

صبح اقتصاد ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

فرهیختگان ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 فناوران اطلاعات ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 قانون ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 قدس ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 کار و کارگر ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 کسب و کار ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 کیهان ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 گسترش صمت ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 مردم سالاری ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 وطن امروز ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

 ابرار ورزشى ، چهارشنبه 30 دی ۱۳۹۴

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 23 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://www.ch3.ir/tv3/kondaktor/accordion-vertical11.html"
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات